Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Meg van,most raktam be...nem volt egyszerű,mert egy processzort is el kellett dugni mögötte.....Sajnos magyar nyelvű használatit,még nem kaptam meg....Majd kedden,mert ehhez mindenféleképpen kell.....Elég sok mindent lehet rajta állítani :rolleyes:

Eddigi tapasztalat:Talán teltebbek a közép hangok,nem annyira éles a magas,de úgye ez akkor lesz az igazi,ha megcsinálom az aktív rendszert...... :)

mi a francnak 3 utas aktiv cumo ... egyszer kell csak be allitani és kész ha nem jo e keresztválto cserélni kell egy alkatrészt és maris jobb ...

a 2-3 utas otthoni hangszorok is passzivak ...haverom high-end rendszerében is a csöves erösitö mellé épitett hangfal is passziv ...

szal nem értem ....

szerk ilyen a tied is ???

ez a beépitett RCA kicsit gáz az astrába nem ? be fért ?

IMG_9661.jpg

és ez mi ??

kicsit atgondolatlan a tervezés

lengő RCA kéne és a doboz befért volna 1 dinbe ... érdekes

01gy5.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jártam a IX. Soroksári úton, a qautoHifiStudionál. Kipróbáltuk az első szetteket és meglepő volt, hogy nem kis különbséggel szóltak, ahogy váltogattuk őket egymás után. Én azóta azt mondom, csak úgy érdemes hangszórót venni, ha hallottad előtte szólni, mert csak márkanév vagy ár alapján nem fogod tudni eldönteni, hogy tetszik majd beszerelve a hangja vagy sem!

Ezt egyben tanácsnak is szántam, okuljatok belőle :rolleyes:

Ez egy jó régi hozzászólás.

Szerk:

Szal ez tanulságos hsz.

Link to comment
Megosztás:

mi a francnak 3 utas aktiv cumo ... egyszer kell csak be allitani és kész ha nem jo e keresztválto cserélni kell egy alkatrészt és maris jobb ...

a 2-3 utas otthoni hangszorok is passzivak ...haverom high-end rendszerében is a csöves erösitö mellé épitett hangfal is passziv ...

szal nem értem ....

szerk ilyen a tied is ???

ez a beépitett RCA kicsit gáz az astrába nem ? be fért ?

http://incars.ru/files/tests/IMG_9661.jpg

és ez mi ??

kicsit atgondolatlan a tervezés

lengő RCA kéne és a doboz befért volna 1 dinbe ... érdekes

http://img65.imageshack.us/img65/797/01gy5.jpg

Halgass meg komolyabb hifiket,és rájössz minek kell.....Ráadásul ezzel a fejegységgel külön lehet állítani csatornánként,azon belül is oldalanként mindent......Arról nem beszélve hogy lehet állítani,a magas hangerejét is......Ki kell probálni,nem vesztek vele semmit.....

A sony és a JVC fejegységemnek is ilyen volt az RCA-ja :) Elfért rendesen,csak ki kellett venni a kesztyü tartót,hogy el tudjam vezetni a kábeleket.....Az a kis doboz,meg a hangprocesszor......

Azt mondta a fickó,hogy nem igazán tudja milyen fejegységet vegyen,mert amiket eddig kiprobált egyik se ért ennek a nyomába......Nem volt túl boldog hogy elhoztam :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Halgass meg komolyabb hifiket,és rájössz minek kell.....Ráadásul ezzel a fejegységgel külön lehet állítani csatornánként,azon belül is oldalanként mindent......Arról nem beszélve hogy lehet állítani,a magas hangerejét is......Ki kell probálni,nem vesztek vele semmit.....

igen komoly hifiket hallottam már mivel a hangmérnök kollégám egy állat és igen komoly dolgokat csinalt már

a legutso a csöves erösitöje és a sajat készitésü doboz és egyébtervek alapjan készitett hangválto ....

de mondom nem igen lattam high end rendszerben aktiv váltot .. az hogy kocsiban van sokat nem valtoztat .. ugyanis a hangszorokat kell egymashoz képest belöne és attol kezdve ugymarad ... ahoz meg elég egy jol megtervezett keresztválto .....

de lehet én vagyok huuuuulye ....

esetleg még olyat lattam régen hogy a dobozon lehett allitani a keresztvalton ... de az a mostanimon is alitható csak épp 4 jumperrel ...

Link to comment
Megosztás:

igen komoly hifiket hallottam már mivel a hangmérnök kollégám egy állat és igen komoly dolgokat csinalt már

a legutso a csöves erösitöje és a sajat készitésü doboz és egyébtervek alapjan készitett hangválto ....

de mondom nem igen lattam high end rendszerben aktiv váltot .. az hogy kocsiban van sokat nem valtoztat .. ugyanis a hangszorokat kell egymashoz képest belöne és attol kezdve ugymarad ... ahoz meg elég egy jol megtervezett keresztválto .....

de lehet én vagyok huuuuulye ....

esetleg még olyat lattam régen hogy a dobozon lehett allitani a keresztvalton ... de az a mostanimon is alitható csak épp 4 jumperrel ...

Hát nem tudom,melyik a jobb....az biztos hogy ez egyszerübb mint hangváltót tervezgetni,pláne hogy nem értünk hozzá....Én ültem ma a kocsijában,és eddig ilyet még nem halottam......Nem véletlen lett idén első minőségi HI-FI versenyen......

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom,melyik a jobb....az biztos hogy ez egyszerübb mint hangváltót tervezgetni,pláne hogy nem értünk hozzá....Én ültem ma a kocsijában,és eddig ilyet még nem halottam......Nem véletlen lett idén első minőségi HI-FI versenyen......

nem is hallassz többet mert kifisztottad a fejegységböl :rolleyes:

kivancsi vagyok nalad hogy szol a pénteki utan ..

csak mar az audisonod is lenne meg ....

viszont kicsit OFF de végre szereztem tetökárpitot .... egyböl 2öt is ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki felvilágosítást adni erről a tipusú erősítőről? DLS CA-12

Gugliban már utánanéztem, olvasgattam róla, letöltöttem pdf file-t, stb... Elsősorban gyakorlati tapasztalat érdekelne, hallotta már valaki szólni?

(Kicsit későn kérdezem, mert vettem is egy ilyet. Hirtelen alkalom volt, azért nem előtte nyomoztam.) :rolleyes:

Köszönöm előre is.

Üdv: Roli

Semmi tapasztalat? :)

Link to comment
Megosztás:

nem is hallassz többet mert kifisztottad a fejegységböl :rolleyes:

kivancsi vagyok nalad hogy szol a pénteki utan ..

csak mar az audisonod is lenne meg ....

viszont kicsit OFF de végre szereztem tetökárpitot .... egyböl 2öt is ...

Lesz másik hamar,szerintem.........Az audison csak jövöre lesz meg,ez szinte biztos......Meg kell a magyar használati,mert akkor lehetne rendesen belőni...... :)

Link to comment
Megosztás:

van hozza magyar manual ... érdekes ... elözö piom hoz sem létezett p80mp és a mostanihoz sincs ..

Háááát a magyar manuál ami nekem pl van a pio 65BT-hez, az is hagy némi kivetnivalót..

Kezdődik ott, hogy pl a szinek a hangszóró csatinál fel vannak benne cserélve(logikámnak tünt fel, hogy vmi nem az igazi,majd az angol igazolt is.. mondjuk ISO csatinál annyira ez nem probléma)

Az meg már más tészta, hogy bizonyos funkcióknál max lövésed lehet,mit takarhat, mert frankón meghagyták az angol rövidítést..

Arról nem is beszélve, hogy eléggé olyan feelingje van az egésznek, mintha bedobták volna az angol szöveget egy fordító proginak, aztán csá.. (BaSys-es magyar leírás..)

Szerencsére ezen még nincs túl sok állítgatnivaló.. pláne a gyári hangszórókkal :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mennyire befolyásolja a hangzásképet, ha 4 csatornás erösitö hajtja az elsö szettet, és a ládát?

Surányi oldalán olvastam hogy jobb, ha külön erösitö hajtja a szettet és a ládát.

Mennyire akarsz belemenni a hifi témába? :rolleyes:

Elvben jobb a külön erősítő, mivel teljesen más jellegű "feladatot" kell megoldaniuk, a négycsatornás mindig kompromisszumot jelent. De sokkal egyszerűbb szerelni, és az esetek 90%-ában teljesen megfelel.... :) Sajnálhatod, hogy már eladtam a Sherwood A100x4-emet, az elég jó "kompromisszum" volt....

Link to comment
Megosztás:

Mennyire akarsz belemenni a hifi témába? :)

Elvben jobb a külön erősítő, mivel teljesen más jellegű "feladatot" kell megoldaniuk, a négycsatornás mindig kompromisszumot jelent. De sokkal egyszerűbb szerelni, és az esetek 90%-ában teljesen megfelel.... :) Sajnálhatod, hogy már eladtam a Sherwood A100x4-emet, az elég jó "kompromisszum" volt....

Hali.

Köszi a választ.

Egyelöre még csak egy fej van, bár már ez is sokkal szebben, és jobban terhelhetöen szolaltatja meg a gyári hangszórókat.

De szeretném tovább fejleszteni, köv lépés egy szett lenne elöre, egyelöre csak a fej hajtaná, majd erösitö(k), és láda. Ahogy engedik az anyagiak.

Egy szép hangzással megszólaló rendszert szeretnék épiteni, remélem összejön.

Aztán ki tudja... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ebben a hónapban tuti nem tudnám elhozni.

Nem sietek sehová. Igazából, enni nem kér, elvan szépen a polcon :rolleyes:

Még egy páran érdeklődnek a klubon belül, de így év végén senkinek se volt ideje, energiája próbálgatni...

Ha meg érdekel majd, alkudni is lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Nem sietek sehová. Igazából, enni nem kér, elvan szépen a polcon :rolleyes:

Még egy páran érdeklődnek a klubon belül, de így év végén senkinek se volt ideje, energiája próbálgatni...

Ha meg érdekel majd, alkudni is lehet :)

Hali.

Az a helyzet, hogy ki sem tudom probálni, mert nincs bekábelezve se a kocsi, szal az még odébb van hogy próbálgassak.

Csak most kezdem a hifizést. Érdekelne, de ha valakinek el tudod adni add.

Link to comment
Megosztás:

Én meg lehet rájöttem,hogy mért volt annyi,amennyi a Pio fej.

A rádio része nem tecc. Olyan mintha gyenge lenne az erősítése.

Már pesten is ha átmentem egy-egy felüljáró alatt, a roxy pl lazán el-eltünt...

Meg volt,hogy még az se kellett hozzá.

Most meg,hogy lejöttünk balcsira, allig hogy kijöttünk pestről kezdett elhasalni. Átmentem a radio1 re,egy kis idő után az is..

mondom ok, akkor danobigyusz. nah aztán amikor asszem az érdi emelkedő után nemsokkal az is be-bezajosodott, le is kapcsoltam...

Szal a rádiója nagyon gyengusz vmiért. Antenna elvileg jó,mert a gyárival nem volt ilyen gondom.

Azóta annyi történt, hogy egy átalakító adapter ment a rádió meg a gyári csati közé..csak nem az tréfál meg.. vadzsi új..

Próbáltam,hogy van valami asszem Local funkcio a menüben(ha jól értelmeztem helyi erős adóknál lehetne csökkenteni vele az érzékenységet),no azt állítgani gyenge vételnél, de hiába változtattam semmi se történt.. :rolleyes: (elvileg még jobban be kellett volna zajosodnia,ha még jól rémlenek a dolgok)

Kicsit szomorú vagyok... bár ez legyen a legnagyobb baja. meg ha nem feltétele a garinak a szerviz általi beépítés, még akár meg is nézethetem... nem tudom, tudnak-é egy érzékenységet mérni..foglalkoznának-é vele, vagy elhajtanának...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.