Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hmmmm..

Az én autóm ma délelőtt kapott 2 db vadi új LIP-et.

Meggyőző a különbség a régiek és az újak között.

2 év garanciásak, darabja volt 7000 huf

Jut eszembe, a kiszedett lengéscsillapítók különbözőek voltak. Az egyik LIP volt, a másik valami tök más.

Már nem is tudom. B)

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a Zengőnél futóművet ellenőriztetni, meg ha már ott voltam, a nyári (35000 -et futott) gumijaimat kiegyensúlyoztatni.

A legutóbbi futómű állítás óta 60000-et mentem, és bár nem dicsőségből írom, de azóta bizony párszor hozzá kellett nyúlni a futóműhöz, aminek az "eredményét" az állapotfelvételi lap is bizonyította (nomeg az abnormális gumikopás).

Például: a normális -1,8 kerékösszetartás helyett -6,2 volt.

No most nagyon pöpec lett és szinte megújult a kocsi. Tiszta élvezet a kanyarvétel!

Centírozás, állítás 11300 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a Zengőnél futóművet ellenőriztetni, meg ha már ott voltam, a nyári (35000 -et futott) gumijaimat kiegyensúlyoztatni.

A legutóbbi futómű állítás óta 60000-et mentem, és bár nem dicsőségből írom, de azóta bizony párszor hozzá kellett nyúlni a futóműhöz, aminek az "eredményét" az állapotfelvételi lap is bizonyította (nomeg az abnormális gumikopás).

Például: a normális -1,8 kerékösszetartás helyett -6,2 volt.

No most nagyon pöpec lett és szinte megújult a kocsi. Tiszta élvezet a kanyarvétel!

Centírozás, állítás 11300 Ft.

Az nem is sok. Valaki mesélje már el lécci mit jelent ez a futómű állítás pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Udinak több éve futnak,kapják a pesti utat is és semmi gond vele.

Akkor vagy mákja van, vagy '99 óta kicsit összeszedte magát a lip, mert nekem volt olyan évjáratú gátlóm

tőlük, ami az akkor 1 éves gart éppen kihúzta (kb 20000km lehetett ha jól emlékszem).

Az nem is sok. Valaki mesélje már el lécci mit jelent ez a futómű állítás pontosan?

Astrán ez a kerékösszetartás és kormányközép állítást jelenti, a kormányösszekötő rudakon.

Normális esetben megvan 1 óra alatt, ha be van rohadva az állító (esetek 99%-a), akkor 2-4 óra B)

Alapeset 5-6000 körül szokott lenni, berohadva 2-vel drágább B)

Link to comment
Megosztás:

Az nem is sok. Valaki mesélje már el lécci mit jelent ez a futómű állítás pontosan?

Most voltam másodszor ennél a futóművesnél és pont azért mentem vissza, mert az első esetben nagyon lelkiismeretes munkát végeztek a szemem láttára.

Mivel első esetben (két és fél éve) ízekre szedtek minden menetet és átjáratták menetmetszővel és menetfúróval, ezért most könnyű dolguk volt.

Akkor 3 ember dolgozott rajta és összesen 70 percig tartott a művelet.

Most csak drótkefe, menetlazítóval és már mozgott is minden. Így azután a kerék kiegyensúlyozással együtt két ember 50 perc alatt végzett vele.

A folyamat mechanikus ellenőrzéssel kezdődik, tehát leellenőrzik, hogy nincs-e rendellenes lógás, mert akkor nincs értelme állítani.

A futómű állításhoz a kocsi beáll a mérőpadra, ahol optikai elven működő műszereket helyeznek minden kerékre amivel először bemérik a kocsi futóművének aktuális geometriáját, azután következik a gyári adatokra történő beállítás. Minderről számítógépes adatlapot adnak, "ilyen volt / ilyen lett" adatokkal. Mindezt garanciával.

Nekem egy ilyen beállítás után 0-tól a végsebességig rezzenésmentesen működik a futómű.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Milyen lengéscsillapítót ajánlanátok az én kocsimra?

Már túl vagyok rajta, de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Boge Turbo-t vettem végül, de a Kayaba ultra SR is szóba jött. Az jobb lett volna? Attól féltem, hogy túl sokat veszít majd a kocsi a Kayaba-val a komfortból. Ugye a Boge is van olyan jó azért?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.