Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát most mond azt hogy össze sz@rtam egy boxravaló gurigát baszki nem hiszem el ezen képesekvagytok filozofálni! :rolleyes: ;)

Azért lehet rá kellene szabadítani egy Geiger–Müller-t arra boxra, hátha az áramgyárból jött ;) :lol: :lol:

Ha már ennyire benne vagy a gurigázásban, nem gondolkodsz mini csővek előállításán autóhifihez ? :lol: B) :D

Link to comment
Megosztás:

Azért lehet rá kellene szabadítani egy Geiger–Müller-t arra boxra, hátha az áramgyárból jött :rolleyes: ;) ;)

Ha már ennyire benne vagy a gurigázásban, nem gondolkodsz mini csővek előállításán autóhifihez ? B) :D :P

Annyit nemjárok Vöcöre hogy nagyüzembe tudjam tolni! Csak a gurigáé nem sz@..nk! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb ha azt mondod, hogy: az. Mégha nem is. De mindegy, ezt már úgyse tudod lemosni magadról! ;) ;)

Amúgy faxa lesz :lol: . Csak legyen kitartásod szépen megcsinálni :rolleyes: . Sok sikert!

Türelem az van , nemgányolunk ha nemtetszika késztermék ugy is megint megcsinálom! :lol: De remélem jólessz!:lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szasztok!

Eddig F Astrám volt, most cserélem le 2001-es B Vectrára.

Szeretnék bele cd-t a gyári kazis helyet, de a multikormányt és a kijelzőt is szeretném használni.

Meg lehet ezt BÁRHOGY oldani????????

Köszike a segitséget előrre is.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam anno Hictől mélyládára normális kárpitanyagot (köszi Hic!!! :rolleyes: )

Mivel érdemes felragasztani? Magát a ládát vagy az anyagot kenjem ragasztóval? A sarkoknál, hogy szokták csinálni, hogy ne látszódjon ki a fa?

Lehet kapni ragasztóspray-t (ca. 7..800 Ft), de lehet kenni is (pl. PalmaTex), csak a lényeg, hogy egyenletesen, vékonyan kend be a LÁDÁT, és utána húzd rá a szövetet. Annyira feszítsd, hogy ne legyen ráncos, de ne is spannold túl, mert akkor összeugorhat. Ez a kárpit szépen enged, úgyhogy nem csak sík felületre jó. Én körbe szoktam engedni a ládán, és akkor alul egy élnél van a vágás, meg oldalt kell vele molyolni, de ahol igazából látszik, ott homogén lesz a felület. Sarkoknál szépen el kell dolgozni tapétavágóval, vagy ilyesmivel. Ha ügyesen csináltad a ládát, akkor a falcoknál lesz a vágás és nem is fog látszani. Át is lapolhatod, de egyébként meg, ha pár mm átfedés lenne, akkor az anyag rugalmassága miatt össze tudod nyomni a két szélet úgy, hogy a kettő közti rés nem fog látszani. Persze szépen kell vágni, nem úgy, mint az ökörhu...zás, mert akkor nehezebb a széleket összedolgozni. Értelemszerűen, a széleknél végig rendesen kell ragasztani, hogy ne jöjjön fel.... A hangszórónál utólag vágd ki, de mindenképpen hagyjál rá a vágásnál, nehogy a szélén vágd! Egyrészt, hülyén néz ki, ha összeugrik az anyag, másrészt, ha besüllyesztetted a hangszórót, akkor kell is az anyag a szép eldolgozáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni ragasztóspray-t (ca. 7..800 Ft), de lehet kenni is (pl. PalmaTex), csak a lényeg, hogy egyenletesen, vékonyan kend be a LÁDÁT, és utána húzd rá a szövetet. Annyira feszítsd, hogy ne legyen ráncos, de ne is spannold túl, mert akkor összeugorhat. Ez a kárpit szépen enged, úgyhogy nem csak sík felületre jó. Én körbe szoktam engedni a ládán, és akkor alul egy élnél van a vágás, meg oldalt kell vele molyolni, de ahol igazából látszik, ott homogén lesz a felület. Sarkoknál szépen el kell dolgozni tapétavágóval, vagy ilyesmivel. Ha ügyesen csináltad a ládát, akkor a falcoknál lesz a vágás és nem is fog látszani. Át is lapolhatod, de egyébként meg, ha pár mm átfedés lenne, akkor az anyag rugalmassága miatt össze tudod nyomni a két szélet úgy, hogy a kettő közti rés nem fog látszani. Persze szépen kell vágni, nem úgy, mint az ökörhu...zás, mert akkor nehezebb a széleket összedolgozni. Értelemszerűen, a széleknél végig rendesen kell ragasztani, hogy ne jöjjön fel.... A hangszórónál utólag vágd ki, de mindenképpen hagyjál rá a vágásnál, nehogy a szélén vágd! Egyrészt, hülyén néz ki, ha összeugrik az anyag, másrészt, ha besüllyesztetted a hangszórót, akkor kell is az anyag a szép eldolgozáshoz.

huh köszi :rolleyes:

A ládát nem én csináltam, még az előző tulajtól örököltem. A szélétől meg a sarkoktól parázok kicsit....de szerencsére 2 tekercset adtál ;)

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a gyári magnó helyett valami cd/mp3-as fejegységet az autómba, de nem igazán értek a hifis cuccokhoz.

Az alap maximum 20ezres kategóriából melyik márkát ajánljátok? Sony, Kenwood, Panasonic, LG, Pioneer fejek is vannak ennyiért.

Vegyél inkább USB-s memóriakártyásat. ;) Sajnos még kicsi a kínálat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a gyári magnó helyett valami cd/mp3-as fejegységet az autómba, de nem igazán értek a hifis cuccokhoz.

Az alap maximum 20ezres kategóriából melyik márkát ajánljátok? Sony, Kenwood, Panasonic, LG, Pioneer fejek is vannak ennyiért.

Adj hozzá még egy kicsit és vegyél olyat amin elöl van usb csati és pendrivot tudsz közvetlen benyomni az már tényleg hosszú távú dolog Sony, kenwood pionner LG amit akarsz csak annak is nézz utánna hogy melyiket mennyiért rakják be és milyen átalakító kell hozzá és mennyiért mert az sem szokott olcsó lenni!!!???

http://www.autohifiakcio.hu/aha_mp3cd_sony.htm

http://www.autohifiakcio.hu/aha_mp3cd_clarion.htm

http://www.autohifiakcio.hu/aha_mp3cd_jvc.htm

Ja és arra is figyelj hogy ha már van vagy tíz éves az autód és f astrád van akkor az első ajtódban lévő közép-mélyek könnyen körbe szakadnak mert nem bírják a mélyeket! Csak 4*7 wattos gyári fejre vannak tervezve és azok nem sok mélyet adnak ki még csak basszusra állítva sem!!!

egyszerűen fogalmazva

Link to comment
Megosztás:

JVC

A tanácsaitok alapján ezt az mp3-as, USB-s JVC-t néztem ki magamnak.

Jelenleg gyári Blaupunkt S202 kazettás magnó van benne. Mennyire bonyolult és költséges a csere?

Nem tudom, hogy a mostani kazettásod milyen, de ha iso csatis, akkor egyáltalán nem bonyolult, csak kihúzod a régit, bedugod az újat és kész.

Viszont, ha jól tudom a garancia úgy szokott érvényes lenni, ha szakszervízbe rakják be, ott meg ezt meg tudják oldani. Az eladónál rá kell kérdezni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a mostani kazettásod milyen, de ha iso csatis, akkor egyáltalán nem bonyolult, csak kihúzod a régit, bedugod az újat és kész.

Viszont, ha jól tudom a garancia úgy szokott érvényes lenni, ha szakszervízbe rakják be, ott meg ezt meg tudják oldani. Az eladónál rá kell kérdezni.

Ez úgy szokott menni ha nagyobb helyen veszed adnak egy cimet hogy hol rakjákbe úgy ingyenesen hogy a garancia ne bukjon el, és csak akkor ingyenes ha nem kell átalaktót venni a berakáshoz, be tudják kötni a dobozban talált kábelekkel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre lecseréltem az Astrában a gyári kazettás magnót, Maniac Cd-re. Ehhez viszont tényleg már ki kell cserélnem a gyári hangszórókat is. Nem tudjátok mekkora teljesítményűre lehet cserélni, vagy jól sejtem hogy ez csak az új cd től függ? Valaki tud ajánlani valami jót? Ha jól tudom, az ajtóhoz valami keret is kell!

Jó nyaralást mindenkinek, én is megyek a "Járda" szigetekre!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ki segítséget szeretnék kérni.

Mélynyomót szeretnék beépítettni a kalaptartóba.25cm még a tipus nincs meg keresem...

van értelme kalaptartóba tenni megerősítve stb?Sajnos hely nemsok van mert most jönnek az ikreim aztán nem szeretném ki-be rakosgatni a ládát .

Segítségeteket előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki segítséget szeretnék kérni.

Mélynyomót szeretnék beépítettni a kalaptartóba.25cm még a tipus nincs meg keresem...

van értelme kalaptartóba tenni megerősítve stb?Sajnos hely nemsok van mert most jönnek az ikreim aztán nem szeretném ki-be rakosgatni a ládát .

Segítségeteket előre is köszi!

Szólni fog, de sok mélyet nem tud tolni, mivel a csomagtartó elég nagy térfogatú, ezért elég komoly teljesítményű cucc kellene. Emiatt a kalaptartó irdatlan nehéz lenne. A másik meg, hogy mindenhol süvítene a levegő, mivel a csomagtartó nincs kvázi-hermetikusan leválasztva az utastértől.

Ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor tegyél be a kalaptartóba 2 ovált, meg egy kis (2x75 vagy 2x100W-os) erősítőt, úgy hogy az erősítőre bontható csatlakozókkal menjen a delej, meg a line in is. Így akár még a kalaptartót is ki tudod szedni, ha muszáj... :lol:

Sztem ha mélyet is akarsz, akkor egy kisméretű, kompakt aktív sub-ot szerezz be, amiben benne van az erősítő, és bonthatóak a csatik, így annyi meló kiszedni, mint a babakocsit berakni! Ja és legalább szól is vmennyire :lol:

Csak a képek miatt: http://www.autohifipont.hu/ahp_subbox.htm - MACAUDIO MAC COMPACT 220

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.