Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

SAL Orange szettet akarok beépíteni előre az ajtóba... Mit javasoltok? Nézegettem ezeket a műanyag kiemelő kereteket amiket árulnak de 1500Ftért szerintem drága, annyiért nővérem férjével csináltatok két fakarikát... ( asztalos :D )

66mm a mélysége a hangszórónak a felfogatási síktól a mágnes végéig... Vajh egy 18-as vagy 20-as emelés elég neki? és így a gyári ajtókárpit mögött elférne? :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szeretnék könnyíteni a "hangrendszeremen".

Ami most van: Pio fej 4x50(27)W, gyári első rész, és hátulra a bal hátsó hangszóró vezetékére rákötve egy 25-ös cső. Tehát a minőségi elvárások hatalmasak :D , de hangzás tekintetében nekem tökéletesen megfelel. A rendszer legnehezebbe eleme az 5,5 kilós cső. Ajánljon nekem valaki valamit, amivel ki tudom váltani úgy, hogy nyerek vele valamit súlyban, nem mellékesen esetleg kompaktabb lesz a mérete (most ~48cm hosszú), és legalább hasonlóan fog pufogni nekem. :D Az egyéb elemeket is szivesen könnyíteném, de fejből nincs olyan a piacon ami megfelelne, a gyári papír hangszóróknál meg nem hiszem, hogy sokat lehetne spórolni, de bármilyen ötletet szivesen meghallgatok.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék könnyíteni a "hangrendszeremen".

Ami most van: Pio fej 4x50(27)W, gyári első rész, és hátulra a bal hátsó hangszóró vezetékére rákötve egy 25-ös cső. Tehát a minőségi elvárások hatalmasak :D , de hangzás tekintetében nekem tökéletesen megfelel. A rendszer legnehezebbe eleme az 5,5 kilós cső. Ajánljon nekem valaki valamit, amivel ki tudom váltani úgy, hogy nyerek vele valamit súlyban, nem mellékesen esetleg kompaktabb lesz a mérete (most ~48cm hosszú), és legalább hasonlóan fog pufogni nekem. :D Az egyéb elemeket is szivesen könnyíteném, de fejből nincs olyan a piacon ami megfelelne, a gyári papír hangszóróknál meg nem hiszem, hogy sokat lehetne spórolni, de bármilyen ötletet szivesen meghallgatok.

vátkájndof cső az? Egyébként nem hiszem hogy lenne olyan láda ami könnyebb de mégis így szól... Ami könnyebb az általában kisebb tudású is. :D

Link to comment
Megosztás:

vátkájndof cső az? Egyébként nem hiszem hogy lenne olyan láda ami könnyebb de mégis így szól... Ami könnyebb az általában kisebb tudású is. :D

Talán magnat. Használtam vettem, teljesen jól kiváltottam vele az akkori 13 kilós ládámat. :D

Nem mondtam, hogy másik csövet/ládát akarok. Ha jól láttam vannak például valami free air wooferek, amihez ha jól gondolom nem kell doboz. De ennyiben ki is merült a tudásom. :D Azt sem hinném, hogy az a vezeték ami a gyári ~10 centis hangszóróhoz megy elég lenne egy 25 centis csőhöz úgy, hogy annak minden tudását kiaknázza, tehát egy méretbeli visszalépés talán nem is jelentene hangzásbeli különbséget sem. Node nem magammal akarok beszélgetni, majd a hozzáértők megmondják mi a teendő. (remélem)

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D

Még szerencse, hogy önjelölt hifis mellett mérnök is vagyok.... :D

De télleg. Rengeteg srácnak okoz gondot, hogy beszerelik a hifit, aztán összeszedi a gyújtás vagy a generátor zaját. Érdekes módon, újabb autókon nem annyira jellemző, talán jobb a fesszabályzó, meg az elektronikus gyújtás szűrése. De a lényeg, hogy a tápon autóban nagyfrekis zavarok szaladgálhatnak - ezért kell "tuti ami sicher" alapon minél távolabb vezetni a kisjelű vezetéket a táptól. Jobb félni, mint megijedni... :P

Az egyébként tök igaz, hogy pl. egy gagyi fej mellett a profi kábelezés sem segít:

1. A fej maga összeszedheti a zajt, onnantól kezdve tökmindegy, hol megy a kábel....

2. A fejen belül is lehet a források közt áthallás - sz@r amikor a cd szüneteiben besusog a Kossuth rádió... :lol:

3. Meg egyébként is felesleges sokat költeni a sallangra, ha a forrás maga nem olyan minőségű.... max. esetleg ha fejlesztés van kilátásban.

Na ezt ugatom.

Bár nálam a gyujtás nem zavar be tuti! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ezen már egyszer vitáztam "agyas" hifi-sekkel,nem tudtak rá választ adni mitől is lenne ez igaz.

Low-cost hifinél baromság.

ez az "én nem értem a fizikáját, ezért baromság" hozzáállás vicces... de hirdetni nem kéne... :D indukcióról már hallottál? lehet éppen egy szerencsés elvezetésnél nem lesz generátorzaj, mert amit egyik ponton beletesz azt a másik ponton kioltja - vele együtt persze más olyat is amit nem kéne :D de ha már egyszer nekiesik az ember akkor érdemes tisztességesen megcsinálni - egyik oldalon a tápkábel, másik oldalon az RCA, és még a csomagtartóban is el kell különíteni a kábeleket, ne is keresztezzék egymást sehol! a hangszórókábel mehet mellette, annak nincsen akkora térereje hogy egy árnyékolt RCA kábelt megbirizgáljon...

a low-cost rendszert meg nem kéne még jobban lerontani egy ennyire elemi építési szabályt felrúgva... :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D

Még szerencse, hogy önjelölt hifis mellett mérnök is vagyok.... :D

De télleg. Rengeteg srácnak okoz gondot, hogy beszerelik a hifit, aztán összeszedi a gyújtás vagy a generátor zaját. Érdekes módon, újabb autókon nem annyira jellemző, talán jobb a fesszabályzó, meg az elektronikus gyújtás szűrése. De a lényeg, hogy a tápon autóban nagyfrekis zavarok szaladgálhatnak - ezért kell "tuti ami sicher" alapon minél távolabb vezetni a kisjelű vezetéket a táptól. Jobb félni, mint megijedni... :D

Az egyébként tök igaz, hogy pl. egy gagyi fej mellett a profi kábelezés sem segít:

1. A fej maga összeszedheti a zajt, onnantól kezdve tökmindegy, hol megy a kábel....

2. A fejen belül is lehet a források közt áthallás - sz@r amikor a cd szüneteiben besusog a Kossuth rádió... :D

3. Meg egyébként is felesleges sokat költeni a sallangra, ha a forrás maga nem olyan minőségű.... max. esetleg ha fejlesztés van kilátásban.

nem a "sokat költs a kábelre mert attól nem lesz zajos", hanem a "normálisan használd az olcsót" volt a téma... tény hogy felesleges egy 10-20e-es fej mellé 100e-es erősítőt tenni (mondja ezt az akinek massive p500.1 és 400.1 van a gyári cd30 mellett átmenetileg, muhhahahahaaaa :lol::D:D ), de normális olcsó alkatrészekből jól építve meglepő eredményeket lehet kihozni...

egyébként az olcsó fej zajosságán is lehet akár segíteni ha ez a gond, mert többnyire valami gerjedés miatt jön össze... rendes tápkábelt húzni bele, ne a gyári vackokról menjen, normálisan földelni, esetleg egy kisebb elkó elé (nem kell farádos, elég 1-2 ~50e mikrós pár száz pénzért). esetleg ha úgyis kimenet van használva akkor eltávolítani a felesleges TDA IC-ket, ne keverjék odabent az elektronvihart... persze ha a kossuthot hallod a háttérben arról a gyenge mixer IC tehet, azzal nem nagyon lehet mit tenni, de ilyennel még nem futottam össze szerencsére a legolcsóbb kategóriában sem...

Link to comment
Megosztás:

... persze ha a kossuthot hallod a háttérben arról a gyenge mixer IC tehet, azzal nem nagyon lehet mit tenni, de ilyennel még nem futottam össze szerencsére a legolcsóbb kategóriában sem...

Én már igen, ezért tartózkodom inkább a Sony fejektől.... :D :D

Igaz, ez még a hőskorban volt. A mai elektronikák már sokkal jobbak.

Link to comment
Megosztás:

Én már igen, ezért tartózkodom inkább a Sony fejektől.... :D :D

Igaz, ez még a hőskorban volt. A mai elektronikák már sokkal jobbak.

a kossuth az egy aljas adó, egy diódával, hangszóróval és vezetékdarabbal lehet venni, semmi más nem kell hozzá :D de azért szégyen ha ilyen a fej... tény hogy a sony divatmárka, nem minőségi, de azért mégis...

Link to comment
Megosztás:

SAL Orange szettet akarok beépíteni előre az ajtóba... Mit javasoltok? Nézegettem ezeket a műanyag kiemelő kereteket amiket árulnak de 1500Ftért szerintem drága, annyiért nővérem férjével csináltatok két fakarikát... ( asztalos :D )

66mm a mélysége a hangszórónak a felfogatási síktól a mágnes végéig... Vajh egy 18-as vagy 20-as emelés elég neki? és így a gyári ajtókárpit mögött elférne? :D

Szia!

Beépítési mélységet/ kiemelést nem tudok, de ha fából is meg tudod csinálni/csináltatni az még jobb is lesz, mint a műanyag. Fizikai tulajdonságai miatt vagy valami ilyesmi izé :D , de ez tény

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Beépítési mélységet/ kiemelést nem tudok, de ha fából is meg tudod csinálni/csináltatni az még jobb is lesz, mint a műanyag. Fizikai tulajdonságai miatt vagy valami ilyesmi izé :D , de ez tény

Rezonancia szempontjából nem mindegy, jó a fa is, de inkább MDF -ből ha tudod!

Link to comment
Megosztás:

Én már igen, ezért tartózkodom inkább a Sony fejektől.... :D :D

Igaz, ez még a hőskorban volt. A mai elektronikák már sokkal jobbak.

Személy szerint én sem vagyok Sony párti, Kenwood, és Pioneer,vag JVC fejeim voltak eddíg,azokkal még nem volt problémám! Nekem a Sony-nak egyedül a hangja nem tetszik valami oknál fogva! :D

Link to comment
Megosztás:

SAL Orange szettet akarok beépíteni előre az ajtóba... 66mm a mélysége a hangszórónak a felfogatási síktól a mágnes végéig...

Ha jól látom az avatarod, F Astrába menne a cucc. Sajna van 1 rossz hírem: 60-61 mm a max. beépítési mélység. Így tud lemenni az ablak és felmenni az ajtókárpit.

Link to comment
Megosztás:

Magasok nekem is így lesznek felrakva, csak nem a háromszögekre hanem az "A" oszlop burkolatára. Viszont az ajtókártpitot meg nem akarom egyenlőre átalakítani mert lehet nemsoká jön a villanyablak... Szóval egyenlőre ezzel a fakarikás módszerrel megoldom valahogy és majd később talán valami ilyesmivel. :D

Azért köszi a linket. :D

Link to comment
Megosztás:

...

Azért köszi a linket. :D

nm. én is úgy nyúltam :D

Egyébként meg komolyabb hifinél érdemes egy ilyen szolid kárpit átalakítást csinálni.

Még akár azt is lehet, hogy arra a fakarikára ráragasztasz ugyanolyan (vagy hozzáillő) színű kárpit anyagot,

hogy ne legyen olyan Flinstone-os.

Link to comment
Megosztás:

nm. én is úgy nyúltam :D

Egyébként meg komolyabb hifinél érdemes egy ilyen szolid kárpit átalakítást csinálni.

Még akár azt is lehet, hogy arra a fakarikára ráragasztasz ugyanolyan (vagy hozzáillő) színű kárpit anyagot,

hogy ne legyen olyan Flinstone-os.

Elméletileg a kárpit mögött lesz a gyári hangszóró helyén, szal nem lehet majd látni. Ha kívülre raknám marha csunya lenne... Akkor inkább csak a két ovál szóljon a kalaptartón. :D

Link to comment
Megosztás:

Magasok nekem is így lesznek felrakva, csak nem a háromszögekre hanem az "A" oszlop burkolatára. Viszont az ajtókártpitot meg nem akarom egyenlőre átalakítani mert lehet nemsoká jön a villanyablak... Szóval egyenlőre ezzel a fakarikás módszerrel megoldom valahogy és majd később talán valami ilyesmivel. :D

Azért köszi a linket. :D

az audiosystem-nek vannak pl vékonyított modelljei

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nah úgy döntöttem hogy nem szívok ezzel a kiemelő keretes dologgal, inkább én is csinálok a kárpitra egy panelt amivel magam felé is fordíthatom a hangszórót... Ahogy olvastam előrébb sokminden nem kell hozzá és drágának sem lehet nevezni a dolgot, 6napig úgy is itthon vagyok, ráérek... A kérdés hogy üvegszálas kittet kapok-e a helyi festékboltban... Ha nem akkor meg kellene nézni a tecsóban...

Valami jótanács esetleg hogy hogyan álljak neki?

A fakarikákat használom majd fel, amit vágattam a hangszórók alá, ezt két hosszó támasztékkal ( mondjuk csavar vagy ilyesmi ) felfogatom az ajtókárpitra kb úgy hogy jól álljon, a maradék részt kitöltöm púrhabbal ( gondolom ez is fogja majd fogni azt a fa karikát, aztán üvegszálas kittel meg sima kittel lesimítom és lefújom. A magasakat ugyanígy csak púrhab nélkül... Így elmondani nem is nehéz, kivi leszek hogy brillírozok majd a való életben. :lol: :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.