Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Ilyet kellene venni hozzá, vagy mit? http://enfigcarstereo.com/shopsite_sc/stor..._PIO_P_35M.html

(bár nem tudom mi az az ip-bus fejegység)

IPbus - Pioneer spec. csatlakozója, ide gyakorlatilag a CD/DVD tártól a különböző bemeneteken (USB, AUX, iPOD) keresztül minden csatlakoztatható.

Pioneer P sorozatú fejek tulajdonsága...

Az IP-BUS nem tudom, milyen állatfajta :sowwy: , a wired remote control az vezetékes távirányító lehet. Nem az ISO csatijában van bemenet?

ISO-t felejtsd el!

Az "csak" a szabvány csatikat tartalmazza, ami a széria táp és hangszóró kimenet, esetleg MUTE, Remote vezetékek...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Pont olyan, mint amit linkeltem. A távirányítóra rájöttem magamtól is. :lol:

Ha az ISO csatiban van az honnan látszik, vagy minek kellene ott lennie?

Ez:

Bár egy ilyen sem lenne rossz, de az ára (30) meglehetősen vicces.

http://www.basys.hu/katalogus/pioneer/auto...eszito/cd-ub100

Pl. jobbra ott a szabvány 3.5 jack AUX bemenet... nem értem ez miért nem jó :lol:

az UB100 egy USB adapter - ezt ne keverd az AUX cuccal.

IPBus-ra egyébként a CD-IB100 esetleg IB200 ajánlott...

SAL Orange szettet akarok beépíteni előre az ajtóba... Mit javasoltok? Nézegettem ezeket a műanyag kiemelő kereteket amiket árulnak de 1500Ftért szerintem drága, annyiért nővérem férjével csináltatok két fakarikát... ( asztalos :lol: )

66mm a mélysége a hangszórónak a felfogatási síktól a mágnes végéig... Vajh egy 18-as vagy 20-as emelés elég neki? és így a gyári ajtókárpit mögött elférne? :sowwy:

1500Ft/pár teljesen jó ár... arra figyelj, hogy a kiemelő is típus-specifikus... pl. golf kiemelőt ne vegyél astrába

Link to comment
Megosztás:

Pl. jobbra ott a szabvány 3.5 jack AUX bemenet... nem értem ez miért nem jó :sowwy:

az UB100 egy USB adapter - ezt ne keverd az AUX cuccal.

IPBus-ra egyébként a CD-IB100 esetleg IB200 ajánlott...

Az a kép nem az enyémről van, azon csak egy jack van, ami wired remote control-nak van írva. Ez nem arra való szerintem.

Mi a különbség az aux meg az usb adapter közt?

Amúgy már letettem róla, várok míg lesz egy olyan fej, ami megfelel az igényeimnek.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült mindent beszereznem, neki is álltam... Nem valami vészesen nehéz eddig... bár még csak a háromszögeket csinálom...

Jelenleg itt tartok:

F_nyk_pek-0087_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A magas fel van fogatva a helyére, körbe van kenve üvegszálas kittel... Most várom hogy száradjon... Utánna megegyengetem kicsit csiszolópapírral, rákenem a sima kittet, aztán azt simára csiszolom és lefújom.

Remélem jó lesz... A barkácsolás öröme már megvan, jó lenne ha a végére sikerélményem is lenne. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült mindent beszereznem, neki is álltam... Nem valami vészesen nehéz eddig... bár még csak a háromszögeket csinálom...

Jelenleg itt tartok:

http://kepfeltoltes.hu/080430/F_nyk_pek-00...ltoltes.hu_.jpg

A magas fel van fogatva a helyére, körbe van kenve üvegszálas kittel... Most várom hogy száradjon... Utánna megegyengetem kicsit csiszolópapírral, rákenem a sima kittet, aztán azt simára csiszolom és lefújom.

Remélem jó lesz... A barkácsolás öröme már megvan, jó lenne ha a végére sikerélményem is lenne. :lol:

Szépen alakul :lol: :sowwy: . A magasokhoz nem adtak beépítő kereteket? Én sajnáltam volna így befaragni, nem biztos, hogy még ki lehet szedni egy darabban, ha úgy hozza a sors.

Az ajtópanel... Lassan belekezdek a 3. változatba, vettem folyékony poliészteres gyantát hozzá. A mostani panel olyan, hogy a takarórács helyére lehet felrögzíteni, bármikor visszaállítható a gyári állapot. Csakhogy: így nagyon pici maradt a lyuk, ahol át tud szólni a kárpit mögé, szerintem ezért nincs mélye. Most ha működik a gyanta és hangfalselyem (nincs üvegszálas paplanom :lol: ) kombó, és elég merev lesz az alapja, akkor kivágok a kárpitból egy darabot. Bár lehet jobb lenne csinálni egy döntött kiemelőkeretet (több karikából), ami közvetlenül az ajtóra, nem pedig a kárpitra van rögzítve, kivágni a kárpitból hogy fel lehessen rakni a helyére, és ezt valahogy összedolgozni szépen, ízlésesen. De még erősen gondolkozok rajta...

Találtam egy képet, ilyesmire gondoltam:

flokkolas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sikerült mindent beszereznem, neki is álltam... Nem valami vészesen nehéz eddig... bár még csak a háromszögeket csinálom...

Jelenleg itt tartok:

A magas fel van fogatva a helyére, körbe van kenve üvegszálas kittel... Most várom hogy száradjon... Utánna megegyengetem kicsit csiszolópapírral, rákenem a sima kittet, aztán azt simára csiszolom és lefújom.

Remélem jó lesz... A barkácsolás öröme már megvan, jó lenne ha a végére sikerélményem is lenne. :lol:

Mi a neve az anyagnak és hol is vetted ?? Hogy keressem ha esetleg kell ilyesmi :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Mi a neve az anyagnak és hol is vetted ?? Hogy keressem ha esetleg kell ilyesmi :sowwy:

Üvegszálas kitt a neve és festékboltban vettem. De autósboltban is tuti találsz ilyet... Megkülönböztetni a simától messziről arról lehet hogy rávan írva ( legalábbis erre ) nagy piros betűkkel hogy Body Fiber...

Egyébként jó szar lett... Egyrészt a kitt elvált a műanyagtól, nem értem miért mert zsírtalanítottam előtte higítóval, másrészt nem volt türelmem elég simára csiszolni és maradtak benne huplik, harmadrészt meg nem gondoltam arra hogy a műanyag recés a csiszolt kitt meg sima és a fekete ######án kidobta a kettő közti különbséget... holnap meg kell csinálnom valahogy jóra... Csak még azt nem tudom hogyan... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szépen alakul :lol: :sowwy: . A magasokhoz nem adtak beépítő kereteket? Én sajnáltam volna így befaragni, nem biztos, hogy még ki lehet szedni egy darabban, ha úgy hozza a sors.

De adtak hozzá, csak az brutálisan nagy... Azt ha így beraktam volna a 3szögbe nagy bunkszli lett volna a vége... Nem volt szép... Azzal kezdtem el még jó hogy megnéztem előtte hogy hogyáll a kocsiban... Így lett ( volna ) a legszebb...

Link to comment
Megosztás:

...Egyrészt a kitt elvált a műanyagtól, nem értem miért mert zsírtalanítottam előtte higítóval, másrészt nem volt türelmem elég simára csiszolni és maradtak benne huplik, harmadrészt meg nem gondoltam arra hogy a műanyag recés a csiszolt kitt meg sima és a fekete ######án kidobta a kettő közti különbséget...

Nekem nem vált el, pedig a másodikat elfelejtettem kicsit megcsiszolni, mielőtt rákentem a gittet. És csak sima szappanos vízzel mostam le...

A türelem nagyon lényeges. Az egyiket sikerült megcsinálni melóhelyen 8 óra alatt festéssel együtt, pedig közben "dolgoztam" is :sowwy: . Én 2 rétegben vittem fel a kittet, aztán a nagy zárványokat is ezzel töltöttem fel, a kicsiket finom kittel.

A háromszöget pedig kicsit megcsiszoltam, de csak hogy ne legyenek akkorák a recék, áttöröltem hígítóval az egészet, aztán jött a lökhárítófesték. Ennek kicsit "érdes" a felülete ha megszárad, úgyhogy nem látszik annyira a különbség a sima és recésebb felületek között. Viszont mivel nem egyszerre fújtam, a jobb oldali kicsit fényesebb lett :lol: . De ez csak egymás mellé téve feltűnő.

Itt megnézheted, milyen a festék felülete száradás után. Kisebb lyukak-gödrök nálam is maradtak, de nekem így is megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Szépmunka :lol:

Királyul néz ki... Az enyém nem lett ilyen sajnos... Lehet hogy ma még megcsiszolom egyszer, aztán rákenek egy újjabb rétek kittet... megpróbálok én is kihozni valami hasonló formát... Igazság szerint az volt a baj hogy a sima kitt nagyon hamar száradt és elkezdett darabosodni, pedig nem raktam hozzá sok szárítót. Ezért lett nagyon hepehupás a külseje... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Szépmunka :lol:

Köszi :sowwy: . Kicsit bumfordi lett... Az elsőnél nekem sem volt elég türelmem, elég ronda lett festés után, úgyhogy le kellett homokolni az egészet, új kitt réteg vékonyan, és tovább csiszolgatni. Tényleg csak akkor szabad fújni, ha teljesen sima, és nincsenek már zárványok. Különben dupla munka :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Királyul néz ki... Az enyém nem lett ilyen sajnos... Lehet hogy ma még megcsiszolom egyszer, aztán rákenek egy újjabb rétek kittet... megpróbálok én is kihozni valami hasonló formát... Igazság szerint az volt a baj hogy a sima kitt nagyon hamar száradt és elkezdett darabosodni, pedig nem raktam hozzá sok szárítót. Ezért lett nagyon hepehupás a külseje... :sowwy:

Én még lehet úgysem tudnám megcsinálni mint te :lol:

Link to comment
Megosztás:

...a sima kitt nagyon hamar száradt és elkezdett darabosodni, pedig nem raktam hozzá sok szárítót...

Pedig szerintem az sok volt. Én is voltam úgy, hogy keverés közben belekötöt a spakli :sowwy: . Nagyon el kell találni a mennyiséget, mert ha meg kevés az edző, akkor nem keményedik ki. Így is jártam már...

Link to comment
Megosztás:

Pedig szerintem az sok volt. Én is voltam úgy, hogy keverés közben belekötöt a spakli :sowwy: . Nagyon el kell találni a mennyiséget, mert ha meg kevés az edző, akkor nem keményedik ki. Így is jártam már...

Persze... Csak nincs grammot mérő mérlegem hogy eltudjam dönteni hogy kb 30gramm kitthez mennyi szárító kell... 100ghoz 5g-ot ír, de 100gból az egész kocsit lesimítom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze... Csak nincs grammot mérő mérlegem hogy eltudjam dönteni hogy kb 30gramm kitthez mennyi szárító kell... 100ghoz 5g-ot ír, de 100gból az egész kocsit lesimítom. :sowwy:

Nekem sincs :lol: . Csak próbáltam mindig szemre ugyanannyi mennyiségű kittet keverni egyszerre. Nekem legalábbis bevált. Miután egyszer sok lett az edző, egyszer kevés, már nem volt nehéz eltalálni a 2 közötti állapotot :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs :lol: . Csak próbáltam mindig szemre ugyanannyi mennyiségű kittet keverni egyszerre. Nekem legalábbis bevált. Miután egyszer sok lett az edző, egyszer kevés, már nem volt nehéz eltalálni a 2 közötti állapotot :lol: .

:lol:

Ezután eskü félek nekiállni az ajtóknak... Pedig muszáj lesz mert máshogy nem tudom majd befaragni a hangszórót... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Ezután eskü félek nekiállni az ajtóknak... Pedig muszáj lesz mert máshogy nem tudom majd befaragni a hangszórót... :lol:

Egy kis segítség, mondjuk ez full egyszerű, Astrába nem lenne jó... De itt például van a miénkhez is egy kép. :lol:

Kieg.: találtam még valamit, ez elég részletes: katt ide. Remélem tudtam segíteni :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nem tudna vki gyári szám alapján gyári magnót kikódolni? Kaptam egy CAR300-at csak nem tudom a kódját.

Kollégám , foglalkozik ezzel csinált már épp a mulkor beszélgettem vele! Csak hogy hogy jut hozzám az kérdés! B) Gyári számra nemhiszem hogy menne!

Link to comment
Megosztás:

Vaterán van fenn a magnó, és oda írt egy arc, hogy 2 rugóért megmondja a kódot. Ha jól emlékszem van egy progi ami a gysz-ból megmondja a kódot.

Megkérdezem kollégám , én ingyen is megmondom utána! :D B) B) PÜ ben a gyáriszámot küld el! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.