Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 months later...

Olyan problémám lenne, hogy a bal első kerekem befelé dől vagyis túl nagya kerékdőlése. Kicseréltem már talpasokat szilenteket de még mindíg úgy áll. A torony a trapéz és a nyúlványok nincsennek megütve vagyis mérten van minden.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt még esetleg totonycsapágy vagy gólyaláb?

A válaszokat is előre THX.

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, hogy a bal első kerekem befelé dől vagyis túl nagya kerékdőlése. Kicseréltem már talpasokat szilenteket de még mindíg úgy áll. A torony a trapéz és a nyúlványok nincsennek megütve vagyis mérten van minden.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt még esetleg totonycsapágy vagy gólyaláb?

A válaszokat is előre THX.

Gólyaláb lesz a ludas, ha nagyobb a kerékdőlés, mint -2fok.

Esetleg még a lengéscsillapító is lehet, de ha az meg van sérülve, akkor szinte biztos a gólyaláb is.

Link to comment
Megosztás:

Gólyaláb lesz a ludas, ha nagyobb a kerékdőlés, mint -2fok.

Esetleg még a lengéscsillapító is lehet, de ha az meg van sérülve, akkor szinte biztos a gólyaláb is.

Jövőhéten viszem lengéscsillapító felújításra és ott kiveszik majd megsasolják.

Ha véletlenül kellene gólyaláb akkor azt milyem árban vesztegetik?

Link to comment
Megosztás:

Jövőhéten viszem lengéscsillapító felújításra és ott kiveszik majd megsasolják.

Ha véletlenül kellene gólyaláb akkor azt milyem árban vesztegetik?

Szemmel nem szokott látható lenni a sérülés általában, úgy el tud hajolni pár fokot, hogy

szabad szemmel nem észrevehető. :D

Nekem van most egy pár GSi-hez való gólyalábam, csapágy és kerékagy nélkül óccsón. :blush:

Ha kell, szójjj.

Link to comment
Megosztás:

Dénes és Gabi!

Köszönöm a felajánlásokat és ha szükségem lesz rá beszélhetünk róla.

Csütörtök péntek felé took többet mondani az ügyről mert akkor lesz kész a gátló felújítás, és remélem észre veszi a srác.

Dénes!

Két első sárvédőt mennyiért vesztegetsz? Nem baj ha sérült az eleje, nekem csak az ívek kellenének a hátsó sárvédő szélesítéséhez, egyszóval szét lesz nyírbálva :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szétkaptam a futóművet. Mit is mondjak, ért egy-két meglepetés. ELső körben az, hogy a két rugó nem egyforma méretű. Az egyik egy menettel kisebb.

29318032.jpg

Tehát rugó csere, gondolom...

Kérdés: Mijjen rúgót és honnan érdemes berakni.

Nem tudom, hogy ennek köszönhetően, vagy sem, de a bal oldali futómű elemek nagyon össze voltak gyógyulva.

Aztán, 'természetesen' a kerékcsapágyaknak is kaput, legalább is úgy érzem, az egyik csörög (amolyan csapágyas hangja van), a másik szorul. Na most ha csere, akkor tudtok-é valami f@sza céget/műhelyt ahol frankón kicserélik és milyen csapágyat érdemes belerakni? Gyárit/utángyártottat (milyen márka preferált?).

OSztán, kiszereltem a kereszthimbákat (ha jól tudom a nevét az alábbi képen található tereptárgynak), mivel a bölcsőt is ki kellett kapnom (meg vagyon zúzva), a kiszerelés kissé megviselte a benne található szilentblokkokat (az a gumis kör alakú b@sz, ha jól tudom), és a fixen rögzitett gömbfelyek sem az igaziak már. Kérdésem arra irányulna, hogy ezeket az elemeket valahol ki tudják cserélni, vagy komplett kereszthimba-bonthó rulez?

29318031.jpg

Várom ötleteiteket, és előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az alsó képen látható tárgyat lengőkarnak hívják (himbák a szelepvezérlésnél vannak). A szilenteket ki lehet cserélni benne, az alsó részen levőt, amit 3 szegecs tart hívják talpas gömbfejnek is, azt a 3 szegecs lefúrása után egyben tudod kivenni és cserélni, cserekor csavarozni lehet, nem kell szegecselni. A lengőkart jó alaposan lesikálod, rozsdátlanítod, alvázvédővel lekened. A többit majd az okosabbak... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az alsó képen látható tárgyat lengőkarnak hívják (himbák a szelepvezérlésnél vannak). A szilenteket ki lehet cserélni benne, az alsó részen levőt, amit 3 szegecs tart hívják talpas gömbfejnek is, azt a 3 szegecs lefúrása után egyben tudod kivenni és cserélni, cserekor csavarozni lehet, nem kell szegecselni. A lengőkart jó alaposan lesikálod, rozsdátlanítod, alvázvédővel lekened. A többit majd az okosabbak... :blush:

FPepe!

Isten vagy! A nyúlon túl ez a mai nap jó híre! Akkor talpas+szilent megy a listába:))

Link to comment
Megosztás:

Kerékcsapágy a csergőben 4-5e Ft /db.

Szilenteket itt pl megcsinálják rögtön 20-ért a négyet: Szilentblokk Kft, Pesterzsébet, Pákozd u. 12. (asszem). :blush: Keress rá azért neten. :D

Talpas is a csergőben 4-5e körül van. ;)

Köszi!

Akkor már csak egy kérdés: a kerékcsapágy kisajtolását és az új besajtolását hol lehet elvégeztetni, vagy magam is meg tudom oldani?

Link to comment
Megosztás:

Ütlegelésben most otthon vagyok :blush:

De inkább műhelyre bízom, még is csak precíziós eljárás :D

Gepárd: Köszi! Felhívom őket.

Krováról csak annyit, hogy amikor a bölcsőt próbáltam leoperálni, akkor simán elnyírtam két dugófejet.

Viktral egy pár TD 1.7 rugót néztünk ki a felemás rugók helyett.

Jelen összesítés: 250 K HUF-ot költöttem mindenféle alkatrészre és a motor belseje és a hátsó futómű még nincs is átvizsgálva. ;)

Mi lesz itt még?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.