Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

rsnél van pl fk futómű 62ért, állítható potom 212ért :lol:

amúgy Kárászyékhoz ki ment oda? Asszem SXP és kilóba elhozta a szettet :wink: - mármint a 4 gátlót...

én meg 120ért vettem 1 éve kinn és azt hittem mekkora jó bizniszt csinálok...

Link to comment
Megosztás:

rsnél van pl fk futómű 62ért, állítható potom 212ért :lol:

amúgy Kárászyékhoz ki ment oda? Asszem SXP és kilóba elhozta a szettet :wink: - mármint a 4 gátlót...

én meg 120ért vettem 1 éve kinn és azt hittem mekkora jó bizniszt csinálok...

ja fk-t árul a Kess is csak nem adja kölcsön tesztelésre :lol:

azt tudom, hogy sxp elhozta a szettet okosba, de ha jol tudom az Antinak már nem jutott :lol:

Link to comment
Megosztás:

ti (Tom meg ázték) megtartottátok a gyári rugókat a Koni mellett?

a használt cucc ebben a témában mennyire meredek dolog??? :?

Nekem HASZNÁLT progresszív rugók vannak 40es csüccsentéssel, elől pedig Bilstein. :roll:

A két hátsó Konit meg 35ért hoztam el a Kárászyéktól... Szóval csak ügyesen! 8) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szervókormány beépítése. Ha valakit érekel.

A cucc maga nem volt drága, sőt szerintem szinte ingyen kaptam a bontós árakhoz képest. Tehát a kormánymű, csövek, tartály, szivattyú, és motortartó bak 18k volt. Igaz a szíjtárcsák teljesen mások voltak ezért megvettem még a sráctól a főtengely tárcsát generátort és a feszítőgörgöt.Ezért 2000,- ft-ot kért. A generátor be volt állva de egy kis kezelés után jó lett. A görgőt külön nem lehet kapni csak feszítővel együtt(13000,- utángyártott). De rájöttem, hogy hogy lehet benne csapágyat cserélni, és kicseréltem jó lett az is. A következő szopás az volt hogy a generátor tartó vasat (amivel megfeszíted a szíjat) rövid volt. Bontóban nem volt hozzávaló, így a régi lett megtoldva. Aztán elvileg le kellet volna bontani a radiátorról a csöveket, benzincsöveket, fékcsöveket, hogy normálisan odaférj.Lusta voltam így inkább kínlódtam vele míg bejátszottam a helyére.A másik szívás az volt hogy a feszítőnek a gyári furatok tiszta mocsok volt és nem ment a csavar a helyére.Amúgy is szar helyen van a cucc alig lehet hozzáférni.Menetfúró elő,de hát nem ér be mert ott a vezérműszíjnak a háza. Fogtam egy rossz 7-es crovát össze nyomtam satuba aztán hajrá.Menetfúrás kész cucc ment a helyére. Aztán jött a főszopás, főtengelyről le kellett venni a tárcsát.Én hülye nem hogy szóltam volna valakinek hogy álljon a fékbe míg lelazítom a csavart, hanem megakasztottam a vezérműtengelyél a fogaskereket. Meg is lett az eredménye. Átugrott a vezérműszíj vagy 3 fogat a főtengelyen. Na akkor ezt is lehetett visszacsinálni.(életemben csak ehhez nem nyúltam még) Ez is meglett. Utána mikor már minden a helyén volt nem tudtam hogy kell a szíjat felrakni. Sajna nem láttam egyben mert Aztec kollega megvette a kocsi elejét. De másnap kiokoskodtuk hogy hogyan is kell. És még egy apróság a sima kormányművön a tengyely ami a kormányoszlopba megy az mind a két oldalon meg van marva a biztosító csavar miatt,de a szervóson csak az egyik oldalavan kimarva.Érdemes erre is odafigyelni. Végül összállt a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Na mivel jobb helyet nem találtam és a futóműhöz tartozik:

Engem most hülyének néznek vagy az vagyok ?

Az autó hamarosan műszakis lesz és amugyis érződött a hátsó féken

hogy olyan "tojásformában" jár,a kézifék viszont 3 kattanásnál full blokk

volt.na szoval go to service.

ma kész lett kicsit bentfogósnak érzem a pedált kézifék négy-ötöt

kattan és ha kiengedem akkor a kar! öt tíz centit lóg fel-le irányban.

A meister szerint ez így jolvan direkt nem állította feszesre mert akkor összeég.500-1000 km közt valamikor menjek vissza és akkor ki kell takarítani,és majd ráállít. Ez télleg így van ???

Link to comment
Megosztás:

Na mivel jobb helyet nem találtam és a futóműhöz tartozik:

Engem most hülyének néznek vagy az vagyok ?

Az autó hamarosan műszakis lesz és amugyis érződött a hátsó féken

hogy olyan "tojásformában" jár,a kézifék viszont 3 kattanásnál full blokk

volt.na szoval go to service.

ma kész lett kicsit bentfogósnak érzem a pedált kézifék négy-ötöt

kattan és ha kiengedem akkor a kar! öt tíz centit lóg fel-le irányban.

A meister szerint ez így jolvan direkt nem állította feszesre mert akkor összeég.500-1000 km közt valamikor menjek vissza és akkor ki kell takarítani,és majd ráállít. Ez télleg így van ???

Ugyanígy jártam, nálam az volt a magyarázat, hogy a betét még hozzá kell kopjon a dobhoz. Eleinte kissé ijedős volt a beeső fékpedál, de hozzászoktam. De amúgy a fék OK, rendesen fog. De mit kell majd állítani :?: , a hátsófék magától utánálítódik. Esetleg a kéziféket?

Link to comment
Megosztás:

Probléma megoldók figyelem! A dolog kb 2 éve kezdődött, F Astra jobb eleje felől, kerékfordulatszámtól függően apró nyikkanások hallatszottak. a hang leginkább az ékszíj csúszáshoz hasonló ( gumi csúszik a fémen ), motor fordulattól független, fékezéskor, vagy kanyarban sem változott, az idő múlásával egyre hosszabbak lettek a hangok. Ma már szinte egybefüggő a visítás de nem állandó. Szerelő jelenlétében szinte soha nem reprodukálható, hidegben nem jelentkezik (télen csend volt) az is előfordul, hogy napokig semmi de általában üzemmeleg állapotban egy kis döccenőtől, vagy egy kanyarban elkezdi és nem hagyja abba a következő megállásig akármit csinálok vele. Volt már cserélve a fék kompletten, a felni, a gumik többször is de semmi változás. Nem rég egy VW Transzporterből hallottam ezt a hangot ebből gondolom, hogy nem egyedi típushiba de ez nem vígasztal. Ha valakinek van valami használható ötlete kérem ne kíméljen, írja meg! KÖSZI !

Link to comment
Megosztás:

Csak igy direktben,meg tudná valaki mondani,hogy mi a nyavalya az a harang alaku cucc, /astra caravan/a hátsó lengéscsillapitó rugó felett? mert az enyémet valami kirágta és cserére szorulna,de még az okos márkaszerviz sem tudja?!köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Segitsetek!!

Astra sedean 1.8om van pirelli p5 dragoval 195/50/r15 és csak a jobb oldalon súlynál beleér a gumiba?? amiatt a lemezbeérés miatt?miért csak a jobb oldalon?? előre is köszi!

Gyula

Milyen lemezbeérés :shock: :?:

nekem 205/45 R16 van ültetve, és sehol semmilyen terhelésnél nem ér be (hála istennek), pedig nincs peremezve, szóval milyen lemez???

Link to comment
Megosztás:

Milyen lemezbeérés :shock: :?:

nekem 205/45 R16 van ültetve, és sehol semmilyen terhelésnél nem ér be (hála istennek), pedig nincs peremezve, szóval milyen lemez???

Nekem a 16'' ET35-el 5 szemelynel beleert hatul rugozasnal az ET38 17'' 5 szemelynel sehol :lol: :lol: :lol: 17'' rulez :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.