Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Nekem most egy JVC DVD-s fejegységem van, amivel az a gondom, hogy csak az audio cd lejátszásakor jegyzi meg hol lett kikapcsolva és csak azt tudja folytatni, valamint csak itt tudok előre-hátra tekerni egy track-en belül. (De ilyet nem hallgatok már, csak kipróbáltam)

Az mp3 cd, vagy mp3 dvd esetében nem lehet egy track-en belül tekerni és nem is jegyzi meg hol tartott, hanem az adott számot mindig elölről kezdi. Én szeretek 2órás mixeket hallgatni és rettentően idegesítő, hogy mindig csak a mix első 15-20 percét hallgatom, kivéve ha nagyobb útra megyek, de az baromi ritka nálam...

(az előző fejegységem az is JVC volt, de "csak" cd mp3, azzal nem volt ilyen gond, tekerni is lehetett, meg is jegyezte)

Nem értem, miért nem lehetett ezt megoldani JVC-éknél :)

Na mindegy, most úgy döntöttem lecserélem (ez eladó, ha kell vkinek, egyébként semmi baja, van rajta videó kimenet, lehet rákötni monitort és dvd-zni a kocsiban) :D

Amiért írtam igazából az lenne, hogy ha akármilyen USB-s/kártyaolvasós fejegységet veszek, onnan vajon hogy kezeli az mp3-at, meg vannak ezek a lehetőségek, vagy ugyanolyan kaki?

Ha valakinek van ilyen az kérem írja meg, mert nem akarok zsákbamacskát...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Na most át is kötöttem csak az 1-ik tekercs szól,de ez is elég brutálisan mozgatja a dolgokat a kocsiban.Főleg a visszapillantót kell állandóan állítani,mert szó szerint eltekeri a helyéről.Nagyon kemény.Azért vagyok így meglepődve,mert eddig nekem egy rockfordfosgate PUNCH P2-es 38cm volt a ládában,ami asszem 500W volt,csak az sajna egy teszt cd során elpukkant :) És most ez csak egy 30cm-es 2000W :D Jóval ütősebbet szól,mint a 38cm.Pedig a 38cm hangszóró,állítólag szebb és ütősebb mélye van.De ezt cáfolom ;)

Az az érdekes, h minél nagyobb a hangszóró átmérője, annál mélyebbre tud menni, de a kisebb átmérőjűek pedig gyorsabban tudnak reagálni, vagyis pontosabbak és kisebb a késésük, de nem tudnak igazán mélyre menni. ;)

Nekem egy harmincas Earthquake DB-12-es van hátul. Nem is igazán tud sokat a rendszer, mert kb 120-150 W-tal van meghajtva egy homemade ládában. A gyári hangszórókat szépen kiegészíti, mindenféle kiemelés használata nélkül. Bőven elég lett nekem.

És még így is észreveszik a szüleim, ha megállok a házuk előtt. Pedig nekem nem állítja el a tükröt! :P

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes, h minél nagyobb a hangszóró átmérője, annál mélyebbre tud menni, de a kisebb átmérőjűek pedig gyorsabban tudnak reagálni, vagyis pontosabbak és kisebb a késésük, de nem tudnak igazán mélyre menni. :D

Nekem egy harmincas Earthquake DB-12-es van hátul. Nem is igazán tud sokat a rendszer, mert kb 120-150 W-tal van meghajtva egy homemade ládában. A gyári hangszórókat szépen kiegészíti, mindenféle kiemelés használata nélkül. Bőven elég lett nekem.

És még így is észreveszik a szüleim, ha megállok a házuk előtt. Pedig nekem nem állítja el a tükröt! ;)

Én úgy vagyok vele, hogy azé a festéket ne lőjje már le a kocsiról a ne mán! Nekem se erősítőm, se mélyládám...kalap tartón van 2db 15cm-s, 3 utas ovál hangszóróm, amit egy régebbi JVC hajt meg 45W-al. És szépen adja a basszust, nekem bőven elég! Maximum valami kis 200-400w-os erősítőt+mély ládát raknák bele, de meg vagyok én így is ! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem 1 pár csipogót amit előre szeretnék bekötni. szerintetek hol lenne előnyösebb.

1. az a oszlop tövébe (a műanyagra 2oldali ragasztóval)

2. az a oszlopra (kis csavarral rögzítve)

eredeti helyére nem tudom betenni, már próbáltam. Hol lenne előnyösebb?

szerintem tedd az oszlop tövébe. ha az oszlopra rakod és esetleg el akarod majd adni a verdát, de mondjuk a csipogót meg tartanád, akkor meg szép lesz majd a csavarnak a lyuka az oszlopba :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem tedd az oszlop tövébe. ha az oszlopra rakod és esetleg el akarod majd adni a verdát, de mondjuk a csipogót meg tartanád, akkor meg szép lesz majd a csavarnak a lyuka az oszlopba :)

Igen , kb én is ilyen elven gondolkodom. A 2oldali ragasztót meg le lehet szépen szedni.

Remote szálat a fejegységre hova szoktak bekötni? Az elektromos antenna kábelre vagy hova? Hova ajánlatos?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem 1 pár csipogót amit előre szeretnék bekötni. szerintetek hol lenne előnyösebb.

1. az a oszlop tövébe (a műanyagra 2oldali ragasztóval)

2. az a oszlopra (kis csavarral rögzítve)

eredeti helyére nem tudom betenni, már próbáltam. Hol lenne előnyösebb?

Én az A oszlopra tenném.....Sokkal jobb lesz tőle a szinpadkép.Ha van gumigyurmád,addig tudod helyezgetni a magas sugárzó helyét,amíg be nem tudod lőni a tökéletes poziciót.Nem hiszem hogy bontóban drága lenne 2db müanyag A oszlop borítás. :)

Link to comment
Megosztás:

Az elektromos antenna kábel a remote szál... :D

Milyen remote szál?

Remote szálnak nem azt az általában kék-fehér vezetéket nevezzük, ami kapcsolja az erősítőt?

Az RCA-kábeleken is fut egy ilyen remote szál pluszban.

Ti miről beszéltek, aminek köze van az antennához? :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen remote szál?

Remote szálnak nem azt az általában kék-fehér vezetéket nevezzük, ami kapcsolja az erősítőt?

Az RCA-kábeleken is fut egy ilyen remote szál pluszban.

Ti miről beszéltek, aminek köze van az antennához? :)

Gondolom arra gondolnak, hogy az autórádiókon nagyrészt van egy tápvezeték, amin akkor jelenik meg feszültség, ha bekapcsolódik az autórádió. Ez való ahhoz, hogy a gyári elektromos antenna kitolja magát. :D Ezt szokták remote szálnak használni a külön erősítős rendszereknél a bekapcsoláshoz.

De lehet tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom arra gondolnak, hogy az autórádiókon nagyrészt van egy tápvezeték, amin akkor jelenik meg feszültség, ha bekapcsolódik az autórádió. Ez való ahhoz, hogy a gyári elektromos antenna kitolja magát. :) Ezt szokták remote szálnak használni a külön erősítős rendszereknél a bekapcsoláshoz.

De lehet tévedek.

Így van, jól gondolod! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy 2 csatornás erősítőm van,amit hidalva használtam eddig,de nem gondoltam volna ettől a mélynyomótól hogy ez ennyire brutál.Szó szerint a 2db 30A-es biztosítékról a műanyag ház le olvadt :) :D

Dobjál már légyszives erről a nyomóról egy képet, esetleg ha a műszaki paraméterei is látszanának az adat tábláján....

Előre is köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy F Astrat (94-es évjárat), és hát meg kell mondjam, a benne lévő kazettás Blaupunkt egy kalap...

Le szeretném cserélni egy mp3-as, USB-s rádióra. Viszont amikor kiszedtem ezt a magnót, hogy helyére rakjam az újat, akkor egy komplett beépítőkerettel szembesültem, ami ha jól vettem észre, akkor összefügg teljesen az LCD-vel, amin az óra/dátum van.

Kérdésem lenne, hogy most mitévő legyek? Szedjem ki azt a gyári keretet, és vegyek egy olyan magnót, amihez kapok egy ugyanilyet, vagy hasonlót? Vagy valahogy meg lehet oldani egy kis barkácsolással a dolgot?

Ha másik magnóra van szükség, tudna valaki mondani olyan márkákat és típusokat, amiket az F Astraba tutira be lehet építeni, tehát méretét, tudását (6 hangszoró) tekintve megfelelő?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Kellemes napot, és Ünnepeket!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy F Astrat (94-es évjárat), és hát meg kell mondjam, a benne lévő kazettás Blaupunkt egy kalap...

Le szeretném cserélni egy mp3-as, USB-s rádióra. Viszont amikor kiszedtem ezt a magnót, hogy helyére rakjam az újat, akkor egy komplett beépítőkerettel szembesültem, ami ha jól vettem észre, akkor összefügg teljesen az LCD-vel, amin az óra/dátum van.

Kérdésem lenne, hogy most mitévő legyek? Szedjem ki azt a gyári keretet, és vegyek egy olyan magnót, amihez kapok egy ugyanilyet, vagy hasonlót? Vagy valahogy meg lehet oldani egy kis barkácsolással a dolgot?

Ha másik magnóra van szükség, tudna valaki mondani olyan márkákat és típusokat, amiket az F Astraba tutira be lehet építeni, tehát méretét, tudását (6 hangszoró) tekintve megfelelő?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Kellemes napot, és Ünnepeket!

Norbi

Ki lehet szedni azt a keretet is.

Link to comment
Megosztás:

Uff.

Full amatőrként ma nekiestem és végre összeraktam a kocsiban a zenét. Köszönöm mindenki segítségét, sok jó tanácsot kaptam.

( Hangszórók elhelyezkedése,erősítő bekötés,stb..)

Viszont egy apró dolog amit észrevettem, lehet hogy lényegtelen de inkább kérdezek.

A földelést az erősítőnek a csomagtartóban odacsavaroztam a lemezhez.

Lehet hogy olyan ruhában voltam, de észrevettem hogy mikor próbálgattam ,meg ki-be szálltam a kocsiból néha mintha megcsípet volna vmi mikor az ajtóhoz értem.

Olyan amikor fel van az ember töltődve és fémhez érsz.

Ennek lehet vmi köze a földeléshez vagy csak egyszerű véletlen ??

Lehet hülyeség a kérdés de mindig tanul az ember :)

Link to comment
Megosztás:

Uff.

Full amatőrként ma nekiestem és végre összeraktam a kocsiban a zenét. Köszönöm mindenki segítségét, sok jó tanácsot kaptam.

( Hangszórók elhelyezkedése,erősítő bekötés,stb..)

Viszont egy apró dolog amit észrevettem, lehet hogy lényegtelen de inkább kérdezek.

A földelést az erősítőnek a csomagtartóban odacsavaroztam a lemezhez.

Lehet hogy olyan ruhában voltam, de észrevettem hogy mikor próbálgattam ,meg ki-be szálltam a kocsiból néha mintha megcsípet volna vmi mikor az ajtóhoz értem.

Olyan amikor fel van az ember töltődve és fémhez érsz.

Ennek lehet vmi köze a földeléshez vagy csak egyszerű véletlen ??

Lehet hülyeség a kérdés de mindig tanul az ember :)

Nekem is hasonló gondom van mióta erölködő van a gépben...

De azt hiszem akkor kaptam bele üléshuzatot is, ami műszálas...

:D

Link to comment
Megosztás:

Az odáig oké, de a keret alatt az LCD képernyőt is érted, vagy az marad és csak a magnónak az a kis kerete jön ki?

Mert ha az egész LCD-s modul, akkor mit rakok a helyére?

Csak a magnó keretét kell kiszedni. Leszeded a hátuljáról a csatikat és olyan rádiót teszel bele amilyet csak akarsz... :)

Link to comment
Megosztás:

annak az LCD-nek az égvilágon semmi köze nincs a fejegységhez

Hogyne lenne. Azon jeleníti meg a rádió kijelzéseit, ha gyári a cucc. Ám esetünkben ez elhanyagolható, mert amúgy sem fogja mutatni az adatokat, mert nem gyári fej lesz benne. Ilyenkor szokták elvágni a TID felé menő szürke/piros vezetéket (ha jól emlékszem), hogy amikor bekapcsolod a rádiót, akkor ne tűnjön el a dátum a kijelzőről.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.