Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

420 w 14 v on

és 12v on menyi?

300. De jobb, ha tudod, a mai erősítőket DIN szerint 14.4V-on specifikálják :)

(mivel elvben ez az üzemi feszültség menet közben, ha megy a generátor, és így jóval nagyobb wattokat lehet írni... :huh: )

De nem a watt a lényeg. Illetve, inkább az, hogy az MTX-ek valóban hoznak is minden egyes wattot, még többet is, mint ami meg van adva. A specifikáció eleve 0.01% torzítás mellett van megadva, ha 0.1%-ra nézed, min. 2x akkora a kimenő teljesítmény.....

Link to comment
Megosztás:

ez az erősítő 600 w ot tud 4 ohm on ez rms teljesítmény?

http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=...2&cikk=7998

Te most mit szeretnél....?

Egy hosszú távon is hallgatható, szinergikus, egymáshoz illeszkedő komponensekből megválasztott és felépített rendszert, vagy hogy puffogjon valami a csomagtartóban és minél nagyobbat szóljon...???

Mert, ha az első variációt, akkor ne kapkodj, tájékozódj, kérdezz meg olyanokat akik már nem egy két rendszert építettek és tudnak hasznos tanácsot adni. Ilyen Hic is, de hiába mond sok okosságot, ha csak a magad feje után mégy...

Először is gondold át milyen zenét szeretsz, ehhez válogass komponenseket és ha lehet egy azonos gyártón belül, de főleg azonos árkategóriában.

Hiába veszel egy csúcs elsőszettet, ha agyoncsapod egy gagyi erősítővel.....

Én a helyedben építenék egy tisztességes alap rendszert minőségi komponensekből, azaz elsőszett, négycsatornás erősítő és egy mélyláda, valamint normális kábelezés.

Ha a plusz erősítő és a kondi(k) árát minőségi szettre, vagy kábelekre fordítod, esetleg komolyabb erősítőre, klasszisokkal szebb hangú végeredményt fogsz kapni.

És amit messze kerülj el, az a sok csili-vili WATT!!!

Ennek igazán enm sok jelentősége van, mivel ezek a maximális "számok" esetleg csúcsban és rövid ideig jelentkeznek, vagy képes elviselni egy hangszóró.

Senki nem arra kíváncsi, hogy éppen hány száz wattnál fog elszállni a hangszóró, de sokkal inkább arra, hogy hogyan is szól az majd.

Hidd el, nem kell ahoz több ezer watt, hogy egy nagyobb dinamikai csúcsnál kapjon az a szerencsétlen hangszóró akkora löketet, hogy felkoppanjon...

Fordíts figyelmet a tápellátásra, hogy nagy hangerőn se essen össze a rendszered, illetve ne küldjön az erősítő torz jeleket, végsősoron egyenáramot a hangszórók felé, mert aztán lassan elkezdhetsz integetni azoknak!

Ha van egy normális alapod, lehet tovább építkezni, azaz külön erősítő a szetthez, külön a ládához, esetleg aktív meghajtás, duplatekercses mélynyomó, stb.....

Link to comment
Megosztás:

Ebből az is következhet, hogy nem lesz másik autód, vagy teljesen más hifit szeretnél az új autódba...??

Nem, ebből az következik, hogy minden fillér kell az új autóra.... (Nagy a család, Zafirára gyúrok, a lehetőségek határain belül, aztán meglátjuk, mi lesz). A hifi most másodlagos, egyelőre. :huh:

A fejegységet megtartom. A többi meg, ha elmegy örülök, ha megmarad beépítem. Hál' istennek elég jó cuccokat szedtem össze, jók lesznek a következő kocsiba is. :)

További részletek az eladó Autóhifi topikban, este.

Apropó, vettél már első szettet?

Link to comment
Megosztás:

Apropó, vettél már első szettet?

Nem vettem még, nyitott vagyok bármi jóra..... :huh:

Most a Power Bass első szettemet használom, ami teljesen új (régről maradt nekem) semmi gondom vele tényleg szépen szól, csak nem merem annyira tekerni neki (70W RMS) de érzem, hogy az SST Wonder könnyedén szétcsapná.....

S-6C

6.5" Component

s_6c_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SPECIFICATIONS:

• Power Handling Capacity (Peak) : 210W

• Power Handling Capacity (RMS) : 70W

• Nominal Impedancel : 4 ohm

• Frequency Response : 60Hz - 20kHz

• Sensitivity : 90 dB/W/M

• Motor Structure : 10 oz

• Mounting Depth : 2.3"

Link to comment
Megosztás:

Nem vettem még, nyitott vagyok bármi jóra..... :)

Most a Power Bass első szettemet használom, ami teljesen új (régről maradt nekem) semmi gondom vele tényleg szépen szól, csak nem merem annyira tekerni neki (70W RMS) de érzem, hogy az SST Wonder könnyedén szétcsapná.....

Lesz egy DLS Reference R6-os szett a kalapban, 25k..... :D

Mondjuk, az is csak 80W RMS, ellenben elég korrekt darab :huh:

Link to comment
Megosztás:

Te most mit szeretnél....?

Egy hosszú távon is hallgatható, szinergikus, egymáshoz illeszkedő komponensekből megválasztott és felépített rendszert, vagy hogy puffogjon valami a csomagtartóban és minél nagyobbat szóljon...???

Mert, ha az első variációt, akkor ne kapkodj, tájékozódj, kérdezz meg olyanokat akik már nem egy két rendszert építettek és tudnak hasznos tanácsot adni. Ilyen Hic is, de hiába mond sok okosságot, ha csak a magad feje után mégy...

Először is gondold át milyen zenét szeretsz, ehhez válogass komponenseket és ha lehet egy azonos gyártón belül, de főleg azonos árkategóriában.

Hiába veszel egy csúcs elsőszettet, ha agyoncsapod egy gagyi erősítővel.....

Én a helyedben építenék egy tisztességes alap rendszert minőségi komponensekből, azaz elsőszett, négycsatornás erősítő és egy mélyláda, valamint normális kábelezés.

Ha a plusz erősítő és a kondi(k) árát minőségi szettre, vagy kábelekre fordítod, esetleg komolyabb erősítőre, klasszisokkal szebb hangú végeredményt fogsz kapni.

És amit messze kerülj el, az a sok csili-vili WATT!!!

Ennek igazán enm sok jelentősége van, mivel ezek a maximális "számok" esetleg csúcsban és rövid ideig jelentkeznek, vagy képes elviselni egy hangszóró.

Senki nem arra kíváncsi, hogy éppen hány száz wattnál fog elszállni a hangszóró, de sokkal inkább arra, hogy hogyan is szól az majd.

Hidd el, nem kell ahoz több ezer watt, hogy egy nagyobb dinamikai csúcsnál kapjon az a szerencsétlen hangszóró akkora löketet, hogy felkoppanjon...

Fordíts figyelmet a tápellátásra, hogy nagy hangerőn se essen össze a rendszered, illetve ne küldjön az erősítő torz jeleket, végsősoron egyenáramot a hangszórók felé, mert aztán lassan elkezdhetsz integetni azoknak!

Ha van egy normális alapod, lehet tovább építkezni, azaz külön erősítő a szetthez, külön a ládához, esetleg aktív meghajtás, duplatekercses mélynyomó, stb.....

természetesen azt akarom hogy szépen szóljon

ezeket a komponenseket néztem ki:

mély :

http://www.paradoxautohifi.hu/melynyomo/Ma...X_Box_15BR.html

a mélyhez erősítő :

http://www.autovm2000.hu/index.php?page=sh...rt&Itemid=1

hozzá kábelszett:

http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszlet...on-FSK_600.html

első szett: (kezdetben a fejegységről lessz hajtva majd később fogok hozzá venni erőlködőt is ) http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/Ma..._Flat_2.16.html

fejegység:

http://bolthely.hu/technicar/id/00691_JVC_KD-G442

szerintetek jó lessz ez az összeállítás?

Link to comment
Megosztás:

"- Audio System AS80 - felső kategória, 2x80W RMS @ 4ohm, 13.8V, 0.05%THD. első szetthez, vagy kis szubhoz (nincs benne váltó) - 10.000"

Lenne értelme különszedni az első szettet a sherwoodtól, azzal meg hídba kötve a 4 csatit valami bitangot megtekerni??? :huh:

lol :)

Link to comment
Megosztás:

"- Audio System AS80 - felső kategória, 2x80W RMS @ 4ohm, 13.8V, 0.05%THD. első szetthez, vagy kis szubhoz (nincs benne váltó) - 10.000"

Lenne értelme különszedni az első szettet a sherwoodtól, azzal meg hídba kötve a 4 csatit valami bitangot megtekerni??? :huh:

Nem,mert csak 2csatit tudsz hídalni....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.