Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

ezt irj a könyve

! Depending on the kind of USB portable audio

player/USB memory you use, this unit may

not recognize the USB audio player/USB

memory or audio files may not be played back

properly.

próbáld meg másik pendrive-val is, kérj valakitől egyet kölcsön

lehet, hogy az adott típust nem szereti

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy Pioneer Deh-P6000ub fejegységet amihez pendrive-ot is lehet csatlakoztatni.Eddig egy 1gb-os Kingston-t használtam de most vettem egy 4gb-os maxell-t hogy jó sok mix ráférjen.Fel is tettem rá majdnem 3gigát de meglepődve tapasztaltam hogy az error23-as hibaüzenet fogad.Van valakinek ötlete hogy mi lehet ez?Valami külföldi oldalon olvastam hogy ez formátum hiba cd-knél de itt nem cd-ről van szó és mp3-ban tettem fel a zenéket.Köszi mindenkinek aki segíteni próbál :lol:

Biztos, hogy FAT32-be van formázva?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen mindenkinek a segítséget! :lol: Valószinüleg az lesz a baj hogy most a fájlrendszer amit a pendrive használ FAT és ez csak 2gb-ig jó, e fölött már valóban a FAT32 kell.Most azt keresgélem hogy hogyan lehetne átformázni.

a., 2 db particio

b., vannak olyan szoftverek (talán Partition Magic is tudja) amivel állítolag lehet 2 Gb-nál nagyobb FAT32-t csinálni...látni még nem láttam csak hallottam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leszedtem egy HP USB Disk Storage Format Tool nevű programot és kb. 2s alatt átformázta FAT32-re a pendrive-ot.Rátettem ugyanazokat a zenéket és semmi gond vele. :lol: Köszönöm szépen mindenkinek! :lol:

Más.Hol tudnék venni Pioneer Deh-p6700mp-hez díszkeretet?Autóhifis tudna de 6000ft. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem akartam én beírni, mert mondom, biztos kiröhögtök :lol:

de akkor jó tudni, hogy 100kg fölött az ész is jobban pörög :lol:

egészen pontosan 120G-ig lehet FAT32-t

Egészen pontosan nem 120, de mostmár legyen rend. :lol:

Amúgy én sem tudtam volna megmondani, meg rémlett az a 32gb-s határ is. :D

FAT32 (VFAT)

In order to overcome the volume size limit of FAT16, while still allowing DOS real mode code to handle the format without unnecessarily reducing the available conventional memory, Microsoft implemented a newer generation of FAT, known as FAT32, with cluster values held in a 32-bit field, of which 28 bits are used to hold the cluster number, for a maximum of approximately 268 million (228) clusters. This allows for drive sizes of up to 8 terabytes with 32KB clusters, but the boot sector uses a 32-bit field for the sector count, limiting volume size to 2 TB on a hard disk with 512 byte sectors.

On Windows 95/98, due to the version of Microsoft's SCANDISK utility included with these operating systems being a 16-bit application, the FAT structure is not allowed to grow beyond around 4.2 million (< 222) clusters, placing the volume limit at 127.53 gigabytes.[12] A limitation in original versions of Windows 98/98SE's Fdisk utility causes it to incorrectly report disk sizes over 64GB.[13] A corrected version is available from Microsoft. These limitations do not apply to Windows 2000/XP except during Setup, in which there is a 32GB limit.[14] Windows Me supports the FAT32 file system without any limits.[15] However, similarly to Windows 95/98/98SE there is no native support for 48bit LBA in Windows ME, meaning that the maximum disk size is 127.6GB

FAT32 was introduced with Windows 95 OSR2, although reformatting was needed to use it, and DriveSpace 3 (the version that came with Windows 95 OSR2 and Windows 98) never supported it. Windows 98 introduced a utility to convert existing hard disks from FAT16 to FAT32 without loss of data. In the NT line, native support for FAT32 arrived in Windows 2000. A free FAT32 driver for Windows NT 4.0 was available from Winternals, a company later acquired by Microsoft. Since the acquisition the driver is no longer officially available.

Windows 2000 and Windows XP can read and write to FAT32 file systems of any size, but the format program included in Windows 2000 and higher can only create FAT32 file systems of 32 GB or less. This limitation is by design and according to Microsoft was imposed because many tasks on a very large FAT32 file system become slow and inefficient.[12][16] This limitation can be bypassed by using third-party formatting utilities or by using the built-in FORMAT.EXE command-line utility.[17][18]

The maximum possible size for a file on a FAT32 volume is 4 GB minus 1 "null" byte (232−1 bytes). Video applications, large databases, and some other software easily exceed this limit. Larger files require another formatting type such as HFS+ or NTFS. Until mid-2006, those who run dual boot systems or who move external data drives between computers with different operating systems had little choice but to stick with FAT32. Since then, full support for NTFS has become available in Linux and many other operating systems, by installing the FUSE library (on Linux) together with the NTFS-3G driver. Data exchange is also possible between Windows and Linux by using the Linux-native ext2 or ext3 file systems through the use of external drivers for Windows, such as ext2 IFS; however, Windows cannot boot from ext2 or ext3 partitions.

Link to comment
Megosztás:

húúú de rég jártam erre, de pont szakmai a téma... :lol:

szóval FAT32 cirka bármekkora partíció lehet! biztosan van valami felső végtelenbe nyúló korlátja, de fél terra még simán lehet egyetlen partíció! csak az XP disk manager-e nem hajlandó ekkorát FAT32-nek formázni, de megfelelő segédprogrammal megoldható a partícionálás, és akkor az XP is elfogadja hogy ilyen és hajlandó megformázni, használni!

"Delete and re-create the partition, assign a drive letter but do not format it yet, run h2format <drive letter>."

hátránya: bazi nagy lesz egy sector mérete, és ha sok kis fájlt raksz rá (XP/Vista a több ezernyi apró dll-el és fájljával), azok mind mind sector méretre kerekített területet fognak elfoglalni a vinyón - vagyis egy pár száz byte-os, néhány kbyte-os fájlocska is akár 32-64-128 kbyte-ot foglal le a vinyón - és ez ezrével, tízezrével már elég durva pazarlást fog eredményezni. ha túlnyomórészt több megás mp3-ak vannak rajta, akkor ez a pazarlási arány már csak pár százalékosra redukálódik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most fogok venni használtan egy erősítőt és egy mélyládát.

Hogyan lenne a legegyszerúbb behúzni a tápkábelt? Nem igazán akarom szerelőhöz vinni. Egy Opel Vectra B-ről lenne szó. Vagy esetleg egerből ha tudna segíteni valaki x összegért.

Előre is köszi a választ,

Attila.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most fogok venni használtan egy erősítőt és egy mélyládát.

Hogyan lenne a legegyszerúbb behúzni a tápkábelt? Nem igazán akarom szerelőhöz vinni. Egy Opel Vectra B-ről lenne szó. Vagy esetleg egerből ha tudna segíteni valaki x összegért.

Előre is köszi a választ,

Attila.

Tomi023 2008.08.28 hozzászólása a vectra b fórumban az elektromos topicban:

A devander alatt a fékpedál felett. de rendesen meg kell küzdeni érte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.