Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

most már kezdem érteni, hogy miért vannak gondok az autójával :P

nem szeretnék pillanatragasztózni meg ilyesmit, sem kirakni a műszerfalra....az ott a kis háromszög mögött tökéletes lenne...ha ottmaradna :wub:

Este megkukkolhatjuk a Lurdynál, hogy mi a pálya - szerintem bele lehet applikálni azt rendesen. Én pl. kivágtam a háromszög gyári rácsát, és úgy már befért, a saját rácsával. Patent, teljesen illeszkedik. Ha még így is túl nagy a dolog, akkor meg szerezni kell másikat.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

a képlet egyszerű:

a háromszögben van X cm hely.

A magasaim X+4 cm vastagok, ergo nemkicsit nem fog felférni :wub:

Ezért kell kivágni a 3szögből, így akár, x+n méretű csipogó fogadására is alkalmassá válik, ahol n felső korlátja a háromszög és háromszögből kiinduló csipógó tengelyében húzott egyenes első utastérben található alkatrésszel alkotott meccéspontja közötti távolság.

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell kivágni a 3szögből, így akár, x+n méretű csipogó fogadására is alkalmassá válik, ahol n felső korlátja a háromszög és háromszögből kiinduló csipógó tengelyében húzott egyenes első utastérben található alkatrésszel alkotott meccéspontja közötti távolság.

ha kivágom hülyén fog kinézni

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk magassabra...

...és akkor még magasabb lesz...

Nem értesz te a lovakhoz... :P

@Redi:

Ha jól emlékszem, ott ráadásul nincs is lehetőséged a vezető itányába forgatni a csipogókat - pont egymással szemben szólnak.

Szerintem vagy vágás - csipogó kifele elmozdít, és vezető v. belső tükör irányába elforgat, vagy üvegszálból kell gyártani hozzá "konzolt".

Az, hogy csipogót süllyeszted a háromszög mögé, amin ugye xdb lyuk van (csak), hülyeség, mert rengeteget fog a hangból...

Amúgy másik megoldás, hogy az A-oszlop burkolatába kell befaragni, és az egészet bőröztetni :P

Ez lenne az optimális, viszont annyival költségesebb is :wub:

byezzz...

Link to comment
Megosztás:

most már kezdem érteni, hogy miért vannak gondok az autójával :P

nem szeretnék pillanatragasztózni meg ilyesmit, sem kirakni a műszerfalra....az ott a kis háromszög mögött tökéletes lenne...ha ottmaradna :wub:

Látod én már 1éve tudom hogy miért van gond az autójával,és hiába ugatok akkor is a pillanatragasztó meg a kábelkötelgelő...... :P B)

Link to comment
Megosztás:

200W MosFet erőlködőt raktam a 6000W láda mellé...

Picit erőlködik, de meg tudta mozdítani. A nagy hátránya, hogy ha a fejegységet 10-es hangerő fölé tekerem, az első szett elég keményen elnyomja a mélyet... Evvan, de legalább szól :lol:

(Ez is Pioneer, csak nem D-Class, nem SPL, csak mezei alsó kategóriás cucc)

Link to comment
Megosztás:

200W MosFet erőlködőt raktam a 6000W láda mellé...

Picit erőlködik, de meg tudta mozdítani. A nagy hátránya, hogy ha a fejegységet 10-es hangerő fölé tekerem, az első szett elég keményen elnyomja a mélyet... Evvan, de legalább szól :lol:

(Ez is Pioneer, csak nem D-Class, nem SPL, csak mezei alsó kategóriás cucc)

Mostmár meg kell, hogy történjen az a bizonyos márkacsere! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Most már nemtom mi van - az új fejegységgel sokkal jobb a mélytartomány, jobban kijönnek az igazi mélyek (20-30Hz), de most meg kevésnek érzem a ládámat....

Az a baj, hogy próbálgatni kéne - lehet, hogy elég egy hangszóró, bár szerintem egy dupla 30-as jobban begyönne, de ma már nem tudok élből olyan helyet, ahol csak úgy, hegyben állnak a komplett szubok és lehet próbálgatni, melyik menne jól az autóban.

Érdekes, hogy visszafelé fejlődik ez az ipar - iszonyatosan elkommerszesedett a pálya. Régen a Q-man még jó hely volt - bementem, és ott voltak a zsír Earthquake és Kicker ládák, a komolyabb 25-30-38-as nyomókkal, és lehetett próbálni (ott vettem a 38-as Kicker CompVR-t végül). Ma már csak a gagyi ládák állnak hegyben (amit amúgy a MediaMarkt és társaiba szállítanak ezerrel és ócsóé), és pl. a CompVR meg csak rendelésre van, pláne nem raknak össze vele ládát. A CompVR friss verziója 45 rugó, még csak nem is überdrága, de emberünk aszongya, nem keres senki ilyet, nem éri meg raktáron tartani... :blink: ...pláne nem raknak vele össze ládát, demózni, meg tesztelni.... mert akkor, hogy adnák el.... mint használt árut.... ;) :unsure:

Kérdem én, és ki veszi meg bemondásra, hogy "jó lesz az, vazze, vedd meg oszt majd kiderül"...

Azt tudom, hogy a FordKókuszban iszonyatot szólt, de arra nekem sincs pénzem, hogy majd 50 rongyot kidobjak és esetleg nem is úgy szól majd a Van-ben mint szeretném....

Szóval keresek duplaládát 2 db 30-as 4+4-ohmos DVC nyomóval. (össz.imp. 4 ohm kell legyen, mert csak 2 ohm stabil az amp.)

Visszasírom a jó öreg 90-es éveket..... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Közös ismerősünk EGS, egyébként a JVC-nél dolgozik. Lehet tudott volna olcsóért fejegységet, de mostmár mindegy. Nekik mondjuk van hozzá láda is. Kérdezz rá.

Ajtóba meg tudnék ajánlani fa membrános közepet. Az most a módi japanesee-ban. :blink:

De ez nem ócsóé fej, teeee!! Új ára 2001-2002 körül 149.900 vót...... :unsure:

Csak most ócsó, mert már régi. Semmivel sem tud többet, mint az előző fejegységem, de a technika akkor is high-end benne, főleg a D/A-k (Burr-Brown), ami a hangminőséget befolyásolja erősen. Jobban is szól, ez tény.

Láda ügyben már tettem lépéseket, úgy néz ki, egy komolyabb fajta 38-as lesz. De már próbálgatással a mostani ládámnak is úgy belőttem a pozícióját, hogy a maximumot ki tudjam belőle hozni. Jobb is, már majdnem olyan, mint amit szeretnék....

Link to comment
Megosztás:

Láda ügyben már tettem lépéseket, úgy néz ki, egy komolyabb fajta 38-as lesz. De már próbálgatással a mostani ládámnak is úgy belőttem a pozícióját, hogy a maximumot ki tudjam belőle hozni. Jobb is, már majdnem olyan, mint amit szeretnék....

Egy MTX Jackhammer szerintem pont beférne hátra, ládának meg jó lenne a Van felépítés. :blink:

És akkor a mély kérdés meg lenne oldva egy időre. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Egy MTX Jackhammer szerintem pont beférne hátra, ládának meg jó lenne a Van felépítés. ;)

És akkor a mély kérdés meg lenne oldva egy időre. :unsure:

Igen, meg az egyedi jármű kérdés is:

- hátra teherautóhidat kell szerelni, laprugóval, mert a mostani felfüggesztés nem bírná el a Jackhammeres ládát (csak a mélynyomó maga több mint 120kg... :P )

- Előre 2 cm vastag plexiszélvédőt, körbe csavarokkal rögzítve - különben napi rendszeres vendég lennék az üvegesnél...

- Néhány extra merevítés a kasztniba, hogy bírja a betonnal és centi vastag bitumennel való bélelést - különben az oldallemezek meg a tető külön életet élne.

- Viszont miután a fenti kialakítás megtörtént, ütősebb számokkal egyszerűen lökhajtással lehet majd közlekedni - így a megspórolt benzin ára majd visszahozza egyszer azt a pár ezer dollárt....

De nem csinálok ilyet, mert nem vagyok mocsok gazdag afroamerikai sztár :blink: ;) ;)

(egyébként nem férne be, mert úgy emlékszem a csomagtartó nyílása (magasság) kisebb, mint a Jackhammer átmérője.... vagy max. nagyon passzosan lehetne betolni. Akkor viszont hosszra beférne, mert a Jackhammer csak 130 cm mély, és a raktérhossz nálam 160cm) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, meg az egyedi jármű kérdés is:

- hátra teherautóhidat kell szerelni, laprugóval, mert a mostani felfüggesztés nem bírná el a Jackhammeres ládát (csak a mélynyomó maga több mint 120kg... :P )

- Előre 2 cm vastag plexiszélvédőt, körbe csavarokkal rögzítve - különben napi rendszeres vendég lennék az üvegesnél...

- Néhány extra merevítés a kasztniba, hogy bírja a betonnal és centi vastag bitumennel való bélelést - különben az oldallemezek meg a tető külön életet élne.

- Viszont miután a fenti kialakítás megtörtént, ütősebb számokkal egyszerűen lökhajtással lehet majd közlekedni - így a megspórolt benzin ára majd visszahozza egyszer azt a pár ezer dollárt....

De nem csinálok ilyet, mert nem vagyok mocsok gazdag afroamerikai sztár :blink: ;) ;)

(egyébként nem férne be, mert úgy emlékszem a csomagtartó nyílása (magasság) kisebb, mint a Jackhammer átmérője.... vagy max. nagyon passzosan lehetne betolni. Akkor viszont hosszra beférne, mert a Jackhammer csak 130 cm mély, és a raktérhossz nálam 160cm) :lol:

Mondom hogy van benne fantázia. ;)

10 misiben meg is állna a projekt szerintem erősítőkkel, kábellel, meg ilyenekkel együtt. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Üdv hifiguruk és nemhifiguruk :)

tervezem az autohifi fejlesztését a gépben, amolyan emberi keretek között. A lényeg számomra a jó (jobb mint a mostani) hangzás, és hogy ha kell, időnként meg is lehessen hajtani. A jelenlegi gyári cucc szép és jó, elvárásaim egy részét tökéletesen kielégíti, nem hallgatok olyan hangosan zenét, de időnként kicsit kevés. Amit szeretnék, az egy kisebb, de megbízható rendszer, szigorúan a gyári helyekre. Azt hallottam, hogy a láda el tud veszni a qp csomagtartójában, és nagy kell bele hogy élvezhető legyen, meg igazságszerint nem szeretném hogy a fejegységen kivül bármi is klátszódjon a cuccból. Szóval láda elvetve, helyette azt találtam ki, illetve javasolta is valaki, hogy hátra, az oldalsó kárpitba kellene 1-1 16cm-es mélyet tenni, mivel a beépítési mélység nagyon nagy. Erre jött már pro és kontra, "jól fog szólni" - "szar lesz" stb... a megfelelő csillapítás mellett esetleg még egy-egy kisebb ládát is beépítenék oda, ha igényli a hangszóró.

szóval az eddigi vázlatos tervek:

- előre 16cm első szett selyemdómmal

- hátra 2 db 16cm mély

- egy közepes vagy 2 kisebb erősítő, ami hajtaná az elsőket és a hátsókat.

- fejegység már kinézve (Pioneer DEH-P77MP)

a fej kivételével a többi cucc szeretném ha kijönne nagyon max. 150.000ből. hangsúlyozom, nem a hangnyomás meg a kocsiszétrázás a lényeg, de gagyit sem akarok, ha már ennnyit áldozok hifire, akkor szóljon is :lol:

amiket kinéztem:

- DLS RW6 (2 db 16cm mély) - 55k

- DLS B6 (16cm első szett) - 15k

- DLS CA41 (4*50W erősítő) - 45k

- meg ugye kábelek, csillapítás stb...

ez persze csak ötletelés, semmi konkrét, és a márka sem fontos, lényeg hogy ne valami gagyi legyen. A kinézet szintén nem számít, minden rejtve lesz.

Ezek tudatában szeretnék tanácsokat kérni. Köszi előre is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.