Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hasonlóan koppanok ,de még semmi ropogás.De ha fékezek, akkor is koppan.Most volt futóművesnél az ültetésből kifolyólag, de nem találtak hibát.Nem tudom, mi lehet.

Megszakértettem.Elfáradtak azok a lengőkarszilentek, amik a legutóbbi szétszedésnél nem voltak kicserélve.A vízszintesek.Amik függőlegesen állnak, most voltak cserézve.Remek.Baccameg. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Meglett a terhelésváltáskor fellépő fémes csattogás oka.Elég nehezen ugyan, mert látszólag minden okés volt.Szal a múltkori lengőkarszilent cserénél nem lett rendesen meghúzva az egyik csavar+ a szilent gumija is helyezkedett, ezért a lengőkar "kissé" szabadon tudott mozogni.Legalább is a bal oldalon.

Mosmán okés.De eddig xarabb úton olyan hangja volt, mint ha rögtön, és azonnal szét akarna hullani.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jobb oldali kormánygömbfely kopogott. Kicseréltem, és míg a szembeszomszédtól atjöttem, már érezhető volt a különbség (földút). Semmi kopogás, zörgés, :blink:. Holnap du. megyek futóműveshez, remélem addig nem zabálja meg a gumit. B)

Ha nem mész vele sokat, és kb. ugyanannyit tekertél rá a menetre, mintamennyit lefelé jött, akkor nem lehet nagy gáz.De biztos, ami biztos.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem mész vele sokat, és kb. ugyanannyit tekertél rá a menetre, mintamennyit lefelé jött, akkor nem lehet nagy gáz.De biztos, ami biztos.

Amikor én cseréltem eleve 2mm-el hosszabb volt az új, tehát a számolgatás nem az igazi. Én úgy próbáltam hogy a gömbfej közepén lévő pötty és az összekötö közötti hézagot lemértem tolómérővel, és aszerint raktam fel az újat.

Link to comment
Megosztás:

Aikor én cseréltem eleve 2m hosszabb volt az új, tehát a számolgatás nem az igazi. Én úgy próbáltam hogy a gömbfej közepén lévő pötty és az összekötö közötti hézagot lemértem tolómérővel, és aszerint raktam fel az újat.

Én is kicseréltem a két kormányösszekötő gömbfejet és a csavarokat is. Nekem is azt mondta szakavatott, hogy a menetszámlálósdi nem biztos, h pontos, inkább mérjek. Így is tettem B) És spec. ejtettem egy jelet a rúdon és ahoz mértem 3at. Egyszer a gömbfej külsejéig, egyszer a gömbfej belsejéig (ahova bemegy a csavar), ill. letekert gömbfejnél megmértem a még bentlévő csavar végét is a jelig. :blink:

Lehet, h túllihegtem, de miután visszakerültek az új alkatrészek, azontúl, h máris éreztem a különbséget, 50Km után nem látszott a gumikon, h nagyon pontatlan lenne, és a kormány is úgy áll mint előtte, ill. nem húz semerre. De persze reggel futóművesnél kezdek, miután lecseréltettem a téli garnitúrámat a gumisnál. :D

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Én a durbelebumm taktikát választottam és hirtelen felindulásból kicseréltem, még mielőtt külön utakon járt volna a jobb első kerekem. :D :D Az eredmény? Kopogás megszünt, viszont az összes úthibárol pontos, és hetározutt jelzést kaptam a kormányon kerestül. Magyarul komoly figyelmet és erönlétet jelentett, egyenesben tartani a járgányt. :blink: A futóüves azt mondta, hogy ennyire elállított szerkezettel régen találkozott B) , de megcsinálta. Ugyan még mindíg jobbra húz, de az val'szeg a féltengely miatt lehet. (Töbnyire csak gyorsításnál)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az már azért elég durva...

Jól gondold meg, hol akarod használni a géped... és ezzel egy csomó járulékos dolog is jön.

Ilyen pl. a kartervédő és a toronymerevítő. De azt se feledd, hogy ekkora ültetéshez már

rövid sportgátló is kell.

Link to comment
Megosztás:

Az már azért elég durva...

Jól gondold meg, hol akarod használni a géped... és ezzel egy csomó járulékos dolog is jön.

Ilyen pl. a kartervédő és a toronymerevítő. De azt se feledd, hogy ekkora ültetéshez már

rövid sportgátló is kell.

én a gyári gátlókat akarom benne hagyni, így milyet tanácsolsz??

Link to comment
Megosztás:

én nem szeretném a gyárit cserélni,úgy már elég sokba lenne de nagyon megszeretném ültetni ,tetszenek az ilyen gépek, a haverom astrája is meg van ültetve és király vezetni meg tetszetős is

a gepárdé mennyire van megültetve tudja valaki???

Link to comment
Megosztás:

én nem szeretném a gyárit cserélni,úgy már elég sokba lenne de nagyon megszeretném ültetni ,tetszenek az ilyen gépek, a haverom astrája is meg van ültetve és király vezetni meg tetszetős is

a gepárdé mennyire van megültetve tudja valaki???

Szerintem gondold végig, használt gyári gátlókkal elég necces lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.