Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Hááát bazzzz..... ez hihetetlen, a "dielektrum" átmérője nagy jóindulattal max. 4mm, az egész a szigeteléssel együtt 8mm.... :D

Ok. én tettem bele, de ehhez az erősítőhöz kevés!

Ha beleteszek egy huszast vagy huszonötöst, akkor annak mennyi a tényleges átmérője szigetelés nélkül?

Fog változni a hangzás?

A kondiról megoszlanak a vélemények, én meg nem tudom mi a helyzet...

Van értelme, hangzásban érződik (mély csúcsoknál gondolom..) vagy felesleges pénzkidobás?

Esetleg komolyabb akksi, vagy elég csak a kondi??

kösz :lol:

Előbb húzz be rendes kábelt, aztán a többit meglátod. :lol:

Info: a 25-ös kábel rézfonatának átmérője kb. 6mm. A 35-ösé kb. 7-8mm. stb.stb. Talán kicsit több, mert ugye rengeteg elemi szálból áll, amik össze vannak fonva, de akármilyen szorosan fonják össze, nagyobb térfogatot tölt ki, mint a tömör rézdrót.

De ettől azért nem kell elkeseredni - az átmérő kis növekedése sokkal nagyobb felületnövekedéssel jár, lévén a viszonyuk négyzetes.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Egy huszasért elvihető, most 31.990 az ára!

Igaz, hogy papiron még garanciás, de igazából mégsem (most jutott eszembe) mivel nem szakműhelyben, hanem otthon saját kezüleg lett beépítve.

Hibátlan a cucc!

Az ár irányár....!! :D

Anti! Neked vagy a Roló féle Hertz, vagy ezt a Soundstream szettet javaslom. ALKUDJÁL VAZZE!!! ;) :lol:

Nah...szép...megint vehetek azért valamit, hogy utána szopókázzak vele... :lol: :lol:

Nah...akkor 15e??? :D

Link to comment
Megosztás:

Előbb húzz be rendes kábelt, aztán a többit meglátod. :D

Info: a 25-ös kábel rézfonatának átmérője kb. 6mm. A 35-ösé kb. 7-8mm. stb.stb. Talán kicsit több, mert ugye rengeteg elemi szálból áll, amik össze vannak fonva, de akármilyen szorosan fonják össze, nagyobb térfogatot tölt ki, mint a tömör rézdrót.

De ettől azért nem kell elkeseredni - az átmérő kis növekedése sokkal nagyobb felületnövekedéssel jár, lévén a viszonyuk négyzetes.... :lol:

Szóval, akkor min. egy 20-25 ös kábelt javasolsz!

Mennyi lehet ennek kb. métere?

Link to comment
Megosztás:

Srácok kellene egy kis segítség:

Mekkora tápkábelt húzzak be az SST erősítőhöz? Nagyobb teljesítménynél "villognak a fények"......

A MAac -hoz Audison tápkábel volt, most is ez van, de gyengécskének bizonyul. Szerintem tizesnél nem nagyobb, bár ezt soha nem értem, mert a vezeték keresztmetszete olyan 5-6mm + a szigetelés de úgyse nagyon több 8mm -nél.

Szóval akkor most ez mekkorának felel meg....?? :lol:

Viszont az SST -aljzatában vígan "lötyög" ez az átmérő!

Érdemes akkor már a biztosítékot ANL -re cserélni...??

35öst húzzál be szerintem...abból baj nem lehet......Így lehet tervezni a jövöt is kábel csere nélkül..... :lol: :D

amiatt hívtalak,hogy minek vergődtök ennyit ezzel a zene témával...főleg,ha csak tényleg ennyi az igényed! csinálni kell egy ládát és kész :D meg valami 30as nyomó és csók! mondjuk hiában em egyterű a Veki meglepődtem,hogy milyen jól átjönnek a hangok,mondjuk a gyári hagszorókat a kalaptartóból likvidáltam,és ott lyuk van,ez is sokat segít..

Neki az összkerék miatt,max 31centi magas láda fér el,ráadásúl a csomija sem egyenes a pótkerék miatt ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kondiról megoszlanak a vélemények, én meg nem tudom mi a helyzet...

Van értelme, hangzásban érződik (mély csúcsoknál gondolom..) vagy felesleges pénzkidobás?

Esetleg komolyabb akksi, vagy elég csak a kondi??

kösz :D

Én azt mondom hogy az árából vegyél egy akksit hátra is.....tudom hogy használt,de CS-n vannnak 20e forintért kimondottan erre a célra gyártott akksik.....

Link to comment
Megosztás:

15 a láda (ez fix), a szett min. 18e és viheted! :D

Tudtam, hogy 18-at mondasz..., de így legalább jóérzéssel tölt el, hogy Te mondtad az árat... :lol: Na szal ide a motyóval...

hogy bonyolítsuk??? igazából nem sürgős, ráér...de ha holnap erre jársz, vagy én arra, akkor úgy is jó...

Link to comment
Megosztás:

Neki az összkerék miatt,max 31centi magas láda fér el,ráadásúl a csomija sem egyenes a pótkerék miatt :lol: :lol:

Elvileg Raccéééééé is ugyan olyan összkerekes...legalább is a kialakítása... :D ...szal kb ugyan az kell, hogy beférjen...de ami biztos az amit ugye mértünk, hogy 31 cm magas lehet a láda, és kész passz...

Link to comment
Megosztás:

Tudtam, hogy 18-at mondasz..., de így legalább jóérzéssel tölt el, hogy Te mondtad az árat... :lol: Na szal ide a motyóval...

hogy bonyolítsuk??? igazából nem sürgős, ráér...de ha holnap erre jársz, vagy én arra, akkor úgy is jó...

Ok!

De én leghamarabb hétvégén tudom neked összekészletezni és csomagolni, jövő hét hétfön (16.) postára adom ha úgy neked megfelel(ne)! :D

Link to comment
Megosztás:

A p..ába :lol:

Ez nagyon nem az én napom! :lol: :D

Hazajöttem,közben elhatároztam,megveszem a szett.-et 14-ért.. erre bázz, nem lecsaptak rá villámáron..

De én voltam a fax!! ;) :fejetfalbaverő:

Itt volt a 30as szettem féláron.. marha.. :lol:

Most lett kicsit elegem az egész hangszóró nézegetésből ;) :D

Link to comment
Megosztás:

A p..ába :D

Ez nagyon nem az én napom! :lol: ;)

Hazajöttem,közben elhatároztam,megveszem a szett.-et 14-ért.. erre bázz, nem lecsaptak rá villámáron..

De én voltam a fax!! :lol: :fejetfalbaverő:

Itt volt a 30as szettem féláron.. marha.. :lol:

Most lett kicsit elegem az egész hangszóró nézegetésből ;) :D

Fixáras volt. Ha megvették, hát megvették.... :lol:

Nyugi - mindig lesz valami, csak türelem. Most úgyis leürítetted a keretet, egy kis pihenés belefér. Majd figyeljük neked a kínálatot :P

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elrettentettek, hogy mennyi zsozsó lesz mire bekábelezem...nyugtassatok meg, hogy nem... :D

Ha Istvánra hallgatsz, és 35-össel kábelezel, akkor jó sok lesz.... (min. 18-20 csak a táp)

Ha TUTIRA nem akarsz fejleszteni, akkor 20-25-ös kábelt húzol be, arra elég lesz a fele is.

RCA-t adunk neked, Coupenak van még jó kis SAL. (eggyel nekem is jön, megígérte az AS erősítőhöz, azt is megkapod)

Hangszórókábel nem vészes.

Viszont, lehet, hogy jó lenne az az ajtópanel, amit régebben linkeltetek CS-ről. Ha még megvan. Akkor nem kell izgulni, bemegy-e, vagy sem a hangszóró.....

Link to comment
Megosztás:

35öst húzzál be szerintem...abból baj nem lehet......Így lehet tervezni a jövöt is kábel csere nélkül..... :lol: :lol:

Neki az összkerék miatt,max 31centi magas láda fér el,ráadásúl a csomija sem egyenes a pótkerék miatt :D :lol:

szerinted ennyire hülye vagyok? :D nekem is összkerekes ( a kaszni) és nekem is ugyanannyi hely van...és ezért írtam,hogy szar a Vekibe zenét rakni..

Link to comment
Megosztás:

Elvileg Raccéééééé is ugyan olyan összkerekes...legalább is a kialakítása... :D ...szal kb ugyan az kell, hogy beférjen...de ami biztos az amit ugye mértünk, hogy 31 cm magas lehet a láda, és kész passz...

igen,de én a kárpit alól kivettem a szigetelést az még 2cm így nyertem pár litert,de sztem ez a te estetedben felesleges :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.