Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hétvégén kerékcsere alkalmával megpróbáltam kideríteni mi kopoghat az első futóműnél. Megemelve a kocsit semmi rendelleneset nem tapasztaltam. A kopogó hang (mintha valami fel lenne lazulva) először főleg fél napos állás utáni induláskor, lassú haladáskor jelentkezett, majd pár km megtétele után megszűnt és még rázós úton sem jött elő. Mostanában már menet közben is hallom, főleg ha emelkedőn felfelé lassan hajtok és mintha nem a kerekektől, hanem feljebb, a műszerfal alól jönne. Toronycsapágy vagy kormánymű lenne?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell méretni!Egyértelmű!!Olyan mint 1 hajó!Néha tengewri beteg is vagyok!Tényleg nagyon rossz már!

Na jó, de két pár lengéscsillapító van, nekem csak egy volt eltörve, mégis hajókázott a kocsi. Ezért még nem kell cserélni mind a 4-et. Első kettő maradt is, csak a hátsó párat cseréltem.

Hétvégén kerékcsere alkalmával megpróbáltam kideríteni mi kopoghat az első futóműnél. Megemelve a kocsit semmi rendelleneset nem tapasztaltam. A kopogó hang (mintha valami fel lenne lazulva) először főleg fél napos állás utáni induláskor, lassú haladáskor jelentkezett, majd pár km megtétele után megszűnt és még rázós úton sem jött elő. Mostanában már menet közben is hallom, főleg ha emelkedőn felfelé lassan hajtok és mintha nem a kerekektől, hanem feljebb, a műszerfal alól jönne. Toronycsapágy vagy kormánymű lenne?

Hasalj alájja, nézd meg megvannak-e a kipuftartó bakok, nem üti-e valahol valami a kasztnit. :) Toronycsapágy a kormány tekergetésekor ropog, és nem kopog.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell méretni!Egyértelmű!!Olyan mint 1 hajó!Néha tengewri beteg is vagyok!Tényleg nagyon rossz már!

Nekem is hajó feeling és bemérve mégis jó (50%-os) Persze lehet keményebb esetleg sport vagy állítható gátlókat is beletenni, de sztem egy kis hajó feeling mindíg megmarad (főleg egy mai mondjuk off VW autóhoz képest)

Ha már nagyon kuka a lengéscsillapító akkor inkább pattogni szokott a kerék egy-egy gödör után.

Hátsók cseréje valóban egyszerű ahogy Zotya írta, de az elsőknél rugóösszehúzó kell meg csöppet szét kell szedni a futóművet a cseréhez. A gólyalábból a patron kiszedhető és úgy lehet cserélni.

Ha már az elsőt cseréled érdemes a toronycsapágyat, szilenteket is megnézni és cserélni ha szükséges. Na és a végén a futómű állítást nem elfeljteni.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén kerékcsere alkalmával megpróbáltam kideríteni mi kopoghat az első futóműnél. Megemelve a kocsit semmi rendelleneset nem tapasztaltam. A kopogó hang (mintha valami fel lenne lazulva) először főleg fél napos állás utáni induláskor, lassú haladáskor jelentkezett, majd pár km megtétele után megszűnt és még rázós úton sem jött elő. Mostanában már menet közben is hallom, főleg ha emelkedőn felfelé lassan hajtok és mintha nem a kerekektől, hanem feljebb, a műszerfal alól jönne. Toronycsapágy vagy kormánymű lenne?

Rángasd meg a kormányműnél a nyomtávrudakat, mert az hajlamos ilyen kopogásra.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén kerékcsere alkalmával megpróbáltam kideríteni mi kopoghat az első futóműnél. Megemelve a kocsit semmi rendelleneset nem tapasztaltam. A kopogó hang (mintha valami fel lenne lazulva) először főleg fél napos állás utáni induláskor, lassú haladáskor jelentkezett, majd pár km megtétele után megszűnt és még rázós úton sem jött elő. Mostanában már menet közben is hallom, főleg ha emelkedőn felfelé lassan hajtok és mintha nem a kerekektől, hanem feljebb, a műszerfal alól jönne. Toronycsapágy vagy kormánymű lenne?

Nekem a lengőkar hátsó szilentje volt kuka. Amikor felemeltem, hogy megnézzem mi kopoghat, még fel sem tűnt mert megfeszült és úgy látszott a helyén van minden. Később már annyira kopogott, annyira tönkrement, hogy simán alánézve látszott a bibi. Érdemes ránézi. :)

Itt már azért kicsit meg is cseszegettem, hogy jobban látszódjon, hogy mennyire ki volt szakadva:

kopog.jpg

Link to comment
Megosztás:

Rángasd meg a kormányműnél a nyomtávrudakat, mert az hajlamos ilyen kopogásra.

Kérlek szépen nekem is kopog az eleje ha gördös uton megyek, vagy amikor ugy gondolja. Térültem-fordultam, és megrángattam a nyomtávrudakat. Hát a jobboldali eléggé kopogo hangú. Olyankor mi van? Nyomtávrúdcsere, vagy csak a gömbfejeket kell cserélni vagy esetleg a kormányművem halt be? :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a lengőkar hátsó szilentje volt kuka. Amikor felemeltem, hogy megnézzem mi kopoghat, még fel sem tűnt mert megfeszült és úgy látszott a helyén van minden. Később már annyira kopogott, annyira tönkrement, hogy simán alánézve látszott a bibi.

Hétvégi olajcsere alkalmával, ha már az aknában a kocsi alatt voltam ránéztem a futóműre. Berugóztatva a kocsi elejét halk kopogó hang jön jobb oldalról. Nem a hátsó szilenttől, inkább valahonnan a keréktől. Megemeltem a kocsi bal oldalát, a kereket mozgatva semmi kottyanást nem tapasztaltam és a hátsó szilent is ép volt, kormányrudazat is okés. Érdekes egy év előműszakin jelezték, hogy az egyik talpas cserére szorul (15 évesen az első cserére szoruló futómű alkatrész volt), de a jobb oldalit találták hibásnak. Akkor csodálkoztam is, hogy a kopogó hangot bal oldalról hallom. De hát ők tudják. Kicseréltettem a talpast, nem szűnt meg a kopogás, de átment a vizsgán. A kiszedett gyári gömbfejben én, mint laikus semmi kivetni valót nem találtam. Lehet eltévesztették az oldalt, aztán utólag pedig nem szóltak. Majd szólok szerelő pajtinak, hogy ő is nézzen rá, hátha ő megtalálja a kopogás forrását.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

az 1.4 es classic astrámba eltörött a jobb első spirálrúgó és pest összes bontóját körbetelefonáltam, de senkinek nincs bontva ilyen rugója....

ha esetleg van valakinek elfekvőbe egy ilyen rugója én szivesen megvásárolnám!!!

amugy van valami különbség az 1.4 es 1.6os 1.8as ok rúgója közt???

mert az 1ik bontósnak volt olyan ami 1.8asból lett kivéve, de azt mondta, h az nem jó nekem! ez igaz?

köszi helló

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

az 1.4 es classic astrámba eltörött a jobb első spirálrúgó és pest összes bontóját körbetelefonáltam, de senkinek nincs bontva ilyen rugója....

ha esetleg van valakinek elfekvőbe egy ilyen rugója én szivesen megvásárolnám!!!

amugy van valami különbség az 1.4 es 1.6os 1.8as ok rúgója közt???

mert az 1ik bontósnak volt olyan ami 1.8asból lett kivéve, de azt mondta, h az nem jó nekem! ez igaz?

köszi helló

Teherbírásban lehet különbség, a nagyobb motorú autók eleje általában nehezebb, így magasabb lenne vele az autód eleje (az 1.4-es a legkönnyebb sztem).

Link to comment
Megosztás:

Nah ma meglestem a szerelőmmel együtt azt a kopogós izét a kocsi elejében. Megvan a probléma. A kormánynak semmi baja, hanem a bal stabilizátor inga adta meg magát. Olyan csámpásan áll, hogy rossz ránézni. Szóval csere.

A mi? Ilyenről még nem hallottam. :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégi olajcsere alkalmával, ha már az aknában a kocsi alatt voltam ránéztem a futóműre. Berugóztatva a kocsi elejét halk kopogó hang jön jobb oldalról. Nem a hátsó szilenttől, inkább valahonnan a keréktől. Megemeltem a kocsi bal oldalát, a kereket mozgatva semmi kottyanást nem tapasztaltam és a hátsó szilent is ép volt, kormányrudazat is okés. Érdekes egy év előműszakin jelezték, hogy az egyik talpas cserére szorul (15 évesen az első cserére szoruló futómű alkatrész volt), de a jobb oldalit találták hibásnak. Akkor csodálkoztam is, hogy a kopogó hangot bal oldalról hallom. De hát ők tudják. Kicseréltettem a talpast, nem szűnt meg a kopogás, de átment a vizsgán. A kiszedett gyári gömbfejben én, mint laikus semmi kivetni valót nem találtam. Lehet eltévesztették az oldalt, aztán utólag pedig nem szóltak. Majd szólok szerelő pajtinak, hogy ő is nézzen rá, hátha ő megtalálja a kopogás forrását.

??

Lehet érdemes lenne padon átrángatni a futóművet.

Link to comment
Megosztás:

??

Lehet érdemes lenne padon átrángatni a futóművet.

Érdekes, mert műszakinál komplett futómű-kormány szerkezet felújításra számítottam, talpas, kutyacsont, kormányösszekötő-gömbfej, szilentek, mert szanaszétt vannak repedve a gumi alkatrészeik, meg a talpas is még eredeti szegecselt, de jó volt minden. :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert műszakinál komplett futómű-kormány szerkezet felújításra számítottam, talpas, kutyacsont, kormányösszekötő-gömbfej, szilentek, mert szanaszétt vannak repedve a gumi alkatrészeik, meg a talpas is még eredeti szegecselt, de jó volt minden. :D

Nálam is, egy kutyacsont és kormánymű gumiharangon kívül még eredeti. :)

Link to comment
Megosztás:

??

Lehet érdemes lenne padon átrángatni a futóművet.

Csak most látom, hogy kevertem az oldalakat. A bal oldal kopog és régebben jobb oldalt cseréltek talpast.

Lehet az lesz a vége. Nálunk van egy szerviz (oda szoktam vinni elővizsgára és vizsgára a kocsit) és van ilyen "pneumatikus kerékrángatójuk". 3 ezerért végignézik a kocsit olyan alapossággal, mintha élesben vizsgáztatnák. Az eredményről papírt nyomtatnak az esetlegesen feltárt hibákkal. Aztán ha oda viszem vizsgára, az elővizsga összegét levonják a végösszegből.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.