Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Istvááááááááááááááán,

Mit magyaráztál a dupla a 4 csatornás relációja kapcsán ? ;)

Azt hogy nem biztos hogy az az erősítő ami neked van,így meg tudja hajtani azt a ládát ami nálam van....de erre Hic tudna pontosat mondani......mert ugye abszolút nem értek hozzá,viszont lehet nincs igazam,mert ezt a ládát szánta neked először :D

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy nem biztos hogy az az erősítő ami neked van,így meg tudja hajtani azt a ládát ami nálam van....de erre Hic tudna pontosat mondani......mert ugye abszolút nem értek hozzá,viszont lehet nincs igazam,mert ezt a ládát szánta neked először :D

Biztos, hogy nem tudja. Pista erősítője kb. 240W-ot tud, 4 ohmon, de nem lehet jobban terhelni. (értsd: kisebb ellenállással)

A tiéd meg 500W - 1 ohmon....

A hangszóró mozgatásánál (kihajtás) a lényeg az áram, mivel tekercset kell mozgatni mágneses térben. Ugye, Ohm törvénye szerint P = I2*R, azaz pl. 400 Watthoz 4 ohmon 10 A kell, míg 1 ohmon 20 A..... Magyarul az 1 ohm stabil erősítő sokkal nagyobb áramot tud pumpálni, hiába ugyanakkora a teljesítmény, a nagyobb áram kétszer akkora kitérést fog okozni a membránnál.... Na mindegy, süketelés helyett elég legyen annyi, hogy a te erősítőd effektíve kb. 4x olyan "erős", mint Pistáé. De ehhez az is kell, hogy megfelelően illesztett terheléssel menjen (1 ohmos szub)

Mindamellett, ettől még nem biztos, hogy Pistánál nagyon rosszul szólna az a láda - nálam is elpöcögött szépen - de úgy mint nálad, biztos nem fog. Pista erősítőjének kb. az a láda a határ, ami most bent van. Az MTX-et már jól meg tudja hajtani az erősítő, hiába kb. olyan teljesítményű, mint a duplaládád, de érzékenyebb. De ott is kell majd szerintem a SubControl vezérlő, hogy optimálisan ki tudja használni. Azzal viszont tényleg jó lesz ;)

Link to comment
Megosztás:

Sztem a SUB kimenet az azt takarja,hogy a jel érzékenysége SUB-nak való.

Én mindenképp tennék közé erősítőt. :D

Az 4000UB jó. Nemtom ez a "közvetlen szub meghajtás" milyen, de sokat ne várj tőle. Az előző hozzászólásból látható, hogy a szub lényege az áram, márpedig azt egy fej nem fog sokat produkálni..... 20-25W RMS teljesítménnyel, jó, mondjuk hídban 40-50W-al, nem lehet nagy dolgokat elérni. Talán egy kellően érzékeny hangszóróval lehet élvezhető, lesznek mély hangok is, csak dinamika nem lesz az tuti.....

A SUB kimenet ugyanolyan RCA mint a többi, sőt asszem itt programozható, hogy a hátsó csatorna, vagy szub legyen. A jelszintje is ennek megfelelő, tehát kell erősítő hozzá. Viszont előnye a sima RCA kisjelű kimenethez képest, hogy a jelszintje külön állítható a fejegységen, meg más paraméterei is, mint vágási frekvencia, stb.

Link to comment
Megosztás:

Köszi :D

Jahogy a keret amit ajánlottál, mélyebb lett volna?!

No hát ez ma a helyére került nagy nehezen, a mágnes nem az üvegbe hanem annak vezető sínjébe ért bele...

azt nem akartam megvágni így csak az ajtóból kalapáltam picit. majd dokumentálom...

holnap kábelt kéne behúzni, valahova elrejteni a hangváltót és csipogót elhelyezni. háát...nem fog beleférni a napba :P

a hangváltón állítsak valamit? lehet rajta "jumperolni" valami plusz 3 dB ? ;)

Ja, Lacee gyári keret PLUSZ 13mm-el küzd :D Ahogy elnézem, a keret alá teszi ezt az adaptert, ami egyébként elég szépre sikerült szerintem.
Link to comment
Megosztás:

No hát ez ma a helyére került nagy nehezen, a mágnes nem az üvegbe hanem annak vezető sínjébe ért bele...

azt nem akartam megvágni így csak az ajtóból kalapáltam picit. majd dokumentálom...

holnap kábelt kéne behúzni, valahova elrejteni a hangváltót és csipogót elhelyezni. háát...nem fog beleférni a napba :D

a hangváltón állítsak valamit? lehet rajta "jumperolni" valami plusz 3 dB ? :P

Nem akarom magunkat fényezni,de a teljes kábelezés megvolt 1 nap alatt......... :D hangváltót szerintem célszerű az ajtóba belülre tenni.Én teljesen felnyomtam a sínhez...Ott egyáltalán nem ér hozzá semmihez,és becsomagoltam egy fóliába.......4db kábelkötegelővel fogtam oda......

A hangváltón Én 0 raktam...Nekem is volt -3 0 +3 .De ez csak a magasnak van ;)

Link to comment
Megosztás:

...

A hangváltón Én 0 raktam...Nekem is volt -3 0 +3 .De ez csak a magasnak van :D

Ja. Pedig lehet, hogy -3 elég volna. De ez ízlés kérdése, szerintem pl. gsiTomi (bmwTomi) oda lenne tőle, mert ő azt szereti, ha belecsapnak a húrokba a magasak... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja. Pedig lehet, hogy -3 elég volna. De ez ízlés kérdése, szerintem pl. gsiTomi (bmwTomi) oda lenne tőle, mert ő azt szereti, ha belecsapnak a húrokba a magasak... :D

Ha gyári CD-t hallgatok akkor pont tökéletes......Ezért nem szedem szét a kocsit,de ha szigetelem az ajtót,akkor biztos lejjebb veszem...... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hm a geba nekem ott van hogy nincs minden kéznél /szerszámok/ és napfényben csinálhatom csak.

Ha a gyári kábelre kötöm a hangszórót teszt erejéig akkor melyik szálra kössem a dolgokat?

hangszoron van kicsi és nagy csatlakozo, kábelen meg kék és barna/kék vezeték.

vagy tökmindegy? :P

Okidoki köszi, akkor hangváltó nekem is marad majd az ajtó környékén.

Nem akarom magunkat fényezni,de a teljes kábelezés megvolt 1 nap alatt......... :D hangváltót szerintem célszerű az ajtóba belülre tenni.Én teljesen felnyomtam a sínhez...Ott egyáltalán nem ér hozzá semmihez,és becsomagoltam egy fóliába.......4db kábelkötegelővel fogtam oda......

A hangváltón Én 0 raktam...Nekem is volt -3 0 +3 .De ez csak a magasnak van ;)

Link to comment
Megosztás:

Hm a geba nekem ott van hogy nincs minden kéznél /szerszámok/ és napfényben csinálhatom csak.

Ha a gyári kábelre kötöm a hangszórót teszt erejéig akkor melyik szálra kössem a dolgokat?

hangszoron van kicsi és nagy csatlakozo, kábelen meg kék és barna/kék vezeték.

vagy tökmindegy? :D

Okidoki köszi, akkor hangváltó nekem is marad majd az ajtó környékén.

Nagy: kék (+), Kicsi: barna (-)

Link to comment
Megosztás:

Hm a geba nekem ott van hogy nincs minden kéznél /szerszámok/ és napfényben csinálhatom csak.

Ha a gyári kábelre kötöm a hangszórót teszt erejéig akkor melyik szálra kössem a dolgokat?

hangszoron van kicsi és nagy csatlakozo, kábelen meg kék és barna/kék vezeték.

vagy tökmindegy? :D

Okidoki köszi, akkor hangváltó nekem is marad majd az ajtó környékén.

Szerinted Én hol csináltam?Utcán,mint mindent eddig ;)

Azért jó a hangváltó az ajtóban,mert nem tudsz annyi kábelt kihozni az ajtó csatin,mint amennyi kellene,ha meg az ajtóban van elég 1kábelt behúzni.....

Ha van hangszóró kábeled akkor most csináld meg,mert később nehezen fogod magad rávenni :P :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy nem tudja. Pista erősítője kb. 240W-ot tud, 4 ohmon, de nem lehet jobban terhelni. (értsd: kisebb ellenállással)

A tiéd meg 500W - 1 ohmon....

A hangszóró mozgatásánál (kihajtás) a lényeg az áram, mivel tekercset kell mozgatni mágneses térben. Ugye, Ohm törvénye szerint P = I2*R, azaz pl. 400 Watthoz 4 ohmon 10 A kell, míg 1 ohmon 20 A..... Magyarul az 1 ohm stabil erősítő sokkal nagyobb áramot tud pumpálni, hiába ugyanakkora a teljesítmény, a nagyobb áram kétszer akkora kitérést fog okozni a membránnál.... Na mindegy, süketelés helyett elég legyen annyi, hogy a te erősítőd effektíve kb. 4x olyan "erős", mint Pistáé. De ehhez az is kell, hogy megfelelően illesztett terheléssel menjen (1 ohmos szub)

Mindamellett, ettől még nem biztos, hogy Pistánál nagyon rosszul szólna az a láda - nálam is elpöcögött szépen - de úgy mint nálad, biztos nem fog. Pista erősítőjének kb. az a láda a határ, ami most bent van. Az MTX-et már jól meg tudja hajtani az erősítő, hiába kb. olyan teljesítményű, mint a duplaládád, de érzékenyebb. De ott is kell majd szerintem a SubControl vezérlő, hogy optimálisan ki tudja használni. Azzal viszont tényleg jó lesz ;)

Áhhhhhháááám :D

Mi az a SubControl vezérlőőőőő ?

Link to comment
Megosztás:

el si kezdtem am kábelezni, gyakorlatilag alig jutottam valamire.

a stekker belsején hogy húzzátok át a kábelt?

széttekerni nem tudtam de egy szita van benne ígí csak a gyári kábelek mennek át rajta külön szálanként.

:D

Szerinted Én hol csináltam?Utcán,mint mindent eddig ;)

Azért jó a hangváltó az ajtóban,mert nem tudsz annyi kábelt kihozni az ajtó csatin,mint amennyi kellene,ha meg az ajtóban van elég 1kábelt behúzni.....

Ha van hangszóró kábeled akkor most csináld meg,mert később nehezen fogod magad rávenni :P :D

Link to comment
Megosztás:

Áhhhhhháááám :D

Mi az a SubControl vezérlőőőőő ?

EZ AZ....

Németből gyengébbek kedvéért:

..."SYRINCS SUBCONTROL II eladó! Ha jobb szubbasszus kell, ezt érdemes kipróbálni! Szubszonikus szűrő, 0-180 fokig folyamatosan állítható fázis, 24dB/oktáv vágási meredekségű szűrők, vágási frekvencia és átvitel állítási lehetőséggel. Segítségével sokkal jobban kihasználható a szubtartomány és érzetre dinamikusabb, precízebb ne mán érhető el. 12.000 Ft. ..."

Link to comment
Megosztás:

EZ AZ....

Németből gyengébbek kedvéért:

..."SYRINCS SUBCONTROL II eladó! Ha jobb szubbasszus kell, ezt érdemes kipróbálni! Szubszonikus szűrő, 0-180 fokig folyamatosan állítható fázis, 24dB/oktáv vágási meredekségű szűrők, vágási frekvencia és átvitel állítási lehetőséggel. Segítségével sokkal jobban kihasználható a szubtartomány és érzetre dinamikusabb, precízebb ne mán érhető el. 12.000 Ft. ..."

És tényleg sokat számítana a megléte ?

Link to comment
Megosztás:

És tényleg sokat számítana a megléte ?

Ki kell próbálni :D

Elvben igen, mert a szubszonikus szűrés sokat dob az effektív teljesítményen. Nem pazarolod az erősítő teljesítményét a nem érezhető hangokra. Plusz ott van a fázisállítás, ami rendberakhatja a fázishibát (elcsúszás). Ilyesmi. Van különbség, az biztos, aztán, hogy megéri-e, majd meglátjuk ;)

Link to comment
Megosztás:

el si kezdtem am kábelezni, gyakorlatilag alig jutottam valamire.

a stekker belsején hogy húzzátok át a kábelt?

széttekerni nem tudtam de egy szita van benne ígí csak a gyári kábelek mennek át rajta külön szálanként.

:D

Szét kell szedni az ajtó csatit,majd keresni kell benne üres helyet.....Kell benne lennie,mert nekem aránylag vastag kábel is átfért......Kifúrod a helyét,és áthúzod a kábelt.Csak arra kell figyelni,hogy a kábeleket ne fúrd át ;)

Link to comment
Megosztás:

Ki kell próbálni ;)

Elvben igen, mert a szubszonikus szűrés sokat dob az effektív teljesítményen. Nem pazarolod az erősítő teljesítményét a nem érezhető hangokra. Plusz ott van a fázisállítás, ami rendberakhatja a fázishibát (elcsúszás). Ilyesmi. Van különbség, az biztos, aztán, hogy megéri-e, majd meglátjuk :P

Egy próba erejéig,Én is kipróbálnám :D :D (még akkor is ha nekem nem kell :D )

Link to comment
Megosztás:

na ettől féltem... ahogy láttam nekem ami üres az pici luku... nem fér át a "madzag" és a csatiról is csak a gumik jöttek le. :/

akkor valamikor folyt köv. oszt fúrás :P

:D ;)

Szét kell szedni az ajtó csatit,majd keresni kell benne üres helyet.....Kell benne lennie,mert nekem aránylag vastag kábel is átfért......Kifúrod a helyét,és áthúzod a kábelt.Csak arra kell figyelni,hogy a kábeleket ne fúrd át :D
Link to comment
Megosztás:

Kedves érdeklődő cartársak!

Engedjék meg, hogy bemutassam a világ egyik legjobb 2x50W-os autóerősítőjét... :D

KICKER XS100

Hazaszállítva 380-400 USD lenne......tudom, hogy hülye vagyok, mert egyáltalán arra gondoltam, hogy meg kéne venni, de ez nagyon komoly! Fél ohm stabil AB osztályú erősítő!!!!!!! Az már majdnem olyan, mintha rövidre zárná az ember egy darab dróttal... :D A mai digitális monoblokkok sírva menekülnének, ha meghallanák......

Na mindegy, hagyjuk is, ehhez 2 akku kéne, meg új generátor, szóval nem éri meg az egész móka....... csak a szívem fáj....

Ez is jó példa, hogy mit jelent a specifikáció.... 2x50W..... A max. áramfelvétele meg (folyamatos) 100-120A lehet.... ;) :P... lehet, hogy elégetné a 10-es tápkábelt, de hogy melegedne a drót az fix.... :D

Kicsit drágábban ott van még ez a Soundstream A10.0 is. Szintén zenész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.