Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok

lenne pár kérdésem

ojan fejegységen amin csak 1 pár rca kimenet van hozzá tudok csatlakoztatni 2 db erősítőt? mondjuk rca Y elosztóval vagy vmi mással? és ettől nem fog romlani a hangminőség

a másik kérdésem pedig az hogy a kábelkészleteknél a tápkábeleknél ugy szokott lenni hogy pl 4+1 méter tápkábel és az az 1 méteres darabot hova kell fölhasználni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

lenne pár kérdésem

ojan fejegységen amin csak 1 pár rca kimenet van hozzá tudok csatlakoztatni 2 db erősítőt? mondjuk rca Y elosztóval vagy vmi mással? és ettől nem fog romlani a hangminőség

a másik kérdésem pedig az hogy a kábelkészleteknél a tápkábeleknél ugy szokott lenni hogy pl 4+1 méter tápkábel és az az 1 méteres darabot hova kell fölhasználni?

Igen Y RCA elosztóval tudod. Vagy ha olyan az erősítő, akkor egyik erősítőből is mehet a másik felé.

Azért 4+1 méter, mert a 4m az aksitól az erősítőig, a másik 1 méter meg a testkábel, a kasztnihoz.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

De azért valami minőségi kábel jobb lenne. Főleg, ha a többi kábel is az.

Hang : Fejegységből az erősítőbe RCA kábel, onnan a hangszórókhoz/ mélynyomóhoz hangszórókábel.

Áram: Erősítőbe az akksiról tápkábel + testkábel a kasztniról az erősítőbe.

Így leegyszerűsítve.

Ha még nem csináltál ilyet, illetve úgy olvastam hogy két erősítőd is lesz, akkor egy ismertebb beszerelőműhellyel csináltasd meg inkább, nehogy valami egyszerű villanyszerelő kösse be :)

Én az első verziómat, ami erősítőről csak a mélynyomó szólt, az első szettet meg a fej hajtotta én kötöttem be.

A második verziónál már az erősítő hajtotta meg az első szettet is, azt már inkább beköttettem+ átnézettem azt is amit előtte én csináltam. Megdicsért a srác a bekötésemért. :huh:

Nem érdemes a bekötés összegét megspórolni. Sokkal nagyobb bajt okozhat magának az ember egy nem jó szereléssel, még az autó is kiéghet rosszabb esetben.

Link to comment
Megosztás:

lessz ugye 2 db 2 csatornás erősítőm az egyik hídba kötve a mélyet fogja hajtani amásik meg az első szettet

az az erősítő ami az első szettet fogja hajtani vhol az anyósülésnél lessz elhejezve hogy ne kelljen annyi kábelt venni

annak az erősítőnek ami a méjet fogja hajtani ijen kábelkészletet néztem ki:

http://www.paradoxautohifi.hu/kabelkeszlet...on-FSK_600.html

viszont annak az erősítőnek ami az első szettet fogja hajtani annak is komplett kábelkészlet kell?

Link to comment
Megosztás:

Ha még nem csináltál ilyet, illetve úgy olvastam hogy két erősítőd is lesz, akkor egy ismertebb beszerelőműhellyel csináltasd meg inkább, nehogy valami egyszerű villanyszerelő kösse be :huh:

Hát én azért megcsinálom magamnak..... Egyébként tök 8 hogy van e róla papírod vagy sem a lényeg hogy jóban vagy e azokkala dolgokkal ami kivan számolva illetve fizika! :)

Link to comment
Megosztás:

hu nemtom viszont most teljesen belezavarodtam a dolgokba ha akarok venni ijen mélyet:

http://www.paradoxautohifi.hu/melynyomo/Ma...X_Box_15BR.html

ez 1200w zenei/ 600w rms teljesítményű

ez az erősítő pedig:

http://www.paradoxautohifi.hu/erosito/Mac_...o-MPX_Mono.html

1500w zenei teljesítményt tud, elvileg még sok is lenne az 1200w os mélyhez viszont ha az rms teljesítményt nézzük akkor az erősítő csak 275w ot tud így viszont nagyon gyengének találom a ládához

ez most akkor hogy van?

Link to comment
Megosztás:

hu nemtom viszont most teljesen belezavarodtam a dolgokba ha akarok venni ijen mélyet:

http://www.paradoxautohifi.hu/melynyomo/Ma...X_Box_15BR.html

ez 1200w zenei/ 600w rms teljesítményű

ez az erősítő pedig:

http://www.paradoxautohifi.hu/erosito/Mac_...o-MPX_Mono.html

1500w zenei teljesítményt tud, elvileg még sok is lenne az 1200w os mélyhez viszont ha az rms teljesítményt nézzük akkor az erősítő csak 275w ot tud így viszont nagyon gyengének találom a ládához

ez most akkor hogy van?

Az akkor 275W, nem pedig 1500..... Szerintem meghajtja majd, de erőlködni fog - az áramfelvétele nagy lesz, úgyhogy 90%, hogy kell a kondi.

Link to comment
Megosztás:

nem tudnátok ojan erősítőt ajánlani ami paszol ehhez a 600 w os ládához aminek az rms teljesítmánye kb 500w 4 ohm nál? és viszonylag jó árban van?

Figyu, ha nem rohansz, én most adom el az autóm, ezért kiszedem a hifit a hét elején.

Ami eladó lesz, és NAGYON korrekt:

- MTX 250x az első szetthez (2x25W RMS @ 12V, 4 ohm, 0.01%THD)

- MTX 2150x a szubra (2x75W RMS @ 12V, 4 ohm, 0.01% THD - ez 420W RMS hídban, 4 ohmon, 13.8V-on)

Párban eladom, 45.000 a kettő együtt. Ezek high-end erősítők (made in USA), nem kell lebecsülni a teljesítményüket. Csak a jobb cuccoknál nem divat a watt-orgia. Azért azt a Mac végfokot megeszi reggelire.... :huh: Nagyon szépen szólnak, páran hallották már a klubból, leinformálhatod :)

Van még pár dolog, például 38-as Kicker láda is, szóval ne kapkodd el a pénzköltést, hanem ossz-szorozz... Ha érdekel valami, küldj PÜ-t....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.