Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Hátsó két hangfal kábelét rákötöttem egy jelszint átalakítóra ( ilyen) és ennyi :) megvan az rca !!

Ennyi az egész :D

Nekem az autóhifis aztmondta (épp fejegységet akarok venni) minnél több RCA kimenetes fejegységet vegyek, mert ha fejleszteni akarom majd később a rendszert 1 plusz erősitővel vagy négycsatornás erősitővel akkor nem kell fejegységet cserélnem.

Tescoba lesz LG LCS500UR

Vagy tudok egy JVC KDG731 fejegységet

vagy egy Kenwood típusát nem tudom de újonnan 23e 2pár RCA és Aux

vagy Pionner DEH-1200MP

Ki melyikre voksol?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ennyi az egész :D

Nekem az autóhifis aztmondta (épp fejegységet akarok venni) minnél több RCA kimenetes fejegységet vegyek, mert ha fejleszteni akarom majd később a rendszert 1 plusz erősitővel vagy négycsatornás erősitővel akkor nem kell fejegységet cserélnem.

Tescoba lesz LG LCS500UR

Vagy tudok egy JVC KDG731 fejegységet

vagy egy Kenwood típusát nem tudom de újonnan 23e 2pár RCA és Aux

vagy Pionner DEH-1200MP

Ki melyikre voksol?

A választás joga a tied, de én mindenképp USB-set vennék. Sokkal egyszerűbb a pendrive-ra áthúzni a zenét a gépről mint mindig CD-t írni. Ez az én véleményem.

A Kenwoodot nem tudtam megnézni, mert nem tudtad a pontos típust de az LG és a JVC ígéretesnek tűnik. Az LG-n ha jól láttam akkor van távírányítás funkció is, bár ezt soha nem értettem miért csinálják, hiszen az első ülésen ülve úgyis eléred aki meg hátul ül az kussoljon és élvezze a zenét! :)

Külsőre meg szerintem az LG szolidabb mint a JVC. Szóval a listából az LG-t választanám, mert nekem az jön be de hogy hogy szól? Arról lövésem sincs. Menj el egy nagyobb üzletbe ahol meg lehet hallgatni minden fejegységet bármilyen hangszóróval. Pl. MediaMarkt, Cora, Tesco, stb.

Link to comment
Megosztás:

A választás joga a tied, de én mindenképp USB-set vennék. Sokkal egyszerűbb a pendrive-ra áthúzni a zenét a gépről mint mindig CD-t írni. Ez az én véleményem.

A Kenwoodot nem tudtam megnézni, mert nem tudtad a pontos típust de az LG és a JVC ígéretesnek tűnik. Az LG-n ha jól láttam akkor van távírányítás funkció is, bár ezt soha nem értettem miért csinálják, hiszen az első ülésen ülve úgyis eléred aki meg hátul ül az kussoljon és élvezze a zenét! :)

Külsőre meg szerintem az LG szolidabb mint a JVC. Szóval a listából az LG-t választanám, mert nekem az jön be de hogy hogy szól? Arról lövésem sincs. Menj el egy nagyobb üzletbe ahol meg lehet hallgatni minden fejegységet bármilyen hangszóróval. Pl. MediaMarkt, Cora, Tesco, stb.

Sztem marad a JVC KD-G731. Voltam már Auchanba és pont az akciósakat a Pionnert nem lehetett kiprobálni

Link to comment
Megosztás:

Sztem marad a JVC KD-G731. Voltam már Auchanba és pont az akciósakat a Pionnert nem lehetett kiprobálni

szerintem lg-t ne vegyél. nekem volt és a rázkódásvédelemmel nem nagyon voltam megelégedve. kisebb bukkanókat is megérzett míg egy kenwood vagy egy sony az nemigazán. a jvc jónak hangzik

Link to comment
Megosztás:

szerintem lg-t ne vegyél. nekem volt és a rázkódásvédelemmel nem nagyon voltam megelégedve. kisebb bukkanókat is megérzett míg egy kenwood vagy egy sony az nemigazán. a jvc jónak hangzik

Akkor marad már tutira a JVC :)

Tudnál nekem segiteni?? Hangszorókat hogyan tudom kimérni, hogy melyik kábel melyik hangszoróé? Esetleg Opel vectra A 1990es kapcsolási rajz vmerre van? Ráakarom forrasztani a ISO aljzatot de hangszoróknál vagyok gondba. Már probáltam másfél Voltos ceruzaelemmel megrecsegtetni de nem adott ki semmi hangot :/ Vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Ennyi az egész :)

Nekem az autóhifis aztmondta (épp fejegységet akarok venni) minnél több RCA kimenetes fejegységet vegyek, mert ha fejleszteni akarom majd később a rendszert 1 plusz erősitővel vagy négycsatornás erősitővel akkor nem kell fejegységet cserélnem.

Tescoba lesz LG LCS500UR

Vagy tudok egy JVC KDG731 fejegységet

vagy egy Kenwood típusát nem tudom de újonnan 23e 2pár RCA és Aux

vagy Pionner DEH-1200MP

Ki melyikre voksol?

Ha ennyire egyszerü lenne,nem kellene RCA a fejegységre...Persze így is meg lehet oldani,de messze elmarad a minőségi megoldástól :D

Úgyhogy a cél minnél több RCA legyen,min 2,ha akarsz subot is

Link to comment
Megosztás:

Akkor marad már tutira a JVC :)

Tudnál nekem segiteni?? Hangszorókat hogyan tudom kimérni, hogy melyik kábel melyik hangszoróé? Esetleg Opel vectra A 1990es kapcsolási rajz vmerre van? Ráakarom forrasztani a ISO aljzatot de hangszoróknál vagyok gondba. Már probáltam másfél Voltos ceruzaelemmel megrecsegtetni de nem adott ki semmi hangot :/ Vmi ötlet?

Az egyenáram nem recsegteti meg a hangszórót, főleg nem másfél volt...szerintem.

De ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ide benézel, valamint áttanulmányozod ezt... bocsi az idegen nyelvért... :D

Másképp nem tudtam segíteni... <_<

Ui.: Ha van egy működő zsebrádió vagy hasonló, akkor a fülhallgató kimenetével le tudod próbálgatni! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Az egyenáram nem recsegteti meg a hangszórót, főleg nem másfél volt...szerintem.

De ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ide benézel, valamint áttanulmányozod ezt... bocsi az idegen nyelvért... :)

Másképp nem tudtam segíteni... :D

Ui.: Ha van egy működő zsebrádió vagy hasonló, akkor a fülhallgató kimenetével le tudod próbálgatni! -_-

Egy hifi megfelel :lol:?? Abba legalább a test kábeljét is betudom dugni, ezzel ellentétbe egy zsebrádióba nem <_<

Akkor holnap kiviszem és kiprobálgatom :icon13: Köszi a segitséget pszilaj B) De multimeterrel nem lehetne kimérni? Esetleg multiméterrel a többi kábelt ( test kábelt , pozitiv kábelt ilyeneket hogyan) ezeket csak tanulás céljából kérdezem

Link to comment
Megosztás:

Egy hifi megfelel :icon13:?? Abba legalább a test kábeljét is betudom dugni, ezzel ellentétbe egy zsebrádióba nem :)

Akkor holnap kiviszem és kiprobálgatom :D Köszi a segitséget pszilaj :lol: De multimeterrel nem lehetne kimérni? Esetleg multiméterrel a többi kábelt ( test kábelt , pozitiv kábelt ilyeneket hogyan) ezeket csak tanulás céljából kérdezem

Hát multiméterrel csak azt tudod esetlegesen megnézni, hogy melyik vezetékek tartoznak egy párba...sztem...

De nem vagyok elektromos végzettségű, csak neki szoktam kezdeni aztán lesz valahogy... <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát multiméterrel csak azt tudod esetlegesen megnézni, hogy melyik vezetékek tartoznak egy párba...sztem...

De nem vagyok elektromos végzettségű, csak neki szoktam kezdeni aztán lesz valahogy... :)

Na ez is sok segitség lenne hogy melyik kábelek tartoznak egy párba mert nekem össze-vissza vannak a kábelek, mindenféle szinek meg csikok benne :S

Link to comment
Megosztás:

Na ez is sok segitség lenne hogy melyik kábelek tartoznak egy párba mert nekem össze-vissza vannak a kábelek, mindenféle szinek meg csikok benne :S

Azért egy próbalámpával ki lehet deríteni, hogy melyik az áram szál...melyik a test valamint melyik a gyújtásról kapott táp...

De tényleg nem akarok hülyeségeket mondani...

Viszont van amiből ki lehet indulni...mert egységesek a színjelölések.

Pölö

-a barna az mindig a test, avagy a mínusz (-)

-vörös: állandó táp (+)

-fekete: gyújtásról kapcsolt táp

De szerintem egy hangszóró két vezetéke, csak egy csíkban térnek el, valószínűleg ugyanazon szín az alapjuk.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy próbalámpával ki lehet deríteni, hogy melyik az áram szál...melyik a test valamint melyik a gyújtásról kapott táp...

De tényleg nem akarok hülyeségeket mondani...

Viszont van amiből ki lehet indulni...mert egységesek a színjelölések.

Pölö

-a barna az mindig a test, avagy a mínusz (-)

-vörös: állandó táp (+)

-fekete: gyújtásról kapcsolt táp

De szerintem egy hangszóró két vezetéke, csak egy csíkban térnek el, valószínűleg ugyanazon szín az alapjuk.

Na ezt gyorsan verd ki a fejedből mert így égettem le egy magnót, mert mindenki aztmondta hogy barna a test, és nem mert a fekete a test és piros a állandó táp, és gyújtásról kapcsolt táp az sztem nekem nincs. Ez úgy van hogy a piros kábelt rákell forasztani a magnó piros-sárga kábelére

Link to comment
Megosztás:

Na ezt gyorsan verd ki a fejedből mert így égettem le egy magnót, mert mindenki aztmondta hogy barna a test, és nem mert a fekete a test és piros a állandó táp, és gyújtásról kapcsolt táp az sztem nekem nincs. Ez úgy van hogy a piros kábelt rákell forasztani a magnó piros-sárga kábelére

Én a kocsi vezeték kötegét nézem a kapcsolási rajz szerint...

Azon pedig a barna a test kábel... :D

Attól még a rádióból kijövő testvezeték lehet fekete, a táp pedig piros.

Amit még sikerült kisilabizálnom az astra rajzából és lehet h neked is így van:

Hangszórók:

Balelső:kék(+); barna-kék (-)

Jobbelső: sárga (+); barnasárga (-)

Balhátsó: zöld (+); barnazöld (-)

JObbhátsó: fehér(+); barnafehér (-)

Vezérlőszál(elektromos antennához,erősítőhöz): feketefehér

De azt hiszem van itt egy "breki" nevű user, aki ahogy láttam villanyosságban otthon van... :)

Link to comment
Megosztás:

Na ezt gyorsan verd ki a fejedből mert így égettem le egy magnót, mert mindenki aztmondta hogy barna a test, és nem mert a fekete a test és piros a állandó táp, és gyújtásról kapcsolt táp az sztem nekem nincs. Ez úgy van hogy a piros kábelt rákell forasztani a magnó piros-sárga kábelére

azzal hogy a piros-sárgára forrasztod csak annyit érsz el hogy gyújtás nélkül is megy a cucc, legalábbis volt egy ilyen téma. Különben szerintem is egyeznek a színek. ha felütöd egy fejegység útmutatóját akkor nagy átlagban (legalábbis nálam eddig különböző fejek lerásai mindig egyeztek a színekben) egyeznek.

Vettem a kocsihoz kábelt, hogy legyen benne iso csatlakozó mert eddig mindig kötöget-ragasztgat verzió működött.

Márcsak rá kénne magam venni hogy nekiáljak és utoljára kötögessek egyet utána már csak össze kell dugni és kész.

Ami érdekes, a kábelhez amit vettem, ahoz sem adtak külön leírást, hogy melyik szín micsoda hiszen "az eladó szerint" ugyan azok .

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó kábelkötegén van úgy hogy van piros (ami sztem áram, erre kell a piros-sárgát rákötni) fekete (test) bazi vastag barna kábel amit nem tok mi, és többi a hangszoró :/ Holnap veszem meg a JVC és nem akarom leégetni, ilyenkor akkor mi a teendő?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó kábelkötegén van úgy hogy van piros (ami sztem áram, erre kell a piros-sárgát rákötni) fekete (test) bazi vastag barna kábel amit nem tok mi, és többi a hangszoró :/ Holnap veszem meg a JVC és nem akarom leégetni, ilyenkor akkor mi a teendő?

Legyen nálad egy rakat pót biztosíték :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én épp cserélni szándékszom a gyári F Astra hangszórókat, mert az egyiknek szakadt a membránja, és egyébként is 14 évesek már.

Kérnék szépen egy kis segítséget. Még nem volt időm nagyon szétnézni, de azt láttam, hogy valami speciális sarú van a hangszórókon. Lehet hülyeség, de ép azért kérdezem, mert nem tudom.

Illetve érdekelne még, hogy ha valaki cserélt már, akkor hány colost vett, és mit ajánlana márkába, esetleg árba.

Köszönöm a segítséget, nyugodtam írjatok PÜ-t is, ha valami olyanról lenne szó.

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én épp cserélni szándékszom a gyári F Astra hangszórókat, mert az egyiknek szakadt a membránja, és egyébként is 14 évesek már.

Kérnék szépen egy kis segítséget. Még nem volt időm nagyon szétnézni, de azt láttam, hogy valami speciális sarú van a hangszórókon. Lehet hülyeség, de ép azért kérdezem, mert nem tudom.

Illetve érdekelne még, hogy ha valaki cserélt már, akkor hány colost vett, és mit ajánlana márkába, esetleg árba.

Köszönöm a segítséget, nyugodtam írjatok PÜ-t is, ha valami olyanról lenne szó.

Üdv, Norbi

Olvass pár oldalt vissza,mindenre megkapod a választ! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó kábelkötegén van úgy hogy van piros (ami sztem áram, erre kell a piros-sárgát rákötni) fekete (test) bazi vastag barna kábel amit nem tok mi, és többi a hangszoró :/ Holnap veszem meg a JVC és nem akarom leégetni, ilyenkor akkor mi a teendő?

Ha van egy próbalámpád, akkor azzal kösd össze a kocsin lévő feketét és a barna madzagot, gyújtáson. Ha világít és gyújtáselvételre elalszik, akkor megvan a gyújtásáram és egy test.

Aztán ha összekötöd a feketét és a pirosat a próbalámpicsekkel és nem ég, akkor mindkettő áram lehet...

Ugyan így a piros és barna összekötésekor ha világít a próbalámpa, akkor a test is megvan.

Nekem olyan házilag gyártott próba lámpám van, ami megmutatja az áram "irányát", azaz hogy melyik vezeték test és melyik áram. Azzal könnyebb lenne...

Link to comment
Megosztás:

Ha van egy próbalámpád, akkor azzal kösd össze a kocsin lévő feketét és a barna madzagot, gyújtáson. Ha világít és gyújtáselvételre elalszik, akkor megvan a gyújtásáram és egy test.

Aztán ha összekötöd a feketét és a pirosat a próbalámpicsekkel és nem ég, akkor mindkettő áram lehet...

Ugyan így a piros és barna összekötésekor ha világít a próbalámpa, akkor a test is megvan.

Nekem olyan házilag gyártott próba lámpám van, ami megmutatja az áram "irányát", azaz hogy melyik vezeték test és melyik áram. Azzal könnyebb lenne...

Ilyet boltba lehet kapni?

Az jó aminek az egyik vége tü olyan mint a ceruza, a tetejéből meg lóg ki egy vezeték és csipesz??

Link to comment
Megosztás:

Ilyet boltba lehet kapni?

Az jó aminek az egyik vége tü olyan mint a ceruza, a tetejéből meg lóg ki egy vezeték és csipesz??

Bármi jó ami 12V-ra világít.

Ha nincs valakinek, akkor is könnyen készíthető egy, csak egy izzófoglalat kell izzóstul vezetékestül. És kész is primitív és nem utolsósorban olcsó megoldás :)

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem. Lehet olyan hogy nincs sárga (kapcsolt 12v) kábelem csak piros, azaz ami állandó kábel, állandóan megy rajta az áram. Vagy csak én nem találtam. Gyárilag a vectrába milyen szinü a állandó és kapcsolt vezeték??? A test az fekete szinü nekem. Megvettem ma a JVC KD-G731 kiprobáltuk és faxán müködik :) újszerü állapotba is van látszik hogy alig volt használva. Már csak bekell kötni, de amig nem kapok válaszokat addig nem merem ráforasztani az ISO csatit

Link to comment
Megosztás:

Olvass pár oldalt vissza,mindenre megkapod a választ! :lol:

Köszönöm! :)

Visszaolvastam, bár nem igazán értem a dolgokat, és azok amiket találtam nagyon drágák. <_<

Szóval helyesbítve kérdésemet: az elképzelhető lenne, hogy én veszek a teszkóba egy mezei Sony hangszórót, olyan 2x140 W-osat, majd fogom és bekötöm a két hátsó gyári helyére?

Továbbá mivel a gyárinak vmi csatija van, a Sonynak meg ugyebár saruja, h ha levágom a csatit, megsaruzom a vezetékpárt és rákötöm a sonyra, az úgy jó, nem?:icon13:

Ja és még vmi, vki tudja h a gyári F astra hangszóró hátul s elől hány colos/hány cm az átmérő?:D

Köszönöm szépen!

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.