Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

hellosztok

de rég olvasgattam erre :huh:

nekem is a ládán volt a magnat, de nekem nem 1000 W os tartományban dolgozott a láda hanem csak nagybetűs 250 W al

jelenleg ott tartok hogy semmim sincs már csak a két magnat supreme 250es em

nincs valakinek valami elfekvő kis erősítője ami ezeket kihajtaná, baráti áron ? :lol:

nem nagy durranások ezek a hangszórók, és a fejem se az (LG) igy nem kellene nekem high end es erősítő se, csak elhajtsa, és ne zugjon...

Link to comment
Megosztás:

hellosztok

de rég olvasgattam erre :huh:

nekem is a ládán volt a magnat, de nekem nem 1000 W os tartományban dolgozott a láda hanem csak nagybetűs 250 W al

jelenleg ott tartok hogy semmim sincs már csak a két magnat supreme 250es em

nincs valakinek valami elfekvő kis erősítője ami ezeket kihajtaná, baráti áron ? :lol:

nem nagy durranások ezek a hangszórók, és a fejem se az (LG) igy nem kellene nekem high end es erősítő se, csak elhajtsa, és ne zugjon...

amire ilyen sokszáz meg ezer duplavéket írnak, azok a gyakorlatban akár még 50-60 wattot is tudnak hozni hídba kötve

több gyártónak is van ilyen összeszerelt hibrid modellje, de kérdezz meg akárhány szakembert, hifis szerelőt, és le fog beszélni róla hogy direktbe ráerősítsd, és gyakorlatban is találkoztam olyan erősítővel ami szó szerint darabokra hullott a rezgéstől. gyakorlatilag javíthatatlan, annyi hiba keletkezett benne...

tulképp nekem van egy 2 csatis meg egy 4 csatis rto sokduplavés, mennyi pénzt szánnál a dologra? zúgni természetesen nem zúg egyik se, erőben meg ha nem hangnyomásra megy az ember, akkor elég...

Link to comment
Megosztás:

azért írtam hogy nagybetűs, mert csak a ráirt W volt, tehát kevesebbel ment.

annyir amár én is benne vagyok, hogy a nagybetűket nem nézem :lol:

egy 30 as magnat volt az a láda, és 19mmes butorlapbol készített ládán volt felfogatva, és annyira nem volt nagy a teljesítmény, hogy rezgette volna az oldalát a ládának, mondjuk elég masszív is volt...

nem is eza lényeg...

én nem szeretek árakat mondani, mondj te...

szerintem a kétcsatornás is elég lenne, nem tudom mennyire ismered ezeket a magnat hangszórókat.

150/200 van a dobozra irva :huh:

94dB 63L/32Hz/03

ezek a szerintem fontosabb adatai.

Link to comment
Megosztás:

azért írtam hogy nagybetűs, mert csak a ráirt W volt, tehát kevesebbel ment.

annyir amár én is benne vagyok, hogy a nagybetűket nem nézem :D

egy 30 as magnat volt az a láda, és 19mmes butorlapbol készített ládán volt felfogatva, és annyira nem volt nagy a teljesítmény, hogy rezgette volna az oldalát a ládának, mondjuk elég masszív is volt...

nem is eza lényeg...

én nem szeretek árakat mondani, mondj te...

szerintem a kétcsatornás is elég lenne, nem tudom mennyire ismered ezeket a magnat hangszórókat.

150/200 van a dobozra irva :lol:

94dB 63L/32Hz/03

ezek a szerintem fontosabb adatai.

nálam egy zárt ládás szintén rto feliratos 30 centis mélyet rángatott, amelynek valószínűleg igen gyér az érzékenysége, de így is jól megbirkózott vele. a 94dB kifejezetten jó érték, nem hiszem hogy szenvedne vele... azért nem éreztem vele azt, amit a massive rendszerrel, hogyha jól megtekerem akkor lobog a tüsi hajam, olyan érzés mint amikor feltöltődik és égnek áll :) de egy pár tízezres is elválasztja őket... :)

ő a 2 csatornás RTO Twister TW500

tw500.jpg

ez meg a 4 csatornás RTO Blaster BL1000, csak az enyémen nincsen középen az a fémplatni, az egyik szélén meg van egy kis horzsolódás még az előző tulaj jóvoltából

RTO%20BL1000.gif

igazából nemtom mit érhetnek :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hogy ez mekkora megalol..

Én vettem egy hasonló kategóriás erölködőt..(bár kicsit méretesebb,és komolyabb kinézetű,igaz RTO és "csak" 100W van ráírva :huh: (2x50w)

Kiváncsiságból szétszedtem.. még attól is komolytalanabb volt mint amit vártam..

33496813.jpg

Az IC-t megkerestem a neten, max 30W 2!! ohmon :lol: (amugy meg 19Watt 4en)

Viszont meglepően jól szól.. (az egyszerűségéhez képest persze!!)

Itthonra elég..(egy ezresé vettem..és úgyis kellett volna valami kis erölködő.. igaz, TDA2003-mam van itthon...de igy legalább nem kell forrasztgatni :))

Link to comment
Megosztás:

...

az RTO csak egy német importőr. gyártat, illetve nagytételben felvásárol mindenféle távolkeleti cuccot, rányomja a logóját, és továbbadja óccsón. kategóriájukban általában korrektek, nem a füstölős SAL szintjén vannak...

egyszer láttam képeket egy olyan "erősítőről", amin nagy betűkkel rajta volt hogy SAMSUNG - furcsa színekkel, egy ígényes gyártó sosem nyomtat olyan gagyin, a belsejében pedig 1 db kisteljesítményű mono erősítő IC volt. a hangszínszabályzók vak potik voltak funkció nélkül, de kívülről egy méretes korrekt fémdoboz volt, csak a feliratok árulkodnak hogy kamu... jah, meg tudtommal a samsung soha nem csinált autós erősítőt... :huh:

olyat is láttam, ahol hasonló gagyi dobozban mint ez a mekkfánk még nyákra se tellett, szalagkábelekkel voltak összekötve a csatik és alkatrészek lábai a levegőben... :lol:

Link to comment
Megosztás:

olyat is láttam, ahol hasonló gagyi dobozban mint ez a mekkfánk még nyákra se tellett, szalagkábelekkel voltak összekötve a csatik és alkatrészek lábai a levegőben... :huh:

JUJ!! Ez mindent visz!! :lol: Ilyet még én se csináltam..(nah jó.. max 78xx stabkockával.. de az bordán van és a két kondi amúgy is úgy illik a legközelebb a lábhoz..) a minimum a próbapaneles "deszka" model.. :)

Link to comment
Megosztás:

amire ilyen sokszáz meg ezer duplavéket írnak, azok a gyakorlatban akár még 50-60 wattot is tudnak hozni hídba kötve

több gyártónak is van ilyen összeszerelt hibrid modellje, de kérdezz meg akárhány szakembert, hifis szerelőt, és le fog beszélni róla hogy direktbe ráerősítsd, és gyakorlatban is találkoztam olyan erősítővel ami szó szerint darabokra hullott a rezgéstől. gyakorlatilag javíthatatlan, annyi hiba keletkezett benne...

tulképp nekem van egy 2 csatis meg egy 4 csatis rto sokduplavés, mennyi pénzt szánnál a dologra? zúgni természetesen nem zúg egyik se, erőben meg ha nem hangnyomásra megy az ember, akkor elég...

Egy jó minőségű láda amely profi mdf lapból készült és igazán jól össze van rakva , nos az nem fog rezonálni.

Az már régen rossz, ha egy ládának rezonáló hangja van, ez nagyon elszinezi a mély tartományt és ezt tudják nagyon is jól a neves gyártók.

Nem véletlen kerül egy igazán jól megépített láda 6 jegyű összegbe.... :huh:

Ami rezonál az a kasztni, ebből a szempontból szinte mindegy hogy a ládán vagy tőle 50 cm -re van az erősítő.

A nem kívánatos rezgések megszüntetése komoly feladat elé állítja az autóhifi építőjét, ha normálisan meg akarja csinálni.

Ez bizony nem kevés pénz, van hogy egy teljes hangszigetelés több, mint maga a hifi install, de ég-és a föld a hangzásban a különbség..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérem a kollégákat, hogy mivel ez egy AUTÓHIFI rovat, a McFun és társait inkább a GAGYI, KI MIT TART ANNAK, rovatban szerepeltessék. :huh: :lol:

Ezt a Mekiben adták a HappyMeal-hez, vagy mi? :) :)

Az FPeter féle RTO-k jók lesznek Novvynak a 150W RMS terhelhetőségű szubokhoz. (sztem a kicsi is elég) Talán, ha a cséve tényleg 150W-os, nem is füstölik el őket.... Ne variáljátok túl :D

Nekem már kb. 60 kg bitumenlap van már az autóban, meg purhab, meg még sok okosság, de a k...tt műanyagok még zörögnek itt ott. Mindig ott, ahol nem számítasz rá. Pl. a tetőlámpa. Meg ilyesmi. ;) A jó rezgéscsillapítás egy élet munkája... :D (főleg, ha nincs pénzed Dynamat-ra)

Link to comment
Megosztás:

Kérem a kollégákat, hogy mivel ez egy AUTÓHIFI rovat, a McFun és társait inkább a GAGYI, KI MIT TART ANNAK, rovatban szerepeltessék. :huh: :lol:

Ezt a Mekiben adták a HappyMeal-hez, vagy mi? :) :)

Az FPeter féle RTO-k jók lesznek Novvynak a 150W RMS terhelhetőségű szubokhoz. (sztem a kicsi is elég) Talán, ha a cséve tényleg 150W-os, nem is füstölik el őket.... Ne variáljátok túl :D

Nekem már kb. 60 kg bitumenlap van már az autóban, meg purhab, meg még sok okosság, de a k...tt műanyagok még zörögnek itt ott. Mindig ott, ahol nem számítasz rá. Pl. a tetőlámpa. Meg ilyesmi. ;) A jó rezgéscsillapítás egy élet munkája... :D (főleg, ha nincs pénzed Dynamat-ra)

Erről beszéltem, legalább olyan lényeges, mint egy jó kábelezés!

A minőségi hifinél a wattokat felejtsük már el, messze nem ez a lényeg..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem már kb. 60 kg bitumenlap van már az autóban, meg purhab, meg még sok okosság, de a k...tt műanyagok még zörögnek itt ott. Mindig ott, ahol nem számítasz rá. Pl. a tetőlámpa. Meg ilyesmi. :lol: A jó rezgéscsillapítás egy élet munkája... :huh: (főleg, ha nincs pénzed Dynamat-ra)

Hi Hic!

Ez a bitumenlap mennyire stabil nálad? Nem válik le?

Link to comment
Megosztás:

Hi Hic!

Ez a bitumenlap mennyire stabil nálad? Nem válik le?

Nem, nem válik le, tetőről se, bár csak két rétegig próbáltam fent. Karosszériás lap, amúgy, nem hifis... (mer ócsó)

Spray... hát, ajtóba jó, az üreget kifújni. A mostaniba sima bitument fújtam, sztem nem sokat ér, de régen az (OFF)Punto GT-mbe(ON) Noise Killer sprayt nyomtam (kék színű). Az kicsit jobb volt. De az ajtónál fontosabb a fóliát lecserélni, mert az tud zizegni rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem válik le, tetőről se, bár csak két rétegig próbáltam fent. Karosszériás lap, amúgy, nem hifis... (mer ócsó)

Spray... hát, ajtóba jó, az üreget kifújni. A mostaniba sima bitument fújtam, sztem nem sokat ér, de régen az (OFF)Punto GT-mbe(ON) Noise Killer sprayt nyomtam (kék színű). Az kicsit jobb volt. De az ajtónál fontosabb a fóliát lecserélni, mert az tud zizegni rendesen.

HIC!

És mit raksz a fólia helyett?

Link to comment
Megosztás:

HIC!

És mit raksz a fólia helyett?

Ha nem zavar, hogy beázhatsz, akkor semmit :) :)

Elvben ugye, Dynamat-nál van ide való bélés. Pl. Profile autójában az van. Sajna az k... drága, a sima bitulemez meg szerintem túl nehéz ahhoz, hogy a kis ragasztási felület körben megfogja, ráadásul törik is, szóval az is smafu.

Nekem, bár nem túl kanonikus megoldás, a cégemtől szerzett egyoldalon ragasztós 10mm-es polifoam lesz berakva. Ez sokkal merevebb, nem rezonál, viszont nem olyan nehéz, mint a bitumen. Még nem raktam fel, az is lehet, hogy erre plusz rakom rá a bitumen erősítést, ezt még meglátom. A polifoam összenyomható, tehát a kárpit visszamehet, de a bitumennel megspékelt változat már necces. Azt előbb ki kell próbálni. Vékonyabb polifoam, vagy ilyesmi megint nem túl jó, mert az is tud zizegni. Sima szivacs bélelés felejtős, mert mindenképp víztaszító anyag kell.

Viszont, ha már leveszed a kárpitot, érdemes "megnehezíteni" azt is egy kevés bitumennel, csak vigyázz, nehogy olyan helyre is rakj vastagon, ahol egyébként fel kell feküdnie a fémen, mert akkor össze nem rakod a bolhákat :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

http://www.autohifi.hu/default.asp?opentyp...62.1&marka=

A gyári hangszórók helyére szánnám az elsö ajtókba.

Esetleg hallotta már valaki?

Gyári helyett jónak látszik (90dB érzékenység) - viszont ezt csak fejegységről tudod hajtani, egy erősítő elpukkanthatja. Csak akkor vedd meg, ha nem akarsz nagyobb zenét. Hallani nem hallottam, de a Helixnek vannak jó cuccai is annak ellenére, hogy olcsó kategória. A gyárinál biztos jobb :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

http://www.autohifi.hu/default.asp?opentyp...62.1&marka=

A gyári hangszórók helyére szánnám az elsö ajtókba.

Esetleg hallotta már valaki?

Ne vedd meg nem jó a frekvncia átvitele 60hz tól indul hát az elég silány ennyi pénzért, nézz ugyannyiért MAC, vagypl. Pioneer TS 1703 komponens szettet!ezek 30Hz-32000hz dolgoznak érzékenységre 90 illetve 91 db!

Szerintem!

gyári fejjel illetve valami jobb márkával (Alpine) is hajthatod majd csak akkor az első ajtóidra kell majd rá költeni szigetelés, stb.!

Link to comment
Megosztás:

kábelezésre visszatérve, miszerint nem kell az aksitol elhozni a negatív vezetéket is:

ˇ"A kaszni nem jó vezető, nekem pl az elejétől a végéig több mint 100ohm volt az ellenállása

(hátsó lámpákhoz ezért külön testkábel kellett, ami a gyári kötegben is megvan egyébként) "

persze efelett még ott van az is amit mondtatok, hogy a két kábel esetén dupla olyan vastagságú kell stb..

de azért ez a 100 ohm is elég nagy érték nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.