Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

:( Jó lessz!!!!!!!! De kérném a kodak-ot nem bántani(DX4330 :cry: )

kodak dx6490, pár éve több mint 70e pénz volt és ennél nagyobb xart még nem hordott a hátán a világ :P fényes nappal álványról elfogadható képeket csinál, bár azok is túltömörítettek, de a kézből fényképezés felejtős, ha meg elkezd lemenni a nap akkor mehet a táskába...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

kodak dx6490, pár éve több mint 70e pénz volt és ennél nagyobb xart még nem hordott a hátán a világ :( fényes nappal álványról elfogadható képeket csinál, bár azok is túltömörítettek, de a kézből fényképezés felejtős, ha meg elkezd lemenni a nap akkor mehet a táskába...

A "honlapomon" lévő képeket a 4330-al csináltam, garázsban, neonnál :cry: Na de ne OFF mert dá dá lessz :P

Link to comment
Megosztás:

hali.kérdésem lenne. múlt héten vettem egy 4 csatornás 1100w-os hell fire erősítőt."aszonták jó fajta" jól szól, majd beállítjuk. ....rákötöttük a rádiómra és az elektromos antenna vezetékére kötöttük azt a kábelt ami az erősítőnek a jelet adja, hogy bekapcsolhat.vagy ilyesmi.na eddig királyság, csak néha bekapcsol-néha nem.kihagytunk valamit?elvileg a vezetékek jól össze vannak forrasztva. lehet csak testhiba van?

Link to comment
Megosztás:

azt kellene megnézni, hogy mennyi amperos cuccot bir bekapcsolni a magnód, és bekapcsoláskor mennyi apert vesz fel az erőlködő

nekem a rebel csinálta azt hogymajdnem bekapcsolt de mégse :(

Az lögö fej kevés apert adott arra a szálra, és bekacsoláskor az erősítő lekapcsolta magát mert keves vot az amper, azóta tápkábelról vagy egy kapcsolható kis szál, és az adja neki a kapcsolószálat, és semmi baj vele csak oda kell figyuzni ha bennemarad a erőlködő, hogy kikapcsold, nekem kompletten láda erősítő kijárósra van csinálva, igy nekem nem gáz.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Cimbiiiii? :(

Igen karcmentes, még rajta van a fólia.

Csak 5mm-es van.

őőő mi a baj a cimbivel?? én a világ legnagyobb joindulatával gondoltam hogy ezt irom neked, semmi rosszra ne gondolj belőle légyszives :P

meséld el miért tettél hozzá mérges fejet jo?

átlátszó, fóliás 30X60cm es darab 5mmesbe uhh hát ez nekem nagyon is jolenne, csak egy bajom van nem naon járok arrafelé, mivel borsodi vagyok, de pübe majd megbeszélhetjük ha gondolod.

előre is köszi hello

Link to comment
Megosztás:

őőő mi a baj a cimbivel?? én a világ legnagyobb joindulatával gondoltam hogy ezt irom neked, semmi rosszra ne gondolj belőle légyszives :(

meséld el miért tettél hozzá mérges fejet jo?

átlátszó, fóliás 30X60cm es darab 5mmesbe uhh hát ez nekem nagyon is jolenne, csak egy bajom van nem naon járok arrafelé, mivel borsodi vagyok, de pübe majd megbeszélhetjük ha gondolod.

előre is köszi hello

Hali.

Azért nem szoktuk itt egymást cimbi-nek szolitani. Ennyi.

A gyerekkori barátaimmal sem cimbizzük egymást, szal ...érted.

...átlátszó, fóliás 30X60cm...

...5mmesbe...

Megoldhatónak látszik a dolog.

Csak ki kell hoznom a melóhelyröl.

Egye fene, néha járok Hatvan felé, az csak 140 kilométer Töled,.

Egy kis kocsikázás.

Ott is átveheted a lexánt.

Ja és egy kis idöbe fog kerülni mire kihozom a gyárból.

Link to comment
Megosztás:

16.5-es hangszóróbol gyári helyre elsö ajtóba mekkora beépitési mélységü hangszoro fér be?

Ha jól tom 5.5 cm?

De lehet hogy nem jól tom.

Kiemelő kerettel nagyobb is. Ócsóért adják párban, asszem már a Somogyi is árulja.

...

egyelőre kész, majd ha meglesz a rendes 4 csatis erősítő is akkor fejezem be a padlót. bejáratós, még nem hajtottam meg nagyon, de asszem jó barátok leszünk :P

...

Hajrá Péter! Szépen halad a dolog!

hic én is ezt taláom megoldásnak

76os van igaz a mége már csak 66 os de 80as sehol se találni:S

max ha annyira ugy van akkor kartonbol tekerek köré és végig 76os lesz

egyébként birom a tervezést neked is pl zártba 10 literes szabadsági fok azért nem semmi:)

...

Öööö, a portnál a belső átmérő a lényeg... ne köré tekerj.... :( Próbáld meg átszámolni a port hosszát 100-as átmérőre. Eleve sokkal jobb portokat lehet kapni 100-as méretben, ott már szinte mind exponenciális kifutású kívül-belül. Ezeknek sokkal kisebb a zaja, nem szuszognak.

Ja, a bandpass/reflex/zárt témához csak annyit, hogy a reflex és bandpass ládák azért testesebb hangúak, mert kiemelnek egy tartományban. Ez lehet, hogy jó, de lehet, hogy nagyon rossz - teljesen autófüggő. Pont azért szeretem a zárt ládát, mert lapos a karakterisztikája, tehát ha valahol "lukas" a hang, csak a jó pozíciót kell megtalálni az autóban, hogy korrigáld. (pl. nekem a csomagtér bal hátsó sarka optimális). A reflex ládám olyan nagyot emel 30 és 50 Hz között, hogy a magasak elszíntelenednek, döngetni jó, de a zenét elb@ssza.

Ha meg testes hangot akarsz, akkor power kell, nem reflexnyílás meg ilyen úri huncutságok.... :cry: A zárt MTX ládámmal vállalom a megmérettetést (szinte) bármely reflex vagy bandpass ládával hasonló kategóriában, melyik szól jobban akár tuc-tuc, akár rockzenén. Prodigy-Voodoo People/Pendulum Remix jó teszt.... Amúgy, ha a számokat nézzük, a régi Kicker CompVR 38-as zárt ládám 142 dB-t nyomott a 3 ajtós Focusban (mérés). Nem mintha számítana. Úgysem hallgatja az ember sosem így, ez csak egy számadat.

Link to comment
Megosztás:

én anno nézegettem, de nekem valahol 5,5 cm nél jött ki a maximális hangszóró mélység, mert akkro már az üveghez is majd hozzáért, meg a műanyag rácsot is elérte

hic és hogyan számoljam át 100asra??illetve 110esre?

80X200 asat ír elő a tervezet

nem vagyok egyáltalán otthon ezekben a dolgokban

1.6 16v hatvanba van ismerős, de ez igy már igen variás megszervezni, mert én 60ba se járok, de oda másik ismerős megy

szoval bonyolult :(

ha kihoztad a gyárbol lökj egy pü-t

köszi üdv

Link to comment
Megosztás:

16.5-es hangszóróbol gyári helyre elsö ajtóba mekkora beépitési mélységü hangszoro fér be?

Ha jól tom 5.5 cm?

De lehet hogy nem jól tom.

Hali!

Pont hétvégén raktam be egy 62 mm-es mélységűt.

Annyi trükk volt vele, hogy a kiemelőkeretre még rá kellett tennem egy laminát parkettából kivágott gyűrűt(kb. 10 mm).

Így nem ér bele az üvegbe sem, és a műagyag rácshoz sem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Pont hétvégén raktam be egy 62 mm-es mélységűt.

Annyi trükk volt vele, hogy a kiemelőkeretre még rá kellett tennem egy laminát parkettából kivágott gyűrűt(kb. 10 mm).

Így nem ér bele az üvegbe sem, és a műagyag rácshoz sem.

Hali.

Köszi az infót.

Ha nem titok milyen márka a hangszoró?

Cserélni szeretném, mert egy picit hangosabb és szebb hangzást szeretnék, igaz egyelöre csak gyári fejjel hajtva,

mert a gyári hangszoró nagyon puffog elöl és nem birja a terhelést már csere érett

Link to comment
Megosztás:

ha elfogadsz egy tanácsot:

előbb fejet cserélj

igaz ha annyira kivana ahangszóró akkor azt se árt, de nekem alapbol nem gyári fej, hanem egy panasonic fej volt eléggé csúcskategóriás volt, csak kazis:S

most egy lögö mp3mas fej van benne nem nagyminőség, de igy is sokkal jobban szol!!

a hangszóró kisebb beruházás ugyan, de hifi építés is ugy célszerű, hogy az alapok a legjobbak legyneek amit csak meg tudsz(akarsz) fizetni

és a hangszórók bármilyen jok is( apalbol ugy vannak tervezve, hogy a gyári fej ne tudja tulhajtani tehát erősebb is) egy alacsony minőségű zenét nem tud feljavitani tulzottan.

egy 96km/ sec es zene se fog szépen szolni egy több 100ezres hifibe se :P

de most nem lebeszélni akartalak, meg a fejet utólag is ki tudod cserélni, nem kel bontani hozzá stb

ha arra van pénzed és vágysz rá vedd meg már csak az érzés miatt is

én is tudom milyen jo megvenni valami jot :(

ezek az én tapasztalataim, lehet nem is helyesek :cry:

üdv

Link to comment
Megosztás:

az a baj, hogy egy jó minőségű hangszórót egy gyatra recsegő tönkre is vághat! nem csak a wattokkal lehet kinyírni, hanem a torzítással is! én a következő lépésekben fejlesztettem:

a ratyi rádióra RCA kimenetet gyártottam, így mindjárt nem a szutyok TDA IC-ken múlik a torzítás, hanem a mögé kötött erősítőn, amely először a gyári hangszórókat, később kicsit normálisabbakat hajtott. minden lépcső látványos javulást hozott :(

pl ha nem akarsz lehetetlen vagyonokat rákölteni, de minőséget akarsz, akkor mostanában láttam pár hirdetést Xetec Vector 150.2-ről ~16e körül. ehhez egy kábelszett 5 pénz, és máris nagyot léptél előre! utána majd jöhet a fej vagy a hangszóró amilyen sorrendben jólesik...

Link to comment
Megosztás:

96km/secet arra értettem hogy az mp3 formátuma :(

milyen szett mert én is keresgélek magamnak valami nem MAC és társait?? milyen kábel hozzá 5 ezer???

egyébként kinek hogy esik jol

én biztos nem fogok több ezer ftért kábeleket venni

hallgattam már saját szerzett nem minőségi kábelen, és ugyan azt a rendszert probaképpen minőségi kábelen, és én nem hallottama külöbséget, lehet az általam használ cuccok nem oylan minőségiek, és azért se jön elő a különbség, de valjuk be a tucc tucc zene se oylan minőségi ám :cry:

szoval nekem ehhez az autohoz, ehhez a zenei izléshez megfelel a sima hagyományos madzag is csak ne legyen vékony :P

Link to comment
Megosztás:

96km/secet arra értettem hogy az mp3 formátuma :P

Akkor szerintem nem jól írtad :cry: 96kbps lenne a jó :(

De, hogy miről is beszélünk:"A bitsűrűség, azaz annak a száma, hogy másodpercenként hány bináris számjegy tárolódik a hangból, változó az MP3 fájlok esetében. Alapvető szabály, hogy minél magasabb ez az érték, annál több információ áll rendelkezésre, s így jobb a minősége a visszajátszott fájlnak. Eleinte az egész fájlra egy fix érték volt jellemző, manapság elterjedt a dinamikusan változó bitsűrűség használata is. Az MPEG–1 által használt értékek: 32, 40, 48, 56, 64, 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 és 320 kbit/s, valamint mintavételezési frekvenciára: 32, 44,1 és 48 kHz, újabban pedig a 96 kHz is a DVD audiók számára. A leggyakrabban alkalmazott érték a 128 kbit/s és a 44,1 kHz. Az újabb MPEG–2 és MPEG–2.5 ennél több értéket is kínál. Amikor digitálisan tárolnak hangot, az eredeti jelet pásztázzak és abból időről időre mintát vesznek. A mintavételezés sűrűségét adja meg a mintavételezési frekvencia értéke, és értelemszerűen minél magasabb, annál jobb a minőség, hisz annál folyamatosabb a digitális jel. A másik érték a bitsűrűség, ez adja meg azt, hogy a vett minták hányféle értéket (amplitúdó) vehetnek fel, és itt is a magasabb érték a jobb, hasonló okokból."

Link to comment
Megosztás:

96km/secet arra értettem hogy az mp3 formátuma :(

milyen szett mert én is keresgélek magamnak valami nem MAC és társait?? milyen kábel hozzá 5 ezer???

egyébként kinek hogy esik jol

én biztos nem fogok több ezer ftért kábeleket venni

hallgattam már saját szerzett nem minőségi kábelen, és ugyan azt a rendszert probaképpen minőségi kábelen, és én nem hallottama külöbséget, lehet az általam használ cuccok nem oylan minőségiek, és azért se jön elő a különbség, de valjuk be a tucc tucc zene se oylan minőségi ám ;)

szoval nekem ehhez az autohoz, ehhez a zenei izléshez megfelel a sima hagyományos madzag is csak ne legyen vékony :P

én egy impulse comp 6.5-ös szettet vettem használtan 10e-ért, ez úgy az újonnan 15-17e-es kategóriának felel meg (ground zero belépői pl). újonnan viszont nem érdemes 15e-et adni egy belépőért, akkor már le kell szurkolni 20e-et pl egy Audio system MX-165 Plus-ért. de persze lehet tovább is menni: Vibe SA60 Kevlar 25e, Massive PK 6 vagy Audio system Radion 165 30e, illetve a csillagos ég a határ... :cry: szóval vagy használtat ajánlok 10e körül, vagy a dupláját érdemes rákölteni az újra... a használtat persze csakis alapos próbával szabad megvenni, nehogy kinyírt példány legyen...

kábelt többféle formában is meg lehet úszni olcsón, a drágát én se preferálom... :D ha valakinek csak egy első szettet kell meghajtani 2 csatis erősítővel, akkor elég a 10-es kábelszett, SAL kiadásban 5e a budaörsi auchanban - amikor éppen van, hamar elkapkodják, nem is csoda... a csomagban benne van minden: 5m pozitív, 1m negatív 10es tápkábel, biztosíték, saruk, 5m RCA és 10m 1es hangszórókábel - no ez utóbbi vicc, max egy csipogót hajtanék róla, de nem többet... szóval rendes hangszórókábel még kell...

illetve lehet külön is venni: 20-as tápkábelt a volt skála melletti kisutcában egy pinceboltban lehet kapni 750/m áron (nem a legpuhább fajta, de olcsó, és a radiátor vagy napsütés hatására könnyen kezelhető lesz ez is), vagyis 5+1m = 4.5e, bizti ~1e körül, SAL-os vastag RCA az interspar-ban (nemröhög, tényleg ott a legolcsóbb :P ) 1400 volt legutóbb, máshol 2e, plussz még a kábelek végeire gyűrűk, valamint hangszórókábelnek 2.5-es hama-t vettem a mm-ban ~2.5e-ért 10 métert...

szóval a 10-es 7.5e körül jön ki, a 20-as meg 10e... jah, meg még kell venni pár méter (35Ft/m-ért kaptam) hajlékony műanyag gégecső szerű vackot villanyszerelős boltban, és abba belehúzni a tápkábelt, hogy védje a mechanikai sérülésektől...

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi az infót.

Ha nem titok milyen márka a hangszoró?

Cserélni szeretném, mert egy picit hangosabb és szebb hangzást szeretnék, igaz egyelöre csak gyári fejjel hajtva,

mert a gyári hangszoró nagyon puffog elöl és nem birja a terhelést már csere érett

Egy kicsit lemaradtam...

Én is "használtan" vettem (nem volt még beépítve) féláron egy Helix Blue 62 mk2 komponenes szettet 9.000-ért.

Kb. félár a boltihoz képest, tehát az előttem szólóknak maximálisan igazuk van a használt-új viszonylatában.

Link to comment
Megosztás:

hát én a tépkábel gondomat ugy oldottam meg, hogy a zöld sárga émászos vezetékkel huztam be a csomagtartoig, ott vagy egy csati a +nak és - nak is

onnét hajlékony rendes hifis tápkánellel megy az erősítőhöz.

gégecsövet nem vettem rá, be tudtam huzni a gyári gégecsövekbe.

aksitol 15cmre biztosíték, küszöb alatt meg be van fogoatva a kötegelőkhöz, mozogni nem mozog tulzottan.

vizsgálgattam, melegedést sehol se tapasztalatam nyáron se.

hátul egyenlőre fejről van meghajtva két 20cmes magnat traveller, de hamarosan kukák lesznek, eléggé csörögnek néha...azok 2,5 ös vezetéket kaptak

az ajtoba egyenlőre még csak a gyári cucc van, de egy 10 ezer körüli belépő szettre én is beneveznék használtból, ha sikerülne ráakadnom egyre mondjuk, de 17 ezreket nem fogok kiadni én se...

sok pénzbe belekerül egy jonak mondható hifi, de nem szabad bedőlni sok átverésnek se szerintem.

pl ha nem akarod verszenyre hordani a verdát, nem kell pl a kábeleknek is oylannak lenni, mint mait sok oldalon leirnak.

nekem a zöld sárga testvezetéknek használt viszonylag merev vezeték van, de csak azokon a helyeken, ahol a mozgása alapesetben szinte 0

de mindneki ugy épit, ahogy lehetősége van rá nekem igy sikerült, másnak lehet igyse vagy sokkal jobban :(

üdv

sok sikert mindenkinek, mert annál jobb érzés nincs, mint amikor egy jol sikerült általunk készített ketyere életre kell és ugy működik ahogy elvárjuk :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.