Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!Akkor mi a fax lehet vele??Mikor megvettem 5 éve ugyanezt csinálta.Akkor a rugó az egyik meg volt már ülve.Cseréltem ujra ,kicsit javult.Aztán komplett futómügenerál.Talpasok-összekötök-tányérszilentel,stabi kutyacsontok minden ami volt.Esetleg féltengely hiba lehet??Mondjuk nem kattog.

Passz! Én sem jöttem még rá. Tippeltem a kormányművemre, mert kicsit lóg, de most a téli gumik elbizonytalanítottak.

Volt gondom a hosszú féltengelyen a súllyal, de csak ideig-óráig lett jobb.

A téli-nyári kerekek között csak a felnik ET-je nem egyezik, de többek szerint sincs jelentősége. A nyári 38-as alu, a téli 49-es lemez :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!Akkor mi a fax lehet vele??Mikor megvettem 5 éve ugyanezt csinálta.Akkor a rugó az egyik meg volt már ülve.Cseréltem ujra ,kicsit javult.Aztán komplett futómügenerál.Talpasok-összekötök-tányérszilentel,stabi kutyacsontok minden ami volt.Esetleg féltengely hiba lehet??Mondjuk nem kattog.

Nekem gömbfejcsere óta nem ráz :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!Akkor mi a fax lehet vele??Mikor megvettem 5 éve ugyanezt csinálta.Akkor a rugó az egyik meg volt már ülve.Cseréltem ujra ,kicsit javult.Aztán komplett futómügenerál.Talpasok-összekötök-tányérszilentel,stabi kutyacsontok minden ami volt.Esetleg féltengely hiba lehet??Mondjuk nem kattog.

Lehet valamikor törve volt, és kapott ütést a féltengely, kicsit görbe pölö.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Akkor mi a fax lehet vele??Mikor megvettem 5 éve ugyanezt csinálta.Akkor a rugó az egyik meg volt már ülve.Cseréltem ujra ,kicsit javult.Aztán komplett futómügenerál.Talpasok-összekötök-tányérszilentel,stabi kutyacsontok minden ami volt.Esetleg féltengely hiba lehet??Mondjuk nem kattog.

Nekem egyszer valószínűleg kavics szorult az ABS jeladó és a fogas tárcsa közé a j.e keréken, és bár a kavicsot sikerült kijáratnom, de elment az ABS jelem, mert megsérült a fogas tárcsa (meg az elektromos jeladó is...).

Ezután rázott 110 körül.

Féltengely csere megoldotta.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgot vettem észre a napokban!

Ha lassan (max 10-15-el) gurulok, akkor érdekesen játszik a kormányom. :) 1-2 cm-es intervallumban jobbra balra.... :D Szerintetek mitől lehet?

30-40 fölött már nem vevődik észre!

90-nél meg abszolút semmi...

Kicsit eszi a belsejét a gumiknak, ennek lehet szerepe ebben? :D Vagy esetleg más miatt is lehet?

(50.000 km-el ezelőtt volt teljes futómű felújítás: silentek, kormányösszekötők, talpasok, rugók, lengéscsillapítók!)

A féktárcsák kicsivel előtte voltak kicserélve, én már úgy vettem tiszta újakkal.. Megnéztem, szinte válla is alig van, szerintem nem fék lehet, mert ha csak simán épphogy csak gurulok, akkor is táncikál a kormányom. :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgot vettem észre a napokban!

Ha lassan (max 10-15-el) gurulok, akkor érdekesen játszik a kormányom. :) 1-2 cm-es intervallumban jobbra balra.... :D Szerintetek mitől lehet?

30-40 fölött már nem vevődik észre!

90-nél meg abszolút semmi...

Kicsit eszi a belsejét a gumiknak, ennek lehet szerepe ebben? :D Vagy esetleg más miatt is lehet?

(50.000 km-el ezelőtt volt teljes futómű felújítás: silentek, kormányösszekötők, talpasok, rugók, lengéscsillapítók!)

A féktárcsák kicsivel előtte voltak kicserélve, én már úgy vettem tiszta újakkal.. Megnéztem, szinte válla is alig van, szerintem nem fék lehet, mert ha csak simán épphogy csak gurulok, akkor is táncikál a kormányom. :D

A felnijeid milyenek? Nekem akkor volt hasonló, amikor meg volt ütve az egyik első felnim. Igaz, az 15"-os alu.

Link to comment
Megosztás:

Misi tehetnél fel másik garnitúrát és azzal is megnézhetnéd. Kitudja. Próba, cseresznye. :D

Az lesz, ha összejön holnap haveréról átrakjuk, azok tuti jók! :D

Lessz ott egykis "kagylósodás".

A Gumit megnéztem mikor levettem, se kézzel, se szemmel nem láttam rajta semmit...

A lengéscsillapítókat, és rugókat újra cseréltem, remélen nem azok a ludasok.. :)

Link to comment
Megosztás:

A Gumit megnéztem mikor levettem, se kézzel, se szemmel nem láttam rajta semmit...

A lengéscsillapítókat, és rugókat újra cseréltem, remélen nem azok a ludasok.. :)

Nekemis ugyanezt csinálta cammogó sebességnél. Elvittem futóműre minden oké. Gumisokat zajgattam vagy másfél hónapig, átnézték a gumikat, centiroztak ujra - minden oké. De még mindig táncikált a kormány. Pár km.re van egy gumisműhely komolyabb felszereltségü és "jóárasitott". A srác semit nem nézett, csak lekapta a két első kereket mikor mondtam mi a bánatom és hányan nézték már, körbemérte a profilt majd felbacta valami "kacatra" (életembe nem láttam még ilyen masinát), elinditotta és csak a gumireszeléket láttam ami potyogott. Ugyanezt a másik keréken is megcsinálta és azt mondta megsem mozdulhat a kormányom. És tényleg azóta megszünt. Állitása szerint 5-6 centi hosszan alacsonyab volt a profil alig 2tizeddel.(talán valamikor állóra fékeztem vagy passz)

Link to comment
Megosztás:

Nekemis ugyanezt csinálta cammogó sebességnél. Elvittem futóműre minden oké. Gumisokat zajgattam vagy másfél hónapig, átnézték a gumikat, centiroztak ujra - minden oké. De még mindig táncikált a kormány. Pár km.re van egy gumisműhely komolyabb felszereltségü és "jóárasitott". A srác semit nem nézett, csak lekapta a két első kereket mikor mondtam mi a bánatom és hányan nézték már, körbemérte a profilt majd felbacta valami "kacatra" (életembe nem láttam még ilyen masinát), elinditotta és csak a gumireszeléket láttam ami potyogott. Ugyanezt a másik keréken is megcsinálta és azt mondta megsem mozdulhat a kormányom. És tényleg azóta megszünt. Állitása szerint 5-6 centi hosszan alacsonyab volt a profil alig 2tizeddel.(talán valamikor állóra fékeztem vagy passz)

Ezt én is csak megerősíteni tudom, nálam is ez volt a gond és a megoldás is. (valójában a gumi alig észrevehetően ütött sugárirányba, de nem az abroncs teljes szélességében, aminek a hatását a kormányon még fokozta is a magas abroncsnyomás)

Link to comment
Megosztás:

Nekemis ugyanezt csinálta cammogó sebességnél. Elvittem futóműre minden oké. Gumisokat zajgattam vagy másfél hónapig, átnézték a gumikat, centiroztak ujra - minden oké. De még mindig táncikált a kormány. Pár km.re van egy gumisműhely komolyabb felszereltségü és "jóárasitott". A srác semit nem nézett, csak lekapta a két első kereket mikor mondtam mi a bánatom és hányan nézték már, körbemérte a profilt majd felbacta valami "kacatra" (életembe nem láttam még ilyen masinát), elinditotta és csak a gumireszeléket láttam ami potyogott. Ugyanezt a másik keréken is megcsinálta és azt mondta megsem mozdulhat a kormányom. És tényleg azóta megszünt. Állitása szerint 5-6 centi hosszan alacsonyab volt a profil alig 2tizeddel.(talán valamikor állóra fékeztem vagy passz)

Ezt jó tudni, hogy van ilyen kütyü. Hol csináltattad?

Link to comment
Megosztás:

Ezt jó tudni, hogy van ilyen kütyü. Hol csináltattad?

Én Zalaszentgróton. Azóta is oda járok gumi és futómű ügyben. Igaz egy ezressel többet kérnek mint általába máshol a szerelésért, de a vaci új , náluk vett téli papucsokkal szerelt és centirozott kerekeket (meglepetésemre) felsem rakták az autóra, míg nem ellenőrizték azon a kütyün.

Link to comment
Megosztás:

Én Zalaszentgróton. Azóta is oda járok gumi és futómű ügyben. Igaz egy ezressel többet kérnek mint általába máshol a szerelésért, de a vaci új , náluk vett téli papucsokkal szerelt és centirozott kerekeket (meglepetésemre) felsem rakták az autóra, míg nem ellenőrizték azon a kütyün.

Nincs közel, de korrekt!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tom hallótatok-e olyanról hogy F Astraba lehet tenni külön még hátsó stabilizátort! Gyárilag nekem van magában a hídban azt tom a lengyelekbe már nem tettek! De van még külön stabilizátor amit csak a Gsi-be tettek! Valaki tudna szolgálni némi infóval? Esetleg képpel miről is lenne szó!

Előre is köszönöm szépen!

Üdv

Imi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tom hallótatok-e olyanról hogy F Astraba lehet tenni külön még hátsó stabilizátort! Gyárilag nekem van magában a hídban azt tom a lengyelekbe már nem tettek! De van még külön stabilizátor amit csak a Gsi-be tettek! Valaki tudna szolgálni némi infóval? Esetleg képpel miről is lenne szó!

Előre is köszönöm szépen!

Üdv

Imi

Azt tudom, hogy létezik ilyen , ugye egyik a hidban van, de lehet tenni plusszt is ez a hídok kívől megy, azt viszont nem tudom , mindegyikben megvan-e neki a furat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.