Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet hogy egyforma, nem tom.

én 2k-ért csináltattam a négyet aluból, és naon pöpecek lettek. Leadtam a rajzot, rajta a méretekkel, szépen a gyűrű belsejének egyik "szélét" kúposra, hogy könnyű legyen le-feltenni a kereket, és simán legyártották.

De ez én vagyok

Én meg 360Ft-ért vettem 18 dkg 60-as átmérőjű Danubitot (Teramid), és egy esztergályos 2 sörért megcsinálta a 4 darabot. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kicsit más téma:

Valahol már írtam, de leírom ide is, itt talán jobb helyen van.

Ha valaki csinált már, vagy tudna rajzot de főleg méretekkel astra f sedan hátsó toronymerevítőhöz, az ne kíméljen. :)

Ha esetleg valamelyikőtök gyártott már elsőt is, akkor az pláne érdekelne méretileg meg rajzilag.

Előre is köszönve :I_S

Link to comment
Megosztás:

Megosztom futómű kalandomat veletek, csakhogy hátha másnak is jól jön a tapasztalatom:

kb. egy hete csilingelő hang hallható a jobb első kerék felől, ha kátyúba, vayg valamilyen terepegyenletlenségra hajtottam. Átnéztük hárman az egészet, de semmit nem találtunk míg ma teljesen véletlenül belenyúkáltam a rúgótányérba és láss csodát, egy háromnegyed menet le volt törve a rugóról :)

A kérdésem pedig az, hogy okoz-e ez valamilyen gondot hosszútávon,

és hogy milyen a legkissebb ültetésű rugó ehhez a modelhez? (F Astra)

Link to comment
Megosztás:

Megosztom futómű kalandomat veletek, csakhogy hátha másnak is jól jön a tapasztalatom:

kb. egy hete csilingelő hang hallható a jobb első kerék felől, ha kátyúba, vayg valamilyen terepegyenletlenségra hajtottam. Átnéztük hárman az egészet, de semmit nem találtunk míg ma teljesen véletlenül belenyúkáltam a rúgótányérba és láss csodát, egy háromnegyed menet le volt törve a rugóról :)

A kérdésem pedig az, hogy okoz-e ez valamilyen gondot hosszútávon,

és hogy milyen a legkissebb ültetésű rugó ehhez a modelhez? (F Astra)

Nekem a hátró játr így másfél éve, és majdnem 20 km mentem vele az ut egyik bégéből a másikba, meg közben akna, mire rájöttem hogy mi csilingel. Persze úgy sikerűlt, hogy jó kis döccenőre mentem vagy 60-al, és így kiesett a rugódarab a tárcából.

Én rögtön kicseréltem (akkor még gyárira), de most már űl a kicsi :wink:

(Akkor senkinek nics rajza vagy méretei???)

Link to comment
Megosztás:

Sztem gyere ki egy talira és kérd meg atommanot hogy lemérhesd az övét.De sztem ha konyitaszn kicsit a lakatosmunkához te is meg tudod csinálni a merevítőt. Én már a rekordomba és a b omegámba csináltam, és mindkettő állítható. De lehet hogy astráho olcsóbban jössz ki ha megveszed, pláne ha a hegesztésekért fizetned kell.

Link to comment
Megosztás:

Sztem gyere ki egy talira ...

Sajna Hajdúszoboszló kicsit messzeb van attól, hogy "kiugorjak" talira, bár jó lenne. :)

Szerintem egyszerűbb lesz, ha megcsinálom magam, bár az elsőt lehet jobb lenne megvenni, mert ott sokszor rá kell mérni, hogy pontos legyen.

A hátsó könnyebb, mert az simán egyenes. Arról csak azt kéne megtudnom, hogyan van rögzítve a toronyhoz :?: :idea: :?: :idea:

Még az állíthatóság sem lenne nagy vasziszdasz, a gond az, hogy nincsenek szerszámaim, pedig meg tudnám csinálni, elvégre szakmám lenne, vagy mi...

Megpróbálok bekéreszkedni ismerősökhöz.

Félretéve tényleg help lenne, ha azt legalább tudná v.ki, hogy a hátsó hová van rögzítve.

Üdv:I_S

Link to comment
Megosztás:

Végigolvastam ezt a topikot, de nem találtam választ a kérdésemre, ugyhogy felteszem: mi a lényegi kulonbség a gázos és az olajos gátlók között? Azonkivul, hogy az egyikben gáz a másikban olaj van mielott még valaki - pl: Uhuhu :) - elsutne ezt a poént.

Gázosban is van némi olaj :wink:

Ez található a Bilstein oldalán :

"Abban az esetben ha az eredeti gyári lengéscsillapító 'olajos' kivitelű volt, akkor is teljes mértékben kicserélhető egy korszerűbb, biztonságosabb gázos kivitelű lengéscsillapítóra. Miért jobb a "gázos" lengéscsillapító? Az ezzel a technológiával gyártott lengéscsillapító szintén tartalmaz olajat, hiszen az olaj nagy belső viszkozitásának köszönhetően a csillapítást az olaj végzi, viszont a lengéscsillapító belsejében - típustól és alkalmazástól függően - a környezeti nyomás 8-35-szöröse is lehet, melyet egy az olajra semleges gáz biztosít. A túlnyomás feladata az olaj felhabosodásának gátlása, ezáltal az állandó nagyságú csillapítás biztosítása."

forrás: ]http://www.bilstein.hu/termekismerteto/ter...m#utcai

Link to comment
Megosztás:

Félretéve tényleg help lenne, ha azt legalább tudná v.ki, hogy a hátsó hová van rögzítve.

Én mikor előre csináltam egy hónapon keresztül az ujságokat bujtam és keresgéltem hogy hogy van felfogatva, maghajlítva. Tehát irány a keresgélés. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én mikor előre csináltam egy hónapon keresztül az ujságokat bujtam és keresgéltem hogy hogy van felfogatva, maghajlítva. Tehát irány a keresgélés. :wink:

Az elsővel nincs is semmi gondom, mármint rögzítés szempontjából, mert van vagy 5 féle rögzítési lehetőség kapásból, ami eszembe jut. Azzal az a gond, hogy nincs csőhajlítóm.

A hátsóhoz meg meg tudnék szerezni mindent, de ahhoz meg még nem találtam képet, pedíg már vagy 3 hónapja keresgélek :)

Hát ez van...

Üdv:I_S

Link to comment
Megosztás:

No nagyon szépen köszönöm a képet! Így már érthetőbb a dolog. Ha jól látom, akkor a túdfej rögzítő csavarjára megy rá, mint egy "alátét".

Na nemsoká fogok is hozzá.

:) :) :)

Üdv:I_S

Szerintem ha már nekikezdesz, akkor ne egy darabot csinálj! :P

Én például biztos vevő lennék egyre (ha emberi árban jön ki)! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha már nekikezdesz, akkor ne egy darabot csinálj! :)

Én például biztos vevő lennék egyre (ha emberi árban jön ki)! :wink:

Figyu.

Szerintem jövő héten nekilátok összeszedni az anyagot, látszólag nem sok minden kell a hátsóhoz (egy rúd /cső/ meg két fém pogácsa, ha nem állíthatóra csinálom), meglátjuk mennyiből jön ki az anyagár, lemérem + legyártom a részeket, aztán irány a hegesztő, és végül kiderül a végösszeg. én igy látatlanban oan 4 forintra gondolok, de kiderül.

A végén megmondom, aztán ha kell neked is, akkor miért ne alapon csinálunk többet, az ár meg hát... szerintem ez a fórum nem arról szól, hogy lehúzzuk egymást, ergo úgyis szeretek barkácsolni, már ha van időm meg szerszámom, úgyhogy én részemről, ha sikerül legyártani nem igen tennék rá egyéb költséget.

No de először legyen kész :wink:

Üdv:I_S

Link to comment
Megosztás:

Nah.. azthiszem én is beszívtam vmit. :evil:

Még nem tom, mi van,csak azt, hogy tegnap oltárira elkezdett csörögni zörögni vmi a bal kerekem magasságában.

Szitu: a hang akkor adja magát, amikor kátyú, vagy ami még tutibb, keresztborda van.. ergo függöleges mozgás(rázkódás) van.

A hang jellege: arra hasonlit a legjobban, mint amit anno a két féktárcsám adott,amikor megvettem és egymáson voltak, és a gödröknél "csörögtek".

Csak valamivel talán lágyabbak.

Gondolok olyanra, hogy esetleg rugó. rugótányér(ha van ilyen) törés.. esetleg a fékben hullott szét vmi.

Mondjuk se nem áll csálén a kocsi, se nem húz el.. és még fék is szuper.. :roll:

Sanjos tegnap is, meg ma is késön jöttem haza fáradtan, igy nem volt időm, kedvem(brr hideg) leszedni a kereket, hogy hátha látszik vmi.

Majd holnap ha lesz időm, megemelem, leveszem a kereket, hátha látok vmit...

Ha valami futómű, megyek és keresek egy szimpatikus "balos" kátyút, és ráverem még a jövő évet is!! :evil: :evil:

Tom!

Te hol tartasz? Csak azok kellettek amiket anno írtam? Rendőr, tanu, oszt csá?

Vagy most kell vmi más is már?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.