Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Ez igaz mondjuk az otthoni hifinél,mert ott zenehallgatásnál a két hangfal ugyanolyan távolságra van tőlem,mert középen ülök.Viszont a kocsiban a bal oldali hangszóróktól előbb érnek hozzám a hangok,amit korrigálni kéne,emiatt szoktak játszani a fázisokkal.Nekem most ha középre ülök,egész kellemesen szól,viszont ha a helyemre,akkor például kevesebb lesz a mély (kioltják egymást a hanghullámok).A T&S-ban volt erről egy 2 oldalas cikk,ha jól emlékszem ott pl. csak az egyik mély-közép volt helyes fázisban,a többi fel volt cserélve. Én még nem próbáltam,de ki fogom,és majd leírom a tapasztalatokat.Egy próbát megér :) .

A mélyközép és magas hangszórók sokkal szélesebb tartományban sugároznak, mint, hogy egyetlen fázisfordítással (ld. ford. bekötés) helyrerakj egy ilyen jellegű problémát. Lehet, hogy az adott lyuk eltűnik, de lesz helyette más probléma, komprimálódik a színpad, vagy máshol lesz lyukas a hang. Aztán két hét múlva meghallod azt, és onnantól az fog zavarni. A hallgatási pozíció megtalálására való a balance funkció.... szerintem..... Ebből a szempontból semmi különbség a szobai és az autóhifi között.

Persze, interferencia mindig van és lesz az autóban. Ha már ennyire belemész a dolgokba, inkább szerezz egy mérőmikrofonos fejet, ami bekalibrálja neked a hangzást (javaslom: Alpine Audissey, de Blauban már olcsóbban is lehet kapni) Esetleg szerezz jobb és bal csatornán külön szabályozható ekvalizert (itt most NEM a din méretű gagyikra gondolok, hanem profi cuccra). Azzal aztán kitologathatod szép flat-re a frekvenciamenetet.

A lényeg: ezeket a problémákat a végfok ELŐTT kell megoldani, nem a hangszórónál. Az inkább a kuruzslás kategória.... szerintem....

PS: Autóhifi sosincs kész, ezért tuti, hogy pár hibával mindig együtt fogsz élni.... :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Milyen csatlakozója van annak a fejnek?

Hát van ilyen aux bigyó, nem tudom mi ennek a hivatalos neve, de most nézem hogy van egy jack aljzat is. Ez is bemenet lenne? Vagy ez kimenet?

Vagy nézzem meg a doksiját? :D

Na megnéztem. IP-BUS inputnak írja. A jack meg wired remote controlnak van. Akkor az gondolom nem arra való.

Link to comment
Megosztás:

Hát van ilyen aux bigyó, nem tudom mi ennek a hivatalos neve, de most nézem hogy van egy jack aljzat is. Ez is bemenet lenne? Vagy ez kimenet?

Vagy nézzem meg a doksiját? :D

Na megnéztem. IP-BUS inputnak írja. A jack meg wired remote controlnak van. Akkor az gondolom nem arra való.

Az IP-BUS nem tudom, milyen állatfajta :D , a wired remote control az vezetékes távirányító lehet. Nem az ISO csatijában van bemenet?

Link to comment
Megosztás:

Az IP-BUS nem tudom, milyen állatfajta :D , a wired remote control az vezetékes távirányító lehet. Nem az ISO csatijában van bemenet?

Pont olyan, mint amit linkeltem. A távirányítóra rájöttem magamtól is. :D

Ha az ISO csatiban van az honnan látszik, vagy minek kellene ott lennie?

Ez:

e528_1.JPG

Bár egy ilyen sem lenne rossz, de az ára (30) meglehetősen vicces.

http://www.basys.hu/katalogus/pioneer/auto...eszito/cd-ub100

Link to comment
Megosztás:

Ez kész "öngyilkosság" , ha csak nem célod az autó felgyújtása....

Az erősítőhöz a tápkábelt közvetlen az aksi POZITÍV (+) sarujától kell elvinni megfelően méretezett kifejezetten erre a célra forgalmazott tápkábellel, úgy hogy a sarutól számítva 40cm -en belül BIZTOSÍTÉKOT!! helyezel el!

A negítívot külön elvinni felesleges.

Sajnos a D Corsát nem ismerem, én éppen most zenésítettem be az enyémet, de az C Corsa, csak a tűzfalon át lehetett (fúrás, gumidugózás) + gumi törésgátló!

Javaslat: keress fel vmi normális beszerelő műhelyet, ahol csináltak már ilyen autót, így ismerik a lehetőségeket, vagy esetleg ismerőseid körében vki már csinált ilyen autót.

Legvégső esetben jó megoldás a fúrás,de fontos a méretpontos lyuk+a bele való dugó+a korrózióvédelem a lemeznél!

Ha már fúrni kell, olyan helyet keress, ahová az autó (tűzfal) geometriája miatt, a legkevésbé sem folyhat a furatra a víz!

Köszi a segítséget!!!

Azt hiszem itt más megoldás lesz!!

Tűzfal fúrás stb!

Link to comment
Megosztás:

Ez kétségtelen: " használható"......

Ahol kilóg a lóláb (felsoroltad szépen), nos pont az a rész, ami legfontosabb egy ilyen erősítőnél :D

Persze, mint annyi minden, így a zene és a "hi-fi" világáról alkotott képünk is szubjektív, tehát még az is lehet, hogy ez valakinek tetszeni is fog és ez a legfontosabb, hogy aki hallgatja, vele él nap mint nap, annak legyen jó és örömmel hallgassa....... :D

Sajnos az anyagi a vízválasztó....alap hangon 35e lenne a kábelezés de a cucc nincs 35:-)

Kis basszust szeretnék semmi többet de ez ennyiért húzós...tudom a minőség de ez akkor is gáz...nem?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az anyagi a vízválasztó....alap hangon 35e lenne a kábelezés de a cucc nincs 35:-)

Kis basszust szeretnék semmi többet de ez ennyiért húzós...tudom a minőség de ez akkor is gáz...nem?

??? Kicsit sok az a 35 "alaphangon", nem?

Pláne, hogy ha nem akarsz nagy hifit építeni, csak egy kicsi szub kell hátra. Valamint nem elhanyagolható tény, hogy a komplett kábelszett 7e a Somogyinál (KATT IDE). Márpedig ezt a vékony tápkábelt (10-es bőven elég arra, amire neked kell) hipp-hopp végighúzod ahol csak akarod.... szóval nyugodtan beléphetsz a Csináld Magad mozgalomba te is. :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az anyagi a vízválasztó....alap hangon 35e lenne a kábelezés de a cucc nincs 35:-)

Kis basszust szeretnék semmi többet de ez ennyiért húzós...tudom a minőség de ez akkor is gáz...nem?

Persze, relatíve sok, én inkább így fogalmaznék.

Ha vki igényesen és szépen akarja elvezetni a vezetékeket és persze szabályosan (külön oldalt a táp, RCA), nos akkor nem kevés munka az autó kárpitelemeit darabokra szedni és nem kevés idő.

Ennek azért elkérik az árát rendesen, de egy kis ügyességgel házilag is elkészíthető.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki,hogy F astrába kiemelőbel mi a max mélységű hangszoró,ami az első ajtóba berakható?

60 mm-ről szól a fáma. Erről a gyakorlatban is megbizonyosodhattam, amikor pont egy 60 mm mélységű hangszórót építettem be. Kb. 1 mm volt az üveg és a mágnes között, ugyanakkor a kárpit belső részéből kicsit faragni kellett, hogy visszahelyezhető legyen.

Link to comment
Megosztás:

??? Kicsit sok az a 35 "alaphangon", nem?

Pláne, hogy ha nem akarsz nagy hifit építeni, csak egy kicsi szub kell hátra. Valamint nem elhanyagolható tény, hogy a komplett kábelszett 7e a Somogyinál (KATT IDE). Márpedig ezt a vékony tápkábelt (10-es bőven elég arra, amire neked kell) hipp-hopp végighúzod ahol csak akarod.... szóval nyugodtan beléphetsz a Csináld Magad mozgalomba te is. :D

Na szal egyetértek a csináld magad mozgalommal , én is csak egy kis mélyet teszek a kocsiba semmi extra , én megcsináltam a kábelköteget 6mm MKH réz, egy ügyes kis vékonyabb 1,5mm réz a kapcsolószálnak(bár ennek jó a vkonyabb is mert csak egy 555-ös időművet kapcsol) és + 1 Audió. mindezt filléres dolgokból! Lemértem én is az erősítő teljesítményét és hát igen a 2*100 nak mondott Mac Thunder jó ha van 2*40 amég szépen is szól! Max áramfelvétele 6-8A között változik szóval inenntől kezdve nemnagyon érdemes iylan drága cuccokat beinvesztálni a kocsiba. pl mélyládára is nagy szám van írva 450W :D Jó ha tud az 100W ot azt is jó indulattal. A szép mélyhangot el lehet érni akrár 20W al is nem kell ahhoz erőmű! :D

Akkor a képek:

DSC00806_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC00837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC00838_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC00839_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na ez lessz a kocsiban az erölködőt + Sub csövet kb 4 éve vettem 15 ezerért!

Szal igaz ami igaz lehet itt ocsón is széphangot tenni a kocsiba :D A kondenzátorokat meg úgy túrtam a melóhelyen amiket kidobáltak mondjuk nem nagyok , mert asszem 50000 MF db-ja de még is mintha úgy hallanám hogy szebben szólna de azmár csak csak psichológia sztem , nameg "parasztvakításnak" sem rossz :D

Link to comment
Megosztás:

hali. szakmai kérdésem lenne. szétszedtem a kárpitozást és kiszedtem a hangszórókat. Utastérben van 4 közép és 2 magas. a bal oldali hátsó nem volt saruzva csak forrasztva. na én ezt leforrasztottam a kárpitozás miat. Mikor visszatettem elfelejtettem, hogy a csíkos vagy a csíktalan kábel megy e a megfelelő saruhoz. Mindkét formában szól, nem hallottam küldönbséget. számít-e, hogy melyik kábel hova megy? úgy tudom a polaritása változik, ez hallható?

Link to comment
Megosztás:

hali. szakmai kérdésem lenne. szétszedtem a kárpitozást és kiszedtem a hangszórókat. Utastérben van 4 közép és 2 magas. a bal oldali hátsó nem volt saruzva csak forrasztva. na én ezt leforrasztottam a kárpitozás miat. Mikor visszatettem elfelejtettem, hogy a csíkos vagy a csíktalan kábel megy e a megfelelő saruhoz. Mindkét formában szól, nem hallottam küldönbséget. számít-e, hogy melyik kábel hova megy? úgy tudom a polaritása változik, ez hallható?

Psze hogy számít a polaritás miatt valószínű a csíkos a negatív a másika pozitív szál! elvileg a hangszórón + - jellel jelölve van ha meg nem akkor fogsz egy 1,5 voltos elemet és ráteszed a hangszóróra, mikor kifelé mozdul a membrán akkor megnézed melyik az elem + - a és a hangszórón is az lesz a polaritás!

Link to comment
Megosztás:

Psze hogy számít a polaritás miatt valószínű a csíkos a negatív a másika pozitív szál! elvileg a hangszórón + - jellel jelölve van ha meg nem akkor fogsz egy 1,5 voltos elemet és ráteszed a hangszóróra, mikor kifelé mozdul a membrán akkor megnézed melyik az elem + - a és a hangszórón is az lesz a polaritás!

Köszi szépen. Már csak a kábelről kell megállapítanom melyik- melyik, mert nem tudom ,hogy kötötték be :D . Remélem jól fog szólni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen. Már csak a kábelről kell megállapítanom melyik- melyik, mert nem tudom ,hogy kötötték be :D . Remélem jól fog szólni.

Szívesen :D Ha a gyári euró csati van a CD lejátszón és az autódban is a gyári vezetékelés akkor a hangszoróvezetékből a csíkos a negatív a teliszín meg a pozitív :D

Link to comment
Megosztás:

60 mm-ről szól a fáma. Erről a gyakorlatban is megbizonyosodhattam, amikor pont egy 60 mm mélységű hangszórót építettem be. Kb. 1 mm volt az üveg és a mágnes között, ugyanakkor a kárpit belső részéből kicsit faragni kellett, hogy visszahelyezhető legyen.

nekem az 56mm mély nem fért be :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.