Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Este, állok be a garázsba és amikor a küszöbön mentem át fémes csikorgást hallottam. :P

2cm magas a küszöb.

Már hallom egy ideje, hogy valami furcsa hangot ad ki, de mi lehet?

Most meg ez a csikorgás. ^_^

Tegnap megemeltem a jobb elejét és a tárcsa is súrlódik 1 helyen, az is cserés lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Este, állok be a garázsba és amikor a küszöbön mentem át fémes csikorgást hallottam. :P

2cm magas a küszöb.

Már hallom egy ideje, hogy valami furcsa hangot ad ki, de mi lehet?

Most meg ez a csikorgás. ^_^

Tegnap megemeltem a jobb elejét és a tárcsa is súrlódik 1 helyen, az is cserés lesz. :D

Esetleg a rugótányérból eltűnt a gumi? Vagy valamelyik szilent haldoklik, esetleg a kutyacsontod érett a cserére. Stabrúd felfogatásánál a gumibakok megvannak?

Link to comment
Megosztás:

Nenem, mindkét hátsó rugómból le volt törve két centi, nem hullámzott, az telótöréskor van.

Azt tudom, hogy milyen. Enyémnek is le van törve a hátsó rugóiból. Majd ha lesz keret, akkor cserélem. Én azt hittem, hogy olyan rugótörésre gondolsz, ami nem a tányérnál törik, hanem sokkal feljebb. Lengéscsillapító törésben meg volt részem. Kaposváron elszállt, hazáig lépésben, sűrűn miatyánkot mondogatva, nehogy a rugó is megadja magát :D

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy milyen. Enyémnek is le van törve a hátsó rugóiból. Majd ha lesz keret, akkor cserélem. Én azt hittem, hogy olyan rugótörésre gondolsz, ami nem a tányérnál törik, hanem sokkal feljebb. Lengéscsillapító törésben meg volt részem. Kaposváron elszállt, hazáig lépésben, sűrűn miatyánkot mondogatva, nehogy a rugó is megadja magát :D

Á, a rugónak bírnia kell starpát gátló nélkül is, csak persze nem egyszerű az úton tartani a kocsit a kátyúkon keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Utángyártott jeladó Csergőnél 7 ezer forint.

jobb elso kerekbol nekem is jon vmi ciripelo hang akkor az az abs jelado lesz?

mi tud abban ciripelni????

azt tudjuk hogy milyen gyartmany?

mondjuk ugy hogy viszonylag kozel hozzam nagyobb mennyisegben vannak kereksebesseg szenzorok :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jobb elso kerekbol nekem is jon vmi ciripelo hang akkor az az abs jelado lesz?

mi tud abban ciripelni????

azt tudjuk hogy milyen gyartmany?

mondjuk ugy hogy viszonylag kozel hozzam nagyobb mennyisegben vannak kereksebesseg szenzorok :rolleyes:

A ciripelést leginkább a görbült féktárcsatakaró lemez szokott okozni. El kell hajlítani a féktárcsától!

Avagy egy kavics szorulhat a jeladó tárcsa (fogazott) és az elektronikus jeladó közé. (Nekem ez történt, és ezért féltengelyt és elektronikus jeladót is kellett cseréltetnem.)

A gyártmányát nem ismertem fel, Csergőnél vettem, tehát Opelba való és jól is működik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.