Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

10 rugó körül kapsz már FM-modulátort...

Szivargyújtócsatiba be, IPOD kap egy 3.5jack-et, és ennyi...

Amúgy van olyan változat, ami USB csatival is rendelkezik, így pl. egy Pendrive-al MP3 lejátszó faragható belőle.

A nagy előny, hogy szinte akármilyen autóban használható, és csak a rádión kell a megfelelő frekvenciát behangolni.

Occcó, jóóóó, kínai <_<

no igen ezt használom 3 éve. esetemben itrip-nek hívják és a podról kapja a tápot is. az a baj vele hogy nem kicsit szar a hangminőség (pedig nem várok el túl sokat). :rolleyes:(

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 3 weeks later...
MTX Jackhammer - 12000Watta :)

http://www.youtube.com/watch?v=gdkFHB-6RD4

hmm...

Má' egy éve ezt ajánlgatom neked, vazze....

Két probléma:

1 - nem férne be. De ezt szerintem te úgyis megoldanád, addig faragnád, amíg be nem menne.... :)

2 - csak az USA-ban, csak kiemelt beépítő műhelyekben kapható. Promi cucc..... (persze ha híres afroamerikai sportoló/rapper/nepper vagy, nem gond) :omg: B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Naszóval, kis élménybeszámoló a múlt heti barkácsolásomról:

Volt egy 38-as MTX ládám, (még az oldalamon látható), de sajna a rendszer összeálltával kiderült, hogy nem nyom mást, csak meleg levegőt, azt se túl vehemensen. Na jó, tettem a dolgot ad acta, aztán szereztem egy 30-as MTX-et, ami már szépen muzsikál azóta is ("bjútiful frenccsip")....

Viszont az ember nem ülhet a seggén, fúrta az oldalam, miért is nem szól kettőt se a nagy MTX. Számoltam, osztottam szoroztam, aztán csináltam a zárt ládából egy reflexet, szépen méretezve. Na itt már lett hangja, csak a terhelhetősége lett oda, amin csodálkoztam, mert elvileg RMS 400W - dehát láttunk már javított hangszórót, ami utána fabatkát sem ér, na valszeg ilyen ez is.

Aztán mondom, veszek egy Ground Zero Titanium mélyet (GZTW15), olcsónak olcsó, nem öntvénykosaras, meg a mágnese sem óriási, de hallottam már GZ-t, nem volt rossz, mondom olyan szar csak nem lehet, hogy ennyiért ki ne próbáljam. Az apropó Ricsi barátom 25-ös kisládájának felhangszórózása volt (ua. GZTW 25-ösben), mivel a Somogyinál 30 rugó a min. rendelés és ki kellett töltenem a keretet.

Beleraktam a meglévő ládába (MTX jelenleg pihen, eladó, nagyon olcsón, nagyon kis erősítőhöz :) ) - és bizony mondom feleim, igencsak meglepődtem. Olyat nyom a GZ (mellesleg terhelhetősége 500W RMS), hogy magam is meglepődtem. Mondjuk, asszem le kell majd falazzam a ládát, mert van egy kis kiemelése, ami nem tecc, de ez csak a reflex miatt van. Ez a hangszóró tipikus példája annak, hogy a régi technológiával (lemezkosár, kis kitérés, stb.) is milyen jó kis mélynyomót lehet gyártani. Igazi old-skool gyöngyszem. Mellesleg megjegyzem, kicsit hasonlít az ex. Kicker CompVR15-ösömre, bár az azért igényesebb szerkezet volt (dupla varrott membránszél, stb.)

Hát ennyi. Most el kéne adjam az egyik ládámat, csak nemtom melyik legyen az. Mindkettő nagyon jó lett, majd még kitalálom....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is készül a 25-ös Ground Zero ládám, bár a cabrió teljesen egyéni méretezés kíván. Már csak a kárpitozás és a kábelezés van hátra. Zártat építettem és ebből adódóan pici lett. Egybe építem az erősítővel és kivehetősre. összesen öt kábelt kell hátravinnem, de szeretném egy csatiba megoldani, valami gyors záras csatlakozót keresek. A két 10-es tápkábel a kapcsjel és a jobb bal kellene, hogy hátra menjen benne. tud valaki segíteni? Még két csativel is kiegyeznék csak zárt csatlakozó kellene. HELP ME!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is készül a 25-ös Ground Zero ládám, bár a cabrió teljesen egyéni méretezés kíván. Már csak a kárpitozás és a kábelezés van hátra. Zártat építettem és ebből adódóan pici lett. Egybe építem az erősítővel és kivehetősre. összesen öt kábelt kell hátravinnem, de szeretném egy csatiba megoldani, valami gyors záras csatlakozót keresek. A két 10-es tápkábel a kapcsjel és a jobb bal kellene, hogy hátra menjen benne. tud valaki segíteni? Még két csativel is kiegyeznék csak zárt csatlakozó kellene. HELP ME!

Már említettem, hogy a 10-es tápkábelt merész dolog csatlakozóra rakni. Pont az lenne a lényeg, hogy minimális kontaktellenállással juss az akkutól az erősítőhöz. A többi nem gáz, millió féle csati létezik, majd túrok neked a ládafiában....

Link to comment
Megosztás:

Már említettem, hogy a 10-es tápkábelt merész dolog csatlakozóra rakni. Pont az lenne a lényeg, hogy minimális kontaktellenállással juss az akkutól az erősítőhöz. A többi nem gáz, millió féle csati létezik, majd túrok neked a ládafiában....

Találtam egy nemolcsó csatit, amivel meg lehet oldani a dolgot.

Sajna nekik épp most nincs. De itt

is lehet kapni.

Sajnos jelenleg seholsem lehet kapni, aki esetleg tud ilyen csatit eladót, az dobjon egy PÜ-t léci!

Link to comment
Megosztás:

Má' egy éve ezt ajánlgatom neked, vazze....

Két probléma:

1 - nem férne be. De ezt szerintem te úgyis megoldanád, addig faragnád, amíg be nem menne.... :)

2 - csak az USA-ban, csak kiemelt beépítő műhelyekben kapható. Promi cucc..... (persze ha híres afroamerikai sportoló/rapper/nepper vagy, nem gond) :) B)

Sinnsheim-i meetingen szó szerint "ölelgettünk" egy példányt. Majd túrok róla képet valahol...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hali.

Gyári Delco CDR500 mellé érdemes vmi SAL vagy hasonló szintü hangszorókat venni? Ugynézki vagy megolvadt a gumiperem még a nyári melegben vagy simán tönkre mentek a tekercsek és 4 mélyközépből 3 rezeg.

Keresgéltem de eddig olyan érzékenységű hangszorókat amit ez a fej kényelmesen tud hajtani, nem találtam még.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Gyári Delco CDR500 mellé érdemes vmi SAL vagy hasonló szintü hangszorókat venni? Ugynézki vagy megolvadt a gumiperem még a nyári melegben vagy simán tönkre mentek a tekercsek és 4 mélyközépből 3 rezeg.

Keresgéltem de eddig olyan érzékenységű hangszorókat amit ez a fej kényelmesen tud hajtani, nem találtam még.

audiosystem mx series pl, nagyon magas érzékenységgel kifejezetten fejről hajtásra

Link to comment
Megosztás:

ilyen árért nem lenne inkább érdemesebb ha félretenném az árát aztán egy komolyabb szettbe fektetni? (100mmes szett 20ezer)

ugyanennyi a 130 és 165-ös is :unsure:

az a helyzet, hogyha ennél jobbat szeretnél, az elég sok lenne: fej kukába, helyette egy normális használtan is min 30e, erősítő szintén jó sok, meg a szett... szóval te tudod hogy tervezel e mostanában ~75-150e-et rákölteni a rendszerre egybe, vagy inkább maradsz a mostaninál kisebb befektetéssel...

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Gyári Delco CDR500 mellé érdemes vmi SAL vagy hasonló szintü hangszorókat venni? Ugynézki vagy megolvadt a gumiperem még a nyári melegben vagy simán tönkre mentek a tekercsek és 4 mélyközépből 3 rezeg.

Keresgéltem de eddig olyan érzékenységű hangszorókat amit ez a fej kényelmesen tud hajtani, nem találtam még.

Gumiperemet a kálvintéren, a múzeumkert melletti kávéházzal szemben, az út túloldalán az xedik emeleten javítanak. Azt sajna nemtom, hogy autóhangszórót is javít e.

Nekem is CDR 500 van benne.130as-ban nekem hátul sony xplod van. Bemegy a gyári helyére (cabrioban!). 3 utas, de fülre jobban nem szól a gyárinál. Előre is szerintem belemegy az Xplod széria 165-öse, beépítőkerettel (2.500Ft).

SAL egy határ szar. Olyat még véletlenül se vegyél semmibe. Akkor már inkább M.N.C.. Abban még nem csalódtam és az is baromi olcsó.

A sal honlapján találsz ground0-t is azok tutira jó hangúak, viszont méretben nemtom hogy stimmelnek e. Persze nézegethetsz más hangszórókat is (pl Alpine a sal onlapján) és ground0-ban is van különböző árkategória. Ja! A Herz-et még szintén nem ajánlom. Nekem nagyon nemtecc.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Gyári Delco CDR500 mellé érdemes vmi SAL vagy hasonló szintü hangszorókat venni? Ugynézki vagy megolvadt a gumiperem még a nyári melegben vagy simán tönkre mentek a tekercsek és 4 mélyközépből 3 rezeg.

Keresgéltem de eddig olyan érzékenységű hangszorókat amit ez a fej kényelmesen tud hajtani, nem találtam még.

:unsure: Vicces.... a gumiperem nem olvad (naptól legalábbis), max törik, ha öreg. Ezek szerint szét lehet csapni a gyári szettet a gyári fejjel.... hehehehe.... :wacko:

SZERINTEM:

- nyugodtan vegyél elölre egy rendes 16-os szettet, olyan 30 magasságában. Értek ez alatt pl. Rainbow CSX vagy hasonlót, ami ilyen szinten már szinte "referencia" osztály. Vannak "frissebb" márkák is, amik talán jók, de én már csak oldskool módon ezekben a tizenpár éve bizonyított dolgokban hiszek...... Ez aztán sokáig megelégedésedre fog szolgáni, és ha fejleszted a rendszert érezni is fogod a különbségeket....

- Ez a "meghajtja-e a gyári fej" kérdés szerintem egy marhaság!. Lehet, hogy kicsit halkabb lesz, lehet, hogy nem fog csúcsban olyan hangosan szólni, viszont torzítani sem fog annyira mint a gyári. Úgysem csutkán hallgatod soha, max. fél hangerőn, ott meg már szól (szerintem) rendesen. Általános közvélekedéssel szemben nem akkor szól jól egy rendszer, ha hangos, hanem ha kicsi a torzítása, tehát jól reprodukálja az eredeti forrást. Ennek nincs köze a hangerőhöz, max. annyi, hogy ugyanezt nagy hangerőn is tudnia kell (mert persze kis teljesítményen könnyű kis torzítást produkálni) - - - Az átlag szettek érzékenysége ált 87-89 dB (1W/1m). Ne abból indulj ki, hogy a pille terhelhetősége mondjuk 80-100W körüli - ez azt jelenti, hogy leégetni ugye nem fogod tudni. De ettől még persze, hogy meghajtja a gyári fej is. És ha később fejlesztesz, ezt nagyobb fejjel, vagy erősítővel is lehet küldeni, nem adja meg magát. Egészséges méretezésnél egyébként a szett terhelhetősége a végfokénál min. 1.5-2-szer nagyobb kéne legyen..... legalábbis ha a hangminőségre is adsz. Ha hangnyomásra építesz, centizd ki nyugodtan, hadd szóljon (egy-két csere, meg leégetett hangszóró belefér, kérdezd Balázskát, igaz ő szubokat gyilkol.... :o :lol: )

- Nagyérzékenységű szettek (>92dB) szép dolgok, de a fene nagy érzékenységükkel együtt igen gyorsan lehet őket kukába küldeni, ha véletlenül túlterheled. Hajlamosabbak a torzításra is.... ld. az agymenésem fent a "jó hangzás" témában. Max. akkor rakj be ilyet, ha nem akarsz később fejleszteni már a rendszeren, vagy ha szereted a jó "kiabálós" előadásmódot.... A nagy érzékenység ára, hogy a membrán könnyű és a perem lágy, tehát pl. hiába 80W egy ilyen hangszóró RMS terhelhetősége, lehet, hogy a pille bírja az áramot, de egy rendes 50W-os erősítő ki tudja fordítani a membránt. Utána meg a mostani gyári szetteddel lesz egyenértékű.... :lol:

- Gyári rendszerhez lehet venni SAL hangszórókat is nyugodtan. Az se rosszabb, mint az ócsó "márkások", és legalább tényleg olcsó. De csak akkor, ha nem akarsz később fejleszteni már, mert akkor megint nem árt cserélni.... ld. fent.

Beépítést tekintve szinte bármi bemegy, csak kiemelő keret kérdése. Azt mindenképpen használnod kell, hacsak nem valami extralapos hangszóró kerül be. (kb. 1600Ft újonnan asszem, szóval nem tétel, de MDF-ből is fabrikálhatsz magadnak, ha barkács kedved van). :D

Hátra speciel én nem raknék hangszórót, de ezzel a régimódi individualista álláspontommal (utas le van sz@rva, nekem legyen jó a hang) meg a sztereo kép körüli fejtegetéseimmel manapság egyedül maradok - úgyhogy hátra is rakhatsz valamit. Szerintem oda akár koax hangszóró is jó, csak zörögjön valamennyire. 13-as szett kell, ha jól emlékszem, de inkább csekkold le. A lényeg, hogy a terhelhetősége és érzékenysége legyen pariban az első szettel, különben a faderrel kell majd játszanod, hogy valahogyan középre hozd a hangot. Egyébként Ricsinek is azért nem szól jól az XPlod, mert a gyári szet elöl túlkiabálja. (Meg nagy hangerőn túl is torzítja... :) )

Link to comment
Megosztás:

Gumiperemet a kálvintéren, a múzeumkert melletti kávéházzal szemben, az út túloldalán az xedik emeleten javítanak. Azt sajna nemtom, hogy autóhangszórót is javít e.

Nekem is CDR 500 van benne.130as-ban nekem hátul sony xplod van. Bemegy a gyári helyére (cabrioban!). 3 utas, de fülre jobban nem szól a gyárinál. Előre is szerintem belemegy az Xplod széria 165-öse, beépítőkerettel (2.500Ft).

SAL egy határ szar. Olyat még véletlenül se vegyél semmibe. Akkor már inkább M.N.C.. Abban még nem csalódtam és az is baromi olcsó.

A sal honlapján találsz ground0-t is azok tutira jó hangúak, viszont méretben nemtom hogy stimmelnek e. Persze nézegethetsz más hangszórókat is (pl Alpine a sal onlapján) és ground0-ban is van különböző árkategória. Ja! A Herz-et még szintén nem ajánlom. Nekem nagyon nemtecc.

persze hogy nem javul a hangja, ha a gyári vacakról hajtod :unsure: cseréld le, és csodákat fogsz hallani...

(meg azért sajnos a sony ilyen kategóriában egy divatmárka, a minősége pedig nagyon elmarad attól amit a névtől várni lehetne)

Link to comment
Megosztás:

...

azért az a 90 alatti rádióhoz már elég kevés. ha jobban feltekered, több wattot akar leadni a beépített erősítő, akkor elég hamar átmegy torzításba, és akkor hiába szólna szépen a hangszóró, ha csak torz jelet kap. szóval tervezni kell, hogy mi legyen a fejlesztési menet, és annak megfelelően beszerezgetni idővel mindent hozzá...

a 16-osnak tényleg kiemelőgyűrű kell, mert a gyári műanyag vacak 3 csavarral van rögzítve! pár ezerért lehet kapni, de én lusta voltam megmozdulni, a padlásról kerítettem egy centis MDF lapot, és dekopírral pár perc alatt kivágtam a kettőt... igaz picit csúnyák, nem olyan mint amit századmiliméteres pontossággal cnc-vel vágtak ki, dehát beépítve nem mind1? :unsure: a peremek alá nem árt kis gumi, pl minden barkácsboltban lehet kapni egyik oldalán öntapadós csíkot, amit ajtó élekbe szánnak topmítónak - ebből alá/fölé egy egy karika, majd helyrecsavaroz, és örül... :wacko: ha a gyári fejre rakod, akkor asszem a kábel más végződésű, azt is át kell alakítani, vagy adaptert kell fabrikálni hozzá...

Link to comment
Megosztás:

:unsure: Vicces.... a gumiperem nem olvad (naptól legalábbis), max törik, ha öreg. Ezek szerint szét lehet csapni a gyári szettet a gyári fejjel.... hehehehe.... :wacko:

SZERINTEM:

- nyugodtan vegyél elölre egy rendes 16-os szettet, olyan 30 magasságában. Értek ez alatt pl. Rainbow CSX vagy hasonlót, ami ilyen szinten már szinte "referencia" osztály. Vannak "frissebb" márkák is, amik talán jók, de én már csak oldskool módon ezekben a tizenpár éve bizonyított dolgokban hiszek...... Ez aztán sokáig megelégedésedre fog szolgáni, és ha fejleszted a rendszert érezni is fogod a különbségeket....

- Ez a "meghajtja-e a gyári fej" kérdés szerintem egy marhaság!. Lehet, hogy kicsit halkabb lesz, lehet, hogy nem fog csúcsban olyan hangosan szólni, viszont torzítani sem fog annyira mint a gyári. Úgysem csutkán hallgatod soha, max. fél hangerőn, ott meg már szól (szerintem) rendesen. Általános közvélekedéssel szemben nem akkor szól jól egy rendszer, ha hangos, hanem ha kicsi a torzítása, tehát jól reprodukálja az eredeti forrást. Ennek nincs köze a hangerőhöz, max. annyi, hogy ugyanezt nagy hangerőn is tudnia kell (mert persze kis teljesítményen könnyű kis torzítást produkálni) - - - Az átlag szettek érzékenysége ált 87-89 dB (1W/1m). Ne abból indulj ki, hogy a pille terhelhetősége mondjuk 80-100W körüli - ez azt jelenti, hogy leégetni ugye nem fogod tudni. De ettől még persze, hogy meghajtja a gyári fej is. És ha később fejlesztesz, ezt nagyobb fejjel, vagy erősítővel is lehet küldeni, nem adja meg magát. Egészséges méretezésnél egyébként a szett terhelhetősége a végfokénál min. 1.5-2-szer nagyobb kéne legyen..... legalábbis ha a hangminőségre is adsz. Ha hangnyomásra építesz, centizd ki nyugodtan, hadd szóljon (egy-két csere, meg leégetett hangszóró belefér, kérdezd Balázskát, igaz ő szubokat gyilkol.... ;) :lol: )

- Nagyérzékenységű szettek (>92dB) szép dolgok, de a fene nagy érzékenységükkel együtt igen gyorsan lehet őket kukába küldeni, ha véletlenül túlterheled. Hajlamosabbak a torzításra is.... ld. az agymenésem fent a "jó hangzás" témában. Max. akkor rakj be ilyet, ha nem akarsz később fejleszteni már a rendszeren, vagy ha szereted a jó "kiabálós" előadásmódot.... A nagy érzékenység ára, hogy a membrán könnyű és a perem lágy, tehát pl. hiába 80W egy ilyen hangszóró RMS terhelhetősége, lehet, hogy a pille bírja az áramot, de egy rendes 50W-os erősítő ki tudja fordítani a membránt. Utána meg a mostani gyári szetteddel lesz egyenértékű.... :o

- Gyári rendszerhez lehet venni SAL hangszórókat is nyugodtan. Az se rosszabb, mint az ócsó "márkások", és legalább tényleg olcsó. De csak akkor, ha nem akarsz később fejleszteni már, mert akkor megint nem árt cserélni.... ld. fent.

Beépítést tekintve szinte bármi bemegy, csak kiemelő keret kérdése. Azt mindenképpen használnod kell, hacsak nem valami extralapos hangszóró kerül be. (kb. 1600Ft újonnan asszem, szóval nem tétel, de MDF-ből is fabrikálhatsz magadnak, ha barkács kedved van). ;)

Hátra speciel én nem raknék hangszórót, de ezzel a régimódi individualista álláspontommal (utas le van sz@rva, nekem legyen jó a hang) meg a sztereo kép körüli fejtegetéseimmel manapság egyedül maradok - úgyhogy hátra is rakhatsz valamit. Szerintem oda akár koax hangszóró is jó, csak zörögjön valamennyire. 13-as szett kell, ha jól emlékszem, de inkább csekkold le. A lényeg, hogy a terhelhetősége és érzékenysége legyen pariban az első szettel, különben a faderrel kell majd játszanod, hogy valahogyan középre hozd a hangot. Egyébként Ricsinek is azért nem szól jól az XPlod, mert a gyári szet elöl túlkiabálja. (Meg nagy hangerőn túl is torzítja... :D )

Köszönöm a részletes válaszokat mindenkinek :lol:

Én is gondolkodtam abban hogy érdemesebb lenne venni inkább egy nagyobb szettet, tervbe van véve ugyanis a "komolyabb" hifi, csak nem tudtam hogy érdemes-e előre megvenni, gondoltam hogy az ilyen 4-5ezres szettek már szólnak úgy mint a gyári.

Ami a hangerőt illeti én néha szeretek koncertet adni piroslámpánál, ami azért picit vicces egy b omegánál, főleg hogy ezek a zenék többnyire bólogatós nigazenék, vagy elektronikus tánczenék :)

A hátsó szetteket azért szeretném cserélni mivel hangolgattam hogy hol szoljon a hang(énis leszarom az utasokat) csak ha már elveszem a hangzást hátulról, olyan mintha vmi hiányozna, elmegy a mélyközép is egy kicsit és szinte csak a csipogók dolgoznak, persze lehet ez a gyári szett miatt van.

Jelenlegi szett középérték alatti basszusal megy, igy annyira nem hallatszik a zörgés, de kb mintha egy sima rádiómagnó szólna a kocsiban, olyan hangzása van.

Egy esetleges 16os szett elviselné a "max" basszust és mellé elég magas hangerőt, ezzel a fejjel?

Link to comment
Megosztás:

Hátra speciel én nem raknék hangszórót, de ezzel a régimódi individualista álláspontommal (utas le van sz@rva, nekem legyen jó a hang) meg a sztereo kép körüli fejtegetéseimmel manapság egyedül maradok - úgyhogy hátra is rakhatsz valamit. Szerintem oda akár koax hangszóró is jó, csak zörögjön valamennyire. 13-as szett kell, ha jól emlékszem, de inkább csekkold le. A lényeg, hogy a terhelhetősége és érzékenysége legyen pariban az első szettel, különben a faderrel kell majd játszanod, hogy valahogyan középre hozd a hangot. Egyébként Ricsinek is azért nem szól jól az XPlod, mert a gyári szet elöl túlkiabálja. (Meg nagy hangerőn túl is torzítja... :unsure: )

Én azért támogatom az Autohifi alapját: Előre kétutas szett hangváltóval, hátra egy mélynyomó+erősítő és kész!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.