Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hali.

Köszi a válaszokat.

Hát szeretnék nagyobb zenét. Csak már nagyon kaka az elsö két hangszóró.

http://www.suranyihifi.hu/autohifi/hangszo...em_MX-165_Plus/

Akkor lehet hogy ez jobb választás lesz.

Ez igen gratulálok biztos jó lesz azért hallgasd meg, majd azért ha tényleg szeretnél majd jobbat majd a fejegységet cseréld le valami komolyabb erősítővel rendelkezőre, no meg a hátsókat és célszerű lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

Ez igen gratulálok biztos jó lesz azért hallgasd meg, majd azért ha tényleg szeretnél majd jobbat majd a fejegységet cseréld le valami komolyabb erősítővel rendelkezőre, no meg a hátsókat és célszerű lecserélni.

Hali.

Tervben van hogy fej csere, és egy láda hátra meg az elsö szett egy erösitöröl.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

kellene nekem is egy ilyen par :) csak az a gond hogy erdelybol vagyok... hogy tudnek onnan vasarolni?

koszi

botii

Hali.

Van csomag küldö szolgálat.

Tom hogy csak határon belül, de felhivod öket, és szerintem meg lehet velük beszélni.

Sok szerencsét hozzá

Link to comment
Megosztás:

Szép estét. Érdemes egy 03-as Njoy Corsába hátulra valami értlemes hangszórókat tenni a kalaptartóba? Természetesen a gyári Njoy Fejegység van benne, elől elég szépen szólnak a gyári 16cm-es hangszórók, de hátul valami iszonyat gáz. Hány ohmosak egyébként a gyári hangszórók? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét. Érdemes egy 03-as Njoy Corsába hátulra valami értlemes hangszórókat tenni a kalaptartóba? Természetesen a gyári Njoy Fejegység van benne, elől elég szépen szólnak a gyári 16cm-es hangszórók, de hátul valami iszonyat gáz. Hány ohmosak egyébként a gyári hangszórók? Előre is köszi.

Hello

Szerintem igen nekem sedan astram van és gyári car 400 fejegység van benne persze hogy kazis, én most a hétvégén cseréltem ki a kalaptartóról a 15 éves gyári blau duálkónuszos szélessávú hangszorókat egy minőségi 16 cm es komponens szettre hát a hangzás megdöbbentő, eddig azt hittem a fejegységgel van a baj hogy hátulról nem jön olyan dinamika mint elöről mert az első jól el van találva akár corsa akár astra akár vectra. Vettem használtan egy PIOener komponens szettet 30-26000hz dolgozik a leirat szerint folyamatosan 60 wattot bír, de a gyári fej meg vagy 4*7 wattot ad le vagy 4*10 wattot attól függ milyen. ÉS hát több mély és szép a magas.

Az a lényege a jó hangzásnak hogy hátul is vagy koaxikális vagy komponens szett legyen mert a magasban lévő kondi illetve külön lévő hangváltó hozza ki az igazi dallamokat.

Én ajánlom hogy cseréld ki de ésszerűen ne költ sokat rá mert annyival nem lesz jobb 4-6000 ft megér de akkor legalább 16cm átmérősnél kezdj ne 10cm hangszórókkal!Minnél kisebb átmérőjű a kónusz annál gyérebb a frekvencia átvitel! Érzékenység is számit 90db vagy felette!

vag tegyél bele komolyabbat nagy ovál, 20cm -es de akkor vidd tovább ha eladod, csak ezekhez már a kalaptartót meg kell vágni!

Ez már csak rajtad múlik!

Link to comment
Megosztás:

Ne vedd meg nem jó a frekvncia átvitele 60hz tól indul hát az elég silány ennyi pénzért...

Első szettre nem is engendék ennél lejjebb frekit, hacsak nem az a cél, hogy zörögjön, meg torzítson. :)

A 30Hz jól néz ki leírva.... pont mint a sokszáz wattok.... kb. annyira is reális. Attól, hogy a membránszél esetleg nem szakad szét ezen a frekin, még egyáltalán nem biztos, hogy jól át is viszi. Olyan ott a karakterisztika már, mint az ökörhugyozás.....

Talán tényleg jobb egyébként az Audio System cucc, legalábbis a paraméterei alapján. Azért nagy csodát 20ezer forintos kategóriában nem kell várni, de 100%, hogy jobb lesz, mint a gyári.

A "jó hangzásnak" az a lényege, hogy hátul SEMMILYEN hangszóró ne legyen (szélessávú, ill. magas), mert a hangoknak nem csak frekvenciája, hanem fázisa is van, és az élethű (sztereo) hangzást a hátulról, rossz fázisban jövő magas hangok haza is vágják és jól megkeverik a színpadképet. A hangzás szempontjából lényeges frekvenciákat lehetőleg a hallgató előtt kell reprodukálni, hátulra csak olyan hangszóró kerülhet, aminek a frekvenciatartománya már olyan alacsony, hogy az emberi fül képtelen a jobb és bal fáziseltérés pontos érzékelésére (magyarul, nem érzi, honnan szól). A fázis itt is lényeges, de csak az "együtthangzás" miatt. (hogy ne "késsen" a ne mán)

A hátsó hangszóró az esetleg hátul utazó utasok "kényelme" miatt lett kitalálva, de valójában a rendes sztereo hangképet csak tönkreteszi. Ez a "sokhangszórós" hifi rendszer csak parasztvakítás, legalábbis amíg sztereo átvitelről van szó. Jól marketingelhető, mivel az emberek nagy része a "többet a pénzemért" elv alapján bedől. Azért egy rendes hifiben a hangszórók szaporítása kizárólag a frekvenciatartomány pontos reprodukálását szolgálja, nem pedig a hátsó utas igényeit.... ez van, ez egy indiviualista műfaj.

Ettől függetlenül, ha valaki azt szereti, hogy hátul is cincog a magas, vagy a család hátul ülő tagjainak a kiszolgálása a cél, akkor tegye - ízlések és pofonok. Csak SZERINTEM ez nem autóhifi - mert pont a "High-Fidelity" élmény marad el.

Link to comment
Megosztás:

Első szettre nem is engendék ennél lejjebb frekit, hacsak nem az a cél, hogy zörögjön, meg torzítson. :)

A 30Hz jól néz ki leírva.... pont mint a sokszáz wattok.... kb. annyira is reális. Attól, hogy a membránszél esetleg nem szakad szét ezen a frekin, még egyáltalán nem biztos, hogy jól át is viszi. Olyan ott a karakterisztika már, mint az ökörhugyozás.....

Talán tényleg jobb egyébként az Audio System cucc, legalábbis a paraméterei alapján. Azért nagy csodát 20ezer forintos kategóriában nem kell várni, de 100%, hogy jobb lesz, mint a gyári.

A "jó hangzásnak" az a lényege, hogy hátul SEMMILYEN hangszóró ne legyen (szélessávú, ill. magas), mert a hangoknak nem csak frekvenciája, hanem fázisa is van, és az élethű (sztereo) hangzást a hátulról, rossz fázisban jövő magas hangok haza is vágják és jól megkeverik a színpadképet. A hangzás szempontjából lényeges frekvenciákat lehetőleg a hallgató előtt kell reprodukálni, hátulra csak olyan hangszóró kerülhet, aminek a frekvenciatartománya már olyan alacsony, hogy az emberi fül képtelen a jobb és bal fáziseltérés pontos érzékelésére (magyarul, nem érzi, honnan szól). A fázis itt is lényeges, de csak az "együtthangzás" miatt. (hogy ne "késsen" a ne mán)

A hátsó hangszóró az esetleg hátul utazó utasok "kényelme" miatt lett kitalálva, de valójában a rendes sztereo hangképet csak tönkreteszi. Ez a "sokhangszórós" hifi rendszer csak parasztvakítás, legalábbis amíg sztereo átvitelről van szó. Jól marketingelhető, mivel az emberek nagy része a "többet a pénzemért" elv alapján bedől. Azért egy rendes hifiben a hangszórók szaporítása kizárólag a frekvenciatartomány pontos reprodukálását szolgálja, nem pedig a hátsó utas igényeit.... ez van, ez egy indiviualista műfaj.

Ettől függetlenül, ha valaki azt szereti, hogy hátul is cincog a magas, vagy a család hátul ülő tagjainak a kiszolgálása a cél, akkor tegye - ízlések és pofonok. Csak SZERINTEM ez nem autóhifi - mert pont a "High-Fidelity" élmény marad el.

Kedves Hic!

Csak megerősíteni tudom az elmondottakat, szépen összefoglaltad a lényeget :)

Kár, hogy kevesen fogadják meg és építenek profi installt, és egyre többen bedőlnek a sok száz wattot ígérő csili-vili delfinek ugrálnak a kijelzőn című, húúú ba....meg ez akkorát szól.... szlogennel megáldott nem kevés pénzért kínált hulladéknak...

Két dologgal egészíteném ki:

-felejtsd el a wattokat (marketing+szemfényvesztés), messze nem ezen múlik a jó hangzás

-nem csak sok-sok pénzből lehet jó hifit építeni, viszonylag egyszerű, de azért minőségi és tudatosan összeválogatott komponensekből meglepően jó hangzású rendszer építhető, nagyságrendekkel jobb, mint egy gyári. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy jó minőségű láda amely profi mdf lapból készült és igazán jól össze van rakva , nos az nem fog rezonálni.

Az már régen rossz, ha egy ládának rezonáló hangja van, ez nagyon elszinezi a mély tartományt és ezt tudják nagyon is jól a neves gyártók.

Nem véletlen kerül egy igazán jól megépített láda 6 jegyű összegbe.... :)

Ami rezonál az a kasztni, ebből a szempontból szinte mindegy hogy a ládán vagy tőle 50 cm -re van az erősítő.

A nem kívánatos rezgések megszüntetése komoly feladat elé állítja az autóhifi építőjét, ha normálisan meg akarja csinálni.

Ez bizony nem kevés pénz, van hogy egy teljes hangszigetelés több, mint maga a hifi install, de ég-és a föld a hangzásban a különbség..... :)

:)

Látom itten is zajlik az ééélet :D

Link to comment
Megosztás:

egy kis tanulságos történet...

egy cimbora elhatározta h lecseréli a gyári hangszórókat az 5 ajtós G astrába..elöbb vmi olcsóbb megoldáson gondolkozott de a végén megnőtt a keret. elmentünk a saturnba körülnézni h mik vannak. egész jó áron volt Blaupunkt Velocity V6 és Hertz-én a Hertzet preferáltam...a kiszolgáló srác megnézte egy programba h milyen méret is kell. a program kiadta h elöl hátul 16os hely van és a Hertz mélységre nem lesz jó. meg lett véve a Blau...utána haver elvitte a saturn beszerelő műhelyébe a kocsit, h berakassa a 2 szettet. -javasoltam neki h csinálja maga de nem vállalta :) a műhelyben közölték vele h hátul 13as hely van és közel sem 16os...vissza a saturnba ahol becserélték neki a blaukat -mert abból nem volt 13as- 2db hertz szettre, és a beépítésre mondtak egy 25.000 Ft-os árat -bitumenlappal együtt...végül ott lett beszereltetve és állítólag jó is lett, és meglepően jól szól a gyári VDO 500as fejről...még nem hallgattam meg :)

-ami pozitívum : -a saturn visszavette a hangszórókat :) a műhely meg időben szólt h nem lesz jó

-negatívum : - a programjuk ennyit ér h hol mekkora hely van

- a beszerelés ára engem sokkolt kissé :D

a történet majd egyszer folytatódik a fejegység cseréjével.......

Link to comment
Megosztás:

...

Én lehúztam ott 1 évet, úgyhogy tudom hogy megy. Sajnos nem adnak elég eszközt az eladók kezébe, hogy tényleg meg tudják nézni pontosan. Amikor én voltam ott, még progi sem volt, hanem a Blaupunk honlapján lévő konfigurátorral nézegettük, vagy 1-2 katalógusból ami véletlenül ott volt a fiókba, vagy felhívtuk a beszerelő srácot, neki tapasztalata is volt, csak ő meg nem mindíg volt ott, mert kevesebbet volt nyitva, mint maga a bolt, mert valami alvállalkozó volt vagy mi, meg ha épp dolgozott, akkor nem vette fel a telefont (ez mondjuk érthető). Sokszor csak beépítő kerettel lehet berakni a nem gyári hangszórókat (bitumenlap :) ).

A beszerelés tényleg nem a legolcsóbb, ráadásul a garihoz is kell, hogy szakszervíz rakja be. Amúgy tényleg néha jobbak a gyárinál, de azért nem mindíg. A Hertz-ekkel jobban járt szerintem, azok tényleg szépen szólnak.

A fejegység cserénél az lesz a kérdés, hogy mekkora a VDO500-as fej, mert ezek a gyáriak gyakran 1,5 - 2 DIN-esek szoktak lenni, szóval valószínűleg egy újabb bakelitdarab kell majd hozzá (beépítőkeret), mert a legtöbb forgalomban lévő fej 1 DIN vastagságú. De fejből nem tudom, érdemes valami katalógust megnézni, meg a csatiját, hogy rendes ISO csatis e.

Link to comment
Megosztás:

Messze nem biztos, hogy jobban jársz, ha lecseréled a gyári fej mellől a gyári sugárzókat.

A gyári hangszórók minimális ráfordítással és odafigyeléssel készülnek a lehető legsilányabb minőségben, DE óriási előnyük, hogy viszonylag nagy érzékenységgel rendelkeznek és ezért képes a gyári fejben lévő "erősítő" könnyen és jól meghajtani és illeszkedik a gyári fejhez.

Ha meghagyod a gyári fejet és illesztesz hozzá egy jó komponens szettet, ez esetben éppen hogy a gyengéit is megmutatja a fejegységnek és ezért képes iszonyúan szarul szólni, rosszabbul mint a gyári hangszórók. Sajnos ez fordítva is igaz, ha csak a fejegységet cseréled, és marad a gyári sugárzód.

Ezért fontos a szinergia, azaz a rendszered egyensúlya, közel azonos minőségű fejegységet, hangszórót, erősítőt és ládát kell választani.

Egyébként, csak próbálgatás (ami persze jól is sikerülhet mindaddig, amíg valamely alkotóelemet nagyságrendileg minőségibbre nem cseréled) és nagyon sok pénzkidobás..... :)

Persze a jó zene, mint annyi sok minden szubjektív dolog..... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Jól el van dugva ez a fórum :) Tavaly úgy voltam,hogy megveszem a kocsit,aztán bele a zenét,és akkor húdejólesznekem.Na ez "kicsit" tolódik,elég sokat kellett (és kell) rákölteni a gépre (nem tuning miatt).

Eddig vettem bele egy SONY CDX-GT610U fejet,valamint az ajtókba egy JBL GTO 6507C szettet.Későbbiekben (ez 1-2 év :D ) ezt még bővíteném egy GTO 4 csatis erősítővel,és talán egy GTO ládával,de ez még lehet más is. A hangszóró elég mély,igy nekiálltam faragni egy ajtópanelt,a takarórács helyére (kárpitot nem akartam megvágni).Kész lett az első,kárpittal párhuzamos,bepróbáltam a végső gittelés előtt mégegyszer,és próbaképp megdöntöttem magam felé.Leseggeltem,megjött a közép végre :D .Eddig nem igazán tetszett a hangja,többet vártam.Nosza,új panel,hallgató felé döntve (amennyire lehet).Hmm,sokkal jobb :P .Nem sikerült teljesen befejezni,mert bejött a hideg idő.De most az motoszkál a fejemben,hogy több van ezekben a hangszórókban szerintem,nem megy elég mélyre,viszont "ütni" elég nagyot tud.Lehet,hogy nem maradt elég nagy lyuk,ahol be tud szólni a kárpit mögé.Úgyhogy lehet,jön egy C variáció is.Jelenleg ilyen (az alapozó miatt fehér):

Panel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A magasakat beraktam a gyáriak helyére.Most egymással szembe néznek.Ma próbálgattam azokat is,és magamfelé döntve olyan hangok jönnek elő,amiket nem is hallottam eddig.Úgyhogy hamarosan azokat is bedolgozom a háromszögekbe,megdöntve a hallgató irányába (ez én volnék :D ).Bár egy kicsit éles lesz a hangja,nem selyemből van ugyanis a membrán.Talán majd lehet korrigálni EQ-val.

Szóval,ha ki akarjátok hozni a maximumot a hangszóróitokból,kezdjetek farigcsálni.Nem kis meló,de az anyag max 5000Ft-ból kijön (fa,purhab (800Ft),üvegszálas gitt (1500Ft),finom gitt (800Ft),spray). Ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Tök jó, hogy valaki végre veszi a fáradtságot ajtópanelezni... :D

Én is gondoltam már erre, de nem visz rá a lustaság. Bent van az erősítő a kicknek, de mivel az első ötletem, az elválasztópanellel nem jött be, azóta csak üresen jár. Az ajtóba lenne ideális (akkor két 16-os lenne oldalanként, a mély-közép, meg a kéttekercses kick) vagy a lábtérbe, külön kickpanellel, de erre aztán végképp nincs időm.... :D Hálistennek, nekem a magas kis fülkében ül a gyári helyen, így magam felé tudtam fordítani mókolás nélkül.

A mélyekkel ne szórakozz, ha nagyot üt a mély-közép az ajtóban, akkor az már jó, ezek szerint a 60-100Hz megvan - a cél amúgy is max. 50-60Hz-re lemenni, annál lejjebb felesleges, nem is arra vannak a 16-os hangszórók kitalálva. Nem kell az ajtóból jönni a szubnak, arra jó lesz a láda.

Nálam a frekiosztás:

Elvben: 120-tól felfelé indul a szett, 50-200-ig a kick, a szub meg kb. 60 alatt. Ez k. jól szólna. Ehelyett most: kb. 80-tól megy a szett, és kb. 80-tól lefelé a szub. A kick erősítő meg üresen jár, csak kiegészítő fűtés. :) Kicsit "lyukas" így, de hálistennek az első szettem nagyon jó, így nem szól rosszul. Csak így nem lehet olyan nagyon megjáratni, mert ugye, nem célom, hogy elfüstöljem.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a hifi expert urakhoz: van nekem egy erősítőm, egy barátom hozta, állítólag valahol egy kuka mellett találta kidobva, és elhozta, hátha tudok vele kezdeni vmit. Nos tudtam, úgy néz ki, műxik. Ilyen:

33748303.jpg

33748304.jpg

33748305.jpg

Az lenne a kérdésem, ismeri vki ezt a márkát? Milyennek számít ez minőségileg?

Link to comment
Megosztás:

Az "Audio Precision" igen kemény márka lenne... bár ők kifejezetten csak hifi mérőerősítőket és generátorokat, meg ilyesmit gyártanak. A laborokban ezeket használják (hitelesítve) jelforrásként és referenciának.

Így fordítva nem annyira, inkább Chinamade. Nem akarlak elkeseríteni, de a kezelőszervekből ítélve, inkább lo-fi. (Mit keres egy végerősítőn "Bass" & "Treble".... :) ) Jobb lenne, ha helyette inkább a szub vágási freki, neadjisten a fázis lenne állítható, azzal többet érnél. Csak lo-pass vagy direkt módja van, látszik, hogy szubhoz szánták (de nem túl komolyhoz). A bemeneti érzékenysége se túl tág határok között mozog, 4V-os fejhez már nem jó.

Persze, legalább közepes minőségű táp és hangfalcsatlakozóra futotta. Persze nem a 2x400 Watthoz, mert ahhoz ez nokedli, de a felirat valszeg nem is RMS specifikáció. Pláne, hogy a szimpla biztivel tutira nem két monoblokk, de még a tápja sem szimmetrizált. Ettől még lehet jó alsókategóriás darab. Ha kinyitnád, többet lehetne mondani, a teljesítményét meg a benne levő bizti értékéből lehetne megsaccolni.

Azért átlagos felhasználásra jó lehet, ha nem gerjed, vagy torzít. Ehhez meg kellene hallgatni.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a hifi expert urakhoz: van nekem egy erősítőm, egy barátom hozta, állítólag valahol egy kuka mellett találta kidobva, és elhozta, hátha tudok vele kezdeni vmit. Nos tudtam, úgy néz ki, műxik. Ilyen:

http://img1.tar.hu/fpepe/img/33748303.jpg

http://img1.tar.hu/fpepe/img/33748304.jpg

http://img1.tar.hu/fpepe/img/33748305.jpg

Az lenne a kérdésem, ismeri vki ezt a márkát? Milyennek számít ez minőségileg?

Hát igen, vagy kell egy erősítőkimenet a fejről, vagy kell hozzá egy jelszintátalakító.

Amúgy két csatornás, úgyhogy valószínűleg azért van magas hang állítási lehetőség is, hátha valaki kompó szettet hajt róla,

de mélyládához hídba kötve a maximumot lehet kihozni belőle (kérdés az mennyi...). Egy próbát megérhet, de ne számíts csodára.

Link to comment
Megosztás:

Az "Audio Precision" igen kemény márka lenne... bár ők kifejezetten csak hifi mérőerősítőket és generátorokat, meg ilyesmit gyártanak. A laborokban ezeket használják (hitelesítve) jelforrásként és referenciának.

Így fordítva nem annyira, inkább Chinamade. Nem akarlak elkeseríteni, de a kezelőszervekből ítélve, inkább lo-fi. (Mit keres egy végerősítőn "Bass" & "Treble".... :) ) Jobb lenne, ha helyette inkább a szub vágási freki, neadjisten a fázis lenne állítható, azzal többet érnél. Csak lo-pass vagy direkt módja van, látszik, hogy szubhoz szánták (de nem túl komolyhoz). A bemeneti érzékenysége se túl tág határok között mozog, 4V-os fejhez már nem jó.

Persze, legalább közepes minőségű táp és hangfalcsatlakozóra futotta. Persze nem a 2x400 Watthoz, mert ahhoz ez nokedli, de a felirat valszeg nem is RMS specifikáció. Pláne, hogy a szimpla biztivel tutira nem két monoblokk, de még a tápja sem szimmetrizált. Ettől még lehet jó alsókategóriás darab. Ha kinyitnád, többet lehetne mondani, a teljesítményét meg a benne levő bizti értékéből lehetne megsaccolni.

Azért átlagos felhasználásra jó lehet, ha nem gerjed, vagy torzít. Ehhez meg kellene hallgatni.

Azért szimmetrikusnak szimmtrikus a tápja, egy kapcsolóüzemű jószág van benne, és nem TDA2003-ak a végek:

33748482.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.