Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Na mijaziste', nem olvasom a fórumot fél napig, aztán 3 oldal új van az AUTÓHIFI topikban?! Azannya.

Coupe:

Milyen rezgetős ne mán hiányzik? Nálunk még az autón kívül is minden rezgett.... :D :P

Lacee:

Nem kell klubtagnak lenni, hogy segítsek :D :D De jól hangzik... :D

Van olyan négycsatornás erősítő 30-ért, ami szétdobja az autódat, ha kell. Ott figyel a garázsban :D Igaz, nem JBL, de ez csak előnyére válik.

De nem csak az erősítőn múlik. Az első szetten semmiképp se spórolj!

Redi:

Coupe-t már véglegesen megfertőztem.... TE LESZEL A KÖVETKEZŐ ÁLDOZATOM!!!! :D Megvetted már a Kicker szettet? ;)

Más. Tegnap vettem új ládát, ha már Coupe kikölcsönözte a Massive szubot. :D Illetve, csak névleg vettem meg :P - így jár mindenki, aki pénz nélkül indul el otthonról. A pénzügy többi része az anyázós topikba tartozik, ilyet még nem szívtam bankkártyával, meg online bankkal.....

Link to comment
Megosztás:

Na mijaziste', nem olvasom a fórumot fél napig, aztán 3 oldal új van az AUTÓHIFI topikban?! Azannya.

Coupe:

Milyen rezgetős ne mán hiányzik? Nálunk még az autón kívül is minden rezgett.... :D :D ;)

Az a rezegtetős,amit egy reflex láda nyújt...Az a szám amit hallgattunk az nagyon jó volt......de sajnos a többi a közelébe se nagyon ér :P Mi volt annak a számnak a címe?Ebben a ládában pontosan milyen massive hangszórók vannak?????

Link to comment
Megosztás:

Az a rezegtetős,amit egy reflex láda nyújt...Az a szám amit hallgattunk az nagyon jó volt......de sajnos a többi a közelébe se nagyon ér ;) Mi volt annak a számnak a címe?Ebben a ládában pontosan milyen massive hangszórók vannak?????

Na ja, ahhoz hogy a szub mindent visszaadjon, benne is kell lennie a mélyhangoknak a zenében... :D

A szám: BT - Fibonacci Sequence

De érezni az igazi szubot minden zenén, a beütéseken, a lecsengéseken. A tiéd most NAGYON korrektül zenél...

Ha hiányérzeted van, kicsit engedd feljebb a frekvenciát. Az a láda mindent bír.

Egyébként utánanéztem, a te hangszóródnak megfelelő, csak Stage I. nem Stage II. Ez a régebbi modell.

Link to comment
Megosztás:

Na ja, ahhoz hogy a szub mindent visszaadjon, benne is kell lennie a mélyhangoknak a zenében... :D

A szám: BT - Fibonacci Sequence

De érezni az igazi szubot minden zenén, a beütéseken, a lecsengéseken. A tiéd most NAGYON korrektül zenél...

Ha hiányérzeted van, kicsit engedd feljebb a frekvenciát. Az a láda mindent bír.

Egyébként utánanéztem, a te hangszóródnak megfelelő, csak Stage I. nem Stage II. Ez a régebbi modell.

Szerinted mi lenne ha reflex ládába lenne??????

Állítgattuk,de akkor meg már torzitott...persze nagy hangerőn......Le kellett venni a sublevelt...és úgy állítottuk be hogy abszolút minden nullán legyen a fejegységen.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mi lenne ha reflex ládába lenne??????

Állítgattuk,de akkor meg már torzitott...persze nagy hangerőn......Le kellett venni a sublevelt...és úgy állítottuk be hogy abszolút minden nullán legyen a fejegységen.

Reflexben? Széthajtanád.

Értem én, hogy a reflexláda hangja tetszik, az csinál egy kis kiemelést 30-50Hz között. Azért írtam, hogy engedd feljebb a frekit. Akkor kicsit zenélni is fog, nem csak ütni.

Link to comment
Megosztás:

Ja. Csak drága. Szerintem.

Ha már drága, inkább a Rockfordok, az ütős páros ;)

Ha már így a drága szóba került, Alpine milyen?

Nem olcsók, se a fejegységei, se a hangszórói, erősítői, de megéri rájuk kiadni azt az árat? Én egy teljes Alpine autóhifit szeretnék a kocsimba.

Fejegység, 4csatornás erőlködő, 16os elsőszett előre, koaxiális 13as hátsószett hátra, + egy 2csatornás hidalható erősítő egy mélynyomóval.

Persze nem a legdrágább szériából. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már így a drága szóba került, Alpine milyen?

Nem olcsók, se a fejegységei, se a hangszórói, erősítői, de megéri rájuk kiadni azt az árat? Én egy teljes Alpine autóhifit szeretnék a kocsimba.

Fejegység, 4csatornás erőlködő, 16os elsőszett előre, koaxiális 13as hátsószett hátra, + egy 2csatornás hidalható erősítő egy mélynyomóval.

Persze nem a legdrágább szériából. :D

Fejegység szerintem tökéletes.......Nagyon szépen szól,jó a menüje.Gyorsan betölti az mp3 cd-t is.....Rengeteg opció van benne.

Hátra nem kell hangszóró :P

A többiről nem tudok nyilatkozni ;)

Link to comment
Megosztás:

Fejegység szerintem tökéletes.......Nagyon szépen szól,jó a menüje.Gyorsan betölti az mp3 cd-t is.....Rengeteg opció van benne.

Hátra nem kell hangszóró :P

A többiről nem tudok nyilatkozni ;)

Énsem hallottam még Alpine hangszórókat szólni sajnos... Egyszer valahol be kéne ülnöm az Alpine Golfba. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már így a drága szóba került, Alpine milyen?

Nem olcsók, se a fejegységei, se a hangszórói, erősítői, de megéri rájuk kiadni azt az árat? Én egy teljes Alpine autóhifit szeretnék a kocsimba.

Fejegység, 4csatornás erőlködő, 16os elsőszett előre, koaxiális 13as hátsószett hátra, + egy 2csatornás hidalható erősítő egy mélynyomóval.

Persze nem a legdrágább szériából. :D

Alpine fejegységben rulez, ezt aláírom, de szettek és erősítők drágák. Drágábbak mint amilyen jók.

Vagy fizet az Alpine, hogy referenciabeépítést csinálj? :D

Általában a "full ilyen-olyan" hifik sohasem sikerülnek olyan jól, mint az igény szerint összeszedett cuccok. Nem tudom miért van ez így, de ez a tapasztalatom. Van persze kivétel, csak ahhoz vastag tárca kell :P :D

Tanulj a példámból: Nekem se jött be a "full" MTX - az első szettet széthajtottam, hiába volt szép hangja, kevés volt a tűrés...... :D Pedig az erősítők nagyon jók. Ami széthajtotta, az a hozzá ajánlott 2x25W-os (!!!) erősítő volt. Az a szett meg 80W RMS-t tud elvben.... persze a pille nem is égett le, csak a membrán széle szakadt szét. Pedig az MTX szett 60 pénz volt, annyiért két jó szettet is vehettem volna, ami még ma is zenélne. Előtte, vegyes rendszerben sohasem történt velem ilyen. Konzekvencia: MTX-nél inkább maradjunk az erősítőknél, meg a szuboknál, a szettet bízzuk másra.... :D

Inkább szánj rá egy kis energiát és nézz utána dolgoknak. Beszélj olyanokkal, akik már nem egy rendszert építettek, kinek mi a tapasztalata, ha kell én is szívesen segítek. Érdemes válogatni. Én pl. már az ötödik ládát próbálom ;) :P (de én javíthatatlan vagyok)

Ezt a hátsó hangszóró dolgot meg nem kell erőltetni. Hidd el Coupe-nak - ő is kardoskodott, hogy kell az, aztán belátta.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem azok vannak és az erősítő is az ami a sub-hoz van.

Majd meghallgathatod egyszer.

Nem azt mondom, hogy nem lehet jó rendszert csinálni Alpine darabokból. ;)

Ott van Coupe rendszere. Újonnan vette a dolgokat, nem kevés pénzt költött rá. De ha hasonló minőséget Alpine elemekből építesz fel, akkor asszem csodálkozni fogsz, hogy miért kerül kétszer (háromszor) annyiba... :D

Ha arra vagy kíváncsi, hogyan szól, az Alpine Golf nem jó példa. Importőrnek semmi se drága - olyan autót kell megnézni, amit egyszerű halandó épített és/vagy használ. SAL-ból is lehet olyat építeni, hogy besz...sz, mégse azok szaladgálnak az utakon.

Link to comment
Megosztás:

Ha arra vagy kíváncsi, hogyan szól, az Alpine Golf nem jó példa. Importőrnek semmi se drága - olyan autót kell megnézni, amit egyszerű halandó épített és/vagy használ. SAL-ból is lehet olyat építeni, hogy besz...sz, mégse azok szaladgálnak az utakon.

Oké akkor majd keresek valakit akinek Alpine cuccai vannak... Bár sztem kevés az olyan ember aki mindenből full alpine-t vesz. Amúgy különösképpen nem vagyok vájtfülű, csak tetszik az a design amit az Alpine képvisel, meg gondoltam hogyha már a fejegység Alpine akkor a többi is legyen az. Én abban a tudatban voltam hogy abból ki lehet hozni egy jó rendszert. Nem akarok én hangnyomás meg hangszépségversenyeken indulni, csak egy elfogadható autóhifit szeretnék majd a kocsiba. Pont ezért néztem az Alpineban is a hangszóró közül az S szériát. Azok a viszonylag olcsóbb cuccok.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha tudsz valami jó márkát ami hasonló szinten jól szól és kb megfizethető akkor csupa fül vagyok. :D

Összeszedek majd példákat - minden gyártónak vannak jó és rosszabb darabjai. Amivel nem nagyon tudsz mellényúlni:

- Hangszóró: Rainbow, MB.Quart

- Erősítő: RF, Audison, uDimension, Phase Linear

- Szub: Emphaser, Kicker, RF

De ez csak szemelvény. Ha van elképzelésed, mennyi pénzt akarsz rá szánni, akkor nézzünk konkrétumokat.

Link to comment
Megosztás:

Összeszedek majd példákat - minden gyártónak vannak jó és rosszabb darabjai. Amivel nem nagyon tudsz mellényúlni:

- Hangszóró: Rainbow, MB.Quart

- Erősítő: RF, Audison, uDimension, Phase Linear

- Szub: Emphaser, Kicker, RF

De ez csak szemelvény. Ha van elképzelésed, mennyi pénzt akarsz rá szánni, akkor nézzünk konkrétumokat.

Oké, majd ha aktuális lesz akkor egyeztetünk ezügyben. :P

Előre is köszi a segítséget. :D

Szerk.:

Amúgy fejegységben erre

Első szettben erre

Erősítőben erre

Mélynyomóban pedig erre gondoltam.

Ez így összesen kb 152 + a szerelési anyagok, kábelek miegymás... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.