Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Az MTX-et hoztam most egyelőre el coupe.

Remélehetőleg holnap ki is derül hogy milyen az egész együtt.

Elmentem kábelért ma ide a "törökhöz" , hát akksira való réz fejük nem vót kábel meg a többi saru igen.

Piros kábel volt 10mm-es ami a 8mm-es helyett hülyeség lett volna 1200 ft/m-ért, viszont a 16mm -es meg fekete 500 Ft/m ért... utóbbit vettem... ;) :D :P

holnap szétvágok mindent :D

Link to comment
Megosztás:

Az MTX-et hoztam most egyelőre el coupe.

Remélehetőleg holnap ki is derül hogy milyen az egész együtt.

Elmentem kábelért ma ide a "törökhöz" , hát akksira való réz fejük nem vót kábel meg a többi saru igen.

Piros kábel volt 10mm-es ami a 8mm-es helyett hülyeség lett volna 1200 ft/m-ért, viszont a 16mm -es meg fekete 500 Ft/m ért... utóbbit vettem... ;) :D :P

holnap szétvágok mindent :D

Mi nem volt? Van nekem pár sarum "elfekvőben", ha van olyan ami kell, elugorhatsz érte, csak hívj előtte, hogy legyek itthon.

Jó választás - a kábel színe tulképp mindegy. Csak tudd, melyik a + meg a - .... :D

Coupe: elviheted egy próbára :P A Sherwood A100x2 simán mehet az FLI helyett. Azt nem tudom, jobb lesz-e, kb. ua. kategória. Jó erősítő, ugyanolyan erős, a torzítása talán kisebb, de meglátjuk, ez hallatszik-e majd.

Viszont, ha meglenne már a PPI-m, akkor kipróbálhatnád az MTX2150x-et.... az más kategória :D De azt nem adom, mert az fogja nekem is hajtani az elejét, max, ha tetszik, akkor veszünk neked e-bayen.... :D

Link to comment
Megosztás:

Mi nem volt? Van nekem pár sarum "elfekvőben", ha van olyan ami kell, elugorhatsz érte, csak hívj előtte, hogy legyek itthon.

Jó választás - a kábel színe tulképp mindegy. Csak tudd, melyik a + meg a - .... :D

Coupe: elviheted egy próbára :D A Sherwood A100x2 simán mehet az FLI helyett. Azt nem tudom, jobb lesz-e, kb. ua. kategória. Jó erősítő, ugyanolyan erős, a torzítása talán kisebb, de meglátjuk, ez hallatszik-e majd.

Viszont, ha meglenne már a PPI-m, akkor kipróbálhatnád az MTX2150x-et.... az más kategória ;) De azt nem adom, mert az fogja nekem is hajtani az elejét, max, ha tetszik, akkor veszünk neked e-bayen.... :P

Köszönöm :D Egy próbát megér :D

Link to comment
Megosztás:

Okés, hívlak ha aktuális a dolog, köszönöm előre is! :D

Mi nem volt? Van nekem pár sarum "elfekvőben", ha van olyan ami kell, elugorhatsz érte, csak hívj előtte, hogy legyek itthon.

Jó választás - a kábel színe tulképp mindegy. Csak tudd, melyik a + meg a - .... :D

Coupe: elviheted egy próbára :D A Sherwood A100x2 simán mehet az FLI helyett. Azt nem tudom, jobb lesz-e, kb. ua. kategória. Jó erősítő, ugyanolyan erős, a torzítása talán kisebb, de meglátjuk, ez hallatszik-e majd.

Viszont, ha meglenne már a PPI-m, akkor kipróbálhatnád az MTX2150x-et.... az más kategória ;) De azt nem adom, mert az fogja nekem is hajtani az elejét, max, ha tetszik, akkor veszünk neked e-bayen.... :P

Link to comment
Megosztás:

Ezt már én is akartam kérdezni hogy azon a műanyag dugón hogy vezettek át kábeleket...

Mer nekem most még a központizár motor kábelei is kintvannak a gumi mellett, de valahogy bele kéne eszkábálni abba a csatlakozóba...

Lyukat kellene rá fúrni amin áttudom tuszkolni az összes kábelt? vagy lehet a csatikra forrasztani és úgy átvezetni? Egyátalán vannak-e ott plusz csatik... vagy csak az autónak megfelelő felszereltséghez... :D

Link to comment
Megosztás:

Lacee

Nekem is megy ott így egy kábel,de még volt üres hely :D Még úgy is meg tudod csinálni,mint ahogy Zsoltee írta.....Csak akkor látszani fog a vezeték....

Zsoltee

A jobb oldalon bőven van üres hely,azt fúrtuk át.....A bal oldalon meg pont annyi volt,amennyi kellett...Arra kell figyelni,hogy a vezetékeket ne fúrd meg ;)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ha mellette hozom el akkor meglesz nyomorgatva az időjárás is "bántja" majd és még kóklerkedés is...

de megfúrni nem tudom a stekker belsejét mert nemtudom kifordítani sem a benne húzódó kábel miatt.

5 óra alatt nem sokat haladtam ma vele. de aztán jött a sötétség ;)

az RCA-t és a Tápot is behúztam majdnem végig már.

amúgy még azt sem tudom hogy a hangszórókábelt majd hova kell forrasztanom a csokiban ... elvileg a gyári helyére?! milyen színű az?! :P

ja a központi záram is behalt ma és a csomiajtó sem záródik...

pf...

Lacee

Nekem is megy ott így egy kábel,de még volt üres hely :D Még úgy is meg tudod csinálni,mint ahogy Zsoltee írta.....Csak akkor látszani fog a vezeték....

Zsoltee

A jobb oldalon bőven van üres hely,azt fúrtuk át.....A bal oldalon meg pont annyi volt,amennyi kellett...Arra kell figyelni,hogy a vezetékeket ne fúrd meg :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ha mellette hozom el akkor meglesz nyomorgatva az időjárás is "bántja" majd és még kóklerkedés is...

de megfúrni nem tudom a stekker belsejét mert nemtudom kifordítani sem a benne húzódó kábel miatt.

5 óra alatt nem sokat haladtam ma vele. de aztán jött a sötétség :D

az RCA-t és a Tápot is behúztam majdnem végig már.

amúgy még azt sem tudom hogy a hangszórókábelt majd hova kell forrasztanom a csokiban ... elvileg a gyári helyére?! milyen színű az?! ;)

ja a központi záram is behalt ma és a csomiajtó sem záródik...

pf...

Megértem, mit érzel. A "Do It Yourself" félig szerencse dolga :P Ha elkeféltél valamit, majd segítek helyrerakni az elektromos rendszert, ha kell....

Hangszórókábelt most nem húztad végül át? miért kell a csokiban forrasztani? Elvben kék-kék/barna vagy ilyesmi, egyébként.

RCA-t hányat húztál be? (Remélem két párat) Sarut túrok majd, ha kell... csak amikor Coupenak adtam, nemtom hová raktam a maradékot.... de meglesz.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

lehet valami elvágódott a stekkerben bár csekkoltam többször is és minden megvolt épen...

Hangszórókábelt áthúztam a jobboldalon a hangváltótól megy a fejegységig csak azt nem tudom hogy ott hova kell kötni ha nem a csokiba bele... ;)

Bal oldalon semmire sem jutottam azon kívül hogy a tápkábelen van már a biztosíték és átvan húzva a tűzfalon ...

RCA-t egy párat húztam be de nincs is másik kábelem és nem is érdekel most az első szett hajtása erősítőről csak azt akarom hogy ami most van az szóljon már végre és ne legyen darabokban az autó belseje.

Majd ha nagyon sok pénzem lesz és már nem tudom hova rakni akkor fejlesztem tovább a hifit de nagyon messze van ez még! Majd akkor szétszedem megint a belsejét, még akkor is ha az szop*ás ...

A héten szerelőnél lesz a dög úgyhogy legjobb esetben csütön visszakapom és igyekszem lurdihoz kijutni este...

csalódott vagyok :D

Megértem, mit érzel. A "Do It Yourself" félig szerencse dolga :P Ha elkeféltél valamit, majd segítek helyrerakni az elektromos rendszert, ha kell....

Hangszórókábelt most nem húztad végül át? miért kell a csokiban forrasztani? Elvben kék-kék/barna vagy ilyesmi, egyébként.

RCA-t hányat húztál be? (Remélem két párat) Sarut túrok majd, ha kell... csak amikor Coupenak adtam, nemtom hová raktam a maradékot.... de meglesz.....

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem gondoltam hogy ennyire rossz beépiteni az F Astrákba másik hangszorót az elsö ajtókba.

http://www.suranyihifi.hu/autohifi/hangszo..._Radion_165_FL/

Gondolom ezt könnyebb lenne beépiteni.

Mint ezt.

http://www.suranyihifi.hu/autohifi/hangszo...tem_Radion_165/

Én valszeg ezt a hangszorót fogom megvenni.

Én ezt a hangszorót szertném megvenni, de ennek 62mm a beépitési mélysége.

Lehet jobban járok a laposabb verzióval?

Ugy szeretném beépiteni, hogy ne kelljen a kárpitot szétvagdalni.

Link to comment
Megosztás:

RCA elosztóval nem egyszerűbb? Vagy az minőségromlást eredményez... :D :D

Igen - feleakkora jelszint..... kisebb teljesítmény

Köszönöm!

lehet valami elvágódott a stekkerben bár csekkoltam többször is és minden megvolt épen...

Hangszórókábelt áthúztam a jobboldalon a hangváltótól megy a fejegységig csak azt nem tudom hogy ott hova kell kötni ha nem a csokiba bele... :P

Bal oldalon semmire sem jutottam azon kívül hogy a tápkábelen van már a biztosíték és átvan húzva a tűzfalon ...

RCA-t egy párat húztam be de nincs is másik kábelem és nem is érdekel most az első szett hajtása erősítőről csak azt akarom hogy ami most van az szóljon már végre és ne legyen darabokban az autó belseje.

Majd ha nagyon sok pénzem lesz és már nem tudom hova rakni akkor fejlesztem tovább a hifit de nagyon messze van ez még! Majd akkor szétszedem megint a belsejét, még akkor is ha az szop*ás ...

A héten szerelőnél lesz a dög úgyhogy legjobb esetben csütön visszakapom és igyekszem lurdihoz kijutni este...

csalódott vagyok ;)

NE KESEREDJ EL!!!!!!! :D

RCA-t találtam itthon egy MacAudio kábelt, azt neked adom, csak húzd be még most. Pláne, hogy én már tudok olyat, amit te még nem..... bővebb info jövő héten :D :D Lehet, hogy a hangszórókábelt is hátra kéne húzni :P

Egyébként, ha a táp és RCA már bent van, onnantól kezdve pik-pak.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én ezt a hangszorót szertném megvenni, de ennek 62mm a beépitési mélysége.

Lehet jobban járok a laposabb verzióval?

Ugy szeretném beépiteni, hogy ne kelljen a kárpitot szétvagdalni.

Biztos, hogy a lapos verzióval jobban jársz.... :D

Az AS Radion-ról pont most találtam egy tesztet - nagyon jó véleménnyel voltak róla, a Focal Access és az MB Quart is ua. pontot kapott, csak a Rainbow nyomta le.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a lapos verzióval jobban jársz.... :D

Az AS Radion-ról pont most találtam egy tesztet - nagyon jó véleménnyel voltak róla, a Focal Access és az MB Quart is ua. pontot kapott, csak a Rainbow nyomta le.

Hali.

Köszi a választ.

Azért választom ezt a hangszorót mert a Surányi hifi forumán is jókat mondtak róla.

Föleg ennyiért.

Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz a lapossal!

Sok a meló ezzel és épphogy csak elfér.

csak én ragaszkodtam ehhez a JBl szetthez...

Hic!

Igyekszem csak sehol sem tartok a dologgal és nem tudom hogy így mikor lesz a helyén mert nem nagyon fogok ráérni.

Összerakni az ajtókárpitot nem akarom amíg nincs a helyén minden mert az a legnagyobb szívás hogy jól álljon és nem zörögjön és maradjon a kezemben mikor csukom az ajtót...

Azért nem pik pak mert a baloldali stekkeren nem tudom áthozni azt a sza*r kábelt és a jobboldalival is 2 óra ment el tegnap.

a kp. zár most működik valszeg a bal stekker nem volt összenyomva teljesen de a csomiajtó zára megadta magát... kvajó :D

a csomi teleszkóp is most halt meg és folyton a fejemre esik az ajtó mikor kivennék onnan valami szerszámot vagy hangszórót vagy bármit...

okés akkor megvárom hogy mit találtál ki, Te csüt lurdi vajon?

Hali

Lacee sikerült beszerelni esztétikusan a 61mm beépitési mélységgel rendelkezö hangszórót az ajtóba?

Link to comment
Megosztás:

...Igyekszem csak sehol sem tartok a dologgal és nem tudom hogy így mikor lesz a helyén mert nem nagyon fogok ráérni....

Ok, csináld csak. De ne idegeskedj - most 1-2 hétig szét van kapva az autó, meg szívás hegyek, de azután remélem kárpótol az eredmény.

Ha megteheted, ne rakd össze addig, amíg minden kész nincs. Persze sz@r így járni az autóval, de a sok szét/össze szerelés még rosszabb.

Ez az ajtóba behúzás nehéz ügy, tudom. Két megoldás van, te a jobb, de nehezebb utat választottad.....

Van a slamposabb út is: mivel nekem 1 napom volt az egészre, Pista kocsijában csak az ajtóig megy a hangszórókábel. Onnét a gyári kábeleken megy át az ajtóig. De mivel nem audiofil a rendszer, és az első szettje se high-end kategória, nem igazán érezni a különbséget....

Viszont remélem a bizti most nincs bent a tartóban..... Illetve, nincs rákötve még a kábel az akkura..... Csak akkor szabad majd, ha már minden más készre van szerelve!!! (tűzbiztonság miatt)

Tényleg, 2,5-es hangszórókábeled is van? Mert az kéne azért a szubhoz..... Ha nincs, jelentkezz, kotrok neked azt is :D

Csütörtökön nem biztos, hogy tudok menni a Lurdyhoz, de hét közben össze tudunk futni esetleg, akár a munkahelyed környékén valamikor.

Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz a lapossal!

Sok a meló ezzel és épphogy csak elfér.

csak én ragaszkodtam ehhez a JBl szetthez...

Hali.

Köszi az választ.

Csak nem tom hogy mennyiben befojásolja az, hogy a lapos hangszorónak 10wattal kisebb a teljesitménye, és késöbb erösitöröl szeretném haljtani.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi az választ.

Csak nem tom hogy mennyiben befojásolja az, hogy a lapos hangszorónak 10wattal kisebb a teljesitménye, és késöbb erösitöröl szeretném haljtani.

10W nem a világ. Másrészt, esetleg kisebb erősítő is elég neki.... :D

Nem feltétlen jobb egy hangszóró attól, hogy többet bír.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy nem tudom mikor kapom vissza a szerelőtől a kocsit... remélhetőleg szerda, de könnyen lehet péntek is.

Igen szeretném igényesen megcsinálni ezért is húzkodnám a kábelt ha nem állna ellen minden természeti tényező ennek :D ...

A biztosíték a helyén van de nincs rákötve az akksira sőt le is szigeteltem a végét egyelőre de köszönöm hogy figyelmeztetsz!

2.5 -es kábel? hát mit tudom én ;)

Most már van egy rakás kábelem aminek a feléről azt sem tudom hova megy :P

Köszönöm még egyszer a segítőkészségedet !!!

Ok, csináld csak. De ne idegeskedj - most 1-2 hétig szét van kapva az autó, meg szívás hegyek, de azután remélem kárpótol az eredmény.

Ha megteheted, ne rakd össze addig, amíg minden kész nincs. Persze sz@r így járni az autóval, de a sok szét/össze szerelés még rosszabb.

Ez az ajtóba behúzás nehéz ügy, tudom. Két megoldás van, te a jobb, de nehezebb utat választottad.....

Van a slamposabb út is: mivel nekem 1 napom volt az egészre, Pista kocsijában csak az ajtóig megy a hangszórókábel. Onnét a gyári kábeleken megy át az ajtóig. De mivel nem audiofil a rendszer, és az első szettje se high-end kategória, nem igazán érezni a különbséget....

Viszont remélem a bizti most nincs bent a tartóban..... Illetve, nincs rákötve még a kábel az akkura..... Csak akkor szabad majd, ha már minden más készre van szerelve!!! (tűzbiztonság miatt)

Tényleg, 2,5-es hangszórókábeled is van? Mert az kéne azért a szubhoz..... Ha nincs, jelentkezz, kotrok neked azt is :D

Csütörtökön nem biztos, hogy tudok menni a Lurdyhoz, de hét közben össze tudunk futni esetleg, akár a munkahelyed környékén valamikor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.