Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Jah meg mivel kúpos a csapágy ezért utánállítóként is üzemel :)

szerk.: bizonyos mértékig

Kúpos? Én csak azt néztem, hogy kétsoros, de szerencsére nem kellett kivennem. Más baja volt. Egészen más. :) De legalább annyit nyertem vele, hogy vettem 30-as hosszú dugókulcsot, legalább már ez is van.

Link to comment
Megosztás:

Kúpos? Én csak azt néztem, hogy kétsoros, de szerencsére nem kellett kivennem. Más baja volt. Egészen más. :) De legalább annyit nyertem vele, hogy vettem 30-as hosszú dugókulcsot, legalább már ez is van.

Tudtommal a kerékcsapágyak nagy része kúpos kivitelű. Segítendő a megfelelő terhelés eloszlást.

Link to comment
Megosztás:

Mivan, ha kezdődő féltengelyhalál? Vagy esetleg a difi nél hibázik valami. Más szerintem nem igazán jöhet szóba ezek után.

Szerintem féltengely akkor is zajongna, ha lassan megy, nem csak 80-felett. De igazából ehhez pont nem értek. :)

Külső féltengelyek cserélve voltak 1 éve, amikor a futóművet újítottam fel! :)

Mostanában volt megbontva a koronás anya a féltengely végén?

.....

A koronásanyával is lehet még kicsit variálni a csapágy lógásán.

Nekem a balos picit lógott,érzéssel ráhúztunk és minden ok.

1 éve... amikor futóműfelújítás volt!

Azóta mentem vagy 30.000 km-t.

Mindenesetre utánnanézek!

Link to comment
Megosztás:

Zotya igazad volt. Ez télleg nem kúpos, hanem kétsoros mélyhornyú golyóscsapágy. Akkor leragadtam az UAZ és társainál :)

Nem ragadtál le sehol, mert nagyon sok autó még ma is kúpossal van szerelve, csak pár német autógyár jobban szereti a golyósat. A kúposnak nagyobb a teherbírása de sokkal macerásabb a beállítás meg hasonlók tekintetében. Korhoz sem igazán lehet kötni mert anno a wartburg is golyóscsapágyas volt pedig az is uaz korabeli jószág volt :)

Link to comment
Megosztás:

Nem ragadtál le sehol, mert nagyon sok autó még ma is kúpossal van szerelve, csak pár német autógyár jobban szereti a golyósat. A kúposnak nagyobb a teherbírása de sokkal macerásabb a beállítás meg hasonlók tekintetében. Korhoz sem igazán lehet kötni mert anno a wartburg is golyóscsapágyas volt pedig az is uaz korabeli jószág volt :)

Najah. Ha túlhúzod, akkor recseg ropog szétmegy ha meg nem akkor meg libeg mint lóf...sz a hideg vízben :)

Link to comment
Megosztás:

Megint gátlók... kértem árajánlatot:

Delphi: 10900.- -olajos (gázost elfelejtettem... :) )

Kayaba: 19000.- -gázos

Sachs: 16000.- -gázos

Monroe Premium: 20000.- -gázos

Monroe Original:17700.- -gázos

Tényleg annyival jobbak a gázosak, amennyivel drágábbak? Én csak normál üzemben használom a gépet, jó lenne az olajos, vagy ekkor is érdemes a gázosat venni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Megint gátlók... kértem árajánlatot:

Delphi: 10900.- -olajos (gázost elfelejtettem... :) )

Kayaba: 19000.- -gázos

Sachs: 16000.- -gázos

Monroe Premium: 20000.- -gázos

Monroe Original:17700.- -gázos

Tényleg annyival jobbak a gázosak, amennyivel drágábbak? Én csak normál üzemben használom a gépet, jó lenne az olajos, vagy ekkor is érdemes a gázosat venni?

Köszi!

Előre mindenképpen gázosat tennék, hátul már lehet mérlegelni érdemes-e. (gyárilag is elöl gázos hátul sima olajos van)

Sachs sztem jó középút, én tuti ezt választanám (bár a kayabára azt mondják, hogy jobb és csak 3eft plussz.... hát nem is tudom)

Link to comment
Megosztás:

Előre mindenképpen gázosat tennék, hátul már lehet mérlegelni érdemes-e. (gyárilag is elöl gázos hátul sima olajos van)

Sachs sztem jó középút, én tuti ezt választanám (bár a kayabára azt mondják, hogy jobb és csak 3eft plussz.... hát nem is tudom)

Köszi, az lesz, holnap megyek érte. Remélem amikor szétszedjük a gépet, nem lesz más gond és nem kell a havi fizut javításra átirányozni... :)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen normális.

Bár nem egészséges. Satuval jobb lett volna belepréselni. Nem sérül a széle. De igen, ilyen szorosan megy bele. :)

Én jövőhéten cserélem mind az összes első szilentet:D Jó mókának ígérkezik? Áhá eszembe is jutott mekkora méretű szilent kell bele? Mert az autós boltba a formatika azt mondta hogy hozzam be és majd akkor rendel mert hogy van több méret. Mekkora kell bele? 2002 x14nz ferdehát? Valaki tudja vagy olyanvolt a gyárba ami volt a polcon azt vették le? kösz a segítséget. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én jövőhéten cserélem mind az összes első szilentet:D Jó mókának ígérkezik? Áhá eszembe is jutott mekkora méretű szilent kell bele? Mert az autós boltba a formatika azt mondta hogy hozzam be és majd akkor rendel mert hogy van több méret. Mekkora kell bele? 2002 x14nz ferdehát? Valaki tudja vagy olyanvolt a gyárba ami volt a polcon azt vették le? kösz a segítséget. Üdv.

Tudtommal az F szériában egyforma szilentek vannak a lengőkarokban, tornyokban motortípustól függetlenül. Eltérés csak a stabrúd bekötőknél van.....de a többiek úgy is kijavítanak ha rosszul tudom :)

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal az F szériában egyforma szilentek vannak a lengőkarokban, tornyokban motortípustól függetlenül. Eltérés csak a stabrúd bekötőknél van.....de a többiek úgy is kijavítanak ha rosszul tudom :)

Jó az tiszta sor. Csak pl a boltban mutatott 3méretet és abból nem tudtuk kiszűrni hogy az enyémbe melyik kell. Itt rejlik a probblem:D na de majd jövőhéten alá bakolok azt GÓ adunk a szarviznek

Link to comment
Megosztás:

Jó az tiszta sor. Csak pl a boltban mutatott 3méretet és abból nem tudtuk kiszűrni hogy az enyémbe melyik kell. Itt rejlik a probblem:D na de majd jövőhéten alá bakolok azt GÓ adunk a szarviznek

Ez érdekes. Nekem nem kérdeztek méretet. Motor, évjárat, és vették le a polcról.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.