Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

hát eddig nem bántam meg, hogy megvettem a ciare szettet... először füleltem, hogy máshogy szól pár szám mint ahogy rémlett - gondoltam biztos van a vinyón több feldolgozás is más hangszereléssel - de hamar rájöttem hogy nem... ez ugyanaz, csak sokkal jobban szól! eddig volt jópár olyan szám is ami zavaróan rosszul szólt, de ezen az is tökéletesen tiszta... eddig nem találtam olyan zenét amivel ne ért volna fülig a szám... :)

hajnali melóhelyi unatkozás közben gondoltam egyet, és kimentem a kocsihoz átkábelezni - mert eddig mindig esett, nem volt rá alkalmam hogy hídba kössem. nemtom én szúrtam e el valamit vagy mi, de gusztustalan torz volt még alap hangerő mellett is minden... :rolleyes: állítgattam kicsit, de hamar visszatértem a sima sztereó bekötéshez... így is előbb fáj a hangerő nekem mint neki, nem igazán tudom megfektetni... úgytűnik ez a P400.4 nagyon nem komálja a hidalást - jó tudni...

Link to comment
Megosztás:

hát eddig nem bántam meg, hogy megvettem a ciare szettet... először füleltem, hogy máshogy szól pár szám mint ahogy rémlett - gondoltam biztos van a vinyón több feldolgozás is más hangszereléssel - de hamar rájöttem hogy nem... ez ugyanaz, csak sokkal jobban szól! eddig volt jópár olyan szám is ami zavaróan rosszul szólt, de ezen az is tökéletesen tiszta... eddig nem találtam olyan zenét amivel ne ért volna fülig a szám... :)

hajnali melóhelyi unatkozás közben gondoltam egyet, és kimentem a kocsihoz átkábelezni - mert eddig mindig esett, nem volt rá alkalmam hogy hídba kössem. nemtom én szúrtam e el valamit vagy mi, de gusztustalan torz volt még alap hangerő mellett is minden... :rolleyes: állítgattam kicsit, de hamar visszatértem a sima sztereó bekötéshez... így is előbb fáj a hangerő nekem mint neki, nem igazán tudom megfektetni... úgytűnik ez a P400.4 nagyon nem komálja a hidalást - jó tudni...

A legnagyobb csoda az lenne szerintem ha beraknál egy jó fejegységet,vagy egy tényleg komoly hangkártyát.......Lehet ki is dobnád a komplett számítógépet a kocsiból :)

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb csoda az lenne szerintem ha beraknál egy jó fejegységet,vagy egy tényleg komoly hangkártyát.......Lehet ki is dobnád a komplett számítógépet a kocsiból :rolleyes:

azt nem is vagtam hogy gépröl hallgat zenét .. szerintem ha komolyan jo zenét szeretne

akkor kell egy erösitö optikai vagy koax digit bemenettel és akkor mint1 milyen a hangkártya és jo is lessz a minösége ...

de addig kuka az egész ...

Link to comment
Megosztás:

azt nem is vagtam hogy gépröl hallgat zenét .. szerintem ha komolyan jo zenét szeretne

akkor kell egy erösitö optikai vagy koax digit bemenettel és akkor mint1 milyen a hangkártya és jo is lessz a minösége ...

de addig kuka az egész ...

hasonló az elképzelésem, csak jobb :rolleyes:

építettem már többféle SPDIF DAC-ot, de ez a forma nem az igazi... elméletileg tényleg mind1 milyen a hangkártya, de a gyakorlatban ezekkel a buta maiakkal mégsem! mindenáron belekontárkodnak a hangba hogy "feljavítsák", nincsen bitperfect kernel streaming... nagy különbségek vannak SPDIF-en is hangkártya és hangkártya között...

és ráadásul maga az SPDIF is csak egy olcsó consumer formátum, a profik rég továbbléptek, mert ez az egy kábelen megy az időzítés és az adat módszer rossz, sosem lehet belőle tökéletesen visszanyerni az órajelet, és jön az időbeni torzulás, a jitter. viszont profibb USB-s és PCI-os hangchippeknek szokott lenni I2S kimenete is, ahol 3 féle órajel és adat megy ki/be - erre már nyugodtan lehet alapozni

szóval most tervezgetem a saját USB-s hangkártyámat, de idő, idő meg még egy kis idő kéne hozzá :)

Link to comment
Megosztás:

Én tuti vennék egy ilyen Sony előerősítőt.

Sohasem a digitális résszel van a gond, meg a DAC-val, hanem az analóg résszel. Ezek rendesen megcsinált, korrekt dolgok, kár kísérletezni házilag. Amit beleölsz anyag + IDŐ, ráadásul kétséges eredmény - na az nem éri meg.....

90-100 EUR nem pénz.

Én meg veszek egy ilyet: Pio CD-UB100

Link to comment
Megosztás:

2ig ér rá, 10től mehetek elvileg.

MOst mondhatnám, hogy 10re ott vagyok, de khmmmm ismerünk :D

Na szép volt!!!

Mondom Pistámnak, egykor indulnom kell, mert fél kettőre megyek ebédre anyósékhoz, erre félreértésből kettőre emlékszik.... de sebaj, 10-11-re ha ideér, mondom, nincs gond.....

majd megjelenik 13:30-kor.... ;) :) :)

(akkor értem oda anyósomékhoz :D )

Vazze, azért másfél órát kéne rá számolni, úgyis lesz vagy kettő-három.... :) :D :D

Na sebaj, átbookoljuk máskorra :D

ON: mivel így volt időm a saját kocsimra, bekerült a P8600MP (thx Sonique), meg a blútúsz kihang, meg visszakerültek a standard ülések....

Zoli, a fej királyság! Elsőre sokkal szebb hangja van, mint a P77MP-nek, bár még csak alapbeállításokat csináltam, az EQ-val nem is babráltam...

A kimeneti jelszintje elég ütős (6,5V) :rolleyes:

A Slágert meg megpróbálom a 95,5-ön fogni.... antennaerősítő kell majd hozzá.....

Link to comment
Megosztás:

Zoli, a fej királyság! Elsőre sokkal szebb hangja van, mint a P77MP-nek, bár még csak alapbeállításokat csináltam, az EQ-val nem is babráltam...

A Slágert meg megpróbálom a 95,5-ön fogni.... antennaerősítő kell majd hozzá.....

Érted már miért röhögtem az előbb? :)

Ha a 77 eladó sorba kerülne,vevő lennék rá! :)

Mér nem jó neked a pesti adó lágerhez? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Érted már miért röhögtem az előbb? :)

Ha a 77 eladó sorba kerülne,vevő lennék rá! :D

Mér nem jó neked a pesti adó lágerhez? :)

mert az a pio 8600mp egy USA széria

amiböl sajna valmiért kimarad a párattlan freki .... mert hujjjjjek és mindenben masok akarnak lenni ...

szal ott masok a pio modellek ..de igy viszont olcsobb volt ...

mivel így volt időm a saját kocsimra, bekerült a P8600MP (thx Sonique), meg a blútúsz kihang, meg visszakerültek a standard ülések....

Zoli, a fej királyság! Elsőre sokkal szebb hangja van, mint a P77MP-nek, bár még csak alapbeállításokat csináltam, az EQ-val nem is babráltam...

A kimeneti jelszintje elég ütős (6,5V) :rolleyes:

A Slágert meg megpróbálom a 95,5-ön fogni.... antennaerősítő kell majd hozzá.....

igen tom hogy az rca 6,5v ot tud a 8600mp nél

a P80MP -m is 6,5v os volt

a 9800BT már csak 5V os de nem banom mert az AUDISON VRX2.150 csak 5V ig fogad :)

asszem talan azért is lehet szabb hangja mert a 77Mp ben még nem volt DSP a 8600Mp ben meg már van

viszon muködésében nekem jobban tecc a 8600mp a 9800 már olyan csilivili ...

van kelibrácios mikrofonom ha leg közelebb találkozunk be kalibrálhatod auto EQ val csak jo csöndes hely kell neki ...

azt talán kihoz belöle valami jot .. bár nekem nem lett jobb de elég zajos helyen probaltam ki ....

van itthon még egy astra ajtom azon megneztem mennyit kell kivagni

fél cm az egész még szerencse mert utána már egy merevités van .... szal ha olyan helyre kerülök ahol tudok dekopirt hasznalni

kivagom az ajtokat ... de udvarba lekábelezni most 3dik emeletröl nincs kedvem ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.