Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Felsorolom a cuccot és talán igy könnyebb....

Lg mp3,Erősítő sal reference RFX 7230 2/1 max 260 hídban 230W

láda sal Pro xc-12 hajlított plexis láda max 300w ennyit szeretnék beletenni.....

Ami munkád ezzel lenne:

1. Megveszed a SAL kábelszettjét, abban 10-es tápkábel van, az elég ehhez az erősítőhöz.

2. Elgondolod, hova fogod szerelni az erősítőt. Pl. a csomagtartó bal oldala, ülés háttámla, ilyesmi.

3. Az akkutól indulva, a tűzfalon át (keress gumidugót, 1 üres biztos van) a bal oldalon végigviszed a tápkábelt a csomagtartóig (küszöbborítás alatt a gyári kábelköteg mellé szépen be fog férni)

4. Az erősítőhöz közel, (pl. a hátsó ülés egyik rögzítő csavarjához) bekötöd a testkábelt. (A készletben vannak csatik a táp és hangszóró kábelekhez, azokat ráforraszthatod a kábelre, ne sajnáld az ónt)

5. A fejegységtől indulva a jobb oldalon végigviszed az RCA kábelt a csomagtartóig. Használhatod a beépített remote szálat, mivel csak szub lesz, nem érdekes, felszed-e zajt. (a rádió Power Ant/Remote kimenetére kösd be) Dugd rá az RCA-kat, a rádió mehet vissza a helyére.

6. Bekötöd a testkábelt, a tápkábelt és a remote szálat az erősítőre. Kösd be a ládát is, és dugd össze az RCA-kat, az erősítő összes potiját tekerd minimum állásba. A hangváltót kapcsold lo-pass (sub) állásba.

7. Az akksinál felszereled a biztitartót a kábelre (még ne tedd bele a biztit), és bekötöd a pozitív sarura.

8. Most tedd be a biztit. Jó esetben nem megy ki azonnal :D

9. Kapcsold be a rádiót - az erősítő LED-je világítani fog.... A basszust tekerd normál állásba, mindenféle "Superbass" marhaságot, meg ilyesmit kapcsolj ki. Most szépen tekerd feljebb a hangváltó potiját érzésre kb. 80 Hz-ig. Aztán kezdd el tekerni a bemeneti érzékenység potiját, amíg kb. jónak érzed a basszust. Ezt a két potit úgyis tekergeted majd még, amikor hangolgatod a rendszert....

Ennyi. Tapasztalat nélkül max. egy hétvégi nap alatt össze lehet hozni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok! érdeklődni szeretnék h astra f-ben hogy lehetne kicsit hangosabbá tenni a gyári magasakat...vagy ha ez nem lehetséges akkor a foglalatba milyen más tipusú, komolyabb hangszórót lehet beletenni? előre is köszi...

Hát sztem a gyári nagyon jó legalább is nálam én nemcsinálnék vele semmit! Ha oylan igény van akkor mindenképp erősítő+hangfalszett a gyári mellé

! Nekem gyögyörűen szól a gyári szett legalább is az én bot fülemnek :D

Link to comment
Megosztás:

köszi de az én fülemnek kicsit gyenge igy ládával együtt, és nem akarom atalakitani a kozolokat csak cserélni szeretném benne a hangszorokat

Hát, ha tényleg ütőset akarsz, akkor az nem biztos, hogy belefér a gyári helyekre (a ládát leszámítva).

A Blaupunk honlapján van egy Car Configurator, ott meg tudod nézni, hogy elvileg mekkora fér bele. Aztán biztos van máshol is ilyen kereső, meg a rutinos Astrás kollegák biztos meg tudják mondani, mekkora hely van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! érdeklődni szeretnék h astra f-ben hogy lehetne kicsit hangosabbá tenni a gyári magasakat...vagy ha ez nem lehetséges akkor a foglalatba milyen más tipusú, komolyabb hangszórót lehet beletenni? előre is köszi...

Hangosabb erősítőn keresztül lesz, jobb hangzású pedig komolyabb komponens szettel, amiben van normális keresztváltó, amely illeszti a hangszórókat.

Gyárilag a magas a gyári mélyközéphez van illesztve, ha csak a magasakat cseréled eléggé fura hangkép fog kijönni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Hangosabb erősítőn keresztül lesz, jobb hangzású pedig komolyabb komponens szettel, amiben van normális keresztváltó, amely illeszti a hangszórókat.

Gyárilag a magas a gyári mélyközéphez van illesztve, ha csak a magasakat cseréled eléggé fura hangkép fog kijönni belőle.

gyárilag nem is nagyon van benne hangváltó/szűrő, max egy kondi a magason, meg picit megkondizzák a tédéjá IC-k bemenő jelét is...

erősítő a hangminőséghez is kell, nem csak a hangerőhöz...

Link to comment
Megosztás:

gyárilag nem is nagyon van benne hangváltó/szűrő, max egy kondi a magason, meg picit megkondizzák a tédéjá IC-k bemenő jelét is...

erősítő a hangminőséghez is kell, nem csak a hangerőhöz...

Ígyvan 4,7Mf-os elco van a magason semmi több a "mélyen" meg ha jóláttam semmi! Mondjuk nekem még nincs benne az erölködő de a thangerő + minőséghez kell nagyobb teljesítmény! Ami a Fejre van írva pl: 4*50W Azt nem kell elhinni jó az ja van max 4*15 W !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Astra F kábelezéshez kellene nekem egy kis segítség. A volt autómban a két küszöbben húztam a Power és az RCA kábeleket, viszont láttam múltkor egy verdát amiben a váltóbox alatt volt valahogy elvezetve minden... Ez a megoldás mennyivel bonyolultabb mint a küszöbös? Az lenne nekem a lényeg hogy ne kelljen mind a két oldalt szétszedni a küszöböt, elég sokat szívtam vele az előző autómnál is, most próbálok más megoldást keresni erre. A váltóboxban van annyi hely hogy át lehessen rajta fűzni egy tápkábelt és egy RCA-t? És ha igen mit kell ehhez megmozgatni a verdában... Ha bonyolultabb lesz mint a másik akkor megint mennek a küszöbbe a kábelek. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Astra F kábelezéshez kellene nekem egy kis segítség. A volt autómban a két küszöbben húztam a Power és az RCA kábeleket, viszont láttam múltkor egy verdát amiben a váltóbox alatt volt valahogy elvezetve minden... Ez a megoldás mennyivel bonyolultabb mint a küszöbös? Az lenne nekem a lényeg hogy ne kelljen mind a két oldalt szétszedni a küszöböt, elég sokat szívtam vele az előző autómnál is, most próbálok más megoldást keresni erre. A váltóboxban van annyi hely hogy át lehessen rajta fűzni egy tápkábelt és egy RCA-t? És ha igen mit kell ehhez megmozgatni a verdában... Ha bonyolultabb lesz mint a másik akkor megint mennek a küszöbbe a kábelek. :D

Sokkal. A küszöböket leszedni 2 perc/darab, cigiszünettel. :D

A váltó körüli műanyagban lenne hely, de azt az ülések és a kézifék miatt nem olyan egyszerű kiszedni, mellesleg ha a végétől a hátsó ülésig nem akarod, hogy kilátsszon akkor a kárpit alatt kell vinni, ahhoz pedig hogy jól el tudd helyezni még talán az ülést is ki kell szedni.

Link to comment
Megosztás:

Sokkal. A küszöböket leszedni 2 perc/darab, cigiszünettel. :D

A váltó körüli műanyagban lenne hely, de azt az ülések és a kézifék miatt nem olyan egyszerű kiszedni, mellesleg ha a végétől a hátsó ülésig nem akarod, hogy kilátsszon akkor a kárpit alatt kell vinni, ahhoz pedig hogy jól el tudd helyezni még talán az ülést is ki kell szedni.

Okés köszi, akkor marad a küszöbös megoldás. Reggel neki is állok. :D :D

Link to comment
Megosztás:

gyárilag nem is nagyon van benne hangváltó/szűrő,

Nem is azt mondtam, mindössze annyit, hogy illesztve vannak a hangszórók akusztikailag (hangzásbéli karakterisztikája)egymáshoz, azaz úgy vannak összeválogatva, hogy a mélyközép a magassal viszonylag normálisan és elfogadhatóan szóljon.

A kondenzátorral való leválasztás nem igazán a klasszikus hangváltó modelljét testesíti meg, hiszen nincsenek normálisan a frekvenciák elkülönítve sem a mélyközéptől sem a magasaktól, ám nagyon egyszerű és olcsó megoldás.

Ha beleteszel egy viszonylag jó magas sugárzót a gyári rendszerbe, pont ezen illesztések hiányában lehet a frekvencia menetben ill. a fázisokban olyan fokú eltérés, ami eredményezhet nagyon szélsőséges hangképet és szinpadot.

Ezért javasolt a komp. szett normális x -over -el.

A helyesen megválasztott erősítő valóban növeli a hangzás dinamikáját és a hangerejét is, azaz nem fog a rendszered 2/3 hangerőn torzulni, összecsuklani, ki tudja futni magát rendesen a szett és a szub is. Erre (is) értettem az erősítő használatát.... :D

Link to comment
Megosztás:

HIFI Bent vezetékeléssel halálba szo....tam magam fél autót szétbontottam vezetőfelől, likat nemtaláltam tűzfalon (csináltam egyett) minden faja lenne ha az a szájbavágott erölködő szóna is de megint előjött a hiba ami volt is pedíg most reperáltam meg. Bár lehet a fejnél a kimenet csatija sz..r azt még nemnéztem előzetes próbáknál jólműködött a végfok! Sebaj folyt köv nem adom fel!!! :D

Link to comment
Megosztás:

HIFI Bent vezetékeléssel halálba szo....tam magam fél autót szétbontottam vezetőfelől, likat nemtaláltam tűzfalon (csináltam egyett) minden faja lenne ha az a szájbavágott erölködő szóna is de megint előjött a hiba ami volt is pedíg most reperáltam meg. Bár lehet a fejnél a kimenet csatija sz..r azt még nemnéztem előzetes próbáknál jólműködött a végfok! Sebaj folyt köv nem adom fel!!! :D

Nem értem mit szívtál vele,pofon egyszerű bevezetékezni.

Tűzfalon annyi helyen kilehet vinni,hogy bőség zavara van,próbáld meg egy újabb modelnél majd! :D

Jel és áram szálat egy oldalon vitted?

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit szívtál vele,pofon egyszerű bevezetékezni.

Tűzfalon annyi helyen kilehet vinni,hogy bőség zavara van,próbáld meg egy újabb modelnél majd! :D

Jel és áram szálat egy oldalon vitted?

Igen egyoldalon mert ez valami spec koax hangnak videónak na majd megmutilom!:D

Link to comment
Megosztás:

Igen egyoldalon mert ez valami spec koax hangnak videónak na majd megmutilom!:D

Elárulok egy titkot.... az RCA kábel 75 ohmos hullámellenállású, videóra is pont jó, persze nem mindenféle tyúkbél, amit gyárilag adnak némely "hifihez", de mondjuk úgy a 90%-uk, illetve az OFC kábelek 100%-a.... szóval ez még nem speckó. Csak külön oldalon kellett volna vinni, szerintem. Aztán majd jön a zizi meg a ssssss, bár, remélem nem lesz igazam.... :D

Link to comment
Megosztás:

Elárulok egy titkot.... az RCA kábel 75 ohmos hullámellenállású, videóra is pont jó, persze nem mindenféle tyúkbél, amit gyárilag adnak némely "hifihez", de mondjuk úgy a 90%-uk, illetve az OFC kábelek 100%-a.... szóval ez még nem speckó. Csak külön oldalon kellett volna vinni, szerintem. Aztán majd jön a zizi meg a ssssss, bár, remélem nem lesz igazam.... :D

Na majd megmutatom milyen mert ebből 3-4 M volt 5000 ft És aranyozott csatikkal! De a cucc ami benne van enyitsem érdemel csak egy kis hátlöködés köll semmi más! :D Már a Teszt megvolt nemzajos :D A lehetőségekhez képest szépenszól!

Link to comment
Megosztás:

Ezen már egyszer vitáztam "agyas" hifi-sekkel,nem tudtak rá választ adni mitől is lenne ez igaz.

Low-cost hifinél baromság.

Ebben igaza van Jonnynak ez egy FIKA cucc nemnevezhető minőséginek! :D :D egy szar MAC2000 Thunder és egy Jensen cső láda! Szal falura ezeknek jólessz :D Csak valami rezgesse a rendszámtáblát :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben igaza van Jonnynak ez egy FIKA cucc nemnevezhető minőséginek! :D :D egy szar MAC2000 Thunder és egy Jensen cső láda! Szal falura ezeknek jólessz :D Csak valami rezgesse a rendszámtáblát :D :D :lol:

Nekem sem százezeré van benne cucc,de szeretem,amikor egy önjelölt hifis(nem HIC-re értem) elkezd nekem magyarázni a zajokról,meg áthallásról,amikor gőze sincs arról miről is beszél.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem százezeré van benne cucc,de szeretem,amikor egy önjelölt hifis(nem HIC-re értem) elkezd nekem magyarázni a zajokról,meg áthallásról,amikor gőze sincs arról miről is beszél.

Hát én ezt vettem vagy 20 ért kb 2 éve :D mondjuk ezt hallani is a hangján :D A Hondába komoly zene volt 1200W Picasso Végfok + 2db 800W Pioneer gázos vagy is a tekercs valami gázban mozgott! Psze annak 25 ös rézkábel ment és egy 72Ah aksit ami újvolt 30 perc alatt lepukantott! + Az autóban volt 4 DB 4db 3 utas Sonny Xploid 100/x vatt . De véleményem szerint ez már egészségtelen ekkora teljesítmény egy kocsiba, felhúzott ablaknál nem is lehetett halgatni! :D

A Másik csomitartóm amúgysemvolt nagy úgymeg semmi helyemsem maradtt! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem százezeré van benne cucc,de szeretem,amikor egy önjelölt hifis(nem HIC-re értem) elkezd nekem magyarázni a zajokról,meg áthallásról,amikor gőze sincs arról miről is beszél.

:D :D :D

Még szerencse, hogy önjelölt hifis mellett mérnök is vagyok.... :lol:

De télleg. Rengeteg srácnak okoz gondot, hogy beszerelik a hifit, aztán összeszedi a gyújtás vagy a generátor zaját. Érdekes módon, újabb autókon nem annyira jellemző, talán jobb a fesszabályzó, meg az elektronikus gyújtás szűrése. De a lényeg, hogy a tápon autóban nagyfrekis zavarok szaladgálhatnak - ezért kell "tuti ami sicher" alapon minél távolabb vezetni a kisjelű vezetéket a táptól. Jobb félni, mint megijedni... :D

Az egyébként tök igaz, hogy pl. egy gagyi fej mellett a profi kábelezés sem segít:

1. A fej maga összeszedheti a zajt, onnantól kezdve tökmindegy, hol megy a kábel....

2. A fejen belül is lehet a források közt áthallás - sz@r amikor a cd szüneteiben besusog a Kossuth rádió... :D

3. Meg egyébként is felesleges sokat költeni a sallangra, ha a forrás maga nem olyan minőségű.... max. esetleg ha fejlesztés van kilátásban.

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D

Még szerencse, hogy önjelölt hifis mellett mérnök is vagyok.... :P

De télleg. Rengeteg srácnak okoz gondot, hogy beszerelik a hifit, aztán összeszedi a gyújtás vagy a generátor zaját. Érdekes módon, újabb autókon nem annyira jellemző, talán jobb a fesszabályzó, meg az elektronikus gyújtás szűrése. De a lényeg, hogy a tápon autóban nagyfrekis zavarok szaladgálhatnak - ezért kell "tuti ami sicher" alapon minél távolabb vezetni a kisjelű vezetéket a táptól. Jobb félni, mint megijedni... ;)

Az egyébként tök igaz, hogy pl. egy gagyi fej mellett a profi kábelezés sem segít:

1. A fej maga összeszedheti a zajt, onnantól kezdve tökmindegy, hol megy a kábel....

2. A fejen belül is lehet a források közt áthallás - sz@r amikor a cd szüneteiben besusog a Kossuth rádió... :D

3. Meg egyébként is felesleges sokat költeni a sallangra, ha a forrás maga nem olyan minőségű.... max. esetleg ha fejlesztés van kilátásban.

A jóminőséghez profi cucc kell ígyvan ezért nekem csak annyi : Van tucc vagy nincs tucc :lol: :D Sajna azt a minőséget és teljesítményt amit szeretnék nem tudom megfizetni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.