Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nekem befért. Csak az ablak nem megy le :D

Asszem 56mm volt nekem is. És a kárpit széléből is faragni kellett.

Ha a mágnes beleér az üvegbe, arra azt mondanám, nem emelted ki eléggé. Én a műanyag kiemelőkeret alá még tettem egy 8-10 mm-es rétegelt lemezt, így épp nem ért hozzá az üveghez és épp felment a kárpit. Az is lehet nem pont a helyén van a hangszóród (kicsit lejjebb/feljebb vagy előrébb/hátrébb) vagy a hangszóród pereme vastagabb/szélesebb.

Link to comment
Megosztás:

Ha a mágnes beleér az üvegbe, arra azt mondanám, nem emelted ki eléggé. Én a műanyag kiemelőkeret alá még tettem egy 8-10 mm-es rétegelt lemezt, így épp nem ért hozzá az üveghez és épp felment a kárpit. Az is lehet nem pont a helyén van a hangszóród (kicsit lejjebb/feljebb vagy előrébb/hátrébb) vagy a hangszóród pereme vastagabb/szélesebb.

Volt műanyag kiemelőkeretem, direkt Opelé, a gyári hangszóró furataiba passzolt. A 8-10mm segítene, mert éppen csak belelóg a mágnes az üveg útjába, de nem rémlett, hogy annyi hely lenne még a kárpitig. Meg a rácsig. Mindenesetre ha barkácsolom a villanyablakot úgyis meg kell oldanom vhogy, ajtópanelt meg nem akarok csinálni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

nagyon rég olvastam itt

el is fáradtam.

hip tech es kollégábol már kettő is kibontakozott :D

nagyon sok hasznos infót leírtak.

Xray pedig bemutatta a házilag elkészíthető leg egyszerűbb kábelszetet.(nekem is ilyen van csak jóval izmosabb a táp, és stereo rca külön oldalon)

jó és hasznos dolgok ezek mind :D

35 ezer az egy kis hifihez nagyonsok pénz:S

én se ismerem a D vagy milyen corsát, de nekem az F astrába a gyári kábelköteg mellett simán befért egy vastagabb és egy véknyabb tápkábel is, a vastagabb, majd kisujvastagságú.

Link to comment
Megosztás:

nekem így is belelógott már a kárpitba, nemhogy még 8-10 mm-t aláraknék :D

Mielőtt a 16-os szettet megvettem volna, több fórumon is tájékozódtam, mi a max. beépítési mélység. Sokan (köztük több beépítéssel foglalkozó) 60 mm írt, de volt olyan is, aki állítólag 62 mm mélységű hangszórót épített be. Amikor szereltem be a hangszórót (JBL GTO6505ce, 60mm), én is elsőre azt mondtam, hogy a kárpit nem fog felmenni. A kárpit egy ponton ért oda a hangszóró széléhez, amit kb. 2 cm hosszon 3-4 mm mélyen lereszeltem. Így nem ér az üveghez és a kárpithoz sem.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen :D Ha a gyári euró csati van a CD lejátszón és az autódban is a gyári vezetékelés akkor a hangszoróvezetékből a csíkos a negatív a teliszín meg a pozitív :D

gyári vezetékelés egy mantában :D , örülök ha az alvázszám gyári. Még nem néztem meg a vezetékeket, de a hétvégén szakítok rá időt. Nagy kuszaság nem lehet benne, mert már sokat javítgattam, vagy pont ezért lesz káosz :D ?a magnó csatija frankó, de a kábelezés már családi esemény volt, remélem tényleg a teli szín a +, ha nem akkor meg úgyis kitaláljuk.

Link to comment
Megosztás:

gyári vezetékelés egy mantában :D , örülök ha az alvázszám gyári. Még nem néztem meg a vezetékeket, de a hétvégén szakítok rá időt. Nagy kuszaság nem lehet benne, mert már sokat javítgattam, vagy pont ezért lesz káosz :D ?a magnó csatija frankó, de a kábelezés már családi esemény volt, remélem tényleg a teli szín a +, ha nem akkor meg úgyis kitaláljuk.

Akkor annyit tegyél még meg ha nembiztos a vezeték jelölés , kihúzod a Fejegységet a helyéről és meglesed a hangszoró kivezetéseknél melyik hova van kötve, a fejegységnél a Jelölt az az a csíkos vezeték 100% hogy a negatív pólus és a teliszín a pozitív! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor annyit tegyél még meg ha nembiztos a vezeték jelölés , kihúzod a Fejegységet a helyéről és meglesed a hangszoró kivezetéseknél melyik hova van kötve, a fejegységnél a Jelölt az az a csíkos vezeték 100% hogy a negatív pólus és a teliszín a pozitív! :D

Én ugyan nem nagyon értek hozzá, de nem lenne egyszerűbb rámérni?

Link to comment
Megosztás:

erre én is gondoltam. de ehhez férfi segítség kell , mert ahhoz a műszerhez amivel mérnek én nem értek. mutogat valami értékeket, meg sípol. nekem ez olyan mint egy főzős teáskanna :D sípol vagy nem sípol.

És nincs egy férfi háznál? :D

Én feszültséget mérnék. Az egyik vezeték, testhez képest 0 körül kellene hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értem. Lehet hogy az előbb is akkor hülyeséget írtam. :D

nem nemondtál hülyeséget! De polaritást nemtudsz úgy kimérni hogy megy a fej , bár olyat tudunk mérni hogy a negatívot a testhez mert azzal összekell sípoljon! :D Én azért írtam hogy úgyszoktam hogy megnézem a fejnél hogy hogyvan kötögetve és ha 1 db ban vana vezeték nem 3 db ból van összetoldva akkor ott is uyganaz a +- mint a fejen! De igazad van mérni is lehet! :D

Link to comment
Megosztás:

És nincs egy férfi háznál? :D

Én feszültséget mérnék. Az egyik vezeték, testhez képest 0 körül kellene hogy legyen.

Ez se feltétlenül igaz, sőt sztem az esetek többségében nem. A hídkapcsolású végfokok tápközépen vannak, azaz 6-7V körül nyugalmi állapotban, normális esetben mindkét hangszóróvezetéken :D . Nyilván ez nem érvényes az inverteres, szimmetrikus táplálású végfokora, de általában a fejekben nem ilyen van.

Link to comment
Megosztás:

Ez se feltétlenül igaz, sőt sztem az esetek többségében nem. A hídkapcsolású végfokok tápközépen vannak, azaz 6-7V körül nyugalmi állapotban, normális esetben mindkét hangszóróvezetéken :D . Nyilván ez nem érvényes az inverteres, szimmetrikus táplálású végfokora, de általában a fejekben nem ilyen van.

Na, mondtam én hogy nem értek hozzá. :D

Link to comment
Megosztás:

Na msot elmondom egyszer hogy jártam hamár autó hifi topik! :D

Szal megvettem a hiper szuper MP3 as lejátszót a Hondába és psze a gyári vezeték szettre tettem!

Aztán szólt is meg mindenokés volt , elmentem a barátomhoz mert ép az ECU-t piszkáltuk neki psze mondanom sem kell

amikor ránéztem a fejére láttam hogy már nemigazán szomjas :D na mondom gyere nézd meg az új zenegépet , na beültünka vasba bekapcsolom szól is minden okés eccercsak nagy sercegés és a Boxból az a vastag fehér füst dőlt ki!

Mondom sisess ba..ki hozz egy porraloltót vagy valamit mert leég a kocsi.... Erre megszólal : baz..i nem is gondoltam volna hogy az új lejátszókba ennyi pénzért még füstgépet is tesznek :D :D hát kész végemvolt röhögtem mint az állat!

Na a hiba kiderült az előző nagyokos tulaj oylan jól megpatkolta a biztit , hogy a vezeték végigégett a kötegben , mondanom semm kell 2 napíg tartott a rekreáció mire helyretettük a szigeteléseket :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.