Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Tessék: http://www.hqelektronik.hu/info/hu/csat-car0300.html

Igy elvan nekem vágva :S és a kábelkötegelőből kijövö vezetékkel összeszigetelve

Ha jól raktam össze a témát, akkor most neked ez áll ki a kábelkötegből(A):

9742HQ.JPG

Akkor venned kellene egy ilyet(B):

13470HQ.JPG

meg egy ilyet(C:

6731HQ.JPG

Az A-t kellene leeszkábálni a vezetékkötegről és össze kötözgetni a C-vel. Akkor kapnál egy ilyet, amit lehet készen is kapni:

10786HQ.JPG

Akkor a vezeték kötegre rá kell eszkábálni a B-t, és utána csak össze kell dugdosni a dógokat és minden happy! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nem nagyon értem <_<

Az A-nak a csatlakozója a magnóba megy bele és másik vége vezetékek, az autó kábelkötegéből csak vezetékek lógnak ki és ezeket a vezetékeket azonosal összevan szigetelőzve.

A magnóba csak ilyen kicsi csatlakozó megy bele, Iso meg egyéb nem :S

Akkor hogy lesz, hogy fog müködni ?

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon értem <_<

Az A-nak a csatlakozója a magnóba megy bele és másik vége vezetékek, az autó kábelkötegéből csak vezetékek lógnak ki és ezeket a vezetékeket azonosal összevan szigetelőzve.

A magnóba csak ilyen kicsi csatlakozó megy bele, Iso meg egyéb nem :S

Akkor hogy lesz, hogy fog müködni ?

Akkor lefordítom :wacko:

Vegyél papa-mama ISO csatlakozót ( B és C kép).

Szedd szét a jelenleg összefoltozott vezetékeidet és rakd közé az összedugott ISO papát-mamát, úgy, hogy a tüskés csati (C) legyen a rádió felé, a másik (B) az autó felé.

Ha veszel másik rádiót, csak széthúzod az ISO-t, beledugod az új magnót és kész is. :(

Link to comment
Megosztás:

Így már világos :wacko: köszi szépen <_< csak a sok képből nem tudtam kiigazodni :S

Erről az oldalról lehet olcsón rendelni, vagy pesten könnyen megtalálható, mert itt mifelénk nem nagyon van ilyen ahol árulnak, autóhifis boltba meg 2-3e elkérnek egy ilyenért :S

Link to comment
Megosztás:

Így már világos :( köszi szépen :wacko: csak a sok képből nem tudtam kiigazodni :S

Erről az oldalról lehet olcsón rendelni, vagy pesten könnyen megtalálható, mert itt mifelénk nem nagyon van ilyen ahol árulnak, autóhifis boltba meg 2-3e elkérnek egy ilyenért :S

Rendelhetsz is az oldalról. Kb. 1200 Ft a szállítási költség, de könnyű megtalálni is a boltot Pesten <_<

Link to comment
Megosztás:

Így már világos :wacko: köszi szépen <_< csak a sok képből nem tudtam kiigazodni :S

Erről az oldalról lehet olcsón rendelni, vagy pesten könnyen megtalálható, mert itt mifelénk nem nagyon van ilyen ahol árulnak, autóhifis boltba meg 2-3e elkérnek egy ilyenért :S

Merre felé laksz?

Mert találtam itthon egy majdnem új párt(B-C)... mondjuk van egy aprócska hibája...az egyik vezeték le van vágva, majdnem tőben...de szerintem orvosolható

Nekem feleslegben van...

Ha kell akkor neked adom...

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek, segítség kellene!

Lehet, hogy korábban már volt róla szó, de nem bírtam átolvasni mind a az egész fórumot, szóval 2 kérdésem lenne:

1. komponens szettnél (G-astrába) a hangváltót hova érdemes beszerelni?

azt olvastam, hogy ne az ajtóba ,mert párásodik+rázkódik, de akkor hová (helyileg is + áramkörön belül is) ?

2. Mivel és hogy érdemes leszigetelni az ajtókat, hogy szebben szóljanak a hangszórók és ne rezonáljon az ajtó?

Bármilyen ötlet jól jönne!

...ja és valami vélemény ezekről:

Pioneer DEH-6200BT fejegység + Pioneer TS-A170Ci szett

ezeket tervezem bele venni (mélyládát nem tervezek később sem)

Link to comment
Megosztás:

Merre felé laksz?

Mert találtam itthon egy majdnem új párt(B-C)... mondjuk van egy aprócska hibája...az egyik vezeték le van vágva, majdnem tőben...de szerintem orvosolható

Nekem feleslegben van...

Ha kell akkor neked adom...

Nagykátán lakok, pest megyébe. Hogyan lehet orvosolni, így láthatlanba nem vágom. Köszi, hogy csak úgy felajánlod, ha nincs baja akkor el fogadom, de pénteken úgyis megyek pestre és csak párszáz ft, és biztos neked is szükséged lesz egyszer rá :wacko: képet majd készits róla <_<

Link to comment
Megosztás:

Nagykátán lakok, pest megyébe. Hogyan lehet orvosolni, így láthatlanba nem vágom. Köszi, hogy csak úgy felajánlod, ha nincs baja akkor el fogadom, de pénteken úgyis megyek pestre és csak párszáz ft, és biztos neked is szükséged lesz egyszer rá ;) képet majd készits róla <_<

Holnap dobok fel egy képet róla... :wacko:

Remélem nem lesz rá szükség...még anno a bátyámnak vettem, mert azt hittük kell...de aztán végül nem kellett bele...(nem csipázom a rönó lagúnát, meg nem is ösmerem belülről :( )

Sőt még az is lehet h gyorsan orvoslom a problámát! ;)

Link to comment
Megosztás:

...ja és valami vélemény ezekről:

Pioneer DEH-6200BT fejegység + Pioneer TS-A170Ci szett

ezeket tervezem bele venni (mélyládát nem tervezek később sem)

Az a fejegységet szívből ajánlom, igaz egy kicsit drága kategória, de nyugodtan lehet betenni hozzá erősitőt és mélyládát is ha majd később még is úgy döntesz.

A szett, helyet én kicker szettjét ajánlanám, haver 18e vette és nagyot szól, magnójával adja az 50w teljesítményt, de beültem és rázta a lábamat <_<, Pionner meg autóhifi hangszórókba nem annyira híres csak a lejátszóiba. De ezeket neked kell eldönteni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az a fejegységet szívből ajánlom, igaz egy kicsit drága kategória, de nyugodtan lehet betenni hozzá erősitőt és mélyládát is ha majd később még is úgy döntesz.

A szett, helyet én kicker szettjét ajánlanám, haver 18e vette és nagyot szól, magnójával adja az 50w teljesítményt, de beültem és rázta a lábamat <_<, Pionner meg autóhifi hangszórókba nem annyira híres csak a lejátszóiba. De ezeket neked kell eldönteni :(

Na ezt még senki nem ajánlotta nekem, utána is nézek.... bevallom őszintén, hogy nem is nagyon hallottam még róla, szégyen - nem szégyen :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az a fejegységet szívből ajánlom, igaz egy kicsit drága kategória, de nyugodtan lehet betenni hozzá erősitőt és mélyládát is ha majd később még is úgy döntesz.

A szett, helyet én kicker szettjét ajánlanám, haver 18e vette és nagyot szól, magnójával adja az 50w teljesítményt, de beültem és rázta a lábamat <_<, Pionner meg autóhifi hangszórókba nem annyira híres csak a lejátszóiba. De ezeket neked kell eldönteni :wacko:

Erre gondoltál? mert pénzben csak ez fér bele:

http://www.kicker.hu/termekleiras.html?cikkszam=88

azt nézem, hogy a csipogója csak 20 mm-es, be tudnám vajon szerelni a gyári helyére?

Link to comment
Megosztás:

Nagykátán lakok, pest megyébe. Hogyan lehet orvosolni, így láthatlanba nem vágom. Köszi, hogy csak úgy felajánlod, ha nincs baja akkor el fogadom, de pénteken úgyis megyek pestre és csak párszáz ft, és biztos neked is szükséged lesz egyszer rá :o képet majd készits róla <_<

Holnap dobok fel egy képet róla... :wacko:

Remélem nem lesz rá szükség...még anno a bátyámnak vettem, mert azt hittük kell...de aztán végül nem kellett bele...(nem csipázom a rönó lagúnát, meg nem is ösmerem belülről :( )

Sőt még az is lehet h gyorsan orvoslom a problámát! ;)

Na kérlek, a problémát kijavítottam. Majd holnap teszek képet, aztán ha kell kell, ha nem nem! ;)

Link to comment
Megosztás:

KICKER DS-650.2

KIVÁLÓ HANG , ELÉRHETŐ ÁR !

TECHNIKAI ADATOK:

-16,5CM-ES KÉTUTAS HANGSUGÁRZÓ SZETT

-20MM-ES MAGASSUGÁRZÓ

-MAX/NÉVL. TELJESÍTMÉNY:120/60W

-HANGVÁLTÓ

-WOOFER BEÉPÍTÉSI MÉLYSÉGE:46MM !

2 ÉV GARANCIA !

Adatok

Termék ára:

17.990.-Ft

Amúgy nekem 1-2 boltos az Alpine-ra esküdött, de fejegységben nekem a pio jobban tetszik az alpine cde-113bt-nél. Talán még többet is tud és olcsóbb is. Csak gondoltam pioneer fejegységez hasonló hangszóró dukál

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltál? mert pénzben csak ez fér bele:

http://www.kicker.hu/termekleiras.html?cikkszam=88

azt nézem, hogy a csipogója csak 20 mm-es, be tudnám vajon szerelni a gyári helyére?

Igen erre <_< én már ültem egy olyan autóba amibe csak ez volt meg egy magnó, de durva teljesitményt letud adni :wacko:

Sztem betudod, de ha nem akkor lehet venni hozzá biztos tartót amit a gyári helyére még beraksz.

A hangszorót meg ki kell emelned, a hangátváltóknak meg csinálsz vhol helyet és belefogatod :(, keress képeket és lopjál ötleteket ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen erre <_< én már ültem egy olyan autóba amibe csak ez volt meg egy magnó, de durva teljesitményt letud adni :wacko:

Sztem betudod, de ha nem akkor lehet venni hozzá biztos tartót amit a gyári helyére még beraksz.

A hangszorót meg ki kell emelned, a hangátváltóknak meg csinálsz vhol helyet és belefogatod :(, keress képeket és lopjál ötleteket ;)

Kössz az eddigieket is, próbálom hasznosítani

A hangváltó részéhez full hülye vagyok. Áramkörileg az úgy néz ki, hogy belemegy egy szál a fejegység felől és kifelé pedig megy egy a mélyközéphez egy meg a magashoz?

Link to comment
Megosztás:

Kössz az eddigieket is, próbálom hasznosítani

A hangváltó részéhez full hülye vagyok. Áramkörileg az úgy néz ki, hogy belemegy egy szál a fejegység felől és kifelé pedig megy egy a mélyközéphez egy meg a magashoz?

Igen vhogy úgy, de egy kicsit bonyolult bekötni, meg ha nem jó akkor nagy kárt tudsz okozni magadnak, inkább bízd szakemberre :wacko: és tuti jó lesz a hangzás meg minden <_< meg ki is kell emelni, meg a bekötése nem olyan egyszerü mint elméletbe

Link to comment
Megosztás:

Igen vhogy úgy, de egy kicsit bonyolult bekötni, meg ha nem jó akkor nagy kárt tudsz okozni magadnak, inkább bízd szakemberre :( és tuti jó lesz a hangzás meg minden :wacko: meg ki is kell emelni, meg a bekötése nem olyan egyszerü mint elméletbe

Lehet hogy az lesz a vége, csak naivan bíztam magamban, hogy meg tudom csinálni, mert amúgy sok mindent szoktam bütykölni... de ezt még eddig nem <_<

Na, mára befejeztem a témát, 6 órája ülök aa gép előtt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy az alábbi rendszeren mennyit dobna egy ilyen 2 csatornás erősítő hidalva ami a mélyládát hajtaná meg és a jelenlegi 4 csatornást pedig az ajtókban lévő hangszórókra kötném rá? Jelenleg már van 2 kábelszett az autóban amiről mehetne az ajtókban a hangszóró és még egy szettel meg lehetne oldani a mélyládába is a hangot a fejről (van mindennek külön rca kimenete a fejen) és gondolom úgy a legegyszerűbb az ajtókba is az erősített hangot eljuttatni, hogy pl veszek egy iso kábelt és az erősítőből jövő 4 csatornát fixen arra kötöm be így nem kell az erősítőtől minden egyes ajtóba új kábelszettet behúzni. Ilyen erősítő van most benne jelenleg ez akkor csatornánként leadna 4 ohm-on 60 wattot valamint a linkelt 2 csatornás pedig ha jól értem ha hídba kötném be a ládát akkor ez 80W-ot adna le ami ugyan kevesebb mint volt... na akkor mégis hogyan lenne jobb? Vagy keressek erősebb erősítőt a ládának? Vagy elég az a 80W is hídbakötve? + Mennyit javulna az ajtókban lévő hangszórók minősége? Gondolom magasabb hangerőn sem torzítanának a jelenlegi fejről hajtással szemben.

Szerintetek megéri? Végülis nem nagy beruházás lenne mert ilyen erősítő van már

Sőt úgy írják, hogy 120W RMS x1 azaz gondolom ha hídban van akkor 120W-ot tud ugyanakkor ilyen teljesítményként 160W RMS-t írnak a jelenlegire tehát mégis csak kevesebb kakaót kapna a mély ami egyébként így is túl hangos a többihez képest és a bemeneti feszültségen ha állítok akár szét is lehetne szaggatni a hangszórót, nagyon észre lehetne venni, hogy -40W?

Az erősítőt ilyenkor hogyan kell bekötni ha már van egy? Jó ha a kondira rákötöm egyenesen és a kasznira pont úgy mint a másikat? Elbírja a kondi még vagy egyáltalán miben nyilvánul meg, hogy 1 farad vagy 2? Gondolom nekem elég az 1 is hiszen nem 1000W-os erősítőkről van szó <_<

Sony Xpl?d MEX-BT3600 FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő

Első ajtókban: JBL CS2165C + magas hangszóró

Hátsó ajtókban: JBL GT5-502 + magas hangszóró

Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

SAL 1 farad kondenzátor, SAL kábelszett 2x, SAL aranyozott akkusaruk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.