Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Véleményem szerint nem a külső a lényeg...teljesen mindegy hogy néz ki úgy sem látod........ :D A lényeg hogy jó legyen az összhatás :D

A 150re meg min 50e rá kell számolni :D

Nem is a külső a lényeg, de azért nekem az is számít. ;)

Tápkábelem amúgy már van, biztosítékházam is, biztosítékkal. RCA kábelem is. Szóval max sarukat és csatlakozókat kell vennem és már műkszik is a cucc. :P

Szerk.: Meg még talán egy kondit. :D

Amúgy én mindíg is a beszereléssel voltam meglőve. F Astra-nak olyan sz@rul van megoldva az első kárpitja hogy normálisan sehova nem lehet belerakni a gyárinál nagyobb mélységű hangszórót. Kiemelő keretet meg gyártatni kellene hozzá. Egyszer már elhatároztam hogy megcsinálom én magamnak de aztán gyorsan le is tettem a dologról. Elég macerás és nagyon sok időbe kerül. ami még nem is lenne gond, de pl a magasok beépítését megcsináltam, marha sokat szívtam vele, és amikor végre elkészült a KITT levált a műanyagról és most jó ronda... és ez kb el is vette a kedvem a további munkálatoktól... :D

Link to comment
Megosztás:

Oké, majd ha aktuális lesz akkor egyeztetünk ezügyben. :D

...

Ez így összesen kb 152 + a szerelési anyagok, kábelek miegymás... ;)

Fejegység ok, azzal nem lesz gond.

Hanem az első szett az igen halovány..... a terhelhetősége 35W RMS, (a zenei teljesítmény smafu, azt írok rá amit akarok) - ezt a szettet arra tervezték, hogy fejegységről hajtsd.

Az erősítő szintén karcsú, 4x40W RMS (14,4V-on specifikálva) alap-alap zenéhez elég. Kb. a duplája lenne kívánatos, hogy igazi dinamikád legyen. De mindegy is, mert ha nem vigyázol ez az erősítő is lefüstöli a választott szett pilléjét :P

A szub szép, de 500W RMS teljesítményű szubot hogyan fogsz meghajtani 100W-al? Sehogy. De nem is ez a baj, hanem hogy 2x4 ohmos pilléje van, tehát az erősítődet teheti tönkre a rossz impedancia-illesztés.....

A kábelekről meg annyit, hogy tápkábelt akkor célszerű választani, amikor már megvan az erősítő (v. erősítők), mert akkor tudod kb. mekkora áramot fog felvenni a cucc. A kondi meg igazából csak 300-400W teljesítménytől indokolt, de ott már nagyon.

Szerintem ha bele akarsz vágni, vagy bízd rá magad valakire, aki ért hozzá, vagy ásd bele magad a témába komolyan, mert egy befürdésnek több tízezer forintos kockázata lehet.

Ha mindenképp Alpine, akkor valami ilyesmi:

Alap hifi: - SPS171A szett, az általad választott MRP-F242 erősítő, és SWE1043-E szub. Ez nem fog eget rengetni, de tisztességes hangja lesz, olcsón. (87.000 Ft)

Jobb hifi: - Szintén az SPS171A szett, de MRP-F300 erősítővel és SWS-1223 szubbal (DVC 2x2 ohm). Ez már hifinek nevezhető hangzást fog produkálni, elérhető áron. (106.000 Ft)

Haladó hifi: - SPR-17S szett, MRP-F600 erősítő, és SWR-1222D szub (DVC 2x2 ohm) - vagy esetleg SWR-1522D. Ez már ütős lesz, majdnem az a szint, amit Coupe épített. Szerintem ezzel bőven meg lennél elégedve. (180.000 illetve 194.000 Ft) Az én rendszerem kb. ilyen, ha gondolod meghallgathatod azt is.

Tuti hifi: - Elég ide is az SPR-17S szett, de két külön MRV-T420 és MRD-M501 erősítő, és 2 db SWR-1242D szub. Ez tudja azt, amit Coupe rendszere. (294.000 Ft)

Szóval láthatod, hogy ahogy nőnek az igények, egyre drágább a cucc, és ebben még nincs benne a fej ára. Coupe kb. 180-200k-ból kihozta a rendszert (fejegység nélkül), és abban már kábelek meg szerelési anyagok is benne vannak - kb. ilyenek az arányok, ezért mondtam, hogy nem feltétlen kell minden komponens Alpine legyen.

Az első szettnél inkább hallgass meg minél többet, hogy melyiknek tetszik a hangja, stílusa. Az erősítőknél igazából szintén számít, milyen a hangja (mindnek egyedi tónusa van), de ami még jobban számít, az a teljesítmény, mert anélkül nem lesz dinamika. Szubra ez hatványozottan igaz. A ládát meg ráérsz akár később is megvenni, ott is tudsz próbálgatni esetleg többfélét, hogy melyik jön be jobban, az ütős, vagy a brummogós... ez attól is függ, milyen zenét hallgatsz szívesen.

"Dióhéjban" ennyi :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az eddigi hi-fim ez volt:

2db 6x9-es MNC ovál, 1db SAL XPRO8000 4x90Wos erősítő és 1db SAL Tornado 300.

Nekem ez is bőven elég volt, max annyit változtattam volna rajta hogy az MNC-ket lecserélem valami jobbra.

Tehát Én nem coupe-jéhoz hasonló rendszert akarok építeni ( bár nem vonom kétségbe hogy szépen szól ) hanem egy alapnál kicsit több hifi-t amivel tudok zenét hallgatni.

Zenében én a Hip-Hop, RnB, Funky, Oldschool, Break ( láas aláírásom www.radiovan.hu :D ) vonalat kedvelem. De van egy pár rock és diumvisu zene is amit meghallgatok szóval vegyes az érdeklődési köröm.

Tehát akkor szerinted az első szett ahhoz az erősítőhöz karcsú, ezt értem. De 140Wal miért ne lehetne meghajtani egy amúgy 500Wos mélynyomót? Meghajtja max nem lesz az hogy a középső türköm leesik a helyéről ( bár a Tornado300 is eléggé berezgette a kasztnit azzal a 140Wos SAL teljesítménnyel és nem is torzított. ) de nekem nem az számít hogy 5km-ről lehessen hallani hogy jövök, hanem az hogy szépen és kellemesen tudjak zenét hallgatni a kocsin belül és nem kívül. ;)

Link to comment
Megosztás:

...

Tehát akkor szerinted az első szett ahhoz az erősítőhöz karcsú, ezt értem. De 140Wal miért ne lehetne meghajtani egy amúgy 500Wos mélynyomót? Meghajtja max nem lesz az hogy a középső türköm leesik a helyéről ( bár a Tornado300 is eléggé berezgette a kasztnit azzal a 140Wos SAL teljesítménnyel és nem is torzított. ) de nekem nem az számít hogy 5km-ről lehessen hallani hogy jövök, hanem az hogy szépen és kellemesen tudjak zenét hallgatni a kocsin belül és nem kívül. :D

Ok, értem - akkor akár az első két variáció bármelyike tök jó lehet neked.

A mélynyomónál meg tegyük fel így a kérdést: - miért vennéd meg a drágább mélynyomót, ha az olcsóbb jobb hangzást tud produkálni mert jobban illik a rendszerbe? De mindegy, ha gondolod vedd meg azt a szériát, de arra figyelj, hogy 2x2 ohmost vegyél, különben tényleg kifingatja az erősítődet. De nem fog pluszt vinni a rendszerbe attól, hogy sokkal drágább. Ilyen szempontból talán a legjobb választás az SWS-1223. Az érezhetően jobb mint az alap, jobban kihajtható és olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Ok, értem - akkor akár az első két variáció bármelyike tök jó lehet neked.

A mélynyomónál meg tegyük fel így a kérdést: - miért vennéd meg a drágább mélynyomót, ha az olcsóbb jobb hangzást tud produkálni mert jobban illik a rendszerbe? De mindegy, ha gondolod vedd meg azt a szériát, de arra figyelj, hogy 2x2 ohmost vegyél, különben tényleg kifingatja az erősítődet. De nem fog pluszt vinni a rendszerbe attól, hogy sokkal drágább. Ilyen szempontból talán a legjobb választás az SWS-1223. Az érezhetően jobb mint az alap, jobban kihajtható és olcsóbb is.

De ha később bővíteni szeretném egy monó teljesítményerősítővel a rendszert a mélyládának és vennék bele + még egy szettet hogy ki legyen használva a 4csatornás másik két csatornája is, akkor már nem jártam rosszul azzal hogy először a drágábbik mélynyomót vettem. Használtam mélynyomót eladni meg szinte lehetetlen. Erre jó példa a Tornado300am amit már lassan 2hónapja hirdetek, de nem kell a kutyának sem. Mondjuk jó szolgálatot tesz a szobámban, szóval nagyon elkeseredve nem vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

De ha később bővíteni szeretném egy monó teljesítményerősítővel a rendszert a mélyládának és vennék bele + még egy szettet hogy ki legyen használva a 4csatornás másik két csatornája is, akkor már nem jártam rosszul azzal hogy először a drágábbik mélynyomót vettem. Használtam mélynyomót eladni meg szinte lehetetlen. Erre jó példa a Tornado300am amit már lassan 2hónapja hirdetek, de nem kell a kutyának sem. Mondjuk jó szolgálatot tesz a szobámban, szóval nagyon elkeseredve nem vagyok. :D

Az igaz, hogy használt cuccok eladásánál mindig bukik az ember, ezt aláírom. Most olvastam csak el rendesen, mit is írtál - én nem kapkodnék egyáltalán, az is lehet, hogy elég lenne csak egy rendes első szettet venned. A két ovált mindenképpen megérné lecserélni rendes szettre.... főleg a magas hangok/térérzet miatt. (Gondolom most ugye hátul vannak) A szett beépítés tényleg szívás, vagy lapos szettet veszel, vagy kicentized, de 60mm-nél akkor sem megy be sokkal nagyobb mélységű. Vagy akkor az már barkács.

A SAL XPRO8000 viszont nem rossz darab, sokkal jobb, mint a két első variációban vázolt Alpine végfok (és kb. feleannyi - ez is egy példa, hogy nem feltétlen kell az Alpine), úgyhogy ha azt megtartod, akkor jobban jársz. De nem is arról volt szó, hanem arról a vékony Alpine végfokról. De nem értem, miért 140W, mert az XPRO8000 hídban 250W-ot tud, az már megmozgatja azt a mélynyomót is. De akkor is 2x2 ohmost vegyél, mert hídban az XPRO már csak 4 ohmmal terhelhető, a két pillét sorba tudod kötni. Ha meg mégis monoblokkot veszel, a digitális végfokok általában 1 ohmig le tudnak menni, ott párhuzamosan kötve is jó lesz a szub. (bár akkor az 500W már necces). Szerintem egyébként azzal már jól meglennél, nem biztos, hogy hiányozni fog a monoblokk. ;)

Az R&B, hip-hop műfajhoz talán a reflex láda jobban megy, meg kell nézni, milyen az ajánlott láda ehhez az Alpine hangszóróhoz.

Milyen tápkábellel van bekötve most az erősítő?

Link to comment
Megosztás:

Nem is a külső a lényeg, de azért nekem az is számít. :D

Az első hangszórót sose fogod látni,ha befér a gyári helyére,tehát mindegy hogy néz ki........Az erősítőket(vagy erősítőt,úgy is a mélyláda mögé fogod rakni,mert akkor nem látszik a rengeteg kábel,tehát az se fog látszani.....A mélynyomó látszik,de úgy se nyitogatod a csomit mert fosol hogy ellopják a cuccot,szóval az is teljesen mindegy hogy néz ki......Azért mondom ezt,mert az elején én is ezt néztem,de miközben épült a cucc rájöttem hogy mindegy hogy néz ki...... :P

Nekem az volt a fő szempont,hogy az első ajtóban lévő hangszórók elférjenek a gyári helyen,mert semmi esetre se szerettem volna szétvágni az ajtót.Még a gyári rács is felmegy az ajtókárpitra :D

Azért kell mindent meghallgatni,mert ha beleölsz egy csomó pénzt és nem olyan lesz mint amire számítottál akkor szét fog b@szni az ideg :D Én eléggé maximalista vagyok,tehát nem jó példa,de én törekedtem az apróságokból is megvenni a legjobb minőséget.Hiszen egy nyamvadt tápelosztó is,rengeteget hozott a minőségen.De Én úgy gondolom ha valamit elkezdek akkor az legyen tökéletes...... :D

Hic!!!!!!

Ma voltam Surányinál,megkérdeztem hogy mi lenne ha reflex ládában lenne.....Azt mondta hogy elkésne a hang és eléggé torz lenne...Viszont a fejegységen van olyan hogy sublevel.Úgy állítottuk be a cuccot hogy az 0 legyen,mivel úgye akkor tökéletes a hang ha minden nullán van a fejegységen.....Viszont ott azt mondták hogy az ízlésemtől függően 11-12ig nyugodtan feltekerhetem.Na ki is próbáltam.Igazából már 5ös.ig is elég feltekerni,mert akkor már tényleg elég durván szól ;) Kicseréltem a bizti házat is,viszont az aksi sarukat nem tudom felrakni,mert pont fordított.Ez alatt azt értem hogy ahol meg lehet húzni hogy ne mozogjon a sarú,az az aksi belső oldalán van,így nem fér oda az imbusz kulcs :D :P

Link to comment
Megosztás:

Már csak a fejegységem meg a mélyládám van meg a régi cuccomból. A többit eladtam. :D

coupe, én egy tálcát fogok csinálni a csomiba és úgy fogom berakni az erőlködőket, a tápelosztókat és a kondit is hogy a lehető legminimálisabb legyen a kábelhossz. Mivel nővérem férje asztalos így kb nekem csak a terveket kell majd elkészíteni ő profi módon összerakja. Majd ha ott tartok és készvan a kocsi úgyis felmegyek Lurdyhoz és megmutatom. ;)

Ja és a tápkábelem fekete. :D

Sima egy eres 25mm2-es kábel. Egy elektronikával foglalkozó boltban vettem helyben. :P

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!!

...

A Sublevel az egyetlen, amit nem kell 0-n hagyni! ;) :P Ahol a fej nem tudja szabályozni, szoktak is kis potit rakni elölre, hogy lehessen variálni.

Dehát asszem 10 körül hagytuk amikor nálam beállítottuk a cuccost! :D Mondtam is, hogy kicsit talán sok, de elmegy. Gondolom, azért feljebb lett tekerve akkor az erősítő egy kicsit, ha már 5-ösön elég....

Biztos japán autókhoz fejlesztették azt a szomorodott sarut. Ott pont fordítva van a + meg a -...... :D

Ja, én meg ma végre megkaptam a Kicker ládát. Nagyon jó, pont kihajtja az erősítőm, most már megvan ugyanaz a feeling mint nálad! A dupla ládához vékony volt a 320W RMS :D (4 ohmon persze, mert én nem tudom 1 ohmra kötni) Elégedett vagyok, tök olyan, mint a régi CompVR ládám volt :D :D

Link to comment
Megosztás:

coupe, én egy tálcát fogok csinálni a csomiba és úgy fogom berakni az erőlködőket, a tápelosztókat és a kondit is hogy a lehető legminimálisabb legyen a kábelhossz. Mivel nővérem férje asztalos így kb nekem csak a terveket kell majd elkészíteni ő profi módon összerakja. Majd ha ott tartok és készvan a kocsi úgyis felmegyek Lurdyhoz és megmutatom. :D

A beépítésen Én is sokat agyaltam(agyalok)de a mélyláda 90centi széles,így elfoglalja a fél csomagtartót.És az első szetnek a erősítője is elég nagy.Viszont nekem kell a csomi,plusz nem akarok úgy járni,mint Balázska vagy Agressor Andris.Nekik segítséget kell hívni ha defektet kapnak,mert egyedül nem tudják kiemelni a cuccokat. ;)

ui:Balázskának pótkereke sincs :P

Link to comment
Megosztás:

A beépítésen Én is sokat agyaltam(agyalok)de a mélyláda 90centi széles,így elfoglalja a fél csomagtartót.És az első szetnek a erősítője is elég nagy.Viszont nekem kell a csomi,plusz nem akarok úgy járni,mint Balázska vagy Agressor Andris.Nekik segítséget kell hívni ha defektet kapnak,mert egyedül nem tudják kiemelni a cuccokat. ;)

ui:Balázskának pótkereke sincs :P

Defektjavító szett beugrik....... :D

Link to comment
Megosztás:

A beépítésen Én is sokat agyaltam(agyalok)de a mélyláda 90centi széles,így elfoglalja a fél csomagtartót.És az első szetnek a erősítője is elég nagy.Viszont nekem kell a csomi,plusz nem akarok úgy járni,mint Balázska vagy Agressor Andris.Nekik segítséget kell hívni ha defektet kapnak,mert egyedül nem tudják kiemelni a cuccokat. :D

ui:Balázskának pótkereke sincs ;)

Pont ezért lesz nekem egy tálcába beépítve minden, amire lehet pakolni ha kell, bár én a csomit nem nagyon használom és fel is lehet majd emelni hogy a pótkerékhez hozzáférjek. Bár lehet hogy nekem sem lesz. Csak plusz súly. :P

Szerk.: Ott a pont HIC barátunknál. :D

Link to comment
Megosztás:

A Sublevel az egyetlen, amit nem kell 0-n hagyni! Ahol a fej nem tudja szabályozni, szoktak is kis potit rakni elölre, hogy lehessen variálni.

Dehát asszem 10 körül hagytuk amikor nálam beállítottuk a cuccost! :D Mondtam is, hogy kicsit talán sok, de elmegy. Gondolom, azért feljebb lett tekerve akkor az erősítő egy kicsit, ha már 5-ösön elég....

Biztos japán autókhoz fejlesztették azt a szomorodott sarut. Ott pont fordítva van a + meg a -......

Ja, én meg ma végre megkaptam a Kicker ládát. Nagyon jó, pont kihajtja az erősítőm, most már megvan ugyanaz a feeling mint nálad! A dupla ládához vékony volt a 320W RMS (4 ohmon persze, mert én nem tudom 1 ohmra kötni) Elégedett vagyok, tök olyan, mint a régi CompVR ládám volt :D :D

Azért tekergettem,mert muszáj hallanom a különbséget,meg szeretem ha tudom miket állítok,és annak mik a következményei :P Ebből lehet tanulni ;) Már nullán se rossz a mély,de akkor még hiányzott belöle az a plusz amit a sublevel most ad :D .A kövi project a szigetelés lesz,mert zörög minden.Lehet a csomi ajtót,még idén megcsinálom,mert az zörög a legjobban :D Meg talán az első szett hangváltóján kellene állítani,mert a magasat 0 kötöttem és szerintem -3ra kellene,mert kicsit magasan szól :P

Megkérdeztem mennyi egy Rockford sarú,majdnem segre estem.8800ft/db a platina féléből :D

A Kickert majd meghallgatjuk lurdynál :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom attól kuka lesz a gumi :D vagy rosszul tudom?

A spray-vel javított kerékkel általában 50 km/h-s maximális sebességet javasolnak a gyártók. Bár némely termék egyáltalán nem rendelkezik erről, nem érdemes nagy sebességet választani, mert a kerék kisebb-nagyobb mértékben ereszthet. Nagyon fontos, hogy a kerék a „defektjavítózás” után a hagyományos módon is javítatható, tehát a ragasztó maradványai nem akadályozzák a gumist az abroncs helyrehozásában.

Forrás: Klatty

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg jó az ugyis csak az "aktív" ládát hajtja meg. :P

20-25 Amperig bőven elég, csak azután jönnek a gondok... :D

Meg ott vannak a rossz szokások, a túlméretezés. Nálam 35-ös kábel van, bár 25-ös is elég lenne, de itt már tized-század ohmokért megy a harc ;)

Meg mi van, ha esetleg elborul az agyam, vagy ilyesmi, és mégis berakok egy 1000W-os monoblokkot. :D :D

Tomi! Az a gumipók már így marad? Nem csináltad meg a rögzítést a gyerek születése előtt, úgyhogy már nem is fogod.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.