Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Nézegettem valamivel jobb szetteket, mint egy SAL...

Az lenne a kérdésem, hogy egy első szett ugyebár két darab mélyközép hangszóróbol, két magasbol, és két hangváltóbol áll ugye?

Carpowert nézegettem 21ezer körüli áron, de a leírás nem egyértelmű, na meg nekem furcsa, hogy a képen is egy darab van mindenből, meg a leírásban is :)

Esetleg mi az ami ilyen 15-20 ezer körüli áron kapható, és ajánlanátok?

A gyári szűkös 45mmtől egy kicsit nagyobb kb 55mmes hangszóró mélységig is le lehet menni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nézegettem valamivel jobb szetteket, mint egy SAL...

Az lenne a kérdésem, hogy egy első szett ugyebár két darab mélyközép hangszóróbol, két magasbol, és két hangváltóbol áll ugye?

Carpowert nézegettem 21ezer körüli áron, de a leírás nem egyértelmű, na meg nekem furcsa, hogy a képen is egy darab van mindenből, meg a leírásban is :)

Esetleg mi az ami ilyen 15-20 ezer körüli áron kapható, és ajánlanátok?

A gyári szűkös 45mmtől egy kicsit nagyobb kb 55mmes hangszóró mélységig is le lehet menni.

Attól függ, milyen zenét hallgatsz.

A Carpower nekem túl sok mindent nem mond.

A JBL GTO 508C elég jó, mondjuk kicsit többek kerül.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem valamivel jobb szetteket, mint egy SAL...

Az lenne a kérdésem, hogy egy első szett ugyebár két darab mélyközép hangszóróbol, két magasbol, és két hangváltóbol áll ugye?

Carpowert nézegettem 21ezer körüli áron, de a leírás nem egyértelmű, na meg nekem furcsa, hogy a képen is egy darab van mindenből, meg a leírásban is :)

Esetleg mi az ami ilyen 15-20 ezer körüli áron kapható, és ajánlanátok?

A gyári szűkös 45mmtől egy kicsit nagyobb kb 55mmes hangszóró mélységig is le lehet menni.

Nagyon jók a carpower cuccok...Viszont érdekes,hogy tényleg úgy tünik csak 1db mélyközép,1db magas,és 1db hangváltó van benne az árban :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jók a carpower cuccok...Viszont érdekes,hogy tényleg úgy tünik csak 1db mélyközép,1db magas,és 1db hangváltó van benne az árban :)

ha tényleg jó akkor oké, és megnyugtatlak mindenből 2 van, megkérdeztem a bolt tulajátol, csak az a bibi, hogy ez nem fér bele az ajtókba :)

De van egy másik szet, ez csak két hangszóróbol áll, de egy pár kicx csipogóval kiegészítve nagyon ajánlotta, és így sincs 20 ba.

Link to comment
Megosztás:

A legjobb kondenzátor az akkumulátor. :D

Ez azért nem így van, mert a kapacitása nagy ugyan, de tistességes soros ellenállása van, ami nem jó.

Amúgy hello srácok, már nem voltam itt, vagy 2-3 hónapja.... :D

Azért most visszanéztem belepofázni egy kicsit! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok nagyon otthon az authifik körében, ezáltal a segítségeteket szeretném kérni!

Van nekem egy 92-es Opel Astra F-em, és az első hangszórok az ajtóban a gyáriak, de már recsegnek ropognak, hisz régiek :)

Hallotam, hogy ebben valamilyen különleges hangszórók kellenek. Tudnátok segíteni, hogy pontosan milyen és mekkora méretű?

Köszönöm előre is a segítségeteket, üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok nagyon otthon az authifik körében, ezáltal a segítségeteket szeretném kérni!

Van nekem egy 92-es Opel Astra F-em, és az első hangszórok az ajtóban a gyáriak, de már recsegnek ropognak, hisz régiek :)

Hallotam, hogy ebben valamilyen különleges hangszórók kellenek. Tudnátok segíteni, hogy pontosan milyen és mekkora méretű?

Köszönöm előre is a segítségeteket, üdv!

165mm átmérőjű, és ha jól emléxem, 50mm-nél nem lehet mélyebb, és kell hozzá venni kiemelőkeretet.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a műanyag adapter felejtős, legalábbis komolyabb hangszóró esetén,

nekem elég gagyinak tűnt.

:devlish:

vagy rétegelt lemezből csinálok majd, vagy 165ös lefolyócsőből.

elég húzós az ár....

illetve a gyári ha úgyis kivan, akkor abbol kell faragni, Sanci cartárs szépen megoldotta.

Link to comment
Megosztás:

Semmi baja nincs a müanyag karikának....

Mivel jobb egy rétegelt lemezből taknyolt valami?

Nekem a JBL C608GTI-hez nem annyira vált be a műanyag karika, egyszerűen túl vékony.

Mivel a hangszórót eddig nem tudtam eladni, most megkísérelem befaragni :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a JBL C608GTI-hez nem annyira vált be a műanyag karika, egyszerűen túl vékony.

Mivel a hangszórót eddig nem tudtam eladni, most megkísérelem befaragni :devlish:

A karika 30mm-t emel, ha ennél több kell, akkor persze, hogy kevés- Viszont meglehet, hogy ha ennél több kell, akkor már a kárpitot faragni kell majd. A műanyag karikával a megadott beépítési mélységig nem kell barkácsolni semmit. A C608GTI valszeg túl nagy.

Nekem most MDF-ből CNC-vel kimart gyűrűk vannak, de lényeges különbséget nem érzek a korábbi műanyaghoz képest. Az ára viszont kb. kétszeres volt, nagyker árszinten.

Link to comment
Megosztás:

A karika 30mm-t emel, ha ennél több kell, akkor persze, hogy kevés- Viszont meglehet, hogy ha ennél több kell, akkor már a kárpitot faragni kell majd. A műanyag karikával a megadott beépítési mélységig nem kell barkácsolni semmit. A C608GTI valszeg túl nagy.

Nekem most MDF-ből CNC-vel kimart gyűrűk vannak, de lényeges különbséget nem érzek a korábbi műanyaghoz képest. Az ára viszont kb. kétszeres volt, nagyker árszinten.

A JBLhez 50mm-t kellett emelni (+ a saját kerete), hogy ne érjen bele a lehúzott ablak,

így pont egy vonalban van az ajtókárpit aljával (mármint miután egy 165mm-s lyukat vágtam bele).

De az igazi probléma a súlya volt (2kg+), ezeknek a karikáknak pár mm falvastagsága van,

nem hiszem, hogy tartósan elviselnék. Műanyagból esztergáltattam apámmal két karikát, 20mm közeli falvastagsággal,

így már egész jó, most hétvégén kezdtem el beszerelni, az ajtókárpit kicsit megszenvedte a műveletet :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A karika 30mm-t emel, ha ennél több kell, akkor persze, hogy kevés- Viszont meglehet, hogy ha ennél több kell, akkor már a kárpitot faragni kell majd. A műanyag karikával a megadott beépítési mélységig nem kell barkácsolni semmit. A C608GTI valszeg túl nagy.

Nekem most MDF-ből CNC-vel kimart gyűrűk vannak, de lényeges különbséget nem érzek a korábbi műanyaghoz képest. Az ára viszont kb. kétszeres volt, nagyker árszinten.

Dekopirral kivágott gyűrűvel mibajod?:devlish:

100ft / pár :lol:

Az ajtókárpit mahinálásával eljutottam oda, hogy most egy olyan 50mm van a kárpit, és az ajtó lemeze között.

A lemez és az üveg között mennyi van kb?

Link to comment
Megosztás:

Dekopirral kivágott gyűrűvel mibajod?:lol:

100ft / pár :lol:

Az ajtókárpit mahinálásával eljutottam oda, hogy most egy olyan 50mm van a kárpit, és az ajtó lemeze között.

A lemez és az üveg között mennyi van kb?

Dekopírral semmi baj :lol:

A Pííííísta kocsijába a plusz 20mm-es emelést mi is custom vágtuk MDF-ből, mert máshogy nem ment volna be a szett.

Csak megmondom őszintén, ha nem muszáj, nem barkácsolok már.... öreg vagyok és lusta. :lol: ;) :devlish:

PLUG & PLAY RULEZ!

Link to comment
Megosztás:

Dekopírral semmi baj :lol:

A Pííííísta kocsijába a plusz 20mm-es emelést mi is custom vágtuk MDF-ből, mert máshogy nem ment volna be a szett.

Csak megmondom őszintén, ha nem muszáj, nem barkácsolok már.... öreg vagyok és lusta. :lol: :lol: :devlish:

PLUG & PLAY RULEZ!

Szóval az ajtó lemeze, és az üveg között mennyi hely lakozik még kb? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.