Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

CCR600-asnak meg tudja mondani, hogy van-e erősitő kimetje?

Sztem nincs. De, hogy ne zárjuk ki eleve, nézd meg:

Ha kiszeded a rádiót, akkor az ISO csati legfelső sora (mini-ISO aljzatok) bal oldali csatijának (C1) ha megvannak a lábacskák, akkor lehet, hogy van. Akkor már csak bele kell hernyászni a csatiba az RCA kábeleket és lehet tesztelni, hogy jel is van-e rajta. (Segítségképp, a cd-váltó a jobb oldali mini ISO-n van bekötve, ez a C3)

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

A Sony jó-e vagy sem.

Az autóhifiben nem az a lényeg, hogy "neked teccen"?

Az autóhifi elég objektív dolog.

Ha te meg vagy elégedve a hifiddel, akkor nem igazán érdekel, hogy más lefikázza-e vagy sem. :wacko:

Hallottam már én is olyan szörnyű autót, de a tulaja boldogan feszített benne.És akkor még nem beszéltünk arról, hogy kinek mire futja. Volt már aki az én szerény rendszeremet is irigyen hallgatta. Pedig van ennél sokkal jobb is természetesen.

:lol:

Az is más, ha valaki meghallgatja az építő jellegű kritikát és/vagy más komponensek beszerelése, cseréje után azt mondja, hogy úristen ez így is tud szólni. Eddig miért nem ilyenem volt.

Sok sikert mindenkinek hifi ügyben.

Éljenek azok, akiket nem elégít ki a gyári hifi és többet, jobbat szeretnének.

Azért akik a gyárival élnek együtt, azok is éljenek sokáig. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sony fejegységnél minden jobb. :lol:

Nagyon fontos a nyomás minősége, amit beleraksz a cd-be. Nekem a cdr 500 akkor is tetszik és ha minőségi nyomású cd-t kap, nagyon szépen tud szólni a gyári szettel. Egyébkéntis a kézikönyvben benne van, hogy pl a coupe/cabrioban premium kategoriájú hifi van. Na. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék:

-egy Opel MERIVA szgk. van.

A járgány eredetileg egy standard, 3 soros MID kijelzővel volt felszerelve, így a fedélzeti számítógép, természetesen, nem volt aktív.

Ha jól tudom, az új típusú autókban a fedélzeti számítógép már benne van alapból, csak bizonyos feltételek kellenek hozzá, hogy működhessen: grafikus GID (vagy színes CID) kijelző, min CD30 MP3 autórádió (ez alapból benne van a kocsiban), továbbá a rendszert fel kell prógramozni (aktiválni kell). Mivel nagyon-nagyon fel akartam szerelni a járgányt az eredeti Opel fedélzeti számítógéppel, az e-bayen vettem egy használt, de teljesen működőképes GID grafikus kijelzőt a házával együtt, ami elengedhetetlen a fedélzeti BC aktiválásához.

A vásárolt GID kijelzőt beépítettem, de most a következő problémát kell megoldanom: egyrészt párosítani kell a GID kijelzőt és a CD30 MP3 rádiót (mivel a GID egy másik rádióhoz volt párosítva, most Dispaly SAFE hibaüzenetet generál), továbbá aktiválni kell a fedélzeti számítógépet.

A párosításhoz és az aktiváláshoz egy TECH2 műszerrel (esetleg a legújabb OpCOM-mal, de ebben nem vagyok biztos) rendelkező, jó szakember kellene nekem. Tudtok ajánlani valakit, aki segítene ebben a problémában, emberséges árral (az opel gyári szervízben először szóba sem akartak állni velem, de mivel erősködtem, beleegyeztek a programozásba, de horribilis áron).

Ha esetleg van a fórumon ilyen hozzáértő emberke Pesten vagy Székesfehérváron, várom jelentkezését a krob11@freemail.hu e-mail címre.

Köszi: Robi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello

egy ideje keresgélek de nem találok semmi kézzelfoghatót

egy ládát tervezgetek, aminek egy lapját plexi lappal akarom megvalósítani

a kérdés ebből adódóan: honnét tudok keriteni plexi lapot, és mennyire legyen vastag??

minap láttam egy 30as MAc ot abba kb 5mmes plexit lap volt szerintetek elég az a vastagság???

rem tudtok segíteni köszi

üdv

Link to comment
Megosztás:

hello

egy ideje keresgélek de nem találok semmi kézzelfoghatót

egy ládát tervezgetek, aminek egy lapját plexi lappal akarom megvalósítani

a kérdés ebből adódóan: honnét tudok keriteni plexi lapot, és mennyire legyen vastag??

minap láttam egy 30as MAc ot abba kb 5mmes plexit lap volt szerintetek elég az a vastagság???

rem tudtok segíteni köszi

üdv

Az még elég rugalmas, ami nem tesz jót a hangzásnak.

Szerintem 8mm.

Link to comment
Megosztás:

hát ezek gyári méret alapján vannak annyi változtatással, hogy a második kamra(zárt) hátfala be van döntve az ülés támlájához, de légtérfogatra megmarad a 20 liter, amit a gyári ládaterv ir elő

azt tom ha ujat veszek akkor mind a két oldala be van fóliázva

sajnos én nem tok konkrétan semmilyen beszerzési helyet a közelemben, esetleg a praktikerbe ha van...

nekem egy 30cmX60cm es darab kellene

Link to comment
Megosztás:

rákerestem praktiker+ plexi összefüggéssel, és elvileg ott is lehet kapni

csak kiváncsi vagyok mennyire vastag méretben:)

A4 es méretben 2mm es 800Ft szoval nem olcsoság:)

a budaörsi praktikerben v baumaxban láttam, de elég csillagászati áron - pontos árra nem emléxem, de nagyságrendileg 10-20e/m2

a bandpassal az a baj, hogy eddig minden hozzáértőtől csak azt hallottam, hogy jó gyári láda 100e alatt nem létezik, mert annyira komoly tervezést igényel, a sok ráfordított időt és tudást pedig meg is fizettetik a kedves vevővel. egy magnat meg aligha nevezhető komolynak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.