Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

köszi ! :D

asszem fából lesz kiemelő keret, ragaszkodom ehhez a JBL első szetthez.

csak így is neccesen fér majd a kárpit fel. vagy sehogy ;) :P

A 61mm az PONT el fog férni. Nem tudom, egészen pontosan mennyit kell emelni, de a gyári beépítő keret + 8mm-re emlékszem. Keretem van otthon, úgyhogy este lemérem neked, mennyi is az annyi.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Tomi! Az a gumipók már így marad? Nem csináltad meg a rögzítést a gyerek születése előtt, úgyhogy már nem is fogod.... :D

Már rég nem így néz ki.

Felcsavaroztam két csomagrögzítő fület (SX4-ből) és egy rövidebb gumupókkal oldottam meg.

Majd tolok képet róla.

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönetem érte!

Az a keret amúgy eladó ééé? :D ;)

A 61mm az PONT el fog férni. Nem tudom, egészen pontosan mennyit kell emelni, de a gyári beépítő keret + 8mm-re emlékszem. Keretem van otthon, úgyhogy este lemérem neked, mennyi is az annyi.
Link to comment
Megosztás:

Csüt este lurdi? :D

Aztán megbeszéljük mert ha neked is kell akkor max egy próba erejéig kihozhatnád ;)

Ok, ha nem is megyek, de elküldöm neked. Nekem annyira nem sürgős, meg tudok szerezni, ha kell, legfeljebb elboltolom Yoocooval az övét :P

Link to comment
Megosztás:

okés, köszönöm!

Hic!

Szombaton ha van pár szabad perced elmennék érte egy próba erejéig. :D

Szombat nem jó, Marci születésnapja van, egy perc időm se lesz.....

De odaadom valakinek (Pista, Gelko, vagy aki megy ki) és elviszi neked a Lurdyhoz holnap. Ha kell megtartod, ha nem visszahozod. Egy pár műanyaggyűrű, elrontani nem lehet. (persze van, aki a vasgolyót is képes elrontani ;) ). Erre kell még asszem plusz 8mm rétegelt lemez gyűrűt ráapplikálni. Ha kb. érdekel hogyan, akkor nézd meg Piiista kocsijában, igaz, ott 20mm plusz kellett, ezért a kárpit kicsit alakítva lett :P Nem lett túl szép, de müxik, és ha lenne kárpit, meg rács, nem is látszana.

Link to comment
Megosztás:

....De odaadom valakinek (Pista, Gelko, vagy aki megy ki) és elviszi neked a Lurdyhoz holnap....

El tudok érte menni holnap meló után :D

Mondjuk Laceeeeeeeeee sem terhel minket halálra a Lurdynál történő állandó jelenléttel :P :D :D

De Alberttal valamikor tuti talizunk, mert hátul hánykolodik pár felni, amit kirakok majd náluk ;)

Link to comment
Megosztás:

El tudok érte menni holnap meló után :D

Mondjuk Laceeeeeeeeee sem terhel minket halálra a Lurdynál történő állandó jelenléttel :D :D :D

De Alberttal valamikor tuti talizunk, mert hátul hánykolodik pár felni, amit kirakok majd náluk ;)

Ok, köszi a segítséget! Este elvben már otthon leszek. akkor odaadom :P

Legfeljebb hozzád megy Lacee szombaton :D

Link to comment
Megosztás:

Erőteljesen gondolkozom egy kiemelő keret gyártásán... De nem tudom hogy vágjak bele... Üvegszálazni kéne az lenne a tuti...

Utánna kell olvasnom pár dolognak, hátha tanulok valamit. Megnézek még egy pár EastBlock videót és tiszta okos gyerek leszek. ;)

Szerk.: Reményeim szerint.

Ha valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban, kérem ne tartsa magában. Jó cikk az üvegszálas "szobrászatról" vagy hasonló okosság... Jöhet minden. :D

Link to comment
Megosztás:

Erőteljesen gondolkozom egy kiemelő keret gyártásán... De nem tudom hogy vágjak bele... Üvegszálazni kéne az lenne a tuti...

Utánna kell olvasnom pár dolognak, hátha tanulok valamit. Megnézek még egy pár EastBlock videót és tiszta okos gyerek leszek. ;)

Szerk.: Reményeim szerint.

Ha valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban, kérem ne tartsa magában. Jó cikk az üvegszálas "szobrászatról" vagy hasonló okosság... Jöhet minden. :D

Én régen egy fél autót kicsinosítottam epoxy/üvegszövet,üvegszál módszerrel..... Abszolút nem nehéz meló, de van egy pár dolog amire jó, ha felkészülsz:

- nem maga a gyantázás a nehéz, hanem a jó sablon. Azt nagyon jól meg kell csinálni, különben sz@r lesz az eredmény - de ez gondolom amúgy is nyilvánvaló volt

- az epoxi undorító, ragad és büdös. Ráadásul kétszer büdös, amikor csinálod, meg amikor csiszolod.

- az epoxi keverésnél egy lényeg van, a pontosság. Ha kevés az edző, sose szárad meg, ha meg sok, öt perc után beleköt a tégelybe. Ehhez kell szemmérték, meg gyakorlat.

- vigyázni kell rá, hogy az epoxi zsugorodik. kb. 1-1,5% zsugorodása van, ami pont elég, hogy kicsit ne passzoljon a végén. Mindig ráhagyással dolgozz és a végén csiszolj inkább többet.

- Ha rám hallgatsz, akkor formára, folyékony epoxival dolgozol először. Nagy dzsuvát csinál a műhelyben, mert csöpög, folyik, és fogyasztja az ecseteket is, viszont a folyékony epoxi+üvegszövet több rétegben felhordva nem fog megrepedni olyan könnyen, mint amikor csak üvegszövetes kittel csinálják a formázást. Ha már ez epoxival megvan az első pár réteg, a finomításhoz már használhatsz kittet, de ahol vastagra kell húzni, ott repedni fog később, úgyhogy a formát mindenképp a folyékony epoxi+üvegszövettel kell megadni és nem később rászobrászkodni....

- Min. 3 lépés, ha szép (értsd. fényezhető) eredményt akarsz. 1: üvegszövet/epoxi, 2: kitt, 3:finom, vagy szórókitt. Ha bőrözöd, esetleg elhagyhatod az utolsó lépést, de a műbőr is kihozza a hibákat, ha nagyon ráfeszül a felületre. Szóval csiszolni-csiszolni-csiszolni. Jótanács: Ez mint írtam, büdös, és megköhögtet, ha lehet, használj festőmaszkot.

- Üvegszövetből is legalább kétféle finomságút vegyél - a durvább, szövött a tartófunkciót látja el, a finomabb, préselt, pedig a formát fogja adni. Ha csak pl. csipogót kell a helyén tartani, akkor elég a finomabb is, több rétegben, de pl. szub beépítéshez a durvából is kell jópár réteg. Ha jót akarsz, akkor 16-os hangszóróhoz kb. 5mm vastagságban kell dolgozni, plusz megerősíteni a kávánál. Szubhoz az se baj, ha 1 centis lesz, vagy több, annak nagyon nagy a súlya, és nagyot is üt, kell a merevség. Ezek után számolgathatod, hány réteg, meg mennyi anyagot vesz fel egy ilyen darab..... nem lesz kevés....

- Végül: a technológia ismerete nem pótolja kézügyességet :P Nem bonyolult a dolog, de keseredj el, ha elsőre nem lesz olyan, mint szeretnéd.

Link to comment
Megosztás:

Jóvan Pista vettem a lapot :P

Nemtudok ám mindig kimenni, ez a csütörtök nem mindig jó, igazán átrakhatnátok a kedvemért mondjuk szerdára ;)

Köszönöm Hic a felajánlást de asszem félreértettelek, azt hittem olyan kiemelőd van ami pont passzol és nem kell építenem még alá!

Kiemelőm nekem is van csak azt hittem létezik olyan ami passzol 100%-osan, mert olyanra gyártják.

:D

Link to comment
Megosztás:

Jóvan Pista vettem a lapot :D

Nemtudok ám mindig kimenni, ez a csütörtök nem mindig jó, igazán átrakhatnátok a kedvemért mondjuk szerdára ;)

Köszönöm Hic a felajánlást de asszem félreértettelek, azt hittem olyan kiemelőd van ami pont passzol és nem kell építenem még alá!

Kiemelőm nekem is van csak azt hittem létezik olyan ami passzol 100%-osan, mert olyanra gyártják.

:D

Ja, passzolni passzol éppen, de ez csak a rögzítésre érvényes :D :P :D

Azért ilyen, mert F és G Astrára meg még pár típusra ugyanez való. G Astrán (pl. nálam) meg ennél magasabb nem fér el, (a kick hangszóróm már így is beleütne a kárpitba, ha jól kivezérlem és fent van a rács, így most rács nélkül járok)

Link to comment
Megosztás:

azé egy darab műanyag pontos legyártása szerintem nem nagy dolog egy cégnek aki ezzel foglalkozik...

csak akkor ezekszerint egy standard méret van aminek a csavarpontjai stimmelnek a vastagsága meg fix.

köszönöm azért srácok az erőfeszítéseket! :D

Milyen színben szeretnéd ? ;) :P :D

Hááá akkor nem talizunk Jani.

Mindenesetre Marcinak bódog szülinapot :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy képzeltem el ezt az egészet hogy csináltatok egy fa vázat, amit hozzáerősítek a kárpithoz és csak egy vékony rétegben lesz rajta az üvegszál azért hogy szép íveket és sima felületet tudjak csinálni. Ezzel megúszom a napokig tartó kenegetést meg szárítgatást és nagyon megrövidül az elkészültéhez szükséges idő is. :D

A fa váz nem lesz nehéz, majd kikérem a véleményét az asztalosnak a családban hogy melyik az a fa ami nem nehéz és tart is és nem lesz túl bonyolult sem. Tehát az üvegszálat csak a design miatt használom majd, ha kelleni fog. ;)

Mondjuk egyenlőre azt sem tudom hogy hol kellene utánnanéznem, hol kapható, hol árulják, mi kell hozzá. Ezeknek majd utánnaolvasok a hétvége folyamán. :P

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap volt szerencsém meghallgatni Coupe muszikás ótóját...Hát királyul püfölte a tüdőm... :D ;)

Nekem szimpi, bár már nekem hallgathatatlan...egy én süket vagyok ehhez, de szerintem jól szól nagyon...bár a mély nem mindig van a helyén...de ezt már mint annyiszor leírtátok valóban zenefüggő...

De püffögni azt nagyon brutálul tud...tecccccccccik...ha nem lenne ilyen nehéz...kéne nekem is... :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap volt szerencsém meghallgatni Coupe muszikás ótóját...Hát királyul püfölte a tüdőm... ;) :P

Nekem szimpi, bár már nekem hallgathatatlan...egy én süket vagyok ehhez, de szerintem jól szól nagyon...bár a mély nem mindig van a helyén...de ezt már mint annyiszor leírtátok valóban zenefüggő...

De püffögni azt nagyon brutálul tud...tecccccccccik...ha nem lenne ilyen nehéz...kéne nekem is... :D :D :D

Közben kaptam egy olyan CD-t amin RAP zene van,és kegyetlen ne mán :D

Azért hallod hogy nem mindíg van a helyén a mély,mert zörög minden.Az hogy ez megszűnjön,kell egy kis pénz,meg rengeteg szabadidő.Ha az kész lesz,akkor tökéletes lesz számomra.

ui:Nem Balázska Hifi-jéhez kell viszonyítani :D

Hic!!!!!!

Vissza szívom,hogy kevés a mély.Akkorát szól,hogy az valami hihetetten.Teljesen meg vagyok elégedve vele,csak még egy aksit kell majd vennem :P

Köszönöm még1x a rengeted segítséget.

ui:Ha valaki jó mély ládát akar venni,annak érdemes elgondolkodnia ezen a ládán.Hic 25K kér érte,ami nagyon baráti ár :D

Link to comment
Megosztás:

De püffögni azt nagyon brutálul tud...tecccccccccik...ha nem lenne ilyen nehéz...kéne nekem is... :P :D :D

Viccen kívül mondom,hogy ez a zene sokkal nagyobb feelinget adott,mint eddig bármi amit a kocsira költöttem.Sose hittem volna hogy ennyire jó :D

Nagyobb turbót kell venni :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Viccen kívül mondom,hogy ez a zene sokkal nagyobb feelinget adott,mint eddig bármi amit a kocsira költöttem.Sose hittem volna hogy ennyire jó :D

Nagyobb turbót kell venni :D ;)

Este viszek neked ajcsit...

Ami meg a szabadidőt illeti, tudod, hogy nekem relatív sok van...segítek is szívesen...csak szólj...mivel most egyszer sem szóltál, így kicsit ki is maradtam a projektből...

Nem Balázskáéhoz hasonlítom...vagyis de...mindkettő bazi hangos...és rezegteti a hajam... :D :D :D Én ezekhez botfülű vagyok...

Amúgy ennél jobb cucc nekem hifiben sosem kéne mint ami neked most pl összeállt...nekem már ez is sok... :P

Link to comment
Megosztás:

Este viszek neked ajcsit...

Ami meg a szabadidőt illeti, tudod, hogy nekem relatív sok van...segítek is szívesen...csak szólj...mivel most egyszer sem szóltál, így kicsit ki is maradtam a projektből...

Nem Balázskáéhoz hasonlítom...vagyis de...mindkettő bazi hangos...és rezegteti a hajam... :D :P :D Én ezekhez botfülű vagyok...

Amúgy ennél jobb cucc nekem hifiben sosem kéne mint ami neked most pl összeállt...nekem már ez is sok... :D

Köszi!!!!!!! :D ;) :P :D

Szerintem ebből csak tavaszra lesz valami,egyenlőre elég komolyan kiköltekeztem magam :D

Egyenlőre nekem se kell komolyabb cucc :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!!!!! :D ;) :P :D

Szerintem ebből csak tavaszra lesz valami,egyenlőre elég komolyan kiköltekeztem magam :D

Egyenlőre nekem se kell komolyabb cucc :D

Azért két pio fülldugóra vagy egy ilyenre még ruházz be...unas_439891.jpg

:P :D mert különben tavaszra nem új hifi, hanem új dobhártya kell... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.