Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Azóta már az első terv alapján elkészült a továbbfejlesztett rendszer.

-JBL GT5-A402 erősítő

-2 pár aranyozott rca kábel

-20 méter 1,5-ös hangszórókábel

-Opel-ISO csatlakozó

-Aranyozott saruk

-Tápkábel az új erősítőnek

Szebben, tisztábban, hangosabban szól, elégedett vagyok vele és a mélyet is be lehet lőni úgy, hogy ne legyen halk se és túl hangos se. A fej már alig melegszik az eddig egész meleg működéssel szembe gondolom ugye azért mert már nem kell az ajtókban lévő hangszórókat meghajtania.

Tápkábel vastagabb mint ami az átlag hangszóró szettben van, ez az ami az akku-biztosíték-kondi között van majd ugyanilyen vastag megy a nagyobbik erősítőhöz és valamivel vékonyabb de szabvány autó hifi tápkábel megy a második erősítőhöz közvetlenül a kondiról és a testkábel is vastag, hogy elkerüljem a füstölgő küszöb effektet :)

Első nekifutásra betegeskedett a rendszer mint kiderült nem volt elég jó helyen a testkábel mert a két erősítő protectelt pedig ott volt előzőleg s bekötve csak lehet 1 erősítőnek elég volt de kettőnek már nem de átkötve 10 centivel odébb + egy reszelő és egy kis WD40 hatására minden jó lett.

Így azt hiszem most már minden kerek a rendszerben :D Az ajtókban a JBL-ek meglepően sokat bírnak bár most ott tartok, hogy a hangszórók lettek gyengébbek de ennek ugye soha se lenne vége, jobb hangszóró utána meg az erősítő lesz kevés... így marad :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Felmerült egy probléma :)

Minden szól szépen már a kábeleket is elrejtettem az autó eredeti kábelkötegében többnyire vagy alatta kivétel ez alól a tápkábel azt úgy rejtettem el, hogy ezektől kicsit távolabb legyen ne zavarjon be.

Ellenben ha 0 hangerőn van a rendszer akkor is sípoló hangot ad, akkor is ha nem jár a motor, ha jár alapjáraton akkor is sípol de ha gázt adok akkor ez a sípoló hang egyre magasabb frekin szól.

Földhurok az zúgást jelent ha jól tudom akkor ez mi lenne? Tápoldali zavarszűrő kellene? Vagy mégis csak földhurok lesz és RCA földhurok szűrőt kell vennem? Ráadásul kettőt mert ugye két csatorna van az utastérben? A mély ugye nem zúg annak még ha van is ilyen baja ott nem jön át és vág is az erősítő ja és eddig ilyet nem csinált csak mióta erősítve vannak a hangszórók :D

Link to comment
Megosztás:

Felmerült egy probléma :)

Minden szól szépen már a kábeleket is elrejtettem az autó eredeti kábelkötegében többnyire vagy alatta kivétel ez alól a tápkábel azt úgy rejtettem el, hogy ezektől kicsit távolabb legyen ne zavarjon be.

Ellenben ha 0 hangerőn van a rendszer akkor is sípoló hangot ad, akkor is ha nem jár a motor, ha jár alapjáraton akkor is sípol de ha gázt adok akkor ez a sípoló hang egyre magasabb frekin szól.

Földhurok az zúgást jelent ha jól tudom akkor ez mi lenne? Tápoldali zavarszűrő kellene? Vagy mégis csak földhurok lesz és RCA földhurok szűrőt kell vennem? Ráadásul kettőt mert ugye két csatorna van az utastérben? A mély ugye nem zúg annak még ha van is ilyen baja ott nem jön át és vág is az erősítő ja és eddig ilyet nem csinált csak mióta erősítve vannak a hangszórók :D

Lehet rossz az erősítő,az RCA kábel nem árnyékolt,lehet hogy a fejegységben van valami hiba.Mikor összeraktad és kiprobáltad,akkor is sípolt?

Link to comment
Megosztás:

Lehet rossz az erősítő,az RCA kábel nem árnyékolt,lehet hogy a fejegységben van valami hiba.Mikor összeraktad és kiprobáltad,akkor is sípolt?

Sípolt igen és javítanám amit írtam: ez generátor vagy gyújtás hang.... álló motornál szólt 1x de lehet már csak a fülem csengett mert azóta többször is próbáltam és nem hallani.

RCA 3 félével tesztelve is sípol pedig ebből 2 tuti árnyékolt de ugyanaz.

Erősítő nem lehet rossz mert eddig is ez volt az autóba és az fura erősítő hiba lenne, hogy fordulatszámtól függően sípol álló motornál pedig nem csinál ilyet :D

Lehet földhurok, generátor zaj? Vannak olyan zajszűrők amik 1-1 pár rca kábelhez kellenek és csak egy rca toldás lényegében egy nagy dudorral :)

Na ilyen:

M000MCAR-NF1.jpg

Ez vajon megoldaná a problémát? Mert ha igen még egye fene ennyit megérne a hifi :D

(Vagy ilyen: zajszűrő de van egy olyan sejtésem, hogy ez nem más mint egy nagy darab mágnes henger a kábelen ami az elektromos zavarokat szűri mint sok számítógépes kábelen).

Link to comment
Megosztás:

Sípolt igen és javítanám amit írtam: ez generátor vagy gyújtás hang.... álló motornál szólt 1x de lehet már csak a fülem csengett mert azóta többször is próbáltam és nem hallani.

RCA 3 félével tesztelve is sípol pedig ebből 2 tuti árnyékolt de ugyanaz.

Erősítő nem lehet rossz mert eddig is ez volt az autóba és az fura erősítő hiba lenne, hogy fordulatszámtól függően sípol álló motornál pedig nem csinál ilyet :D

Lehet földhurok, generátor zaj? Vannak olyan zajszűrők amik 1-1 pár rca kábelhez kellenek és csak egy rca toldás lényegében egy nagy dudorral :D

Na ilyen:

http://shop1.unas.hu/shop_ordered/1313/sho...000MCAR-NF1.jpg

Ez vajon megoldaná a problémát? Mert ha igen még egye fene ennyit megérne a hifi :D

(Vagy ilyen: zajszűrő de van egy olyan sejtésem, hogy ez nem más mint egy nagy darab mágnes henger a kábelen ami az elektromos zavarokat szűri mint sok számítógépes kábelen).

Ha veszel is ilyet,a probléma megmarad,csak eltakarod :D

Rá kell jönni mi a baj.Lehet hogy az erősítő érzékenység nagyon fel van tekerve :)

Eddig az az erősítő mit hajtott?Mert ha a mélyet,akkor nem kellett volna hallanod...Esetleg nem húztad ki úgy az RCA-t hogy be volt kapcsolva a fejegység?Esetleg összeért a 2 RCA mikor be volt kapcsolva,és attól van a baj.....Sajnos tényleg rengeteg dolog lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Ha veszel is ilyet,a probléma megmarad,csak eltakarod :D

Rá kell jönni mi a baj.Lehet hogy az erősítő érzékenység nagyon fel van tekerve :)

Eddig az az erősítő mit hajtott?Mert ha a mélyet,akkor nem kellett volna hallanod...Esetleg nem húztad ki úgy az RCA-t hogy be volt kapcsolva a fejegység?Esetleg összeért a 2 RCA mikor be volt kapcsolva,és attól van a baj.....Sajnos tényleg rengeteg dolog lehet :D

Elég lenne ha nem hallanám a többi nem érdekelne :D

Érzékenységet megnézem majd. Erősítő eddig a mélyet hajtotta de most azt egy két csatornás hajtja amivel nincs is gond.

Összeérni nem tudom, lehet összeért és húztam is ki bekapcsolva szerintem de ez hogy okozhatott hibát? És ez maradandó vagy áramtalanítok és akár lehet, hogy el is tűnik?

Milyen hiba lehet vajon? A hifi bekötésével lehet gond? De tudom, hogy mindent leellenőriztem már és rendben vannak :D

Link to comment
Megosztás:

Elég lenne ha nem hallanám a többi nem érdekelne :)

Érzékenységet megnézem majd. Erősítő eddig a mélyet hajtotta de most azt egy két csatornás hajtja amivel nincs is gond.

Összeérni nem tudom, lehet összeért és húztam is ki bekapcsolva szerintem de ez hogy okozhatott hibát? És ez maradandó vagy áramtalanítok és akár lehet, hogy el is tűnik?

Milyen hiba lehet vajon? A hifi bekötésével lehet gond? De tudom, hogy mindent leellenőriztem már és rendben vannak :D

Ezek a cuccok rontják a zene minőségét.....

Ha a mélyet hajtottad vele eddig,akkor simán lehet az erősítő is rossz.Mert az LPF szűrő nem engedi át a magas hangokat :D Cseréld meg az erősítőt és probáld ki azzal :D

Van olyan fejegység,ami nem szereti ha kihúzzák az RCA-t ha be van kapcsolva...lehet az ment tönkre.Azt hiszem,de ebben nem vagyok biztos.Belül van benne egy biztosíték szerű ami ki szokott menni ilyenkor(de ez csak rémlik,közel sem biztos)

Link to comment
Megosztás:

Ezek a cuccok rontják a zene minőségét.....

Ha a mélyet hajtottad vele eddig,akkor simán lehet az erősítő is rossz.Mert az LPF szűrő nem engedi át a magas hangokat :) Cseréld meg az erősítőt és probáld ki azzal :D

Van olyan fejegység,ami nem szereti ha kihúzzák az RCA-t ha be van kapcsolva...lehet az ment tönkre.Azt hiszem,de ebben nem vagyok biztos.Belül van benne egy biztosíték szerű ami ki szokott menni ilyenkor(de ez csak rémlik,közel sem biztos)

Ilyen biztosítékos dolgot olvastam, majd megnézem azt is. Át is kötöm majd az erősítőt és kiderül akkor az is hogy az erősítővel van-e gond esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen biztosítékos dolgot olvastam, majd megnézem azt is. Át is kötöm majd az erősítőt és kiderül akkor az is hogy az erősítővel van-e gond esetleg.

Nekem is volt egy olyan erősítőm ami sípolt....Bármit csináltam vele.Eladtam,és az új tulajnál semmi gond nem volt vele....Kiderítettük,hogy az erősítő 2V tud,a fejegység meg 4.Emiatt sípolt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt egy olyan erősítőm ami sípolt....Bármit csináltam vele.Eladtam,és az új tulajnál semmi gond nem volt vele....Kiderítettük,hogy az erősítő 2V tud,a fejegység meg 4.Emiatt sípolt.

Emiatt is lehet,bár ezt lehet orvosolni beállításokkal.(már ha engedi a cucc)

Viszont találtam valamit,mert engem is érdekelt a generátorzaj problémája:

A generátor zaj földhurok esetén okoz gondot. A földhurok többféle eredetű is lehet. A leggyakoribb eset az, amikor az RCA jelkábel a táp(+12V) kábel mellett vagy közelében halad. Szélsőséges esetben néhány cm-nyi is elég a problémához. Elsősorban a kábelek fizikai közelségének megszüntetésével lehet ellene védekezni, ill. a "zavarvédett" csavart érpáras RCA és hangszóró kábelekkel. Egyes esetekben az ún. "irányított" RCA kábel is segít. A másik gyakori hiba (ami az elsőböl következik) az alkalmazott eszközökben (fejegység, erősítő, antenna, DSP, stb)lévő földelési hiba . Pöde módszere ennek a hibának a feltárására nagyon jó. Gyakori probléma pl: a fejegység RCA kimenet fölfólia szakadása, amit egyszerű ellenállás mérővel ki lehet mérni. De lehet erősítő bemeneti föld hiba is, ill. rossz táp- föld is. Ha egyenáramú potenciál különbség van a két összekötendő eszköz között, akkor szinte kötelező a generátorzaj megjelenése.
Link to comment
Megosztás:

Remote szál ebbe az erősítőbe megy be közvetlenül a rádiótól és egy kábellel van rákötve innen a másik erősítőre.

Táp mérete passz de elég vastag kábel.

Vezeték: lehet megjátszom azt, hogy egyik oldal: táp, másik oldal rca, középen pedig hangszóró kábelek és akkor kiderül, hogy ez volt-e a baja csak ez egyet jelent az autó belsejének komplett lebontásával :)

Link to comment
Megosztás:

Remote szál ebbe az erősítőbe megy be közvetlenül a rádiótól és egy kábellel van rákötve innen a másik erősítőre.

Táp mérete passz de elég vastag kábel.

Vezeték: lehet megjátszom azt, hogy egyik oldal: táp, másik oldal rca, középen pedig hangszóró kábelek és akkor kiderül, hogy ez volt-e a baja csak ez egyet jelent az autó belsejének komplett lebontásával :)

Elöször csak erősítőt cserélj. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen biztosítékos dolgot olvastam, majd megnézem azt is. Át is kötöm majd az erősítőt és kiderül akkor az is hogy az erősítővel van-e gond esetleg.

Üdv!

Hasonló problémám volt nekem is! Én 2x küldtem el az erősítőt gariba, de kiderült hogy én voltam a balfék! Úgy dugtam össze az RCA-t hogy az erősítő áram alatt volt! Kiment a fejegységben az RCA biztosíték! Persze nem tudtam cserélni mert a rádión belül van, szakszerviz 5000-ért megoldotta! Mindig tanulok valami újat! Pff!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hasonló problémám volt nekem is! Én 2x küldtem el az erősítőt gariba, de kiderült hogy én voltam a balfék! Úgy dugtam össze az RCA-t hogy az erősítő áram alatt volt! Kiment a fejegységben az RCA biztosíték! Persze nem tudtam cserélni mert a rádión belül van, szakszerviz 5000-ért megoldotta! Mindig tanulok valami újat! Pff!

Milyen az a biztosíték? Csak mert nekem már nem garis a rádió sajnos, szerintem kb 1 év volt rá most meg eltelt már 2 is :D

Szétszedtem legutóbb mert beesett az egyik gagyi RCA kábel közepe de az csak beletört és nem ért semmihez se hozzá ez tuti de akkor jobban szétkapom és megnézem mi hol micsoda benne :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen az a biztosíték? Csak mert nekem már nem garis a rádió sajnos, szerintem kb 1 év volt rá most meg eltelt már 2 is :D

Szétszedtem legutóbb mert beesett az egyik gagyi RCA kábel közepe de az csak beletört és nem ért semmihez se hozzá ez tuti de akkor jobban szétkapom és megnézem mi hol micsoda benne :)

Nekem garis volt még! büszkén vittem is a pioneert a szervízbe 2év és 10 hónaposan/ még volt 2hónap gari/ de azt mondták balfék voltam, fizetnem kell! Ott kellet hagynom,így nem láttam mit cseréltek ki!

Esetleg azt próbáld meg ha széthúzod az RCA-t akkor is sipol-e!?

Link to comment
Megosztás:

Nekem garis volt még! büszkén vittem is a pioneert a szervízbe 2év és 10 hónaposan/ még volt 2hónap gari/ de azt mondták balfék voltam, fizetnem kell! Ott kellet hagynom,így nem láttam mit cseréltek ki!

Esetleg azt próbáld meg ha széthúzod az RCA-t akkor is sipol-e!?

Még nem próbáltam azt sem, de nem baj már tipp. ötlet legalább lesz bőven és szerintem beállok valami mélygarázsba és kiderül minden :)

Link to comment
Megosztás:

Még nem próbáltam azt sem, de nem baj már tipp. ötlet legalább lesz bőven és szerintem beállok valami mélygarázsba és kiderül minden :)

És még 1! Amit a szervizbe mondtak! A bizti az RCA testnek a biztije! Vagyis! A bizti kérdést elvileg ki tudod szűrni úgy, hogy az RCA "árnyékolását" egy vezetékkel a fejegység fém házához érinted! Ha megszűnik a sipolás, akkor a fejegység biztije a rossz! Ha ez van nálad is egyszerűen lepróbálhatod! De nem ám aztán véglegesen összehekkeled!!!! Tessék elvinni kicseréltetni a biztit! /ha a próba sikeres volt!/ Figyelj hogy az ÁRNYÉKOLÁST földeld le!!!!!!!! Ne a középső szálat!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok 10és 20k között ajánlani egy "elfogadható" kategóriás mp3 fejegységet. Mostanában (az elmúlt) hónapokban volt nálam egy pár de egyik se fogott meg igazából.

Kezdődött egy Lg Lac 2900al. Gondom nem sok volt vele csak az sajna hogy LG! Ja és a rázkódásvédelmet keveseltem

Jtt utána egy Kenwood vmi. Na itt volt az hogy búgott,sípolt a mélyládám .

Most Sony gt20as van. nem rossz ár-minőség de ez sem tetszik igazából. Baj nincs vele, sőt, csak picit lenne komolyabb

Nagy igények nincsenek, nagyjából jól nézzen ki (mert ez sem egy utolsó szempont), legyen rajta rca kimenet, és távirtányító sem utolsó (persze ha van).

Esetleg vki tudna ajánlani vmit?

U.i: Eladó vagy csere ráfizetéssel.

Használt Sony gt20as doboz,papírok,előlapi tok,beépítőkeret,iso csati sajna elvágva .....

kb 10ért eladó vagy ráfizetek egy kicsit :)

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok 10és 20k között ajánlani egy "elfogadható" kategóriás mp3 fejegységet. Mostanában (az elmúlt) hónapokban volt nálam egy pár de egyik se fogott meg igazából.

Kezdődött egy Lg Lac 2900al. Gondom nem sok volt vele csak az sajna hogy LG! Ja és a rázkódásvédelmet keveseltem

Jtt utána egy Kenwood vmi. Na itt volt az hogy búgott,sípolt a mélyládám .

Most Sony gt20as van. nem rossz ár-minőség de ez sem tetszik igazából. Baj nincs vele, sőt, csak picit lenne komolyabb

Nagy igények nincsenek, nagyjából jól nézzen ki (mert ez sem egy utolsó szempont), legyen rajta rca kimenet, és távirtányító sem utolsó (persze ha van).

Esetleg vki tudna ajánlani vmit?

U.i: Eladó vagy csere ráfizetéssel.

Használt Sony gt20as doboz,papírok,előlapi tok,beépítőkeret,iso csati sajna elvágva .....

kb 10ért eladó vagy ráfizetek egy kicsit :)

Az enyémben egy JVC KD-G401-es van... és szerintem jó kis gép... :D igaz, h anno 50 ezer volt (6 éve...)

Én majd egy USB-st szeretnék, de lehet h csak transzmitter lesz belőle...

Ja és USB-s is csak JVC lehet... :D már úgy megszoktam... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.