Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kormánygömbfej is lehet, sőt én arra tippelnék....szépen átviszi a rezgést a kormányműbe. Ellenőrizni nagyon egyszerű,

megemeled és mozgatod a kereket kézzel, nálam már annyira ki volt kopva, hogy 2 cm-es játéka volt. ;)

A kormanygombfej az rendben van- le ellenoriztem kb egy hete mikor csereltem kormanykazettat, nincs semmi jatek,a jobb elso kereknel van a gond ,a bal az rendben van! ugyanakkor mikor fel emelem -es le ellenorzom minden rendben van semmi jatek.Inkabb rosz uton es kanyarba kopog legjobban!

Link to comment
Megosztás:

Köszi skacok a tippeket most már még jobban szól kanyarba úgy oda ver valami többször is ha macskakövön kanyarodom. Egyébként kormány összekötő is lehet srácok? Mintha egyszer már lett volna ilyesmi bajom, de nem emlékszem :lol:. Na mostantól jegyzetelek ígérem, csak oldódjon meg minél occcsóbban.

Jocó77 írj a topikba lécci ha rájöttél mitől van. Én is átvizsgálom 50 kg-os kalapáccsal mint a vonat kerekeit szokták, csak kijön a hiba........;):):lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Utánajártam ma a korábban említett nyiszogó, visító hangnak a bal első kerékből. Felemeltem, levettem a kereket, úgy is visított, levettem a féknyerget, úgy is visított, levettem a féktárcsát, úgyis. Ezek szerint a kerékcsapágy visíthat? Először csak nyisz-nyisz, utána bekattan és folyamatosan nyüszít. Fújtam oda WD-t, attól elhallgatott, bár 90 felett van megint pici nyisz nyisz, de annyi. Kanyarban nem hallani semmi hangot, holtjátékát sem éreztem se tengely se sugárirányban. Mi lehet a gond? Simán kenetlen a csapágy? Vagy cserés?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Utánajártam ma a korábban említett nyiszogó, visító hangnak a bal első kerékből. Felemeltem, levettem a kereket, úgy is visított, levettem a féknyerget, úgy is visított, levettem a féktárcsát, úgyis. Ezek szerint a kerékcsapágy visíthat? Először csak nyisz-nyisz, utána bekattan és folyamatosan nyüszít. Fújtam oda WD-t, attól elhallgatott, bár 90 felett van megint pici nyisz nyisz, de annyi. Kanyarban nem hallani semmi hangot, holtjátékát sem éreztem se tengely se sugárirányban. Mi lehet a gond? Simán kenetlen a csapágy? Vagy cserés?

Köszi

a kopott csapágynak morgó hangja szokott lenni.

de ez a nyikorgás se jó,és ha odafujtad a wd-t, akkor márpedig csak az szólhat.

amint tudod cseréld ki, nehogy a nyisz nyisz egyszercsak egy nagy recsenés legyen, és besatuzzon a kerék.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Utánajártam ma a korábban említett nyiszogó, visító hangnak a bal első kerékből. Felemeltem, levettem a kereket, úgy is visított, levettem a féknyerget, úgy is visított, levettem a féktárcsát, úgyis. Ezek szerint a kerékcsapágy visíthat? Először csak nyisz-nyisz, utána bekattan és folyamatosan nyüszít. Fújtam oda WD-t, attól elhallgatott, bár 90 felett van megint pici nyisz nyisz, de annyi. Kanyarban nem hallani semmi hangot, holtjátékát sem éreztem se tengely se sugárirányban. Mi lehet a gond? Simán kenetlen a csapágy? Vagy cserés?

Köszi

Külső féltengely-gumiharang ép? Nem lehet, hogy az megy szárazon?

Link to comment
Megosztás:

Külső féltengely-gumiharang ép? Nem lehet, hogy az megy szárazon?

Ép, jó állapotú, sztem az előző tulaj nemrég cserélte, a bilincs is fényes, nem hinném, h gyári lenne. Ahogy odafújtam a kerékagy mögé rögtön elhallgatott. Onnan sztem idő, míg elérne a csuklóig. A féltengelynek milyen tünetei vannak?

Néztem árakat, a hátsó kerékcsapágy miért kerül majd' 4szer annyiba, mint az első?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Komárom-Esztergom megyében tud-e valaki olyan mühelyt ahol viszonylag normális áron átnézik a futóművemet és meg is mondják, hogy mit kell cserélni benne?

Ha valaki tud ilyen embert, helyet kérlekk ossza meg velem!

Köszi:BB

Az én futóművemet egy vértesszőlősi autószerelő állította be, szóval ért hozzá. Jókai utca elején van. Korrekt áron dolgozik és rendesen is. Jól ismerem mert anyukám egyik gyerekkori barátja. De szerintem Tatabányán is lehet találni tisztességes műhelyt, bár gondolom nem márkaszervizbe akarod vinni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az én futóművemet egy vértesszőlősi autószerelő állította be, szóval ért hozzá. Jókai utca elején van. Korrekt áron dolgozik és rendesen is. Jól ismerem mert anyukám egyik gyerekkori barátja. De szerintem Tatabányán is lehet találni tisztességes műhelyt, bár gondolom nem márkaszervizbe akarod vinni. ;)

Szia invic!

Márkaszervíz kizárva, oda csak max tesztvezetni járok be! :lol: Nekem csak annyi kéne, hogy egy korrekt mindenre kitérő állapotfelvételt készítsen a vasról, hogy tudjam mennyit kell összeraknom anyagilag a gatyába rázáshoz!

Köszi a választ!

Jövő héten sörözés?

Link to comment
Megosztás:

Szia invic!

Márkaszervíz kizárva, oda csak max tesztvezetni járok be! ;) Nekem csak annyi kéne, hogy egy korrekt mindenre kitérő állapotfelvételt készítsen a vasról, hogy tudjam mennyit kell összeraknom anyagilag a gatyába rázáshoz!

Köszi a választ!

Jövő héten sörözés?

Benne vagyok. Pénteken megyek haza, mert most közlekkari napok vannak, szóval egy hét gyomorbaktérium irtás után az már szinte semmiség lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lassan szükségem lesz első lengő cserére. Miért drágább ennyivel az első lengő?

Toronycsapágyak mikor szorulnak cserére? Vagy érdemes lengő cserekor azt is gondolom.

Lengéscsillapítónál kyb-át néztem 20000Ft az jó vagy rossz ár?

Toronycsapágyat milyen márkát érdemes és szabad ;)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lassan szükségem lesz első lengő cserére. Miért drágább ennyivel az első lengő?

Toronycsapágyak mikor szorulnak cserére? Vagy érdemes lengő cserekor azt is gondolom.

Lengéscsillapítónál kyb-át néztem 20000Ft az jó vagy rossz ár?

Toronycsapágyat milyen márkát érdemes és szabad ;)

Köszi

gátló árat nem tudom h milyen...

toronycsapágyból gyárit, nem drága

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.