Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem rég vettem normális felnit és gummákat a kocsira és észrevettem, hogy elől a bal oldali kerék (ha felső részét nézzük) beljabb áll mint a jobb. Elvittem futóműveshez és ő azt mondta, hogy a jobb oldali áll kijebb, vagyis a bal áll rosszul. Megkérdeztem, hogy mitő lehet és azt mondta, hogy bal talpas és a jobb bal vízszintes szilent cserére szorul.

Az is lehetséges, hogy ültetés tett oda neki, törve nem volt megnéztem, de az is igaz, hogy az egész kocsi bal oldala magasabb mint a jobb oldala.

A hibát azért nem vettem észre eddig mert 185-s gumma volr gyári felnivel és beljebb volt mindkettő, most pedig 205-s van rajta ET20-s felnikkel. A régi gumikat egyáltalán nem ette, vagyis egyformán kopott és jól.

Erre a szokatlan kerékdőlésre tud valaki érdemeset mondani?

Előre is THX

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az egyik gólyaláb el van ferdülve és attól áll rosszul a kerék.Én is kicseréltem mindent és reménykedtem,de semmi váltózás nem történt.Egy fútómű állításnál a szakinak meg kell tudnia mondani mi a baj,kár találgatni.

Ez a baj, hogy találgatott ő is pedig ismerem és nem verne át, azt mondta, hogy ki kell cserélni amit mondoott és ha akkor se jó akkoe le kell szedni a gólylábatés megnézni pl. a rugókat.

Amúgy a felgenek ugyanazok mint a tied csak 205-s yokohamákkal és attól félek, hogy megeszi.

A hátsó ív is beleér a gummába ha 4 ülnek benne mert sz@rok a gátlók de vettem vele 350Ft-ért a rugó közé 6db gumibakot, javult a helyzet, de veszek még 6db-ot. Tudom ideiglenes megoldás de csak télen akarok vele leállni és akkor cserélek magamnak ívet (lehet cabrio javító iv lesz, ha találok) meg szélesítek egyben, tavasszal meg új fény telibe.

A rendőrök nem b@szogattak még a kinyúló felnikért és gummákért?

Link to comment
Megosztás:

1 alapszabály nem ülünk a gsi-be négyen :) mindenkinek van saját kocsija használja azt.Így nem érhet bele a kerék az ívbe.Azokat a gumibakokat biztos nem raknám be mert teljesen megváltozik a futómű viselkedése.Neked hol áll ki a kerék?Dobhatnál fel róla képeket :D :unsure:

Eddig csak az osztrák határon szóltak érte,de télen lesz normális szélesítés meg hátul még egy kis ültetés,akkor már nem fog kilógni.

Link to comment
Megosztás:

1 alapszabály nem ülünk a gsi-be négyen :D mindenkinek van saját kocsija használja azt.Így nem érhet bele a kerék az ívbe.Azokat a gumibakokat biztos nem raknám be mert teljesen megváltozik a futómű viselkedése.Neked hol áll ki a kerék?Dobhatnál fel róla képeket :lol: :)

Eddig csak az osztrák határon szóltak érte,de télen lesz normális szélesítés meg hátul még egy kis ültetés,akkor már nem fog kilógni.

Felraktam a képeket igaz még konvertál :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Felraktam a képeket igaz még konvertál :)

Uhh. ez elég über brutálul néz ki... mégegy úthenger.. lassan kisebbségi komplexusom lesz :lol:

Viszont OFF az a kipuff nem ferde kicsit? (nem kötözködés, csak feltünt :D ) vagy csak a lökös íve miatt látszik úgy? :unsure:

ui: nekem is volt,van egy kis dólés az egyik kerékben. már nem is emlékszem melyikben.. Anno még a sztrádában méregettük a kátyú után. egy tipnek jött az, hogy hátha a lengéscsillapító szára van görbülve.. cseréztük öket.. jobb lett, de csak egy hangya...nyit. Akkor tipnek jött, h gólyaláb ferde.. de mivel az húzós újba, bontott meg ki tudja,meg mert épphogycsak eltért a határértéktől, nem foglalkoztam vele.

Link to comment
Megosztás:

.... hogy bal talpas és a jobb bal vízszintes szilent cserére szorul.

Az is lehetséges, hogy ültetés tett oda neki, törve nem volt megnéztem...

Többnyire a szilent csere már látható javulást okoz.

Láttam már audit is elcsúszott kerékkel, az nem volt ültetve, szvsz nem attól van.

Link to comment
Megosztás:

Uhh. ez elég über brutálul néz ki... mégegy úthenger.. lassan kisebbségi komplexusom lesz :D

Viszont OFF az a kipuff nem ferde kicsit? (nem kötözködés, csak feltünt :lol: ) vagy csak a lökös íve miatt látszik úgy? :)

Anyám is ezzel kezdte ˇúthengerˇ :D

A kipuff tényleg ferde egy kicsit, de én így vettem és a barmok összehegesztették vagyis nincs bilincs :unsure:

Visszatérve a kerékdőléshez, csodálkoztam hogy nem a jobbos talpasom rossz ami még gyári, de mind a kettőt cserélni szeretném, csak most nagyon elúsztam anyagilag kerék+gumi+BW.

Remélem nem eszi meg a gumit szemesig kb. 450km oda vissza.

A kormányösszekötőim is jók vagyis ahhoz képest egybe van a futómű, a gátlok azok kivannak, koppannak mint állat venni kéne bele azt is sárga koni-t de nagyon húzos, vagy valami keményet olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ma ki lett cseréltetve a toronyszilent, lévén az ültetés+jóó magyar utak korektül hazavágták a jobb oldalit.

Identet vettem bele, egyenlőre megteszi.Aztán ha az is elfittyen, akkor veszek poliuretánból.Az 100, hogy 1hamar nem fog hazavágódni.

Egyenlőre furi az egész.Olyan nagyonmás, mint amilyen volt.Egyenlőre nemtudom.

Meg be lett lőve 1úttal a futóművem is, mert 90/100km/h környékén kissé rázogatott, meg enyhébb fékezésnél is.Most ilyen nincs.Pedig mást nem cseréltek rajra.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Kontakt? :) :)

www.hajosiopelbonto.hu :)

Közben úgynézki,hogy Petinek igaza lesz!

Nézegettem a Unix webshopját és a C20NE féltengely külsö csúkló cikkszáma és a 17DR ugyanilyen alkatrészének a cikkszáma megegyezik!Ergo Petitől tudok venni! :)

Na meg persze kell két toronyszilent csapágyastól(Losi te mennyiért is veted? :lol: ), 4 db sachs gázos lengéscsillapító, 4db jóállapotú GSi rugó és majd szétszedésnél kiderülő szilentek! :D Szerintem 100 alatt nem úszom meg,de legalább rendben lesz!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.