Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

...mennyi amúgy???

Nekem bizti nem marad, mert így az elhelyezése nem nyerő...de ha valaki kérdezni mennyit mondjak?

Tom hogy nalad nem marad ...

jo MTX 25ös van már huszonpárezer forintért....

szal a DLD ocsi nagyon 11e ft

van hozza egy mac attack 4075 4ch erölködö ;) az sem drága

Link to comment
Megosztás:

Na bent az Első szett...zsííírkirály....

Viszont annyi luk van az ajtóban, hogy le kell még szigetelni...mert állítólag így pont elveszik az amit tud az első szett...most olyan mintha egy 30l-es full nyitott ládában zenélne...na ebből kell egy "zárt ládát" kreálni a lukak szigetelésével...

NINCS VALAKINEK KÖLCSÖN EGY MÉLYLÁDÁJA??? ;)

Na végre, ennek örülök!!

Szépen szól és jól terhelhető szett...... ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi...hazáig "bömböltettem" a muzsikát...

Na úgy érzem, hogy nekem megfelel a mély amit pl ez a DLD küld... (Zoli mik enne a paraméterei amúgy??? )

Szóval úgy érzem, hogy az ajtó leszigetelésével elég jó minőségű lowcosthifit hoztam össze... ;)

Akkor nem kell az enyém?????

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre addig kell valami amíg nem veszem meg a sajátot...

Igazából Sonique-ét épp, hogy be lehet passzírozni...

...jövő héten talán lesz időm kipróbálni egy-két ládát... (István Surányihoz nem jössz el velem???)

és az enyem nem is egy eszeveszett nagy ládiko ....

de még mindig azt mondom épiteni kell egy ládát oda és akkor elfér egy 30as mély ...

látod az én ládám is jo lett .. ha meg van ? literkell nagyon elqrni nem lehet ... és akkor sokkal több

hely marad a csomiban mert oda lett kitalálva a ládiko ....

holnap kérünk képeket a toldat szerelésröl ;)

yahh ha a mostani mély is tökéletes nem keresgélnék én tovabb a DLD nagyon jo ebben a kategoriában és

nagyonsok magasabb árkategoriáju nevesebb mélyeket is magamögé utasit ... és a DLD amerikában készül

ami nalad van az is ott készült

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segitség kellene

Vectra B-m van és szeretnék behúzni az ajtóba a hangszórónak kábelt ( a gyári nem jó mert az csengődrót ) az a gond hogy cordial koax és legalább 7mm az átmérője. Hol fúrjam meg az ajtóátvezetőt hogy ne sértsek meg áramköröket? ( csak el ablak és kp zár van az ajtóban, el tükör, ajtóvilágitás nincs. Ha valaki csinált már ilyet, akkor okositson már ki. Ha van kép róla még jobb. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem. Az autós equalizernek mia lényege? Az csak hangszinszabályozó? Vagy erősit is? Mert láttam olyan hirdetést is , hogy erősitő is, 4X25 vatt. De az mit erősít, ha az autós cd már 4X50 vattos?

Általában az equalizerekben beépített erősítő is van. Típustól függően lehet, hogy gyengébb a beépített erősítő mint a fejegységé.

De van itt még más gond is. A fejegység felerősített jelét (amiben már egyszer a torzítás és a zaj is fel van erősítve) a equ. még egy erősítőn és egy csomó haszontalan alkatrészen átviszi (rápakolva még több zajt és torzítást), és ezzel még jobban ront a hang valódi alakján. A kiadott hang csak érzékszervedet próbálja meg becsapni, hogy jól szól a sok magas és mály ráadásával, de ez nem igazi hang. A jó beállítás ha semmilyen frekvenciát nem emelünk ki és húzunk le. Úgy jó ahogy a hangmérnök beállította. Na mondjuk ehhez kell egy minőségi fejegység és egy rendesen kiválogatott és megépített rendszer mögé, kevés alkotóelemmel. Ilyenkor beszélünk élethű hangzásról... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem. Az autós equalizernek mia lényege? Az csak hangszinszabályozó? Vagy erősit is? Mert láttam olyan hirdetést is , hogy erősitő is, 4X25 vatt. De az mit erősít, ha az autós cd már 4X50 vattos?

Igen, ez a marketing....

De az a szerencsétlen IC -temető a fejegységben soha nem fog neked ténylegesen szinusz 50W RMS teljesítményt kiadni, max ha felét, de nem akarlak elkeseríteni még annyit se nagyon és azt sem profi minőségben.

Na ezért kell az erősítő, hogy a fejegység RCA kimenetén lévő kicsiny (néha elég tisztességes) jelszintjét felerősítse és valami zenéhez közeli élményt is nyújtson.....

Az EQ és más hasonló "csodaszerek" (loudnes, X bass, bass boost és társai) szintén felejtősek, többet torzítanak a hangon, mint sem javítanának!

Az EQ -val egyébként a frekvenciatartományon belül tudsz kiemelésekt végezni a "jobb hangzás" érdekében.

Minőségi komponensekből lehet minőségi hifit építeni.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a marketing....

De az a szerencsétlen IC -temető a fejegységben soha nem fog neked ténylegesen szinusz 50W RMS teljesítményt kiadni, max ha felét, de nem akarlak elkeseríteni még annyit se nagyon és azt sem profi minőségben.

Na ezért kell az erősítő, hogy a fejegység RCA kimenetén lévő kicsiny (néha elég tisztességes) jelszintjét felerősítse és valami zenéhez közeli élményt is nyújtson.....

Az EQ és más hasonló "csodaszerek" (loudnes, X bass, bass boost és társai) szintén felejtősek, többet torzítanak a hangon, mint sem javítanának!

Az EQ -val egyébként a frekvenciatartományon belül tudsz kiemelésekt végezni a "jobb hangzás" érdekében.

Minőségi komponensekből lehet minőségi hifit építeni.... ;)

Azért van minőségi EQ is.... :P

Csak nem az "ötezeré', ócsón" kategória. First Austria és társai..... ;) ;)

Sajnos az autó maga torzítja a karakterisztikát, az igazán profi rendszereknél ezért "hozzáigazítják" a térhez, meg a hallgatói pozícióhoz a hangot. Az EQ nélkül nem megy.....

Egyébként, nem biztos, hogy mindig kell a lineáris karakterisztika. Egy-egy koncertteremnek megvan a maga "akusztikája", ebbe beletartozik az is, hogy itt-ott elnyel, vagy erősít bizonyos frekiket. A lineáris hangzás kib....t unalmas és száraz. De van aki azt szereti.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Megvettem az rca kábeleket is és beszereltem az erösitöt,Fli de minden bekapcsoláskor pukkan egyet.

Ezt mi okozhatja?

a fejegység hibája

minden arra mutat hogy bekapcsolt állapotban dugtad rá vagy hoztad le az rca kábelt az erösitöröl vagy a fejegységröl

és kiment a panelen egy beforrasztott biztositék

szétt kell szedni és meg kell csinaltatni .. ha pioneer fejegységed van abban már azonositani tudom mit kell kicserélni

de vékony páka hijján nem tom megtenni ...

kapcsold be a fejegységet elöször jobb aztan csak a ball rca legyen rajta és nézd meg melyik oldal pukkan

jobb esetben csak 1 ment ki

ha pedig van multimétered és llehet szakadást vizsgálni akkor ki tudod csipogtani is ...

fejegység burkulat és az rca föld közt nem szabad szakadásnak lenni ... ha van akkor szar van a paliban ...

udv

jahh ha nem tudod magad megcsinalni tudok egy szerelöt a domusnál oda viszed 10 perc és hozhatod is el ....

na bye

Link to comment
Megosztás:

a fejegység hibája

minden arra mutat hogy bekapcsolt állapotban dugtad rá vagy hoztad le az rca kábelt az erösitöröl vagy a fejegységröl

és kiment a panelen egy beforrasztott biztositék

szétt kell szedni és meg kell csinaltatni .. ha pioneer fejegységed van abban már azonositani tudom mit kell kicserélni

de vékony páka hijján nem tom megtenni ...

kapcsold be a fejegységet elöször jobb aztan csak a ball rca legyen rajta és nézd meg melyik oldal pukkan

jobb esetben csak 1 ment ki

ha pedig van multimétered és llehet szakadást vizsgálni akkor ki tudod csipogtani is ...

fejegység burkulat és az rca föld közt nem szabad szakadásnak lenni ... ha van akkor szar van a paliban ...

udv

jahh ha nem tudod magad megcsinalni tudok egy szerelöt a domusnál oda viszed 10 perc és hozhatod is el ....

na bye

Hali.

Köszi a választ.

Nem volt bekapcsolva a fej mikor rádugtam az rca-t, az erösitö pedig még nem volt áram alatt sem, mikor rádugtam.

Alpine 9884 a fej.

És sajna nem tudom megcsinálni ha ez a baj, és csak egy forrasztó pisztolyom van itthon.

;)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi a választ.

Nem volt bekapcsolva a fej mikor rádugtam az rca-t, az erösitö pedig még nem volt áram alatt sem, mikor rádugtam.

Alpine 9884 a fej.

És sajna nem tudom megcsinálni ha ez a baj, és csak egy forrasztó pisztolyom van itthon.

;)

Amikor elöször bekötöttem,nekem is ezt csinálta,de csak akkor pukkant(csak egyet) ha úgy indítottam be az autót hogy szólt a zene.....1-2 hét alatt valamitől elmúlt magától ;) Nálam többet nem volt ilyen probléma.......

A sercegés elmúlt a hangszórókból????

Link to comment
Megosztás:

Amikor elöször bekötöttem,nekem is ezt csinálta,de csak akkor pukkant(csak egyet) ha úgy indítottam be az autót hogy szólt a zene.....1-2 hét alatt valamitől elmúlt magától ;) Nálam többet nem volt ilyen probléma.......

A sercegés elmúlt a hangszórókból????

Hali

Nekem már az elsö bekapcsolásnál pukkant, de amikor szolt és ugy inditottam, nem volt semmi gond.

Nem tom milyen sercegésre gondolsz.

Amikor megvettem az Audio System szettet, akkor a jobboldali torzitott mint állat alacsony hangerön, (sztem erre gondolsz)

akkor visszavittem a Surányihoz, és elküldték garanciális javitásra, azóta náluk, van már több mint két hónapja. Hogy kapnák be a f.... ;)

Most a jobb oldalon a gyári hangszoró van.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nekem már az elsö bekapcsolásnál pukkant, de amikor szolt és ugy inditottam, nem volt semmi gond.

Nem tom milyen sercegésre gondolsz.

Amikor megvettem az Audio System szettet, akkor a jobboldali torzitott mint állat alacsony hangerön, (sztem erre gondolsz)

akkor visszavittem a Surányihoz, és elküldték garanciális javitásra, azóta náluk, van már több mint két hónapja. Hogy kapnák be a f.... ;)

Most a jobb oldalon a gyári hangszoró van.

Erre gondoltam ;)

Menj be hozzájuk és reklamálj...Azzal sok mindent el lehet érni ;) (első szett)

Link to comment
Megosztás:

kérdeznék az itt lévő kollégáktól vmit.

ha szól a hifim és közben minél nagyobb a terhelés a generátoron(lámpa,venti,stb.)annál jobban búg a hifim.főleg a mélyen hallani.

zavarszűrős a generátorom és nem gagyik a komponensek.árnyékoltak a kábelek is(mind az rca-k mind a tápok).

volna vkinek segítő ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nekem már az elsö bekapcsolásnál pukkant, de amikor szolt és ugy inditottam, nem volt semmi gond.

Nem tom milyen sercegésre gondolsz.

Amikor megvettem az Audio System szettet, akkor a jobboldali torzitott mint állat alacsony hangerön, (sztem erre gondolsz)

akkor visszavittem a Surányihoz, és elküldték garanciális javitásra, azóta náluk, van már több mint két hónapja. Hogy kapnák be a f.... ;)

Most a jobb oldalon a gyári hangszoró van.

van még egy koppanás gátlo is minden rca kimenetnél

ami némitja a kimenetet bekapcsolásnál ... az is tönkre mehetett

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Amikor kikapcsolom a fejegységet, miért nem kapcsol ki az erösitö? Világit a zöld led, az Fli felirat, és hallani a hangszorokon is, hogy picit sisteregnek.

A vezérlöszálat a REM1-re kötöttem, az erösitön pedig a helyére.

Akkor talán megvan a hiba...Azt hiszem az autó kábelkötegében a kék fehér vezeték az erősítő kapcsóló......Gondolom Te a fejegységre kötötted,mondjuk úgy is kellene müködnie ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor talán megvan a hiba...Azt hiszem az autó kábelkötegében a kék fehér vezeték az erősítő kapcsóló......Gondolom Te a fejegységre kötötted,mondjuk úgy is kellene müködnie ;)

Mármint hogy a fejegységböl kijövö, iso csatlakozon lévö kék-fehérre kössem a vezérlöszálat, és ne a REM1 -re?

Igen, a fejegységböl kijövö REM1-re kötöttem a vezérlö szálat.

Link to comment
Megosztás:

Akkor talán megvan a hiba...Azt hiszem az autó kábelkötegében a kék fehér vezeték az erősítő kapcsóló......

Hali.

Igazad volt, erre kötöttem és lekapcsolja az erösitöt a fej, ha azt is kikapcsolom.

És a pukkanás is megszünt.

Akkor a REM1-2 mire való?

Ha lesz még egy erösitö a ládának, azt mire kössem?

Kössem erre a kék-fehér vezetékre?

Link to comment
Megosztás:

kérdeznék az itt lévő kollégáktól vmit.

ha szól a hifim és közben minél nagyobb a terhelés a generátoron(lámpa,venti,stb.)annál jobban búg a hifim.főleg a mélyen hallani.

zavarszűrős a generátorom és nem gagyik a komponensek.árnyékoltak a kábelek is(mind az rca-k mind a tápok).

volna vkinek segítő ötlete?

Ha jól tudom a testelés potenciálkülönbsége okozza. Valószínűleg az erősítőd fém háza kontaktusban van a kocsi fém elemével. Legtipikusabb eset, amikor a hátsó üléstámlára csavarozzák fel, így az fémesen érintkezik a kasznival. Próbaképp az erősítőt szereld le és helyezd a kárpitra. Ha így megszűnik a "generátorhang", akkor az erősítőt egy kárpitozott falapra szereld.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Igazad volt, erre kötöttem és lekapcsolja az erösitöt a fej, ha azt is kikapcsolom.

És a pukkanás is megszünt.

Akkor a REM1-2 mire való?

Ha lesz még egy erösitö a ládának, azt mire kössem?

Kössem erre a kék-fehér vezetékre?

Azt hittem arra van,mint amire kötötted...Én is úgy akartam most bekötni,de akkor nem teszem ;) .....A másik erősítőnek hátul is eloszthatod a kapcsoló vezetéket.Nem kell másik kábelt előlről behúzni ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.