Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy az alábbi rendszeren mennyit dobna egy ilyen 2 csatornás erősítő hidalva ami a mélyládát hajtaná meg és a jelenlegi 4 csatornást pedig az ajtókban lévő hangszórókra kötném rá? Jelenleg már van 2 kábelszett az autóban amiről mehetne az ajtókban a hangszóró és még egy szettel meg lehetne oldani a mélyládába is a hangot a fejről (van mindennek külön rca kimenete a fejen) és gondolom úgy a legegyszerűbb az ajtókba is az erősített hangot eljuttatni, hogy pl veszek egy iso kábelt és az erősítőből jövő 4 csatornát fixen arra kötöm be így nem kell az erősítőtől minden egyes ajtóba új kábelszettet behúzni. Ilyen erősítő van most benne jelenleg ez akkor csatornánként leadna 4 ohm-on 60 wattot valamint a linkelt 2 csatornás pedig ha jól értem ha hídba kötném be a ládát akkor ez 80W-ot adna le ami ugyan kevesebb mint volt... na akkor mégis hogyan lenne jobb? Vagy keressek erősebb erősítőt a ládának? Vagy elég az a 80W is hídbakötve? + Mennyit javulna az ajtókban lévő hangszórók minősége? Gondolom magasabb hangerőn sem torzítanának a jelenlegi fejről hajtással szemben.

Szerintetek megéri? Végülis nem nagy beruházás lenne mert ilyen erősítő van már

Sőt úgy írják, hogy 120W RMS x1 azaz gondolom ha hídban van akkor 120W-ot tud ugyanakkor ilyen teljesítményként 160W RMS-t írnak a jelenlegire tehát mégis csak kevesebb kakaót kapna a mély ami egyébként így is túl hangos a többihez képest és a bemeneti feszültségen ha állítok akár szét is lehetne szaggatni a hangszórót, nagyon észre lehetne venni, hogy -40W?

Az erősítőt ilyenkor hogyan kell bekötni ha már van egy? Jó ha a kondira rákötöm egyenesen és a kasznira pont úgy mint a másikat? Elbírja a kondi még vagy egyáltalán miben nyilvánul meg, hogy 1 farad vagy 2? Gondolom nekem elég az 1 is hiszen nem 1000W-os erősítőkről van szó :)

Sony Xpl?d MEX-BT3600 FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő

Első ajtókban: JBL CS2165C + magas hangszóró

Hátsó ajtókban: JBL GT5-502 + magas hangszóró

Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

SAL 1 farad kondenzátor, SAL kábelszett 2x, SAL aranyozott akkusaruk

Szia!

Teljesen felesleges a hátsó ajtóba a magas és a mélyközép.Csak belekavar a hangzásba...Tudom hogy nem fogod elhinni,mert Én se hittem el,de tényleg felesleges.Nem lesz hangosabb,viszont sose tudod úgy beállítani,hogy elöl szóljon.Ehhez a rendszerhez teljesen felesleges a kondi,sőt ezek a kondik minden cucchoz felelsegesek.Inkább egy jó akksi előre :D

Ha kiveszed a hátsó ajtóból a hangszórókat akkor nem kell még egy erősítő.A szett megy 2 csatornán,a mélyláda meg hídba kötve.....Kész is a rendszer,sokkkal jobb lesz mint a mostani :D

A bekötés akkor lenne a legjobb,ha a gyári kábeleket lecserélnéd valami jobb minőségűre...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nekem így tetszik :) Másik autómban volt már, hogy csak elöl volt hátul pedig a mély de így jobban tetszik :D Elhiszem, hogy bekavarhat de mégis most szól úgy ahogy nekem tetszene. Fade van de jelenleg pont Rear 1 állásban van, hogy a hátsók is érvényesüljenek. Kondi már megvan így késő, de van jó akku is, Exide Premium 72 Ah, ennél nagyobb nem fér bele csak ha vágok az akkutartón.

Kábeleket értem na igen valami jófajta hangszórókábel kellene. És lehet ez lesz az első feladat mert sok helyen a régi vékony gyári vezeték van benne kissé megkopva és gondolom megtörve itt-ott. Megtört az opel-sony iso kábelem is ezért cseréltem egy újra ami jóval vastagabb vezetékekkel van szerelve és meglepően javult tőle az egész rendszer hangminősége és főleg a mély hangereje és sokkal tisztább lett.

Ugyanakkor tudom makacs vagyok:

Amit leírtam az úgy működne??? Eredetileg is ez volt a cél ezért a 4 csatornás erősítő csak elfogyott a hifire szánt pénzem így maradt a jelenlegi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem így tetszik :) Másik autómban volt már, hogy csak elöl volt hátul pedig a mély de így jobban tetszik :D Elhiszem, hogy bekavarhat de mégis most szól úgy ahogy nekem tetszene. Fade van de jelenleg pont Rear 1 állásban van, hogy a hátsók is érvényesüljenek. Kondi már megvan így késő, de van jó akku is, Exide Premium 72 Ah, ennél nagyobb nem fér bele csak ha vágok az akkutartón.

Kábeleket értem na igen valami jófajta hangszórókábel kellene. És lehet ez lesz az első feladat mert sok helyen a régi vékony gyári vezeték van benne kissé megkopva és gondolom megtörve itt-ott. Megtört az opel-sony iso kábelem is ezért cseréltem egy újra ami jóval vastagabb vezetékekkel van szerelve és meglepően javult tőle az egész rendszer hangminősége és főleg a mély hangereje és sokkal tisztább lett.

Ugyanakkor tudom makacs vagyok:

Amit leírtam az úgy működne??? Eredetileg is ez volt a cél ezért a 4 csatornás erősítő csak elfogyott a hifire szánt pénzem így maradt a jelenlegi.

A fejegységednek csak 2 pár RCA-ja van nem?

Link to comment
Megosztás:

Rendelhetsz is az oldalról. Kb. 1200 Ft a szállítási költség, de könnyű megtalálni is a boltot Pesten :)

Sikerült beszereznem iso csatit. 1700ba vettem a Marion Hifiseknél. Mostmár csak jó idő kell és bekötöm. Viszont Fejegységcserém volt mostanában és azóta azt tapasztalom, hogy amikor cd-t rakok be akkor a mélyládámból kicsit pattogó,búgó hangok jönnek ki (eddig ez nem volt tapasztalható)

Csak akkor csinálja mikor cd-t hallgatok, addig amíg el nem kezdi a számlejátszást, rádiónál nincs ilyen zaj.

Vajon ez mitől lehet? Kenwood fejről van szó , rca kimenetes. Több rca kábellel is próbáltam de sajna ugyan az a tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Holnap dobok fel egy képet róla... :)

Remélem nem lesz rá szükség...még anno a bátyámnak vettem, mert azt hittük kell...de aztán végül nem kellett bele...(nem csipázom a rönó lagúnát, meg nem is ösmerem belülről :D )

Sőt még az is lehet h gyorsan orvoslom a problámát! :D

Nekem meg még mindig nincs ISO kábel, voltam berénybe az autóhifibe de nem volt, hogy lehet ilyen üzlet hogy alap dolgot nem tartanak, pestre nem sikerült feljutnom, meg mostanába biztos nem megyek :S

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg még mindig nincs ISO kábel, voltam berénybe az autóhifibe de nem volt, hogy lehet ilyen üzlet hogy alap dolgot nem tartanak, pestre nem sikerült feljutnom, meg mostanába biztos nem megyek :S

Esetleg Kátán a fősoron nincs vmelyik boltban? Hudák..stb Lehet érdemes lenne szétnézni, a környéken kimondott autóhifi bolt tényleg csak berényben van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg még mindig nincs ISO kábel, voltam berénybe az autóhifibe de nem volt, hogy lehet ilyen üzlet hogy alap dolgot nem tartanak, pestre nem sikerült feljutnom, meg mostanába biztos nem megyek :S

Na itten is vannak az ígért képek...

Sajnos lustasági hibába estem...megcsináltam a képeket, de nem töltöttem föl...

Az első a két ISO csati, a második pedig az a rész, amit megcsináltam. Szerintem problémát nem fog okozni.

Csatik

Javításos rész

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezaz, hogy sok a tuner és van egy autóhifi bolt de az is ritkán van nyitva berénybe :)

Egyre jobban az az érzésem, hogy fel kell jöjj pestre , hogy legyen iso csatid vagy postán veszel utánvétellel (viszont akkor inkább autózz egyet )

Nem is kell messzire jönni, XVII. jászberényin van hifis ott mindig van

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobban az az érzésem, hogy fel kell jöjj pestre , hogy legyen iso csatid vagy postán veszel utánvétellel (viszont akkor inkább autózz egyet )

Nem is kell messzire jönni, XVII. jászberényin van hifis ott mindig van

Most úgy látszik hogy pszilaj ad egyet :)

Link to comment
Megosztás:

Fejegységcserém volt mostanában és azóta azt tapasztalom, hogy amikor cd-t rakok be akkor a mélyládámból kicsit pattogó,búgó hangok jönnek ki (eddig ez nem volt tapasztalható)

Csak akkor csinálja mikor cd-t hallgatok, addig amíg el nem kezdi a számlejátszást, rádiónál nincs ilyen zaj.

Vajon ez mitől lehet? Kenwood fejről van szó , rca kimenetes. Több rca kábellel is próbáltam de sajna ugyan az a tapasztalat.

Illetve van egy Sinus live 504es erőlködőm. Bekötéskor mindig kinyomja a biztosítékot. (azthiszem 15ös bizti van benn) megkapja a minuszt illetve a pluszt és pakk. Ilyenkor vmi zárlat hiba lehet? Ismerősömtől kaptam, érdemes lehet megcsináltatni vagy vmi komolyabb baja lehet?

(Tudom így látatlanba nehéz de hátha mond vki vmi használható infót)

Link to comment
Megosztás:

Fejegységcserém volt mostanában és azóta azt tapasztalom, hogy amikor cd-t rakok be akkor a mélyládámból kicsit pattogó,búgó hangok jönnek ki (eddig ez nem volt tapasztalható)

Csak akkor csinálja mikor cd-t hallgatok, addig amíg el nem kezdi a számlejátszást, rádiónál nincs ilyen zaj.

Vajon ez mitől lehet? Kenwood fejről van szó , rca kimenetes. Több rca kábellel is próbáltam de sajna ugyan az a tapasztalat.

Illetve van egy Sinus live 504es erőlködőm. Bekötéskor mindig kinyomja a biztosítékot. (azthiszem 15ös bizti van benn) megkapja a minuszt illetve a pluszt és pakk. Ilyenkor vmi zárlat hiba lehet? Ismerősömtől kaptam, érdemes lehet megcsináltatni vagy vmi komolyabb baja lehet?

(Tudom így látatlanba nehéz de hátha mond vki vmi használható infót)

Valszeg a fejegység szervomotorainak a zaját hallod benne. Sokat nem lehet tennie ellene.

Én javítottam már ilyen autós erőlködőt, haver egy szemetes mellett találta letámasztva, elhozta, megcsináltam, azóta a mélyládát hajtja a kocsijában. Az alkatrész került vagy 3e Ft-ba.

Link to comment
Megosztás:

Na itten is vannak az ígért képek...

Sajnos lustasági hibába estem...megcsináltam a képeket, de nem töltöttem föl...

Az első a két ISO csati, a második pedig az a rész, amit megcsináltam. Szerintem problémát nem fog okozni.

Csatik

Javításos rész

miért hurkoltad át a némítást?

más de mégis idevág

A telefon kihangosító némítását ha rákötöm (rákötném, mert így nem használom) a rádióra, akkor fordítva üzemel, ha hívást kapok akkor szól a rádió, ha lerakom akkor elnémít.

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

miért hurkoltad át a némítást?

más de mégis idevág

A telefon kihangosító némítását ha rákötöm (rákötném, mert így nem használom) a rádióra, akkor fordítva üzemel, ha hívást kapok akkor szól a rádió, ha lerakom akkor elnémít.

Ötlet?

Nem hurkoltam át...gyárilag ilyen...

Link to comment
Megosztás:

Ezt majd leírom priviben... :)

Megkaptam a csomit, nagyon szépen köszönőm pszilaj :D

A kék másik vége miért van visszadugva??

Akkor a tüskéset kell a kábelkötegre rákötni a másikat pedig a magnó vezetékére igaz :D???

Szerk: Vhogy ki lehet venni a tüskéset mert a piros meg a citromsárga fel van cserélve

Pirosnak a másik aljzat oldalán sárga van sárgánál meg piros

Vagy ennek igy kell lennie??

Link to comment
Megosztás:

Megkaptam a csomit, nagyon szépen köszönőm pszilaj :)

A kék másik vége miért van visszadugva??

Akkor a tüskéset kell a kábelkötegre rákötni a másikat pedig a magnó vezetékére igaz :D???

Szerk: Vhogy ki lehet venni a tüskéset mert a piros meg a citromsárga fel van cserélve

Pirosnak a másik aljzat oldalán sárga van sárgánál meg piros

Vagy ennek igy kell lennie??

Nagyon szívesen. Nem tudom miért van a kék visszafordítva egy másik aljzatba...

A kocsi kábelkötegére az "apa" csatlakozót kell ráhekkeleni, mert azt kell majd a rádióba beledugni...

A kiosztásokra nem emlékszem, de megnézem. Igen, ki lehet szedni, csak pici csavarhúzóval kell belülről(a tüske felőli oldal) piszkálni egy kis pöcköt.

Amit le tudok fordítani a rádióm papírjairól, a következő kiosztás van:

-Fekete: negatív csatlakozás(test)

-Piros és/vagy sárga: pozitív csatlakozás (áram 12V)

-Kék(fehér csíkkal): távirányító szál(remote) (elektromos antenna és/vagy erősítő)

-Barna: telefonnémítás

-Fehér(fekete csíkkal): Bal első hangszóró (-)

-Fehér: Bal első hangszóró (+)

-Szürke(fekete csíkkal): jobb első hangszóró (-)

-Szürke: jobb első hangszóró (+)

-Zöld(fekete csíkkal): Bal hátsó hangszóró (-)

-Zöld: Bal hátsó hangszóró (+)

-Lila(fekete csíkkal): jobb hátsó hangszóró (-)

-Lila: jobb hátsó hangszóró (+)

Remélem, tudtam segíteni! :D

Link to comment
Megosztás:

Na már meg is volt, de nem kapcsolódik be a magnó, amikor öszedugtam a két csatit akkor volt egy kis melegedés meg füstölés :S Nagyon jó :S

Biztositék ki ment, kicseréltem, azóta se jó :S

Nézegettem és jól láttam hogy a két áram nem egyezik, mert az egyikbe egyik helyen piros van másikba sárga, nem hibáztatlak, te jóindulatból küldted amire hálás vagyok, csak most nincs magnóm :)

Mivel nagyon nincs pénz és zenét minden vezetésnél hallgatok ezért vennem kell egy olcsót, néztem MNC, sztetek jó, akár hosszú távra is, az Evolutionra gondolok:

Ezt néztem:

http://elektronika.vatera.hu/auto_hifi/aut..._182277924.html

Vhogy összegyüjtenék rá

Nyugi pszilaj nem hibáztatlak :D

Link to comment
Megosztás:

Na már meg is volt, de nem kapcsolódik be a magnó, amikor öszedugtam a két csatit akkor volt egy kis melegedés meg füstölés :S Nagyon jó :S

Biztositék ki ment, kicseréltem, azóta se jó :S

Nézegettem és jól láttam hogy a két áram nem egyezik, mert az egyikbe egyik helyen piros van másikba sárga, nem hibáztatlak, te jóindulatból küldted amire hálás vagyok, csak most nincs magnóm :)

Mivel nagyon nincs pénz és zenét minden vezetésnél hallgatok ezért vennem kell egy olcsót, néztem MNC, sztetek jó, akár hosszú távra is, az Evolutionra gondolok:

Ezt néztem:

http://elektronika.vatera.hu/auto_hifi/aut..._182277924.html

Vhogy összegyüjtenék rá

Nyugi pszilaj nem hibáztatlak :D

Nagyon sajnálom! :D

Pedig az apa csati a JVC rádiómhoz kapott eredeti csati, a másik meg boltból vett... Semmit sem változtattam meg rajtuk...

Úgyhogy értetlenül állok a dolog előtt...

Link to comment
Megosztás:

Enyém meg Panasonic, 2 hónapja vettem :S De ilyenre hiába van gari, ha leégettem :S Már hivtam szervizest, azt mondta drágább lenne akkor a javitása mint egy másik, mondom tők jó :)

Pedig azt is én kötöttem be :S

Én is nagyon sajnálom, azthittem jó lesz :/

Most nézhetek másikat, nem tudsz egyet véletlenül nagyon olcsóba??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.