Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

De van egy magnat...... :D Csak nem ehhez az erősítőhöz való.Már megvan a mélynyomó is csak a ládára kell várni kicsit.....Addig jó lesz ez is.

Figyu, próbáljuk ki a dupla Massive ládámat. Átkötöm neked 1 ohm-ra, meghozza a hangját mindjárt.... :P

Aztán, ha meglesz a tiéd, majd visszaadod

Nekem meg garázsom is van, szerszámom is van - csak időm nincs semmire :D ;)

Az olajcserét is Gyuláék csinálták meg nekem ..... :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

nekem is ez a SONY fejem van és ehhez tervezgetem most a szettet de természetesen hezitálok már...

a ládát ugye le is kell valahogy stabilizálni ######án. munkalapot vágni alá és csavarozni vagy valamit mókolni.

erősítők meg ahogy néztem elég durva áron mennek.

a G astrába JBL szett került hátra nagy ovál CS tip. , előre meg GTO szett és se láda se erőlködő.

egy Kenwood fejjel is szépen szólt, ezzel a sonyval repesztene gondolom.

Előre akkor nem túl mély ( mm-ben, thx coupe! ) 165 mm -er átmérőjű szett hátulra meg ládikó. megszavazzuk inkább ezt?

Erősítő nélkül van értelme ?

Köszi mindenkinek!

grat az alpine-hoz nekem sony cdx-f 7750 van ezzel még a gyári hangszóró is hibátlanul szól ( bár már nem sokáig mert le lesz cserélve 1 jbl, helix, vagy rainbow kompo-ra ) az a jó ebben a sony-ban hogy az alpine f1-en kivül semmi nem tudja ütni. Tényleg igaz. Volt lehetőségem tesztelni még 1.5 éve Bakai Gabival ( Tuning magazin szakújságiró ) És Kovács Tomival ( Hifiközpont tulaj ). Ahoz képest hogy mennyibe került 2 éve ( 66000 ) azért elég komoly hogy még mindig veri hangminőségben a 150 rugós fejeket. Ugyan nincs benne bluetooth, usb de nekem nem is kell, én az elérhő legjobb hangra próbálok rámenni. Első ajtók és tetőkárpit bitumenlapozva lesznek, minden patentra o gyűrű hogy ne rezonáljon, műszerfal csavarok alá szintén, táp és interconnect kábelek bandázsolva és védőcsőben fognak futni.
Link to comment
Megosztás:

akkor már miért nem egy sd kártyásat nézel?

pl.: Blau Victoria SD48

Codem III+ tuner, 30 tárhely, RDS-EON-PTY, 8-320bit bitráta, 30 karakteres ID3 TAG megjelenítés, 4x50W, Variocolor kijelző, MP3WMA, előlapi SD kártya nyílás, (CD nincs), előlapi/hátlapi AUX bemenet, tel/navi bemenet, 4 RCA, iPod és bluetooth előkészítés, 3 sávos EQ, CD text, ezüst előlap

Link to comment
Megosztás:

Baccus Tomi, ez nem lett volna sok annyiért.......

Igaz, nekem nem jó, mert csak 1 pre-out van rajta.... ;)

Nekem jó lett volna de csak az ára miatt vettem volna meg.

Most inkább gyerekre költök bár nagy volt a kisértés.

akkor már miért nem egy sd kártyásat nézel?

Mert ez egy minőségi Márkás fejegység.

Egyébként a mostanival is megvagyok elégedve (Blaupunkt Acapulco MP52)

4 éves és még rajta van a gyári fólia.

Az elmult két hónap előtt csak erősítővel használtam a saját végfoka nem is volt üzemben.

De,ha megvettem volna a Nakamichi-t akkor a Blau. ment volna a Rekordba.

Bár,ha újat venék akkor Blau helyett ALPINE IDA-X300-at vennék. :D

Link to comment
Megosztás:

na jah az még nem is veszélyes ha tényleg igényes kivitel... nekem úgy egy bő 20-asból meglett az egész, de majdnem minden szerszám a rendelkezésemre állt, ami meg éppen nem az volt az ismeretségi körben... de nekem meg garázsom és aknám nincsen, pedig esedékes az olajcsere...

Szerintem is jó ár érte,tekintve hogy ebben benne van a belsejének a szigetelése is.......Ráadásul annyit segítettek hogy ezen már nem spórolok :P

Se garázs,se akna...marad a lakótelep :D Szinte az egész kocsit ott raktuk össze :D

Figyu, próbáljuk ki a dupla Massive ládámat. Átkötöm neked 1 ohm-ra, meghozza a hangját mindjárt.... :D

Aztán, ha meglesz a tiéd, majd visszaadod

Nekem meg garázsom is van, szerszámom is van - csak időm nincs semmire :D :P

Az olajcserét is Gyuláék csinálták meg nekem ..... ;)

És Te addig mit hallgatsz?????Azt mondtátok,hogy nem szabad egyből hozzá szokni a jó minőséghez...mert akkor nem fogom úgy értékelni...Most hallgatok kicsivel gyengébbet....Így értékelni fogom a minőséget :D :D

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez a SONY fejem van és ehhez tervezgetem most a szettet de természetesen hezitálok már...

a ládát ugye le is kell valahogy stabilizálni ######án. munkalapot vágni alá és csavarozni vagy valamit mókolni.

erősítők meg ahogy néztem elég durva áron mennek.

a G astrába JBL szett került hátra nagy ovál CS tip. , előre meg GTO szett és se láda se erőlködő.

egy Kenwood fejjel is szépen szólt, ezzel a sonyval repesztene gondolom.

Előre akkor nem túl mély ( mm-ben, thx coupe! ) 165 mm -er átmérőjű szett hátulra meg ládikó. megszavazzuk inkább ezt?

Erősítő nélkül van értelme ?

Köszi mindenkinek!

A mélyládá nem csúszkál...legalábbis nekem nem...de lehet kapni öntapadós tépőzárat(komolyabbakat) amivel teljesen jól le lehet rögzíteni a ládát...

Ebben a szettben van erősítő :D

De:számold hozzá,hogy kell venni tápkábelt,hangszórókábelt,biztosítékházat,sarukat,hangszóró vezetékeket,rca kábeleket.......Sose hittem volna hogy ezek ennyire sok pénzbe kerülnek......

Ja és eddigi tapasztalataim során,ami kb 2hetes :D ,az első szetten nem szabad spórolni,mert az a lényege az egésznek...Legalábbis nekem az sokkal fontosabb........amúgy meg a Hifi projectnél,egyáltalán nem szabad semmin spórolni,mert ha pl rossz a kábelminősége oda a rendes minőségi zene

De azért szól nem? :P

Mármint úgy vettem ki a hozzászólásodból,hogy nincs baja csak nem ahhoz a hangzáshoz való ami neked kell. ;)

Persze hogy szól....teljesen tökéletes lesz a húgom kocsijába...csak nem ehhez a szetthez passzol....Amúgy meg jobban is szól mint amire számítottam :D

Link to comment
Megosztás:

És Te addig mit hallgatsz?????Azt mondtátok,hogy nem szabad egyből hozzá szokni a jó minőséghez...mert akkor nem fogom úgy értékelni...Most hallgatok kicsivel gyengébbet....Így értékelni fogom a minőséget :D ;)

Mármint, hogy a Ground Zero, a SAL ládám, vagy azt a Kicker ládát-e, amit most tervezek megvenni? :D :P :D

Azért csak ki kéne próbálni. Ezek más hangszórók, mint ami neked lesz, úgyhogy lehet, hogy máshogy is szólnak. :D

De mindegy, nem erőltetem, csak a lehetőség adott, ha kell szólj.

Ja, a WH cd-t kinyertem, minden gond nélkül. Átszereltem a drive-ot az én fejegységembe, most tök jó, megszűntek az olvasási problémák. Az 55R-t meg így beépítem rádiónak a munkahelyen az asztalomhoz. Ott nem kell a cd.

Link to comment
Megosztás:

Mármint, hogy a Ground Zero, a SAL ládám, vagy azt a Kicker ládát-e, amit most tervezek megvenni? :D

Azért csak ki kéne próbálni. Ezek más hangszórók, mint ami neked lesz, úgyhogy lehet, hogy máshogy is szólnak. :D

De mindegy, nem erőltetem, csak a lehetőség adott, ha kell szólj.

Ja, a WH cd-t kinyertem, minden gond nélkül. Átszereltem a drive-ot az én fejegységembe, most tök jó, megszűntek az olvasási problémák. Az 55R-t meg így beépítem rádiónak a munkahelyen az asztalomhoz. Ott nem kell a cd.

;) :P

Egy próbát megér :D :D ,ha ráérsz majd valamikor.....de nem szeretem a kölcsön dolgokat,mert látod a fejegységgel se volt szerencsém :D Tudom hogy nem Én tehetek róla,de akkor is nálam ment tönkre......Köszi a CD-t :P A 3.szám(lehet a 4. :D ) rajta elég komoly mélyet tud nyomni...Pista ládája azt már nem bírta :D

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy mondod! :D

Arra én is gondoltam hogy előre kellene tökösebb igazán.

Csak ez szett árban is stimmel.

- a JBL ad hangszórókábelt a szettekhez az le van tudva szerintem jó minőségűek.

- saru ugye nem vészes árban

- tépőzár sem :D

- RCA és tápkábel az nemtom mibe fájhat valszeg igazad lesz hogy sok kicsi sokra megy...

A mélyládá nem csúszkál...legalábbis nekem nem...de lehet kapni öntapadós tépőzárat(komolyabbakat) amivel teljesen jól le lehet rögzíteni a ládát...

Ebben a szettben van erősítő ;)

De:számold hozzá,hogy kell venni tápkábelt,hangszórókábelt,biztosítékházat,sarukat,hangszóró vezetékeket,rca kábeleket.......Sose hittem volna hogy ezek ennyire sok pénzbe kerülnek......

Ja és eddigi tapasztalataim során,ami kb 2hetes :D ,az első szetten nem szabad spórolni,mert az a lényege az egésznek...Legalábbis nekem az sokkal fontosabb........amúgy meg a Hifi projectnél,egyáltalán nem szabad semmin spórolni,mert ha pl rossz a kábelminősége oda a rendes minőségi zene

Persze hogy szól....teljesen tökéletes lesz a húgom kocsijába...csak nem ehhez a szetthez passzol....Amúgy meg jobban is szól mint amire számítottam :P

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy mondod! :D

Arra én is gondoltam hogy előre kellene tökösebb igazán.

Csak ez szett árban is stimmel.

- a JBL ad hangszórókábelt a szettekhez az le van tudva szerintem jó minőségűek.

- saru ugye nem vészes árban

- tépőzár sem ;)

- RCA és tápkábel az nemtom mibe fájhat valszeg igazad lesz hogy sok kicsi sokra megy...

Nem is a hangszóró kábel a drága :P .....Amit Én vettem tápkábelt 2000ft körül van méterekell 5m + min 1méter test.Bitosítékház 1-2e forint.RCA kábel(ebből kettő kell) 2-3e forint.....beépítő keret is 2e forint...Azért mondom,mert ezekre Én se nagyon számoltam..és elég húzós lett a vége.......

Link to comment
Megosztás:

Lacee!

Ha úgy gondolod, vedd meg azt a szettet nyugodtan, nagyságrendekkel jobb lesz az is, mint a fejegység. De: szerintem felejtsd el azt a hangszórókábelt, amit a hangszóróhoz adnak, az tyúkbél. Ha nem így lenne, le a kalappal a JBL előtt.

Beszereléshez meg, egy ilyen szetthez bőven elég 10-es tápkábel, esetleg vedd meg a Somogyinál a kábelszettet, abban minden benne van, tápkábel, hangszórókábel, RCA, saruk. Igaz, a Coupe cuccához képest "gagyi", de a JBL szetthez nem feltétlen érdemes sokkal jobbat venni, nincs akkora teljesítmény....

Azért egy buktató van: Mivel a JBL mélyközép 61mm mély, neked kell a kiemelőkeretet megcsinálni, a gyári nem lesz elég, annál kb. 8mm-el magasabbat kell csinálnod. Ahogy elnézem, a mágnese nem egy extrém nagy darab, de F Astránál minden necces, úgyhogy az is lehet, hogy a flexre is szükség lesz. De ez messze nem biztos, többen raktak már be 60-61mm-es mélységű szettet, anélkül, hogy nagyobb szívás lett volna vele.

(Én azért jól megszívtam Pííísta 69-mm mély, iszonyat mágnessel elátott szettjével :D )

Coupe!

Akkor ugorj át holnap, nem kell félni, nem hiszem, hogy széthajtod azt a ládát... ;) Ha lesz idő, a tápelosztót rendberakjuk, mert az necces.

A JVC fej meg már reinkarnálódott nálam, jobb is így, végre volt indok, hogy szétszedhessem.... :P

Link to comment
Megosztás:

Az ajtók még jobban meszívták :D ;) :P

Mit is mondtál mi a gond a Seni hangszóróival ?

Két gond van:

1. nincs rendesen rögzítve egyik sem, csak 2-2 csavar tartja őket, úgy-ahogy, mert nőgyógyászati módszerrel szereltük őket a műszerfal alá.

2. nem zárt térbe szólnak, csak amolyan "free-air" módon, be a műszerfal alá az utastérbe.

Amit csinálni lehetne:

Átrakni a mélyközepeket az ajtóba, vagy az A oszlophoz, alulra, kick panelbe. A magasakat meg lejjebb kellene költöztetni, az A oszlop tetejéről, az aljára (vagy a közepére, de az mókolós) vagy akár a gyári hangszóróhelyekre, konzollal. Mindjárt helyre jönne a hangja.

Esetleg:

erősítő + mélyláda beépítés, de csak a fenti műtét után. Amíg az első szettet nem rakjuk rendbe, addig nincs értelme.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.