Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor majd kutatok a neten Koni-k után, bár eddig nem sok sikerrel. Legalábbis olyan helyet még nem találtam ahol nézhetnék kb. árakat.

Olyan helyet már találtam ahol Borbet felniket árulnak, igaz rendelésre. Piliscsaba végén ( attól függ honnan nézzük mondjuk, BP felől az elején a lejtő után egyből :( ) van egy gumiszervíz, ott tudnak hozni Borbet felniket, csupán az árakat nem tudtam megkérdezni, ugyanis a srác akivel voltam türelmetlen és nem várta meg amíg visszajön a főnök a postáról. Nézegettem gumikat is, bár Bridgestone márkát mondott a csóka, ami elég drága, 48volt darabja a 215/45 R16nak.

Ahogy Gabi mondta. Fel kell hívni őket vagy elmenni, de van honlapjuk is csak ott nincsenek árak. (régen nem voltak)

Amúgy azzal tisztában vagy, hogy ezekkel a kerekekkel iszonyatosan lomha lesz az autód?

És persze enni is többet fog jócskán.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Gabi mondta. Fel kell hívni őket vagy elmenni, de van honlapjuk is csak ott nincsenek árak. (régen nem voltak)

Amúgy azzal tisztában vagy, hogy ezekkel a kerekekkel iszonyatosan lomha lesz az autód?

És persze enni is többet fog jócskán.

Bennevan. :( Valamit valamiért...

Link to comment
Megosztás:

Hát pont a citromnak nincs árlistája. A narancsnak 88eFt. Viszont ez is minden tipushoz stimmel. :( :D :P

Astra F Sedan / Hatchback, incl. /Cabrio 2.0GSi (-16V) Sport excl. Diesel. 88.800- a szett.

"Tökéletes útfekvés és optimális kezelhetőség a narancssárga, gázos lengéscsillapítók és a ragyogó kék sport rugók tökéletes kombinációjának köszönhetően."

Hehh, ezt sem gondoltam volna hogy tényleg így különböztetik meg a Koni termékeit. Szín szerint. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Hát pont a citromnak nincs árlistája. A narancsnak 88eFt. Viszont ez is minden tipushoz stimmel. :( :D :cry:

Astra F Sedan / Hatchback, incl. /Cabrio 2.0GSi (-16V) Sport excl. Diesel. 88.800- a szett.

1130 kell neked, bár a 1110 korábban még nem volt. Lehet a rési pirosból rakták össze? :P

Ha nem kell állíthatóság az is jó lehet. Őket kell megkérdezni. Elmondod mit akarsz és elmondják mit tudnak adni.

Az hogy mindenhez jó annyit jelent, hogy nem mindegyiken fog ugyanakkorát ültetni. Tiéden valószínű nem annyit mint egy gsi-n.

Link to comment
Megosztás:

1130 kell neked, bár a 1110 korábban még nem volt. Lehet a rési pirosból rakták össze? :(

Ha nem kell állíthatóság az is jó lehet. Őket kell megkérdezni. Elmondod mit akarsz és elmondják mit tudnak adni.

Az hogy mindenhez jó annyit jelent, hogy nem mindegyiken fog ugyanakkorát ültetni. Tiéden valószínű nem annyit mint egy gsi-n.

Aham vágom. Köszi majd megdobom őket egy méllel és érdeklődöm. Egyenlőre úgyis csak ilyen szinten vagyok. :P

Link to comment
Megosztás:

Aha, hát ez elég egyértelmű válasz volt. Pedig azthittem vannak még csodák. :(

Akkor majd kutatok a neten Koni-k után, bár eddig nem sok sikerrel. Legalábbis olyan helyet még nem találtam ahol nézhetnék kb. árakat.

Olyan helyet már találtam ahol Borbet felniket árulnak, igaz rendelésre. Piliscsaba végén ( attól függ honnan nézzük mondjuk, BP felől az elején a lejtő után egyből :P ) van egy gumiszervíz, ott tudnak hozni Borbet felniket, csupán az árakat nem tudtam megkérdezni, ugyanis a srác akivel voltam türelmetlen és nem várta meg amíg visszajön a főnök a postáról. Nézegettem gumikat is, bár Bridgestone márkát mondott a csóka, ami elég drága, 48volt darabja a 215/45 R16nak.

Gyűtögetnem kell erőteljesen úgyérzem. :cry:

Egyszer leírtam hogy rugóval együtt kb 119e az ára....A carstylingon is van egy srác aki árulja Profi lips-kft ha jól emlékszem.Az nem mindegy hogy mennyi garit add rá....Ha a karaszynak írsz emailt foognak válaszolni....

A gumi pedig 215/40R16 legyen a /45 már nagyon magas(és olcsóbb is lesz).Gumikat meg itt érdemes megnézni. www.gumik.com vagy www.alufelni.com

Link to comment
Megosztás:

Egyszer leírtam hogy rugóval együtt kb 119e az ára....A carstylingon is van egy srác aki árulja Profi lips-kft ha jól emlékszem.Az nem mindegy hogy mennyi garit add rá....Ha a karaszynak írsz emailt foognak válaszolni....

A gumi pedig 215/40R16 legyen a /45 már nagyon magas(és olcsóbb is lesz).Gumikat meg itt érdemes megnézni. www.gumik.com vagy www.alufelni.com

Oksoks, köszi. Nézelődni informálódni azért még szabad nem? :(

Link to comment
Megosztás:

Halkan jegyzem meg hogy ha ebbe belekezdesz,akkor nem lesz megállás.....én már csak tudom :P :cry:

Igen, igen... erre már rájöttem. Először amikor megvettem csak az volt hogy á veszek egy tükröt meg á veszek egy pedál szettet. Most meg már 9" széles felnin és 35mm-es ültetésen gondolkozom. És akkor még a morcosítást meg az egyéb átalakításokat nem is említettem. :(

Link to comment
Megosztás:

á én festettem cseréltem a jobboldali ajtomat, ááá én festettema baloldalát, hidatcseréltem.... vagy ez lehet nem pont az amit te csinálsz???

:(

itt igazán lehetne már megállás, de nincs, mert most meg a haverom teloját törtem össze, az is 11 rupi:S

Link to comment
Megosztás:

hm a héten votl egy fura dolog.

bejön egy astra F nézema hátulját ültetve, na mondom ######a lehet egyenként emelgtni a kerekeit, mert a küszöb szét van, szoval a paddal nem emelem.

nézema hátulját milyen rugó van benne, erre két rugó is volt

aztán nézem jobban, az egyik szépen a helyén, másik !!!! oldalt !!!!

mi a gecc nézem jobban, hát mind a két oldalt el volt törve a rugó, de ugyan ott.

szoltama tulajnak erről tud e, de mint később kiderült, arrol se tud hogy szét van a küszöb, meg ugy abszolut nem volt tisztában az egész autojával...

erre azt mondja, na tavasszal műszaki, addig eladja vesz másikat, erre közöltem vele hogy 200 at adok érte, talán, ha más baja nem jön elő, erre kiesett a szeme, de mondtam neki nézzen szét 260 körül indulnak, ennek meg nem kevés a baja :(

na mindegy kicsit eltértem a témától, de azért ilyen "ültetést" nem láttam még :P

Link to comment
Megosztás:

hm a héten votl egy fura dolog.

bejön egy astra F nézema hátulját ültetve, na mondom ######a lehet egyenként emelgtni a kerekeit, mert a küszöb szét van, szoval a paddal nem emelem.

nézema hátulját milyen rugó van benne, erre két rugó is volt

aztán nézem jobban, az egyik szépen a helyén, másik !!!! oldalt !!!!

mi a gecc nézem jobban, hát mind a két oldalt el volt törve a rugó, de ugyan ott.

szoltama tulajnak erről tud e, de mint később kiderült, arrol se tud hogy szét van a küszöb, meg ugy abszolut nem volt tisztában az egész autojával...

erre azt mondja, na tavasszal műszaki, addig eladja vesz másikat, erre közöltem vele hogy 200 at adok érte, talán, ha más baja nem jön elő, erre kiesett a szeme, de mondtam neki nézzen szét 260 körül indulnak, ennek meg nem kevés a baja :(

na mindegy kicsit eltértem a témától, de azért ilyen "ültetést" nem láttam még :P

Hát ja ez elég extrém.Nem veszi észre, hogy lejjebb van az autó.Akkor mikor cserélhetett olajat?Micsoda emberek vannak!Hihetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kb.1-1.5 hónap múlva gurulok műszakira és mindenképpen (műszaki nélkül is most lenne) esedékes lesz a lengéscsillapítók cseréje.

F astra95' C14NZ 5ajtós-ra kellene teljesen "polgári használatra".

Kinőttem már a baromkodásból meg hát a 60lóval amúgysem érdemes... :(

Szóval a kadettos időszakból eléggé rossz tapasztalataim vannak pl. a Monroe-val. Akkor megvettem 4-et az akkor új fejlesztésű sensatrac-ból de pár garanciális cserét megélt mert hamar elhagyta az olajat aztán már csak hintázás volt.

Szóval tartós darabot keresnék nem horror áron. Inkább komfortra és tartósságra utaznék, kevésbé a sportosság(keménység) jegyében.

Ehhez mit szóltok:

http://www.vatera.hu/opel_astra_lengescsil...s_42808961.html

Egyátalán milyen árban érdemes keresgetni(első/hátsó).Beszerzési forrásoknak is örülnék.

Köszi az okosságokat.

Karesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kb.1-1.5 hónap múlva gurulok műszakira és mindenképpen (műszaki nélkül is most lenne) esedékes lesz a lengéscsillapítók cseréje.

F astra95' C14NZ 5ajtós-ra kellene teljesen "polgári használatra".

Kinőttem már a baromkodásból meg hát a 60lóval amúgysem érdemes... :(

Szóval a kadettos időszakból eléggé rossz tapasztalataim vannak pl. a Monroe-val. Akkor megvettem 4-et az akkor új fejlesztésű sensatrac-ból de pár garanciális cserét megélt mert hamar elhagyta az olajat aztán már csak hintázás volt.

Szóval tartós darabot keresnék nem horror áron. Inkább komfortra és tartósságra utaznék, kevésbé a sportosság(keménység) jegyében.

Ehhez mit szóltok:

http://www.vatera.hu/opel_astra_lengescsil...s_42808961.html

Egyátalán milyen árban érdemes keresgetni(első/hátsó).Beszerzési forrásoknak is örülnék.

Köszi az okosságokat.

Karesz

Pár oldallal visszább volt róla szó, akkor jó megoldásnak tűnt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.