Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!!

Eltört a Caravanom egyik hátsó rugója. Próbálok a neten (vatin) rugót venni, de kérdezik a méretet (hossza, legagyobb átmérője, stb.), merthogy nem tudják, nekem mekkora kell. Én sem, addig meg nem tudoma méretet, amíg a kocsi nincs szétszedve. (U.i. azzal járok...)

Tudna nekem valaki segíteni??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Eltört a Caravanom egyik hátsó rugója. Próbálok a neten (vatin) rugót venni, de kérdezik a méretet (hossza, legagyobb átmérője, stb.), merthogy nem tudják, nekem mekkora kell. Én sem, addig meg nem tudoma méretet, amíg a kocsi nincs szétszedve. (U.i. azzal járok...)

Tudna nekem valaki segíteni??

Elvileg a Coupe nevű forumozónak van Caravánhoz 2 hátsó rugója, ráadásul Irmsher, tehát az talán nem fog eltörni. Mindenesetre egy próbát megér szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Van. Ilyen pl. a híres sárga Koni. Azt a toronyról tudod állítani bármikor. Elég korrekt szerkezet, de meg is van az ára. ;)

Olyan 110-130 között lehet a 4 db.

Én nem láttam semmi utalást, hogy téli lenne.

Egyébként ezekkel találkoztam, mint GSi méret (a gyári kézikönyvekben):

195/55R15

195/60R14

205/55R15

De ez itt már-már off, folytassuk inkább a felni/gumiban, vagy a GSi-ben. ;)

Igazából hátra kellene csak mert néha viszek egy két nehezebb dolgot és eléggé megűl a hátulja.Ezt kellene kiküszöbölni.Vagy lehet hogy elég lenne ha csak simán cserélnék mert a mostaniak már ki vannak? :)

Link to comment
Megosztás:

Igazából hátra kellene csak mert néha viszek egy két nehezebb dolgot és eléggé megűl a hátulja.Ezt kellene kiküszöbölni.Vagy lehet hogy elég lenne ha csak simán cserélnék mert a mostaniak már ki vannak? :)

Van szintszabályzós Caraván. Süritett levegővel kell "felfujni". A tied nem ilyen? Ha nem, akkor biztos kicserelheto! De megeri?

Link to comment
Megosztás:

205/55R15? Ezt hol láttad? Mert én pont ilyet tudnék jót jó áron.... csak nem merem megvenni? Nézz már lécci utána nekem, hogy hol láttad!

Köszi!!!!

Az elírás, lesz bocsánat. Könyvben még nem találkoztam vele, bár szerintem minden további nélkül felrakható.

A mostani kézikönyvben 205/50R15 van, sőt szerintem az az igazi GSi méret is (jó drága is).

Link to comment
Megosztás:

Pld meg tudod nézni a csomagtérben, hogy van e szelep. Talán jobb szélen kellene lennie...

Enyémben nincs, talán későbbi kiadásokba tettek ilyent...

Az enyémben van, de ezt 4 éve szürke importálták Németországból és '92-es évjárat. Szerintem később és főleg a "keleti" piacra a költségmegtakarítás áldozatává vált a felpumpálható (hátsó) lengéscsillapító. A szelepje egyezik a kerékszelep méretével és a csomagtér jobb hátsó sarkában a padlólemezből áll ki. Én már használtam és jó szolgálatot tett a nagyobb terhelésnél.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben van, de ezt 4 éve szürke importálták Németországból és '92-es évjárat. Szerintem később és főleg a "keleti" piacra a költségmegtakarítás áldozatává vált a felpumpálható (hátsó) lengéscsillapító. A szelepje egyezik a kerékszelep méretével és a csomagtér jobb hátsó sarkában a padlólemezből áll ki. Én már használtam és jó szolgálatot tett a nagyobb terhelésnél.

Na akkor ezt meglesem :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben van, de ezt 4 éve szürke importálták Németországból és '92-es évjárat. Szerintem később és főleg a "keleti" piacra a költségmegtakarítás áldozatává vált a felpumpálható (hátsó) lengéscsillapító. A szelepje egyezik a kerékszelep méretével és a csomagtér jobb hátsó sarkában a padlólemezből áll ki. Én már használtam és jó szolgálatot tett a nagyobb terhelésnél.

Addig örülj míg nem megy tönkre mert nagyon drága múlatság kicserélni.Nekem is ilyen volt az elöző tulaj pont emiatt vette meg svájban de rá egy hétre tönkre is ment neki.

Egy jó rugó nagyon sokat számít,mikor még gyári volt az autó 4en ültünk benne +hátul a kutya és annyira nem ült le a kocsi hátulja.Pedig mindenki álltal szidot lip gátlók voltak benne.

Link to comment
Megosztás:

Mi köze van a gátlónak ahhoz, hogy mennyire ül meg az autó terheléstől?

Annyi köze van mint a motocross motorok (vagy akár az endurók) felpumpálható teleszkópjainak a terep keménységéhez. Itt ugyanis egy "levegős munkahenger" van beépítve, aminek a belső nyomása mint egy előfeszítő rugó működik. Tehát például az én caravánomban a csomagtartó üresen 0,8 bar nyomást igényel, de pl. 4 személy + tele pack már akár 4 bar nyomást is kíván. Ha ezt megkapja, nem "ül le" a háta. Van erre egy táblázat a csomagtérben öntapisan.

Önjavítás: Azt hiszem félreértettem az eredeti kérdést, de attól még a levegős teleszkóp hasznos lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem annyi köze van hozzá,hogyha terhelve van az autó és rossz a gátló akkor sokkal rosszabb lesz a csillapítása.De lehet rosszul gondolom :)

Én is így gondoltam. Ha meg van terhelve akkor leül akármilyen is a gátló. De ha jó a gátló akkor nem koppan fel rossz úton mert jól csillapít. Rossz gátlóval+terhelve meg szétveri a futóművet.

Szerintem ;)

Link to comment
Megosztás:

A gátló nem határozza meg a nyugalmi magasságot, az csakis a rugók dolga.

Viszont ha rossz a gátló, könnyebben felüt a futómű, gondolom erre akartak itt előttem utalni. :)

A magasságállítós karaván gátlónál sem a gátló karakterisztikáját változtatja a belefújt levegő, hanem

egy olyasmi közbetétet fúj fel, mint az ikarusok légrugója. Ezáltal megnöveli a gátló hosszát. ;)

Link to comment
Megosztás:

A gátló nem határozza meg a nyugalmi magasságot, az csakis a rugók dolga.

Viszont ha rossz a gátló, könnyebben felüt a futómű, gondolom erre akartak itt előttem utalni. ;)

A magasságállítós karaván gátlónál sem a gátló karakterisztikáját változtatja a belefújt levegő, hanem

egy olyasmi közbetétet fúj fel, mint az ikarusok légrugója. Ezáltal megnöveli a gátló hosszát. :D

Tehát akkor rugót kellene cserélnem :)

Vagy nincs mit tenni annak ha 100-200kgot viszek hátul ne üljön meg hanem olyan legyen mintha nem vinnék semmit ;)

Multkor is este mentem és mindenki villogott mert a tompított belevilágított a szemükbe ;)

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor rugót kellene cserélnem :)

Vagy nincs mit tenni annak ha 100-200kgot viszek hátul ne üljön meg hanem olyan legyen mintha nem vinnék semmit ;)

Multkor is este mentem és mindenki villogott mert a tompított belevilágított a szemükbe ;)

Miért akarod hogy 200kg teher ne látsszon meg? Lehet ezt is, csak ahhoz olyan erős rugót kell

gyártatni, hogy többet nem lesz a családnak veseköve! ;)

Az említett problémád inkább a magasságállítós lámpa oldja meg, ami elő is van kábelezve...

bontóból lehet hozzá cuccokat szerezni, nem is olyan vészesen drágán. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.