Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

mégsem a JVC KD-G342E fejegységet veszem meg azért mert nincsen rajta rca kimenet és emiatt ugye nem tudnák hozzá mélynyomót kötni

majd akkor fejegységet is nézek a vaterán amin van rca kimenet is meg lehetőleg 4X50 wattos legyen hamár az erősítővel csak a mélyet fogom hajtani

am ez a magnat erősítő hídba köthető?: http://www.vatera.hu/magnat_bull_power_300..._129108382.html

illetve azt hogy tudom meg hogy mejek azok az erősítők amik hídba köthetőek?

Link to comment
Megosztás:

mégsem a JVC KD-G342E fejegységet veszem meg azért mert nincsen rajta rca kimenet és emiatt ugye nem tudnák hozzá mélynyomót kötni

majd akkor fejegységet is nézek a vaterán amin van rca kimenet is meg lehetőleg 4X50 wattos legyen hamár az erősítővel csak a mélyet fogom hajtani

am ez a magnat erősítő hídba köthető?: http://www.vatera.hu/magnat_bull_power_300..._129108382.html

illetve azt hogy tudom meg hogy mejek azok az erősítők amik hídba köthetőek?

Bármelyik fejegység jó ha 7W tud...... :blush: RCA kinemet legyen a szempont,és az se baj ha 2 van...ha esetleg rájössz arra hogy kellene az első szettnek is erősítő :lol:

Link to comment
Megosztás:

erősen gondolkodom rajta hogy az első szettet is erősítővel hajtsam, vagy elég lessz őket a fejegységgel?

tik mit ajánlotok?

kb menyivel növekedne meg a költség hogyha az első szettet is erősítőre lenne kötve?

Több kábel még egy erősítő(vagy 4csatis),még egy RCA...Meg egy olyan fejegység amin 2db RCA kimenet van.

Szerintem akármit veszel előre,nem lesz jó.Mert a mély el fogja nyomni a fejegységről hajtott első szettet......de van akinek ez bejön :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

miért nyomná el? én úgy tudtam hogy a mélyet lehet külön szabályozni

Felfelé és nem lefelé....Vagy is lehet ,de nem az olcsó fejegységekkel :lol:

Mert hangosabb lenne a mély,mint az első szett,arról nem beszélve hogy nem lesz hangerő,mert be fog torzítani az első szett......de nem kell ám rám halgatni :blush:

Link to comment
Megosztás:

Azért nem baj az, ha nem kicsi a kimenő fesz. egy fejnél.........

Ez függ az erősítő tipusától is...PL a steg csak 3.5voltot tud...az audison is ezért nem volt jó mert csak 2.2V tudott.....Szóval szerintem annyira nem fontos.......Sőt ha jól tudom,az alpine fejegységem aktív rendszernél csak 2V tud,míg passzívnál 4Vot.....de ebben nem vagyok biztos :blush:

Link to comment
Megosztás:

azt meg tudnátok mondani hogy f astrába elől mijen méretű hangszórók vannak?

azt tudom hogy egy ijen belemegy: http://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=6149

de cm-ben szeretném megtudni

azt tudom hátulra 13 cm es megy de előre is 13 as kell?

Elölre 16-os kell. Érdemes szettet venni, ahol külön van a magas, azoknak sokkal jobb a hangja.

Ez az Alpine szett elég alap, de fejegységgel hajtani tökéletes. Ha viszont erősítővel hajtanád, akkor érdemes mást nézni. Mindenképpen oda kell figyelni viszon a méretekre: A beépítési mélység ne legyen nagyobb, mint 55mm (már az is necces) és a mágnes se legyen túl nagy. Ellenkező esetben eléggé meg kell faragni az ajtót,,,, :blush:

Link to comment
Megosztás:

ugy néz ki pedig hogy az első szettet is erősítővel fogom hajtani ijen esetben pedig mijen hangszórókat vegyek ami bele is fér

és hogyha már ugy döntöttem hogy az első szettet is erősítővel hajtom akkor gondolom már illő lenne hátulra is új hangszórókat venni

Link to comment
Megosztás:

Igen. Nem gáz, vehetsz nyugodtan :)

Akkor család felpakol oszt kirándulunk hétvégén Prodigy -ba, bár lehet szánkóval most jobb lenne..... :blush: :lol:

Bepakoltam hétvégén a Power Bass szettet, mert ugye a Hertz készülődik Anti -felé elmenni..... :D

Szóval átmenetinek gondoltam, de annyira szépen szól, hogy teljesen ledöbbentem, a selyemdóm magasai az valami hihetetlen. Nem szúrós, hanem inkább csilingelő... :D

Mondjuk a specifikáció RMS 70W -ot ad meg, félek is hogy kilövöm az SST -vel.

Szerinted egy ilyen erősítőhöz milyen terhelhetőségű első szett dukálna, kell a 100W (Hertz ilyen volt) vagy bőven elegendőek ezek a szerényebb szettek is?

Te a beállításoknál hány Hz körülire szoktad "leengedni" az elejét, amitől még nem torzul be....???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.