Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én most rendeltem tegnap, holnap jön, 2 toronycsapágy szilent nélkül, (elvégre egy éves szilentnek még azé bírni kell) 1580 Fr/db.

A márkát ne kérdezzétek, elfelejtettem, de majdnem a leg drágábbat hozattam. Lett volna már 700 HUF -ért is.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy kiszedi nem jelent semmit, mert az enyémre sem volt írva semmi. Amit vettem azt meg nem néztem meg. Az Ajtósi Dűrer soron vettem valami 3xxx ft /db. Mondjuk nem tom milyen csapágybolt az olyan, hogy nincs normális katalógusuk. Amúgy te akarod cserélni? Mert nem egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Nem, én csak segítkezem, haverom csinálja ezt is, meg a fékeket, meg a toronycsapágyakat, meg az olajcserét meg a szűrők cseréjet, tehát szinte mindent.

Kasznis és konyít kicsit az autószereléshez is, bár a motorhoz mélységekben nem szeret hozzányúlni, de azon kívűl mindent megcsinál, tehát a futómű és társai nem problémásak neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi all,

Friss opeltulajdonos lennék, ez ev juli ota nyuzok egy Astra F 1.7 xdtl 1997-es isuzu motorsat. Eddig tetszik de meg ugye hideg nem nagyon volt aztan meg ha jon minden kiderul 8) :P Lehet visszasirom majd a renault 19 Chamade 1,4-et.

A lenyeg hogy hatso lengescsillapitokat szeretnek cserelni mert egy kisse billeg, foleg kanyarban, nagy sebnel.

Kerdesem lenne, otthoni csere, vagy szakmuhely csere ajanlott?????

Azt mar kideritettem a forumbol,hogy Monroe nem ajanlott...+Nehany napja eszlettem hogy 110-nel elkezd a kormany ovatosna reszelni jobra-balra de tenyleg csak kicsiben olvastam a talpasrol a forumban mar,de ha van mas tipp szivesen venném.

Koszi szepen

Link to comment
Megosztás:

Hát, nézd meg először is, hogy a talpasnincs e megszakadva, mármint a gumija. Aztán álló helyzetben kormány mozdítás, hogy a kormányösszekötők nem kotyognak e, ill. lehet még fogasléc is, de az ritka, meg azt nem csak nagy tempónál éreznég. És ott van ugye a jó öreg felni és bumi téma, de gondolom azokat már lecsekkoltad.

Más:

Kicseréltem a toronycsapágyakat, toronyszilentek jók (max 1 évesek), talpasok kb. 4 hónaposak, kormányösszekötők stb. jók, kerékcsapágyak 1 hetesek, lengőkar hátsó szilentek fél évesek. Jelenség: Még mindíg kottyan a futó tázós úton főleg oan 30-40-es tempónál. Lengőkar első szilentre gyanaxom, lehetséges?

Szerintetek mennyi darabja?

Link to comment
Megosztás:

Hi szjancsi!

Először is üdvözlet a táborban :wink:

A hátsó lengéscsillapító elvileg otthoni körülmények között is cserélhető, ha már csináltál ilyet (az első bonyolultabb). Azért egy akna nem árt hozzá (na nem a robbanós fajta :twisted: ). Tipusra leginkább Sachs, Kayaba javallott (ha van pénzed, akkor Koni).

Ami a kormányrázást illeti (az enyém is csinálja :P ) valóban lehet a talpasoktól, de lehet egyszerűen a ki nem centírozott kerekektől (talán ezzel kellene kezdeni), féktárcsától is.

Link to comment
Megosztás:

a féktárcsát azt szvsz érezné finom lassításnál, hogy egyenletesen fognak e vagy van pici "ütés".

A hátsó telókat tényleg fél órás munka kicserélni otthon, az elsőket meg 3 óra, ha nincs aknád. énb is így csináltam haverral, annyira nem nagy kunszt.

csak kicsit oda kell figyelni, meg nem kell megíjedni ha a kalapácsért kell nyúlni a talpasok ill kormányössekötők kivételénél, azok szeretnek nehezen kijönni, de nagyon könnyen mennek vissza.

Link to comment
Megosztás:

szjancsi :"110-nel elkezd a kormany ovatosna reszelni jobra-balra de tenyleg csak kicsiben olvastam a talpasrol a forumban mar,de ha van mas tipp szivesen venném. "Ha csak kicsit ráz,akkor először keréknyomás beállítás,vagy centírozás. : Az igazán rossz talpasoktól már nagyon durván tud rázni ám!

Link to comment
Megosztás:

Nekem Moog-ot ajánlott Viktor.

Toronycsapágyra is rá szokott férni a csere, és érdemes ellenőrizni a szilenteket is (lengőkar+torony), meg a kormányösszekötő-gömbcsuklót.

Meg ha felvet a mani, akkor előzékenyen a stabrúd bekötést is érdemes cserélni, ha eszi a rozsda a csavarszárat...

Link to comment
Megosztás:

jogos, de én spec szeretem rendben tudni a kocsit.

Nos, a probléma megoldódni látszik, és nem igen az első szilent a gond, sokkal inkább a gátlók ratyik, úgyhogy holnap csere a két elsőnek. A hátsók jók, de az elsők 10%-osak :?

Csak a rugó miatt nem vettem észre, de rázópadon kiderült...

Azért ad olyan éktelen csúnya hangot, mert elrázza a kocsi orrát, meg a jobb első gyak. még a 10 %-ot sem éri el, és szabadon pattogtatja a felfüggesztést, szóval gyorsan kicserélem, még mielőtt az 1 hetes toronycsapágyamat galyra vágná...

Link to comment
Megosztás:

Nekem Moog-ot ajánlott Viktor.

Toronycsapágyra is rá szokott férni a csere, és érdemes ellenőrizni a szilenteket is (lengőkar+torony), meg a kormányösszekötő-gömbcsuklót.

Meg ha felvet a mani, akkor előzékenyen a stabrúd bekötést is érdemes cserélni, ha eszi a rozsda a csavarszárat...

Köszi az ajánlást és az infót.

Úgy gondolom amúgy amit ki kell csrélni azt kicserélem, mert nem igazán akarom szétszedni havonta, ha valami elszáll.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.