Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Rádiót szétkaptam, RCA-nak külön biztosítéka nincs, a csatik egyenesen a nyákra vannak ráforrasztva és semmi sincs közbeiktatva ami biztosíték lenne.

Ellenben a sípolás megszűnt. A bal küszöbben megy a tápkábel, a jobb oldaliban az összes hang kábel (4x 2 érpár hangszórókábel és 4 rca pár (1 tartalék ha valamelyiknek baja lenne akkor ne kelljen lebontani a fél autót :) Egyébként így jobban el is fér minden).

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ennyi pénzért még használtat se lehet jót venni :D

Az a baj ,hogy ez egy olyan kör aminek soha nincs vége :) Az ember folyamatosan a jobbra, az újabbra vágyik. Mindig lesznek jobbak , keresni kell a felhasználó igényeinek megfelelőt. Sztem egy átlagos emberkének aki mondjuk nincs annyira benne a dolgokban, 100e-nél maximálisan megáll a hifi összköltsége (kábelektől kezdve,láda,szettek ,fej..stb)

Aztán ahogy olvasgatja a fórumokat rájön, hogy az eddig frankónak hitt rendszere még az alsó középkategóriát se éri el :D

Sztem lehet ezt lassan fokozatosan is csinálni, persze a legegyszerűbb lenne ha mindenki bemegy ,összeállíttat magának egy rendszert (persze árakat nem nézve) és kész :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, lehet költeni a végtelenségig... én most tartok ott, hogy már minden csatorna erősítve van és bekábelezve de nem ártana 1-1 pár erősebb hangszóró az ajtókba.... utána meg jobb erősítő stb... Majd egyszer az ajtókban lévő hangszórókat lecserélem ha találok valami jó hangszórót :)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ,hogy ez egy olyan kör aminek soha nincs vége :D Az ember folyamatosan a jobbra, az újabbra vágyik. Mindig lesznek jobbak , keresni kell a felhasználó igényeinek megfelelőt. Sztem egy átlagos emberkének aki mondjuk nincs annyira benne a dolgokban, 100e-nél maximálisan megáll a hifi összköltsége (kábelektől kezdve,láda,szettek ,fej..stb)

Aztán ahogy olvasgatja a fórumokat rájön, hogy az eddig frankónak hitt rendszere még az alsó középkategóriát se éri el :D

Sztem lehet ezt lassan fokozatosan is csinálni, persze a legegyszerűbb lenne ha mindenki bemegy ,összeállíttat magának egy rendszert (persze árakat nem nézve) és kész :D

Én is így kezdtem,majd mikor kész lett örültem mekkorát szól.Na de ez nem tartott tovább 1-2 hétnél.A vége az lett,hogy mindent eladtam az új ár töredékéért,és kezdtem elöről.Ha akkor okosabb lettem volna,sokkal olcsóbban is össze tudtam volna hozni.

Nem kell mindenből újat venni,viszont érdemesebb a kicsit drágább használt minőségi cuccokat keresni.Egyre olcsóbban árulnak jó termékeket carstylingon is.Lehet apránként is épitkezni. :)

ui:És Én sem tartok sehol,de ha tovább folytatom úgy járok mint a kocsial...Annak meg semmi értelme,viszont minden reggel örömmel ülök be a kocsiba :D :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, lehet költeni a végtelenségig... én most tartok ott, hogy már minden csatorna erősítve van és bekábelezve de nem ártana 1-1 pár erősebb hangszóró az ajtókba.... utána meg jobb erősítő stb... Majd egyszer az ajtókban lévő hangszórókat lecserélem ha találok valami jó hangszórót :)

Az erősebb hangszórónak,a gyenge erősítő lenne a problémája...ezért is kell apránként jobb cuccokat venni :D

Link to comment
Megosztás:

Rádiót szétkaptam, RCA-nak külön biztosítéka nincs, a csatik egyenesen a nyákra vannak ráforrasztva és semmi sincs közbeiktatva ami biztosíték lenne.

Ellenben a sípolás megszűnt. A bal küszöbben megy a tápkábel, a jobb oldaliban az összes hang kábel (4x 2 érpár hangszórókábel és 4 rca pár (1 tartalék ha valamelyiknek baja lenne akkor ne kelljen lebontani a fél autót :) Egyébként így jobban el is fér minden).

Köszi a segítséget!

Akkor mégis a kábelezésel volt ott a gond és az szülte a földhurok problémát...

Link to comment
Megosztás:

Rádiót szétkaptam, RCA-nak külön biztosítéka nincs, a csatik egyenesen a nyákra vannak ráforrasztva és semmi sincs közbeiktatva ami biztosíték lenne.

Ellenben a sípolás megszűnt. A bal küszöbben megy a tápkábel, a jobb oldaliban az összes hang kábel (4x 2 érpár hangszórókábel és 4 rca pár (1 tartalék ha valamelyiknek baja lenne akkor ne kelljen lebontani a fél autót :) Egyébként így jobban el is fér minden).

Köszi a segítséget!

Örülök hogy megoldódott a problémád! Még ha nem is az én tippem volt a célravezető! Jó neked, én még mindig szenvedek a távvezérlőmmel!............

Ha esetleg valakinek lenne még hasonló fejegységproblémája, és kíváncsi az RCA pajzs /föld/ biztire találtam róla néhány fotót! Tényleg nem hasonlít hagyományos biztosítékra!

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Örülök hogy megoldódott a problémád! Még ha nem is az én tippem volt a célravezető! Jó neked, én még mindig szenvedek a távvezérlőmmel!............

Ha esetleg valakinek lenne még hasonló fejegységproblémája, és kíváncsi az RCA pajzs /föld/ biztire találtam róla néhány fotót! Tényleg nem hasonlít hagyományos biztosítékra!

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

Az szerintem egy smd dióda. :)

Link to comment
Megosztás:

Örülök hogy megoldódott a problémád! Még ha nem is az én tippem volt a célravezető! Jó neked, én még mindig szenvedek a távvezérlőmmel!............

Ha esetleg valakinek lenne még hasonló fejegységproblémája, és kíváncsi az RCA pajzs /föld/ biztire találtam róla néhány fotót! Tényleg nem hasonlít hagyományos biztosítékra!

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101006/RCA_biz...ltoltes.hu_.jpg

Kerestem F, FU, FUSE nevű alkatrészt de olyat se láttam a nyák egyik oldalán sem vagy nem vettem észre... na majd megnézem :) És ha ezt multimeterrel bemérem akkor elképzelhető, hogy meg van szakadva de a rádió mégis működik? Csak mert így aztán az értelme az zéró ha utána a rádió ugyanúgy működik :D

Link to comment
Megosztás:

Kerestem F, FU, FUSE nevű alkatrészt de olyat se láttam a nyák egyik oldalán sem vagy nem vettem észre... na majd megnézem :) És ha ezt multimeterrel bemérem akkor elképzelhető, hogy meg van szakadva de a rádió mégis működik? Csak mert így aztán az értelme az zéró ha utána a rádió ugyanúgy működik :D

Az nem a rádió hanem az RCA belső biztije.........Ezen az oldalon találtam most este a képeket:

http://translate.google.hu/translate?hl=hu...php%3Ft%3D75438

De találtam másik oldalt is ahol erről a témáról van szó:

http://translate.google.hu/translate?hl=hu...ieldrepair.html

Link to comment
Megosztás:

Az aktiv hajtást nem szerette? Vagy a kraftot nem birta :)

Az a baja a massive szettnek,hogy kevés a közép tartomány....Viszont ha feljebb tekertem kicsit az erősítő érzékenységén akkor elég türhető volt...Így viszont oda lett :D :D :D Amúgy se voltam elégedett vele,mert a hozzávaló magas szett körbe zenélte...Ez a carpower viszon elég mélyre lemegy,és halottam már ezzel a magas hangszóróvalMeggyöző volt.Az ára sem vészes,és befér f astrába :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baja a massive szettnek,hogy kevés a közép tartomány....Viszont ha feljebb tekertem kicsit az erősítő érzékenységén akkor elég türhető volt...Így viszont oda lett :D :D :D Amúgy se voltam elégedett vele,mert a hozzávaló magas szett körbe zenélte...Ez a carpower viszon elég mélyre lemegy,és halottam már ezzel a magas hangszóróvalMeggyöző volt.Az ára sem vészes,és befér f astrába :) :D

Hogyan tudom kimérni a hangszoróimat hogy melyik páros kábel melyik hangszoróé?

A csipogókat melyik kábelekkel együtt kössem össze az ajtó vagy a kalaptartó hangszoróival?

Link to comment
Megosztás:

havernak az a gondja hogy az ajtóban lévő hangszóróit (3 utas magnat) összekötötte egy pár mac csipogóval. eddig nem is lenne gond de a csipogók vezetékein volt egy kis kondi ami ugye szűri a hangtartományt és csak magasat ad ki. Simán összekötötte a vezetékeket és kész. ez azt erdményezte hogy a 3utas szett se szól úgy neki ahogyan kéne.

Ilyenkor milyen megoldás van amit hasznosítani lehetne? (a legjobb lenne venni egy olyan szettet ahol van külön hangváltó és külön csipogó de nincs pénz és ebből kell gazdálkodni)

Link to comment
Megosztás:

havernak az a gondja hogy az ajtóban lévő hangszóróit (3 utas magnat) összekötötte egy pár mac csipogóval. eddig nem is lenne gond de a csipogók vezetékein volt egy kis kondi ami ugye szűri a hangtartományt és csak magasat ad ki. Simán összekötötte a vezetékeket és kész. ez azt erdményezte hogy a 3utas szett se szól úgy neki ahogyan kéne.

Ilyenkor milyen megoldás van amit hasznosítani lehetne? (a legjobb lenne venni egy olyan szettet ahol van külön hangváltó és külön csipogó de nincs pénz és ebből kell gazdálkodni)

Hangváltó nélkül nagy csodát ne várjon! :)

Link to comment
Megosztás:

Hangváltó nélkül nagy csodát ne várjon! :D

várni várhat, csak nem kap! :D :D

Az én csodaszettemben sincs hangváltó, mégis jól szól...persze ez mindig relatív. Az én fülemnek jó! :)

De lehet, hogyha bemérnék egy teszt szídivel meg profi mérőmikrofonnal akkor lennének hiányosságai... :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

van egy kis gonom. a baj forrása az erősítőm illetve a fejegységem.a lényeg az lenne hogy ma összekötöttem őket ahogy kell, de a fej remote szála nem kapcsolja be az erősítőmet. Vajon miért van ez? amúgy egy sony gt20as ról van szó. mit lehet ilyenkor csinálni?

haver vmelyik nap áthozza az övét. (az is sony de az s22,már rca-s) megnézzük hátha jó lesz azzal.

2 erősítőt is próbáltunk de semmi. Vmi ötlet. Lehetséges hogy az iso csati nem jó?

UI: Közben meglett a hiba forrása :) Az iso kábelben nem volt rendesen a helyén a kék szál (ami a remote szálat köti össze). Kicsit megmozgat, kész és örül :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

van egy kis gonom. a baj forrása az erősítőm illetve a fejegységem.a lényeg az lenne hogy ma összekötöttem őket ahogy kell, de a fej remote szála nem kapcsolja be az erősítőmet. Vajon miért van ez? amúgy egy sony gt20as ról van szó. mit lehet ilyenkor csinálni?

haver vmelyik nap áthozza az övét. (az is sony de az s22,már rca-s) megnézzük hátha jó lesz azzal.

2 erősítőt is próbáltunk de semmi. Vmi ötlet. Lehetséges hogy az iso csati nem jó?

UI: Közben meglett a hiba forrása :) Az iso kábelben nem volt rendesen a helyén a kék szál (ami a remote szálat köti össze). Kicsit megmozgat, kész és örül :D

A gt20-on nincs RCA, hogyan kötötted össze az erősitővel :icon13: erre kiváncsi vagyok <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.