Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az nekem nyáron volt :) a stab rúd végén ami a lengőkarhoz fogja, ??talán kutyacsontnak is hívják?? Na nekem azt kellett cserélni.

Előttem fekszik az asztalon a hátsó spirál rugóm egy darabja, aminek lehet nem kellene :)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Szóval ha igaz még rugót kapok is 2000ft-ért bontva egyet. De lengéscsillapítóra is mindenképpen szükségem volna mert eléggé ül a szegény autó alapból...

Az alábbi márkák közül mit javasolnátok, avagy mást;

- Atec

- Meyle

- Kyb

- Optimal

- Hans pries

- Monroe

Ezeket amit találtam, és ára alapján elfogadható lehet. Jó minőség fontos, mivel pakolva van az autó, nem is keveset, és majdnem mindig!

Illetve másik kérdés, ha otthon felbakkolom a kocsit, kitudom venni a rugót, és betenni a másikat a helyére, vagy kell hozzá rugóösszehúzó mindenképpen?

Ha bakolással megoldható, a felsó vége hogyan van rögzítve a lengéscsillapítónak, azt netalán a csomagtartóból kell kicsavarozni oldalt?

Új lengéscsillapítótól, még ugyanúgy ülni fog. Az csak a pattogást akadályozza meg, nem emeli a magasságot. Kivéve, a szintszabályzós.

Magasságot, a rugó szabályozza.

Link to comment
Megosztás:

Új lengéscsillapítótól, még ugyanúgy ülni fog. Az csak a pattogást akadályozza meg, nem emeli a magasságot. Kivéve, a szintszabályzós.

Magasságot, a rugó szabályozza.

Ez tiszta, mivel törött rugó az asztalon van előttem mint írtam nem is csoda hogy jobban ül :) De a lengéscsillapítóim is kivannak, így ha már kivan véve a másik rugó egy kalappal megy alá a csillapító is, aztán majd meglátjuk hogy mennyivel lesz jobb, a használt rugóval. Ha más nincs akkor is kétszer lesz szétszedve és kap majd új rugókat is, de egybe borsos móka azért...

Szóval továbbra is érdekel a márka és csere infók!

Link to comment
Megosztás:

Én kayabát raknék bele ezek közül. Csere megoldható bakolással. Alul kikötöd a gátlókat, akkor le tudod nyomni annyira a hidat, hogy kivedd a rugót. Legalábbis nekem eddig mindig sikerült. :D Felül meg átmenő rögzítés van

Kyb-re gondoltál?

Az jó hír ha kitudom cserélni, így nem kell plussz pénzt adni a cseréért. Felső átmenő rögzítés csavaros? Alulról kell felnyúlni? Csak hogy könnyebb legyen, mintsem újként érjen a meglepi :)

Link to comment
Megosztás:

Kyb-re gondoltál?

Az jó hír ha kitudom cserélni, így nem kell plussz pénzt adni a cseréért. Felső átmenő rögzítés csavaros? Alulról kell felnyúlni? Csak hogy könnyebb legyen, mintsem újként érjen a meglepi :)

Igen, a Kyb a Kayaba akar lenni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönm a linket el is olvastam, sokat segített, így esett a választás Kayaba kétcsöves gázosra, amit tegnap meg is rendeltem, 27635 magyar forintért...

De itthon kivettem a csomagból és lenyomtam, és nagyon nem egyformák :/ Ez lehet normális, hogy már használat nélkül nagyon különböznek?

Gyakorlatilag teljesen benyomom őket majd egyszerre elengedem és kb-7-8cm-el hamarabb kitolja az egyik magát, és amék hamarabb kijön azt kézzel észrevehetően jelentősen könnyebb is összenyomni.

Link to comment
Megosztás:

no én eljutottam odáig a csoda kombimmal, hogy benne vannak a konik elől hátul narancssárga elől, hátul sárga, és szeretném ültetni a kocsit, pontosan 2 cm-el mert a 4 az már sok lenne (havannán fent akadok a rendőrökön). Várnék esetleg ötleteket javaslatokat, hogy mi tévő legyek, vegyek 4 darab gyári rugót használtan, vigyem el egy szakemberhez aki levágja felkeményíti bla bla, vagy keressem a lehetetlen gsi kombi rugókat? Mert ha jól tudom azok 2cmel alacsonyabbak mint a többiek...köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

no én eljutottam odáig a csoda kombimmal, hogy benne vannak a konik elől hátul narancssárga elől, hátul sárga, és szeretném ültetni a kocsit, pontosan 2 cm-el mert a 4 az már sok lenne (havannán fent akadok a rendőrökön). Várnék esetleg ötleteket javaslatokat, hogy mi tévő legyek, vegyek 4 darab gyári rugót használtan, vigyem el egy szakemberhez aki levágja felkeményíti bla bla, vagy keressem a lehetetlen gsi kombi rugókat? Mert ha jól tudom azok 2cmel alacsonyabbak mint a többiek...köszönöm előre is!

Annyira nem lehetetlen... :icon1:

http://www.ebay.de/itm/WEITEC-Federn-Tieferlegung-Opel-Astra-F-Caravan-1-4-30-30-/200704848306?pt=DE_Autoteile&hash=item2ebaf0f1b2

http://www.ebay.de/itm/Astra-F-Caravan-KAW-Federn-Tieferlegungsfedern-55-35mm-GSI-16V-/130647044231?pt=DE_Autoteile&hash=item1e6b2bb087

Link to comment
Megosztás:

köszi, de más lett/lesz belőle, már csak egy kérdés marad hátra, ugyebár továbbra is az én kombimról van szó, 4cm-es ültetés lesz, beletörődtem, hogy szép lassan kelek át a fekvőkön...szóval a kérdés, meglesz a 4cm ültetés hátul R15 205/55 ös gumik elfognak férni? Nem fog belelógni a kasztni? Vagy akkor muszáj lesz hátul szélesíteni?

Link to comment
Megosztás:

köszi, de más lett/lesz belőle, már csak egy kérdés marad hátra, ugyebár továbbra is az én kombimról van szó, 4cm-es ültetés lesz, beletörődtem, hogy szép lassan kelek át a fekvőkön...szóval a kérdés, meglesz a 4cm ültetés hátul R15 205/55 ös gumik elfognak férni? Nem fog belelógni a kasztni? Vagy akkor muszáj lesz hátul szélesíteni?

Még mindig felnifüggő....a másik kérdés, hogy minek ekkora gumi?

Link to comment
Megosztás:

köszi, de más lett/lesz belőle, már csak egy kérdés marad hátra, ugyebár továbbra is az én kombimról van szó, 4cm-es ültetés lesz, beletörődtem, hogy szép lassan kelek át a fekvőkön...szóval a kérdés, meglesz a 4cm ültetés hátul R15 205/55 ös gumik elfognak férni? Nem fog belelógni a kasztni? Vagy akkor muszáj lesz hátul szélesíteni?

hát persze... <_<

40-es ültetéssel simán átférsz a fekvő rendőrön, ne izgulj.

Link to comment
Megosztás:

köszi, de más lett/lesz belőle, már csak egy kérdés marad hátra, ugyebár továbbra is az én kombimról van szó, 4cm-es ültetés lesz, beletörődtem, hogy szép lassan kelek át a fekvőkön...szóval a kérdés, meglesz a 4cm ültetés hátul R15 205/55 ös gumik elfognak férni? Nem fog belelógni a kasztni? Vagy akkor muszáj lesz hátul szélesíteni?

Szerintem ha ET35 vagy ettől kisebb ET száma van, akkor korholni fog...

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Ha buckás úton megyek, akkor a jobb első kerék felől kottyanást érzek (plusz kopogás is hallható sokszor)

Ha balra kanyarodok közben, akkor erősebben érezni, és főleg akkor van mikor lehuppan a kerék pl egy padkáról.

Egy hónapja, műszakikor cserélve volt mindkét oldalon a trapézgömbfej, plusz a 2-2 lengőkar szilent. A kerékcibálós teszten nem jött ki más kotyogás. A stabrúd bekötők, és a teleszkópok 1 évesek, a rugók nem töröttek, a kormánygömbfejek jók és a kormánymű tengelye sem kotyog.

Toronycsapágy lehet? Vagy micsoda?

Hozzám nullás jobb első teleszkóppal került a kocsi, lehet emiatt valami szétverődött előtte?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha buckás úton megyek, akkor a jobb első kerék felől kottyanást érzek (plusz kopogás is hallható sokszor)

Ha balra kanyarodok közben, akkor erősebben érezni, és főleg akkor van mikor lehuppan a kerék pl egy padkáról.

Egy hónapja, műszakikor cserélve volt mindkét oldalon a trapézgömbfej, plusz a 2-2 lengőkar szilent. A kerékcibálós teszten nem jött ki más kotyogás. A stabrúd bekötők, és a teleszkópok 1 évesek, a rugók nem töröttek, a kormánygömbfejek jók és a kormánymű tengelye sem kotyog.

Toronycsapágy lehet? Vagy micsoda?

Hozzám nullás jobb első teleszkóppal került a kocsi, lehet emiatt valami szétverődött előtte?

Úgy tudom a toronycsapágy kormány tekeréskor ropog. Hmmmm...kipuftartó gumibakok megvannak? :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom a toronycsapágy kormány tekeréskor ropog. Hmmmm...kipuftartó gumibakok megvannak? :D

Köszöni szépen jól érzi magát a kipuff és már a középső hővédő lemezt sem veri :D

Tuti hogy a jobb első keréknél van valami (majd menj egy kört vele ha csomagtér teleszkópot bizniszelünk!)

Teleszkóp csere óta kicsit nyikorog valami, de ez a fajta a kottyanás akkor nem változott.

Meg az a fura, hogy kormányállás függő a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Köszöni szépen jól érzi magát a kipuff és már a középső hővédő lemezt sem veri :D

Tuti hogy a jobb első keréknél van valami (majd menj egy kört vele ha csomagtér teleszkópot bizniszelünk!)

Teleszkóp csere óta kicsit nyikorog valami, de ez a fajta a kottyanás akkor nem változott.

Meg az a fura, hogy kormányállás függő a dolog.

Lehet a stabrud bekötés vagy a kormányösszekötőnél ment szétt a gumi és a fém üti a fémet csak nem látni...vagy szilent.

Link to comment
Megosztás:

Lehet a stabrud bekötés vagy a kormányösszekötőnél ment szétt a gumi és a fém üti a fémet csak nem látni...vagy szilent.

Műszakikor miközben egy pad feszíti a kereket szét-össze plusz csavargatja, a srác ráteszi a kezét az összes csuklópontra és nézi kottyan-e, észre kellett volna vennie. Trapézgömbfej meg a 2-2 lengőkar szilent is így jött ki, hogy rossz.

A féltengelyt ma megrángattam, ki-be kottyan picit (1 mm) de fel-le semmi.

Link to comment
Megosztás:

Műszakikor miközben egy pad feszíti a kereket szét-össze plusz csavargatja, a srác ráteszi a kezét az összes csuklópontra és nézi kottyan-e, észre kellett volna vennie. Trapézgömbfej meg a 2-2 lengőkar szilent is így jött ki, hogy rossz.

A féltengelyt ma megrángattam, ki-be kottyan picit (1 mm) de fel-le semmi.

Oké, de mivan ha azóta ment tönkre? Egyszer minden elromlik..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.