Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

a emphaser szar meg megy a kukába mert egy fooooooooooooos semmi sem szabvány azon a szaron sem az átmérö sem a kosár

egy fooooooooooooooooooos

######ért kellett megvennem

inkabb egy hertz space 6 ot vagy egy dls up6i kellett volna vennem .. de mostmar csak azt veszem amit elgondolok ....

Ezek szerint nem megy bele az új keretbe sem?..... :rolleyes:

Nagyobb az átmérője, vagy mi a gond?

Hihetetlen, hogy már egy lapos hangszórót se lehet gond nélkül beépíteni F Astrába.... :)

"Free Air" módban mindent szét lehet hajtani.... :D Inkább add akkor el, ne tedd tönkre....

Roló:

a Ciare olasz. Sok cégnek gyárt hangszórót álnéven is :) (pl. Coral)

A "szar" Emphaser meg ECP26 Neo XT3, neodymium mágneses lapos szett (150W RMS). Ha esetleg teljesítményt akarsz, akkor erre lecserélheted a Herzt szettedet, nem lesz vele gond... :) Csak Sonique szív vele, mert fizikailag nem tudja beépíteni F Astrába, anélkül, hogy szétvágná az ajtót. Pedig a beépítési mélysége csak 50mm körül van, viszont széles a kosara, az F Astra ajtaján meg csak egy kicsi lyuk van a lemezen, ott nem fér be. Így meg csak elnyomja a beépítő keretet az ajtótól. Én speciel már rég flexhez nyúltam volna, de Zoli nem akarja szétvágni az autót......

G Astrában spec. nem lenne vele gond, gondolom a Corsában sem.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint nem megy bele az új keretbe sem?..... :rolleyes:

Nagyobb az átmérője, vagy mi a gond?

Hihetetlen, hogy már egy lapos hangszórót se lehet gond nélkül beépíteni F Astrába.... :)

"Free Air" módban mindent szét lehet hajtani.... :) Inkább add akkor el, ne tedd tönkre....

nem fér be igy sem az ajtotol

és 2 16os hangszorot is kiprobaltam mind2 belefért a most értkezett a keretbe a macaudio is meg a magnat is

de az emphaser nem ... jo ezt kitágitottam de igy sem fér ode az ajtotol mert a kosar alja olyan széles a csilivili hülyeségük miatt mikor ott magnes sincs de azért oda raktak egy cnc megmunkalt alu lapot .. de mi a sz@rnak ....

Link to comment
Megosztás:

E

A "szar" Emphaser meg ECP26 Neo XT3, neodymium mágneses lapos szett (150W RMS).

Sonique szív vele, mert fizikailag nem tudja beépíteni F Astrába, anélkül, hogy szétvágná az ajtót.

Pedig a beépítési mélysége csak 50mm körül van, viszont széles a kosara, az F Astra ajtaján meg csak egy kicsi lyuk van a lemezen, ott nem fér be. Így meg csak elnyomja a beépítő keretet az ajtótól. Én speciel már rég flexhez nyúltam volna, de Zoli nem akarja szétvágni az autót......

46mm a beépitési mélység szal elvileg jo kellene hogy legyen föleg 35mm kiemelö kerettel ...

flex: lehet az lessz mert elegem van ... csak hat az ugy olyan gány ... :) :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

csomagtartoban a 2 hangszorolval a kezemben max a sulyát éreztem mást nem meg hogy szoooool

és most az elsö szetthez nincs erösitö azt a fejegység hajtja

Értem...kiváncsi vagyok......bár SAL RCA-val nem sok különbséget halottam a két erősítőm között......

Milyen sarut használtál a remote szálhoz?

Én meg vettem egy ilyet

p5804142n1.jpg

Szerencsére pont befér az ülés alá :)

HIC!!!!!!!

Akitől vettem a CD tárat,alpine szervízve van.....Oda adtam neki az erősítőt,de nem talált benne semmi hibát....1-2 forrasztást újra csinált,de igazán nem tudja mi lehet a baja...Kimérve müködik minden rendesen......Még nem próbáltam ki,majd valamikor a héten vissza cserélem.....de igazán az se érdekel ha sipol,menet közben úgy se hallom :) Hihetettlen gyönyörű,és részletes hangok jönnek ki belőle....... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Értem...kiváncsi vagyok......bár SAL RCA-val nem sok különbséget halottam a két erősítőm között......

Milyen sarut használtál a remote szálhoz?

Én meg vettem egy ilyet

http://www.thaisecondhand.com/view/productpic/p5804142n1.jpg

Szerencsére pont befér az ülés alá :)

HIC!!!!!!!

Akitől vettem a CD tárat,alpine szervízve van.....Oda adtam neki az erősítőt,de nem talált benne semmi hibát....1-2 forrasztást újra csinált,de igazán nem tudja mi lehet a baja...Kimérve müködik minden rendesen......Még nem próbáltam ki,majd valamikor a héten vissza cserélem.....de igazán az se érdekel ha sipol,menet közben úgy se hallom :) Hihetettlen gyönyörű,és részletes hangok jönnek ki belőle....... :rolleyes:

sarut : egyszerü kicsi aranyozott saru pont rávalo találtam otthon ...

erösitönél multiméterrel nézd meg hogy a rca In test és valamelyik hangszoro kimeneten ohmikus ellenállást kell mérned

ha nincs akkor ez lessz a gond .. vidd el a hifistationba az a hivatalos audison szerviz .. vagy vidd el a gömbvillam hoz a 13.kerbe ... biztos meg találja a hibát ....

Link to comment
Megosztás:

sarut : egyszerü kicsi aranyozott saru pont rávalo találtam otthon ...

erösitönél multiméterrel nézd meg hogy a rca In test és valamelyik hangszoro kimeneten ohmikus ellenállást kell mérned

ha nincs akkor ez lessz a gond .. vidd el a hifistationba az a hivatalos audison szerviz .. vagy vidd el a gömbvillam hoz a 13.kerbe ... biztos meg találja a hibát ....

A hifistationnál még nem is láttak ilyen erősítőt..... :rolleyes: :) Az ember mindent kimért,ki is próbálta(nem kocsiba)......Minden tökéletes :) :)

Link to comment
Megosztás:

A hifistationnál még nem is láttak ilyen erősítőt..... :rolleyes: :)

persze mert olyan öreg hogy akkor meg nem volt hifistation :)

de tényleg ezért mert ez nem hiszem hogy itthon volt hivatalosan forgalmazva

Az ember mindent kimért,ki is próbálta(nem kocsiba)......Minden tökéletes :D :)

akkor gömbvillám kft

a domustol nem messze

tel: 0620/4950942

0613202859

hivd fell én amikor valami hibat mondta neki mindig tudta mi a gikszer ha nem is ismeri az erölködöt akkor is ki tudja mérni ...

Link to comment
Megosztás:

...

HIC!!!!!!!

Akitől vettem a CD tárat,alpine szervízve van.....Oda adtam neki az erősítőt,de nem talált benne semmi hibát....1-2 forrasztást újra csinált,de igazán nem tudja mi lehet a baja...Kimérve müködik minden rendesen......Még nem próbáltam ki,majd valamikor a héten vissza cserélem.....de igazán az se érdekel ha sipol,menet közben úgy se hallom :) Hihetettlen gyönyörű,és részletes hangok jönnek ki belőle....... :rolleyes:

Nocsak, nocsak... Mp3-as tár?

Két dolog lehet így ötletszinten:

1. A táp szűrőkondijai kicsit "megereszkedtek" az idővel. Ezt végülis ki kellene tudni mérni, ha oszcilloszkóppal megnézed rajta kellene lenni a kis zizinek a tápfeszültségen. Mivel kapcsolóüzemű táp van benne, ez általában több tíz kHz-es zaj, de egy kis lebegés (fütyülés, súgás) lemehet a hallható tartományba.

2. A bemeneteknél az árnyékolás nem jó. Ha sokszor dugják ki-be az RCA-t, akkor a külső köpenye a csatlakozónak eltörhet v. megrepedhet ott, ahol a nyákhoz van forrasztva. Pl. az én MTX-eimnek típushibája ez, már javítottam én is az egyiket emiatt. Ha teljesen megszakad, akkor gerjedhet is, mint állat.

Link to comment
Megosztás:

Rockford is gyartatja valakivel .. van annal jobb is ...

Nekem Impact van, abból viszont az ócsóbb kategória. Kellemes, egyenletes hangja van, de nem az ászok ásza. Ebben az autóban már ez marad, én nem húzogatok újat, az tuti.... :) :rolleyes:

Ha lecserélném, esetleg az Impact 8550-re... az ezüst kábel, nem OFC réz, teljesen más kategória - és csak 6k.... :)

Link to comment
Megosztás:

Értem...kiváncsi vagyok......bár SAL RCA-val nem sok különbséget halottam a két erősítőm között......

Milyen sarut használtál a remote szálhoz?

ha meg akarod hallgatni a tiedben ki proszalhatjuk ott már nalad ki jön a kölümbség

este 19:30 körül ... szerencsére most nincs hideg :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem Impact van, abból viszont az ócsóbb kategória. Kellemes, egyenletes hangja van, de nem az ászok ásza. Ebben az autóban már ez marad, én nem húzogatok újat, az tuti.... :) :rolleyes:

Ha lecserélném, esetleg az Impact 8550-re... az ezüst kábel, nem OFC réz, teljesen más kategória - és csak 6k.... :)

no ez már olyan mint egy RCA kábel :)

szerintem a kácsába siman összeraknak neked egy ilyet s lehet nem kerül ennyibe

bár ennek szerintem jo ára van

Link to comment
Megosztás:

Nocsak, nocsak... Mp3-as tár?

Két dolog lehet így ötletszinten:

1. A táp szűrőkondijai kicsit "megereszkedtek" az idővel. Ezt végülis ki kellene tudni mérni, ha oszcilloszkóppal megnézed rajta kellene lenni a kis zizinek a tápfeszültségen. Mivel kapcsolóüzemű táp van benne, ez általában több tíz kHz-es zaj, de egy kis lebegés (fütyülés, súgás) lemehet a hallható tartományba.

2. A bemeneteknél az árnyékolás nem jó. Ha sokszor dugják ki-be az RCA-t, akkor a külső köpenye a csatlakozónak eltörhet v. megrepedhet ott, ahol a nyákhoz van forrasztva. Pl. az én MTX-eimnek típushibája ez, már javítottam én is az egyiket emiatt. Ha teljesen megszakad, akkor gerjedhet is, mint állat.

Nem mp3,hanem sima audio.....MP3 ott a fejegység.....csak elegem van az állandó cd cserélgetésból.Ráadásul inkább mindent audioba írok ki.....

Az rca részen lett átforrasztgatva....HA nem esne az eső vissza raknám,de esőben nem tudok szerelni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen gyártmány: olasz vagy francia (FOCAL....pl)....??

macskazabáló, nem csiganyálas... :)

Ciare CW162 mélyközép

Ciare TS020ND04 SEC magas

Ciare CF223 hangváltó

72mm mély, ~16mm-es kiemelővel (~+1mm gumitömítés) éppen nem fejeli le az üveg... :rolleyes: a magasat még kicsit ideiglenesen rögzítettem és a P400.4 is csak sztereóban hajtja, nem hídban, de már most nagyon tetszik... olyan számokkal amiket eddig továbbléptettem mert bezizegett, összekuszálódott az egész azok most szépen szólnak... :) majd még hangolgatni kell persze, a hangszórókábelt is cserélni kéne, szóval lesz még munka vele...

izé, hangszórókábel: eddig a magasakat egy SAL 1 mm2-es, a mélyközepeket pedig HAMA 2.5-es hajtotta. bő egy éve fejeztem be, azóta nem bontottam meg. a SAL kábel a blankolt részen is csilivili tiszta fém, a HAMA viszont még az 5 méteres kábel közepén is totál eloxidálódott... kerüljétek el nagyívben...

Link to comment
Megosztás:

találtam 1 hibát az audison erölködöben

a fa boritásban lévö 2db risz szem izzo közül 1ik ki volt égve ...

hirtelen felindulásomban likvidáltam mind2 öt meg a gagyi kék burát is rola :)

és szép fehér SMD ledekre cseréltem mostmar elegáns :rolleyes: a gagyi kék helyett :) :)

Link to comment
Megosztás:

találtam 1 hibát az audison erölködöben

a fa boritásban lévö 2db risz szem izzo közül 1ik ki volt égve ...

hirtelen felindulásomban likvidáltam mind2 öt meg a gagyi kék burát is rola :D

és szép fehér SMD ledekre cseréltem mostmar elegáns :D a gagyi kék helyett :D :D

Lényeges funkcionális probléma... ;) :D :rolleyes:

Még szerencse, hogy fehér LED mindig kéznél van. Adjál Coupe-nak is, neki is sok a kék fény hátul.... :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.