Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

hát sajnos nem tudtam eddig sok hozzáértővel diskurálni, de ha egy magnat nem mondható komolynak mik azok amik annak mondhatók szerinted?

én csak abbol tudok kiindulni, hogy hallotam pl dldt pionert magnatot sima ládában, és az nem szolt (legalábbis az én fülemnek) olyan jol mint pl egy somogyis bandpass és anniyt azért tudokhogy a somogyis az biztos nem a csucskategoria, hanem inkább épp a legalja, amit az mnc követ:)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

a bandpass nagyot tud szólni az biztos, pont az a dolga hogy egy bizonyos frekvenciasávot eszetlenül kierősítsen. ettől döngeni, zizegni fog minden körülötte, de az sztem még nem jelenti azt hogy jól is szól...

a reflex az picit lágyabb megoldás, de még mindig nem az igazi. a tuti a zárt láda, mert az ha jól van belőve akkor a teljes sávban amit át tud fogni teljesen egyenletes hangerővel visz át. természetesen ehhez kell a legjobb minőségű erősítő és hangszóró, mert rendesen meg kell tolni ahhoz hogy spiritusz legyen benne, viszont megéri... én most végzem az utolsó simításokat a rendszeremen: 2x massive pw12 st2 hangszóró, plusz 500.1-es monoblock. egy egyedi 2*35 literes zárt ládát építettem hozzá, amely optimálisan kitölti a H fenekét. kíváncsi vagyok mekkorát fog szólni... :( kategóriájában ez a massive deep impact szett sorba viszi mind a hangnyomás, mind a hangminőség versenyeken a díjakat... :cry:

minőség szempontjából nem könnyű nyilatkozni, én abból indultam ki hogy mit használnak a "nagyok" :P

Link to comment
Megosztás:

jaja én is igy olvastam mikor körbejártam, és tapasztaltam is mikor hallgattam építettem

a zárt láda nekem viszont annyira nem tetszett, mert attol függetlenül, hogy tényleg szép pontos mélyet adott nem nyomta azt a dübörgő mélyet, (igaz nem is volt olyan high tech se az erősítő se a hangszóró)mint a reflex, illetve a bandpass, és nekem az tetszik:)

igazábol ugy vagyok vele, hogy van ez a két 25cmes hangszóróm, még ha nem is a legprofibb minőségből is de nem is alegszarabb, épitek hozzá egy olyan ládát, ami a képen van meghallgatom, és el fogom tudni dönteni jo e nekem vagy sem

elsőnek volt két 20 cmes szubcsövem, az is jo volt, mert attol függetlenül hogy nem remegett bele az ülés a mélyétől, szép tiszta hangot adott mivel az is zárt volt

aztán volt egy dupla 30as ládám reflex kivitelben, abba sajnos nemvolt jo hangszorom, igy azt leváltotam egy szimpla 30as relflexládára, amiben egy 30as magnat supreme volt, ez a láda már tetszett

szépen is szolt, és a mélye is kellőképpen előjött, érezni lehetett az ülésen is:)

band passom még nem volt, de amit eddig hallottam belőlük nekem tetszett, és most ezért szeretnék egy olyat épiteni

ha oylan veszett árakon mennek a plexi lapok akkor az kimarad belőle, az ugyis csak design lenne.

az a baj hogy nekem messze van prakti és társai

ha valameikőtök arra járna nem kérdezné meg nekem hogy egy 8mmes lapbol egy 30cmX60cm es darab mennyibe fájna?

előre is kösz hello

Link to comment
Megosztás:

...

végülis érthető, maga a láda nem olyan drága, csak mielőtt agyon vissza csinosítgatod hallgasd meg hogy mennyire tetszik, és ha mégsem nyert akkor anyagárban elad... :(

sztem hívd fel a hozzád legközelebb eső áruházakat... a központ kapcsolja az illetékes osztályt, és ott pontos infókkal tudnak szolgálni...

Link to comment
Megosztás:

hát eddigi ládáimmal nem volt gond szépen szoltak(nekem legalábbis szépen)

ezt megépítem igyis ugyis max lesz vagy nem lesz csicsás plexit:)

de ezt ugy fogom hogy a szövetezést se csinálom meg rá, egyenlőre csak simán natur butorlapbol lesz

ha netalántán mégse lenne jo, akkor se kell eladnom anyagárba, mert megépitem belőle a zárt ládát:)

csak a te kedvedért hagyom majd ki a reflexet:)

ja igen egy kérdésem lenne

ezzel a csillapito anyagos dologgal hadilábon állok

reflex ládán sokat javitott, mert mélyebb szebb lett a hangja

szerinted band pass zárt kamrájába rakjak csillapító szövetet???

van ilyen vatához hasonlító anyagom, direkt erre a célra???

és ha mégis zárt lesz belőle abba rakjak???

olvasgattam forumokat, a szetteddel kapcsolatban(ezek a zörgők láda nélkül is jol kell hogy szoljanak bazki::() és ott szo volt erről és ug yirták hogy 30-40% ban töltsék ki a ládát a szövettel

na ha tudsz erről kifjtheted a véleményedet mert ebből nem tudok szinte semmitse

Link to comment
Megosztás:

és te hol vetted?

ez nagyon drága szoval nem lesz designolás:D

Peter még egy kérdésem lenne

mivel két hangszóró lenne egy ládába szerinted osztott kamrás legyen, vagy egy légtérbe legyen a két hangszóró, bandpassnál és zárt ládánál?

a dupla 30asom osztva volt

volt régen egy dupla 20asom is ami nem volt osztva, de ara emlékszem hogy variálni lehetet, mert ha polaritást cseréltem hangszórónként, akkor jobb lett

csak arra nem emlékszem már hogy mikor ha mind a kettő ugyan ugy kötötem, vagy ha az egyiknek felcseréltem

szerintem ugy kellene jol szolnia ha egyformán vannak kötve

Link to comment
Megosztás:

és te hol vetted?

ez nagyon drága szoval nem lesz designolás:D

Peter még egy kérdésem lenne

mivel két hangszóró lenne egy ládába szerinted osztott kamrás legyen, vagy egy légtérbe legyen a két hangszóró, bandpassnál és zárt ládánál?

a dupla 30asom osztva volt

volt régen egy dupla 20asom is ami nem volt osztva, de ara emlékszem hogy variálni lehetet, mert ha polaritást cseréltem hangszórónként, akkor jobb lett

csak arra nem emlékszem már hogy mikor ha mind a kettő ugyan ugy kötötem, vagy ha az egyiknek felcseréltem

szerintem ugy kellene jol szolnia ha egyformán vannak kötve

Hali.

Gyere el Isaszegre adok 30x60-as 5mm lexan darabot ingyé.

:(

Csak haza kell lopnom.

Link to comment
Megosztás:

hát eddigi ládáimmal nem volt gond szépen szoltak(nekem legalábbis szépen)

ezt megépítem igyis ugyis max lesz vagy nem lesz csicsás plexit:)

de ezt ugy fogom hogy a szövetezést se csinálom meg rá, egyenlőre csak simán natur butorlapbol lesz

ha netalántán mégse lenne jo, akkor se kell eladnom anyagárba, mert megépitem belőle a zárt ládát:)

csak a te kedvedért hagyom majd ki a reflexet:)

ja igen egy kérdésem lenne

ezzel a csillapito anyagos dologgal hadilábon állok

reflex ládán sokat javitott, mert mélyebb szebb lett a hangja

szerinted band pass zárt kamrájába rakjak csillapító szövetet???

van ilyen vatához hasonlító anyagom, direkt erre a célra???

és ha mégis zárt lesz belőle abba rakjak???

olvasgattam forumokat, a szetteddel kapcsolatban(ezek a zörgők láda nélkül is jol kell hogy szoljanak bazki::cry:) és ott szo volt erről és ug yirták hogy 30-40% ban töltsék ki a ládát a szövettel

na ha tudsz erről kifjtheted a véleményedet mert ebből nem tudok szinte semmitse

a kitöltéssel én is gondban vagyok, olvastam a 30-40%-ról, de egyelőre csak egy rétegnyi vattát ragasztottam bele, hogy azért mégse üres koppanós legyen. ha nem tetszik, akkor majd tömködöm... :D a budaörsi madaras teszkóban vettem, kemény 132 forint egy jó nagy csomag. ha fullra akarom tölteni akkor se kell 5nél több... :P

én külön kamrába tettem a hangszórókat, mert motoszkált bennem hogy azok a gyári értékek (qts, fs, vas) nem feltétlenül pontosak, lehet kisebb nagyobb eltérés hangszóró és hangszóró között, és ha picit felemásan rugdossák egymást az tuti nem hoz jó eredményt. ezért inkább biztos ami biztos alapon 2 kamra, abból nem lehet baj... :( de ez is olyan érdekes téma, amit nyilván nem egy fórumon próbálnak boncolgatni...

Link to comment
Megosztás:

csak a te kedvedért hagyom majd ki a reflexet:)

picit kettőzött a szívem a láda tervezésnél, mert lehet hogy az én stílusom is a picit több tucctucc felé húz, szóval még az is lehet hogy idővel fúrok rá két lyukat :P

kéne tervezni valami univerzális, szervókkal megpakolt ládát, amin hangulattól függően lehet lefedni/kinyitni a reflex lyukat, játszani a cső hosszával, etc... :(

Link to comment
Megosztás:

hát én meg kimondottan tuccer vok szoval band pass:)

az a bibi, hogyha tul sok a csillapito a hangerőből is visszavesz, meg sajnos ha zárt a láda az nem attol lesz reflex hogy kifurod, komoly liter számok jelzik a különbséget, de gondolom ezt te is tudod:)

a te mocorgóidhoz a zárt láda 33liter körüli, a nyitott reflex pedig 50liter....

azon gondolkozok, hogy elfogadom ezt a 5mmes lapot, mivel ez elég kis hangszórónak számit, sima 25cm es se dula tekercs se semmi más extra, és lehet ingyé megéri az is

jah én is kétkamrásra terveztem alapbol , szoval tul nagy felülete se lenne szabadon, és akkor talán nem remeg be annyira

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Gyere el Isaszegre adok 30x60-as 5mm lexan darabot ingyé.

:P

Csak haza kell lopnom.

és figyuzzá már ide te jotékony cimbi:)

ezek tök zsir karcmentes lapok???

de ez a lexxan név nekem annyira ismeretlen, mint a fekete fény:)

de ugye ez az átlátszó?:(

Link to comment
Megosztás:

há jah:)

ma pl azt tanultam igy korán, hogy nem létezik olyan szubcső, ami nekem kellene, nekem ugyanis 80X200 as kellene

80 az átmérője

gondoltam na akkor ha nem band pass akkor reflex nézem és ahhoz is az kell :(

egy cső lenne, ami közel akkora, csak azt nem forgalmazzák külön somogyiék:S

Link to comment
Megosztás:

há jah:)

ma pl azt tanultam igy korán, hogy nem létezik olyan szubcső, ami nekem kellene, nekem ugyanis 80X200 as kellene

80 az átmérője

gondoltam na akkor ha nem band pass akkor reflex nézem és ahhoz is az kell :(

egy cső lenne, ami közel akkora, csak azt nem forgalmazzák külön somogyiék:S

3 collos (76mm) tök standard, van hegyben mindenhol. Szerintem arra gondoltak a tervezők is.

Bírom ezeket a gyári ajánlásokat.... használj inkább egy ládatervező programot, ott tetszőlegesen tudod variálni a portot is. Mondjuk, nem 100%, hogy jó is lesz a végén a láda... :P :cry:

Link to comment
Megosztás:

...

kéne tervezni valami univerzális, szervókkal megpakolt ládát, amin hangulattól függően lehet lefedni/kinyitni a reflex lyukat, játszani a cső hosszával, etc... :D

...

Nekem pl. a GZ ládám hangszórójának ajánlása 40-65 l zárt, vagy 62 l reflex (1 db 10-es porttal). Így ha ledugózom a portot, pl. belegyömöszölöm a pokrócot, ami a kocsiban van, akkor máris kész a zárt láda.... :( :P :cry:

(egyébként működik a dolog)

Link to comment
Megosztás:

hic én is ezt taláom megoldásnak

76os van igaz a mége már csak 66 os de 80as sehol se találni:S

max ha annyira ugy van akkor kartonbol tekerek köré és végig 76os lesz

egyébként birom a tervezést neked is pl zártba 10 literes szabadsági fok azért nem semmi:)

ma egész nap ezen morfondiroztam, de végülis maradok a band passnál, és ha sikerül azt az 5 mmes plexit elintézni a segítőkész kollégával, akkor plexi is lesz benne megmég egy két ez az:)

ha nem lesz joakor majd a macska beleköltözik

:(

hehe de akkor kell venni egy macskát mert nincs ,bazz tiszta ráéfizetés ez a két magnat :P

fel is tettem netre :cry:

Link to comment
Megosztás:

egyelőre kész, majd ha meglesz a rendes 4 csatis erősítő is akkor fejezem be a padlót. bejáratós, még nem hajtottam meg nagyon, de asszem jó barátok leszünk :D

(a kép minőségéért sry, ennyire képes a jó drága kodak bulsitt :P )

:( Jó lessz!!!!!!!! De kérném a kodak-ot nem bántani(DX4330 :cry: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.